EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

seyda

Selam kızlar

valla anca zaman buldum söyle bi göz atabildim okuyamadım tüm yazılanları. biz iyiyiz sükür yarın verem asımızı olucaz insallah. ha bu arada Jbdun ve Beril acaip iyi bi doktor buldum hem international da hem bakırköy acıbademde calısıyo. ay bu klavye beni delirtiyo harflerin yerleri tamamen farklı :cildir:

Jbduncum,
Melis Alara da isilik oldu cok sıcak evler. günde 2 kez banyo yapıyo ama nafile :dontknow: belki o kremi alırım bende.

Berilcim,
ben Eylül basına kadar burdayım görüsürüz insallah. bu arada ucakta bı kadeh sarap yerine 1 kulhuvallah fazladan oku daha iyi :ehi: geliceksiniz hayırlısıyla korkma bu kadar yav. bizim üst katta bi kaptan oturuyo abım dolmus söförü gibi git gel yapıyo onları hostesleri felan düsün :k06:

Aysegülcümş
ne tahlili temiz cıkan ??? Yagızın hastalıgı konusunda yanılmıslar mı yani yoksa atibiyotik etki ediyomu diyeydi bu tahlil. bu arada Allah annene gani gani rahmet eylesin ve bizim kuzuklarımızı bizsiz bırakmasın insallah :amin:

kızlar BCG asısından sonra ates filan oldumu bebislerinizde :icon_scratch: bisey daha sorcaktım unuttum.

ha Gözdecim cok gecmis olsun. dün de Melis Alara yüzünün üzerine bir düstü ve anında katıldı. hem de hic böyle olmamıstı yani bu kadar uzun süre. . kırmızı mor arası bisey oldu silkeliyorum yüzüne üflüyorum fayda etmiyo. annem elimden cekip alıp bi silkeledi de nefes aldı. dizlerim titredi valla kendime gelemedim bi türlü. Allahım sen yavrularımızı koru. annem hep derdi sen ayaklanınca görüceksin diye vala aynen öyle, bi dakka yanlız bırakamızorum. emeklemiyo da artık hemen tutunup kalkmaya calısıyo. gecen gün önlük almaya gittim geldimki bizimki yok, saga sola bakıyorum anneme seslendim falan, bi baktımki ütü masasının altında. Allahtan üstü doluydu da devrilmemis :amin:

kusura bakmayın herkeze yazaadım aklımda kalmadı bayılacam sıcaktan haftasonu 40 derece olucakmıs :cildir:  iyi geceler :wave:

ponçik

22 Haziran , 2007, 09:29:57 #7201 Son düzenlenme: 22 Haziran , 2007, 09:41:10 g10ca
günaydın herkeslere
tatile gitmemize (yani en azından uçağa binmemize  :laughing7: ) taaaaaaaaam 15 saaat kaldııııııı  :hieyt:
ooohhhh be iş yok  :occasion14:  şefler  :occasion14:  müdürler  :occasion14: müşteriler  :occasion14:
zır zır çalan telefonlar  :occasion14:
:occasion5: oooooh bir hafta uzağım sizdeeeeen  :muzz:
amma mutlu oldum yaa ne çok göbecik atmışım  :toothy10:
marmaristen canlı yayın yaparım ben size, havadisleri aynen yazarım  :icon_thumright:
inşallah hayırlısıyla gider de döneriz , darısı hepinizin başınaaaaaaaaa

Zehracıııım anlayacığın üzere bu gece gidiyoruz biz , Ravza Sena gibi Eylüşümde halasıyla bol bol oynar artık  :flowers:
misafirlerinde hoş gelmişler, kısmet olup Almanyaya gelebilsem kesin uğrardım sana
çünkü böyle misafirlik olayları sayesinde insan değişik değişik tatlar öğreniyor, kimbilir ne tarifler vardır sende de  :opucuk:

tatlı Ece Deniz ve güzel annesi Aslı hoşgeldiniz, incileriniz de hayırlı olsun inşallah hep inci gibi bembeyaz kalırlar  :icon_thumright:

Özlemcim
maaşallah Selim'e , acaba bunun sırrı o kadar saat aç kalmasında mı , yoksa annesinin lezzetli yemeklerinde mi  8) inşallah hep böyle güzel güzeeeel dolu dolu yemekler yer  :nazar:

Ayşegül aynen  :sad1: hergün de banyo yaptırsam Eylüle o da aynı , hele son 3 gündür popuşu kukuşu kıpkırmızı üstelik ıslak mendilk bile kulanmıyoruz, hep suyla yıkıyoruz  :'(
bezi azıcık dolsun hemen yaygarayı basıyor  :y25: ben ondan daha çok üzülüyorum ,
resimlerle bende eski günlere gittim valla o zamanın modası o koltuklar aaah aaah azmı atalyıp zıplamadık kardeşimle
bizimki sütlü kahve rengiydi  ;D hey gidi günleeer

Şeyda çok geçmiş olsun , inşallah tatiliniz sağ salim biter de kazasız belasız dönersiniz
en korkutgum şey zaten evden uzaktayken kötü şeyler yaşamak  :honk: ALLAH KORUSUN  :amin:
bizde BCG aşısından sonra ateş olmadı ama biraz huysuzluk yapmıştı  :icon_scratch: o BCG aşısımıydı acaba  ::)

Berilcim Melis'e de çok geçmiş olsun , geçen ay o bahsettiğin seslerin bilimum çeşitlerini bizde çok duyduk çok  :sad1:
ama şimdi yavaş yavaş daha sağlam basmaya başladıgı için tutunarak gidemeyeceği bi yer varsa hemen çömelip emeklemeye başlıyor
eeee kafayı vura vura aklı başına geldi heralde  :ehi:  :ehi: düşerim korkusu başladı Eylülde  :toothy10:

Şerifeeee madem gitmeden resmini koy Eylüşümün dediydin  :flowers: işte bu sabah uyanma hallerimiz

resim 1:annem napıyor yine beni böyle şaşkın şakın baktırıyoo?? anlayamadım??
resim 2:şimdi anladım resmimi çekmek istiyomuuş gülümseyeyim de güzel çıkayım :)
           bugün tatile gidiyomuşuz ama bu tatil ne acaba ?? neyse öğreneceğiz :) günaydın

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Tebessüm :)

22 Haziran , 2007, 11:23:03 #7202 Son düzenlenme: 22 Haziran , 2007, 22:18:03 ayşegül
günaydın kızlar,
şeydacım, çektirdiğimiz sintigrafi, böbreğe kaçan idrar böbreklere zarar vermiş mi diyeydi, yani böbreklerde hasar olup olmadığı anlaşılacaktı. çok şükür böbrekler sağlammış. verem aşısından sonra ateş olmamıştı ama, huysuzluk olup olmadığını hatırlamıyorum. sanmam huysuzluk yapacağını da.şimdiden aşı olan yeri öpiyim de acımasın. :-*

gonca, çokk tatlı bu kız yaw, şaşakın bakışlarına bayılıyorum. :nazar: inşallah sağlıkla gider gelirsiniz canım. benim yerime de gez. ;) biz eşimle marmaris pineta otelde tanışmıştık. heyy gidi günler.... :(

teşekkür ederim zehracım, ;D yağızın gözler bana benziyo, kalan yerler babası :crybaby2:

berilcim sana da teşekkür ederim :flowers: melis gibi yağız da güm güm dşüyo habire :cildir: yürüseler de şu düşme işinden kurtulsak. :'(

ilk resim rahmetli anneannem ve ben, ikinci resimdeki süslü kız annem, sonuncusu anneannem.

anita

Selam dostlar
Bu aralar çok koptum forumdan.. bilgisayarı bile açamıyorum.. Kayra çok yaramaz oldu.. huysuz tatlı kızım benim bi saniye durmuyor.. uslanacağına daha da azdıı.. hiçbişeye vaktim yok..
Yarın Allah izin verirse Kayınvalidemin yazlığına adaya gideceğiz ve bir ay kadar kalıcam orda.. bu süre zaarfında internete giremem sanırım.. oralarda internet kafe filan varmı bilmyiorum..
bizi merak etmeyin ve sakın unutmayın olurmu
hepinizi seviyorum
bebeklerinizi öpüyorum.
hemen çıkmam lazım bir sürü işim var daha.. toplanmam lazım..
herkese güzel huzurlu bir yaz diliyorum.

Emine

22 Haziran , 2007, 11:59:27 #7205 Son düzenlenme: 23 Haziran , 2007, 14:53:58 Emine
Berilcim şarap içersen ve emziriyorsan Melise geçer elbette.Ne güzel herekese nasip olmaz okyanus üzerinden geçmek tadını çıkar  ;)
Ayşegül Yağıza maşallah.Senin küçüklüğünde çok tatlıymış anneninde öyle.Hepiniz aile boyu çok güzelsiniz maşallah.Annene Allah rahmet eylesin.  :amin: Yağızın sonuçlarının temiz çıkmasına da çok sevindim canım  :hello2:
Esracım kolay gelsin taşınma yerleşme işlerinde.Azracığıma da geçmiş olsun iyileşmiştir inşallah.Boyu kilosu da yerinde maşallah  :nazar:
Zehracım döne döner gidiyorsa yakında emekler Ceylinde öyleydi başlarda.Dişleri de bir iki güne kadar çıkacak gibi görünüyor hayırlı olsun şimdiden.
Özlemcim Selime de maşallah  :nazar:
Aslıcım Defnenin de 8 . ayı kutlu olsun  :hello2: Evlenme yıldönümünüz de şimdiden kutlu olsun iyi tatiller  :hello:
Şerife inşalah bizim çocuklar senin fıkradaki gibi şaka yapmazlar  :laughing7:
Jbduncum Ecrine de maşallah.Damla vermedi bize doktor.Havuzunuz da çok güzelmiş Ecrin güle güle yüzsün  :laughing7:  :director: Ecrinli bir havuz fotosu da istiyorum .Bahsettiğin hazır mamalardan vermiyorum.Daha öncede bahsettiğim gibi doktor vermeyin demişti.Kahvaltı olarak ben labne peyniri,pekmez,yumurta sarısı ve ceviz veriyorum.
Goncacım Eylüle de maşallah şaşkın bakışlarını sevsinler onun  :love9: İyi tatiller canım benim yerime de eğlenin  :hello:
Asliocum hoşgeldiniz.Tren yolculuğu nasıl geçti sorun çıkardı mı Ece.Dişleriniz de hayırlı olsun  :hello2:
Seydacım bizde aşılardan sonra hiç ateş olmadı.Sizde ateşsiz ağrısız atlatırsınız inşallah.Melis Alaracığıma da çok geçmiş olsun. :sad1:
Anitacım size de iyi tatiller.Biz de sizi seviyoruz.Kayrayı kocaman öpüyorum  :opucuk:

Bizim de bu akşam prenevar aşımız ve kontrolümüz var.İki gündür bir vukuatı olmadı Ceylinin  :laughing7: Yarın akşam da kardeşime bekarlığa veda partisi düzenliyoruz.Şimdilik hoşçakalın  :hello:

şerife Berat

slm kızlar

vallaha  şoka uğradım forumun tarihine geçicek herhalde bugün ilk kez bukara durgun görüyorum ,nerelere gittttttttttiniz bakalım?

özlem gözlerin çok güzel canım  :nazar:

aslıcım defnenın 8.ayı kutlu olsun , vallahi beratın buyumesını dogdugu ılk gunden berı cok ıstıyordum uykusuz gecelerden yakınıyordum ama onlar buyup emeklemeye başlayınca dolayısıyle vukuatlarıda artınca buyumesınden korkar oldum . tabi her evrenın ayrı bır guzellıgı var Rabbim onları bizden ayırmasın  :amin:

anitacım iyi tatiller,sizleri unuturmuyuz hiç sağsalim gidin gelin  :hello:

şeydacım aşılardan sonra berat ta hiç ateşlenme olmadı fakat huysuzluk bi kaç gün sürdü  :honk:

ayşegül fotograflarında çok güzelmiş nostalji yaşattın bize  8)

berilcim sen anne oldun artık lütfen böyle mevzulardan korkma , emınenınde dediği gibi herkese nasip olmaz okyanus üzerinde yolculuk yapmak  :laughing7:

jbdun

selam kızlar,
bugün de evde durmadık annemle :k06: pazar-tansaş-kipa derken baya bi zaman geçti yaw, ama çok da güzel oldu. Yarın da sabahtan yine dışarı çıkıcaz sonra sitede bi sünnet yemeği var oraya gidiciz ve sonra da allahın izniyle evdeyis çünkü kardeşime bişeyler yapıcaz marmaris için :hungry:

zehracım tamam ben cevabını bekliyorum :icon_thumright: ravza senacığımı öp yerime annesi :-*

özlemcim maaşallah selime, inşallah hep böyle yer artık selimcim :nazar: :amin:

ayşegülcüm resimler pek hoş ama biraz da diyorum hani şu anki fotolarını koysan da seni görsek be canım   :caca: :k06:

beril melise geçmiş olsun,inşallah bi daha öyle olmaz zilli :amin: :k06:

şeyda,özlem ve ayşegül pişik ve ısırıklar için olan kremin adı stirex (veya stilex) ben henüz bulamadım eczanelerden :icon_scratch:

şeydacım drun adı neymiş gittiniz mi? bcg ateş yapmamıştı ama huysuzluk vardı canım ;) şimdiden geçmiş olsun melis alaraya. Ha kötü bi de düşmüş canım ya kıyamam ona, tekrar geçmiş olsun :sad1: Bu arada cebin çekiyo mu?

gonca maaşallah eylüşe :nazar:  şaşkın bakışlarıyla çok tatlı  :nazar: ve iyi tatiller canım :sunny:

anitacım size de iyi tatiller, kendinize dikkat edin 1ay :wave:

eminecim aşınız şimdiden hayırlı olsun ve ceyline de geçmiş olsun :-* kontrolden güzel haberlerle dönersiniz inşallah, yarın bekarlığa veda partisinde de iyi
eğlenceler canım :icon_thumright: ve isteğin üzerine ecrin hanım ve havuzu :k06: (nü fotoğrafımızı koyamıyorum maalesef 8))

şerifecim evet forum yavaş ilerlemeye başladı ama doğal ya, tatil :hello2:

[eklenti yönetici tarafından silindi]

anam anam o ne öyle, yerim bennn. :hungry: havuz keyfi de yaparmışşşş. :opucuk: :nazar: ecrin emzik emiyomuydu yaw? :icon_scratch: jbdun havuzu suyla doldurmamışsınız yebrik ederim. :flowers: ben de bugün düşünüyodun jbdun havuzu suyla dolduruyosa yandık, sular gittiiii diye. valla şaka maka, Allah susuz bırakmasın. yağız bugün kustu yine, yıkayalım diye banyoya girdik hemen, yıkanmanın  yarısında su soğudu, kaldık banyoda. :sad1: aşağıda boru patlamış ondan suyumuz azalmış.  su yetmediği için şofben çalışmadı, neyse sonra kettle ile ısıttık suyu da öyle tamaladık banyomuzu.susuzluk çok zor.jbduncum, gerçekten doğumdan sonra, gördüğünüz fotoların haricinde fotom yok, bu fazlasıyla balık etli halimin hatırası olsun istemiyorum. ;)

emine, şerife, gonca ve jbdun güzel sözleriniz için teşekkürler

jbdun

:k06: sorma çok sevdi havuzunu cadı :laughing7:
emzik 6.aya kadar çok uğraştım ama almamıştı, şimdilerde de diş kaşıntısından galiba alıyo oynuyo emiyo, takılıyo yani :ehi: geceleri almıyo ;)
amin canım susuzluk kötü, inşallah allahım göstermez o günleri :amin:
havuzu yarım kova suyla dolduruyorum ayşegül, daha doğrusu yavaş yavaş ecrinin üstüne döküyorum suyu tasla, hem ecrin serinliyo hemde havuz doluyo ;) özel olarak havuzu doldurmak için su harcamıyorum :icon_thumright: ben de çok korkuyorum susuz kalmaktan o yüzden genel olarak çok dikkat ediyorum canım,
siz de neyse ki kettle la ısıtmışsınız da yağızım üşümemiş  :sad1:

en kısa zamanda yeni fotolarını da görürüz inşallah ayşegülcüm  :opucuk:

desree (Özlem)

Şerife iltifatın için teşekkür ederim :love9:
Ayşegül fotolar çok hoş nostalji yaşattın bana Yağızın gözleri sana benziyor hakkaten
Emine bekarlığa veda partisi haa siz şimdi erkek striptizci de çağırırsınız :ehi: aşınız iyi geçer inşallah
Şeyda bcg aşısında Selim de çok huysuzlaşmıştı
Beril uçakta buraya gelince yapacaklarını düşün dinleneceğini düşün güzel şeyler düşün, 40 defa ben uçmaktan korkmuyorum diye telkin ver :laughing7:
Jbdun Ecrine de bak sen nasılda kurulmuş havuza ben o boncuğun topik ayaklarını yiyim :hungry:

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

desree (Özlem)

unutmuşum :suclu:
Anita iyi tatiller canım inşallah sana ve Kayra ya iyi gelir :wave:
Gonca Eylül e maşallah :nazar: konuşmalarda cuk oturmuş sanki hakkaten öyle söylüyor size de iyi tatiller :wave:

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

jbdun

günaydın kızlarrrr,

özlemcim havuzdan çıkınca yaygarayı koparıyo artık cadı :k06: sizin tatil planı var mı?

desree (Özlem)

Jbdun cum Eylül ayında eşimiz izni var Aydın-Didim ya da İzmir-Çeşme ye gitmek istiyor ama ben bu vücutla plajda havuzda arz-ı endam etmek istemiyorum gitmeyelim diyorum ama bilmiyorum :dontknow: zaten oralara gelirsek sen ve İzmir deki arkadaşlarla mutlaka görüşmek isterim

Emine

Merhaba kızlar.Dünkü kontrolümüzden bahsedeyim öncelikle..
Doktor Ceylin emekleme pozisyonuna geçtimi diz üstü dutmaya başladımı dedi ben de ooo evde kurcalanmamış çekmece kalmadı dedim 30 sn ayakta duruyor tutunmadan dedim.Motor gelişimini süper buldu.8975 gr 70.5 cm 44 baş çevremiz.275 gr almış bu ay doktor fazla kilo almamasına sevindim çok tombik bir bebek olsun istemiyorum dedi  :laughing7: Herşey yolunda .Jbdun diş için damla sordum kuvvetli olsun dişleri diye veren doktorlar varmış dedim.gerek yok 13 aylık olmuş bebek ve hala dişleri yoksa o zaman veriyoruz dedi normal gelişiminde ayrıca ilaç gereksiz dedi.Jel bile vermedi.  :-\  Sütümün azaldığını söyledim ona göre tekrar plan yaptık öğünlerini.Ben ceviz 2 tatlı kaşığı veriyordum onu 1 yaptı.Et günde 1 yemek kaşığı kadar dedi.Benim günde 100 gr a kadar çıktığım oluyordu da  :suclu: Yoğurt öğününde bizim yediğimiz yemeklerden ezerek vermeye başla dedi.Zeytini sordum.Tuzsuz olarak 1-2 tane verebilirsin dedi  taneli şeyleri yutmakta zorlanmıyorsa.Kardeşimin kına gecesi var ya kına zararlı olurmu dedim Defnelerde yakmışlar gördünüz mü dedim evet dedi .Zararsız yakabilirsiniz dedi.Aslıcım sizinde kulaklarınızı çınlattık yani.Defneninde kilo alımı azaldı bu iyi bir şey dedi.Çok güzel oldu dedi  :) Fazla kilolu bebek istemiyor anladığım kadarıyla. Sıcaktan patlamak üzereyim aklıma gelenler bunlar geldikçe yazarım yine  :)
Jbduncum Ecrinin havuz keyfine bayıldım.Bikini de al annesi nü poz veremiyorsa öyle poz versin  :k06: Maşallah  :nazar:
Akşama parti var.Erkekler bizim evde kızlar bi arkadaşımızın evinde toplanıcaz.Erkeklere yemek hazırlamam lazım.Görüşürüz  :hello: