EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

Lily Wonka

06 Haziran , 2007, 16:04:28 #6840 Son düzenlenme: 06 Haziran , 2007, 16:06:30 Gözde
Hoşbulduk Gonca'cım, bu arada Eylül son fotosunda çokkk tatlı, üstteki inciler nasıl da yanıp sönüyor kiraz dudakların arasından..;) :nazar:

Yaw Ayşegül, sen sert bişiiyle ovalamadığın halde mi kırılmış yani? :honk: Biyerlere çarpıp kırıldı heralde o zaman.. Amaaaannn, kullanmayıveririm canııım noolcak, zaten bu gidişle bi süre sonra kullanılamaz hale gelecek belli ki, ne diş kalıcak ne bişii.. Ben de tabak olarak kullanırım belki o zaman ;D

aslı

Gözde'cim " Vavv-va, bbbbb-a (ba-ba değil ), ve gehh (gel ) diyor " muş daha ne desin annesi  :ehi: . Misler gibi konuşuyor benim kızım.

Yağızın moraran yerinden bende  :opucuk: . Teşekkür ederim ayşegülcüm.

Eve gidince bir bakayım şu cam rendeye ???

Tebessüm :)

gözde :laughing7: zaten evlerimizde az tabak var, atıp da ziyan etmeyelim cam rendemizi, demi? belki de bebeklerin büyümesine katkısı oluyodur, eskiden beri kullanıldığını göz önünde bulundurursak... :laughing7: yok yok kesin faydalı bişey bu cam rende.... :laughing7: hani plastik rendeler oluyo ya onlardan mı alsak acep?

Lily Wonka

Alıntı yapılan: ayşegül - 06 Haziran , 2007, 16:08:54
gözde :laughing7: zaten evlerimizde az tabak var, atıp da ziyan etmeyelim cam rendemizi, demi? belki de bebeklerin büyümesine katkısı oluyodur, eskiden beri kullanıldığını göz önünde bulundurursak... :laughing7: yok yok kesin faydalı bişey bu cam rende.... :laughing7: hani plastik rendeler oluyo ya onlardan mı alsak acep?

:ehi: tabi canııımmm.. katkısı olmaz mııı.. her bir cam-diş demir ve iyot takviyeliymiş, günde bi tane yutan bebek zımba gibi oluyormuş..:k02: istersen devam mamasının içine 3 tanesini ezip bir tatlı kaşığı pekmezle de yedirebilirsin..:laughing7: ama kabızlığa karşı 1 çay kaşığı zeytinyağ da ilave etmek gerekir kanımca..:toothy10:

arkadaşlar ben kısa devre yapıyorum galiba!
cccam rende.. diş diş kırılmış kırılmış kırılmış.. üst diş alt diş cam diş.. elma.. yeşil kaka.. pnömokok.. meyve çorbası.. sebzeli süt.. sütüm azaldı.. huggiesin kampanyası.. hugg.. hug.. h.. ...........................................

Alıntı yapılan: Gözde - 06 Haziran , 2007, 16:20:48
Alıntı yapılan: ayşegül - 06 Haziran , 2007, 16:08:54

:ehi: tabi canııımmm.. katkısı olmaz mııı.. her bir cam-diş demir ve iyot takviyeliymiş, günde bi tane yutan bebek zımba gibi oluyormuş..:k02: istersen devam mamasının içine 3 tanesini ezip bir tatlı kaşığı pekmezle de yedirebilirsin..:laughing7: ama kabızlığa karşı 1 çay kaşığı zeytinyağ da ilave etmek gerekir kanımca..:toothy10:

arkadaşlar ben kısa devre yapıyorum galiba!
cccam rende.. diş diş kırılmış kırılmış kırılmış.. üst diş alt diş cam diş.. elma.. yeşil kaka.. pnömokok.. meyve çorbası.. sebzeli süt.. sütüm azaldı.. huggiesin kampanyası.. hugg.. hug.. h.. ...........................................

aynen :ehi:

aslı

Lily Wonka

Ayy pek eğlendim canııııım..;D valla vesile oldun Ayşegül'cüm, Allah razı olsun..

Bizde plastik bi rende var ama çok keskin delikleri, ben her denemede parmaklarımı doğruyorum.. Ha bi de sanki bizimkiler meyve yiye yiye bi hal oluyorlar, yedikleri bi gıdımcık bişii Allah aşkına..:k06: Bakarız elbet bi çaresine..

seyda

vah Gözdecim vahhhhhh :toothy10: :ehi:

Aysegülcüm,
hic öyle sey olurmu neden kiriliyim, hersey Yagiz kuzusunun sagligi icin :opucuk:

bana sans dileyin sebze corbasi yedirmeye gidiyorum. bu seferki atak cok feci oldu, sabahtan beri kanguruda tasiyorum ancak öyle duruyo. sabah da parmakliklara tutnup kalkerken bi düstü vurdu kafayi. katildi resmen aglamaktan gözleri islanmisti ya kiyamam :opucuk: Yagiz in da sis yerinden :opucuk:

sen kendi adına konuş gözdecim, zira benim çocuğum her gün bir tencere sebze çorbası, bir kazan yoğurt ve bir paket gogly ile hazırlanmış muhallebinin yanısıra 3 kilo elma, 5 tane çikita muz, 2 kilo kayısı ve yaklaşık 10 kg malta eriğini bana mısın demeden hüpletiyo. zaten yakında obezite tedavisine başlıycaz :ehi: :toothy10:

Lily Wonka

06 Haziran , 2007, 16:43:28 #6849 Son düzenlenme: 06 Haziran , 2007, 17:24:51 Gözde
Alıntı yapılan: ayşegül - 06 Haziran , 2007, 16:37:09
sen kendi adına konuş gözdecim, zira benim çocuğum her gün bir tencere sebze çorbası, bir kazan yoğurt ve bir paket gogly ile hazırlanmış muhallebinin yanısıra 3 kilo elma, 5 tane çikita muz, 2 kilo kayısı ve yaklaşık 10 kg malta eriğini bana mısın demeden hüpletiyo. zaten yakında obezite tedavisine başlıycaz :ehi: :toothy10:

Vayy hain vayyyyy! :cussing: Arkadaşlarrrr :director: Bu düpedüz ihanettirrrrr! Aramızda bir obez annesi varrr!!! İştahsız bebek anneleriiiii! Size sesleniyorummm! Gün bugündüüüüürrrr!!! Artık birleşeliiiiimmm!!! Ve bu alçağa haddini bildireliiiimmmm!!!!!! Hücuuuuuuuuuuuuuummmmm :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca:

:ehi: :toothy10: :ehi: :toothy10:

şerife Berat

Ne derece doğru bilmiyorum ama....
Allah kimseye ihtiyaç duyurmasın ..

Sevgili arkadaşlar size yazdığım maili adres defterinizde ki herkese gönderirseniz çok sevinirim.belki ihtiyacı olan birilerine ulaşıp yardımcı olabilir,ben olduğuna inanıyorum.
Babam ve kayınvalidem kanser.metastaslarıda karaciğer.Oğlumun öğretmeninin ve esinin faydasını görüp tavsiye ettiği bir alternatif tıp ilacından bahsetmek istiyorum.
Halk arasın da pek bilinmeyen fakat mezbaha kasaplarının bildiği bir panzehir.ALAZA adı verilen bu panzehir sığırların kendi korunma mekanizmalarıyla oluşturdukları öd kesesinde oluşan safra kesesi tasını andıran bir madde.ancak 1000-1500 hayvanda bir bulunan yaklaşık parmak ucu büyüklüğünde değerli birey.değerli diyorum çünkü mezbaha kasapları
bulduklarını saklayıp lazım olanlara tanesi 50-60 ytl.ye satıyorlar.Bize söylenen aslında bunun sarılık için kullanıldığıydı.Bizde dolaylı olarak düşündüğümüzde sarılığın bir karaciğer hastalığı olduğunu bize de yarayabileceğini düşündük.Evlerden ırak olsun ama insanın basına geldiği zaman çaresizlikten normal tedavi (kemoterapi)haricinde de her yolu deniyorsunuz.
K.validemin karaciğerinde yaklaşık 6,5 cm çapında bir kanser hücresi tespit edildi ne yürüyebiliyor nede oturabiliyordu.karnındaki kitle sürekli karnına ve kaburgalarına baskı yapıyordu.yeşil reçeteli ağrı kesicilere rağmen ızdırabı çoktu.Doktoru çok ümit verici konuşmasa da kemoterapi alması gerektiğini fazla sansının olmadığını ancak ağrısını bir nebze azaltabileceklerini söyledi.Biz ilaca(alazaya)başlamadan önce 2 kere kemoterapi almıştık.Fakat karaciğer enzim sonuçları(ALP,AST,UST)değerleri normal değerleri yaklaşık 6-7 katıydı örn.200-400 arasında olması gerekenler 2800 lerde idi.ilaca başladığımızın haftasında 4-5 gün sonraki biyokimya sonuçlarında değerlerin 1400 lere düştüğünü bir sonraki hafta ise 600 lere indiğini gördük.Bunun dışında karın bölgesindeki sislik azaldı annem su an çok rahat yürüyebiliyor,hatta ayağını altına alıp bile oturabiliyor.Doktoru bile sonuçları hayretler içinde karşıladı.
Kullanımına gelince ;
bize söylenen havanda dövüp un haline getirmemiz ve 1 mercimek büyüklüğündeki unu 1 tatlı kasığı bal ile karıştırarak sabahları aç karnına 1 tatlı kasığı yemek.İçine 1 limonu sıkıp karıştırmanızda mayalanma yapıyor ,biz öyle kullanıyoruz.Zaten küçük bir şey demiştim,yanı 4-6 tatlı kasığı bal ve 1 limon karıştırmanız kafi geliyor .limonda sulandırdığı icin8-10 gün kullanabiliyorsunuz.
İlk kullanmaya başladığız zaman bir kaç gün sonra vücutta kızarmalar söz konusu olabilir,korkmayın  olabilirmiş herhalde zararlı hücreler çıkıyordur.
Sevgili arkadaşlar umarım bu maildeki bilgilere hiç ihtiyaç duymazsınız .Bu arada ben gerçekten iyi geldiğine inanıyorum.Babama da kullandım onun değerlerinde zaten fazla problem yoktu ama yinede yararlı olduğuna inanıyorum.
Sormak istediğiniz bir şey olursa mail adresim
[email protected]
tek ricam bunu herkese gönderin .belki size lazım olmayabilir ;ama mutlaka birilerine yarayacaktır.Sağlıklı Günler dilerim
Not:Oğlumun öğret.eşi 7 yıl önce karaciğer kanserine yakalanmış.Kemoterapi aldıktan sonra doktoru alın hastanızı götürün evinde huzur içinde ölsün demişler.hoca hanım SİROZA yakalandığında kullandığı ALAZA yi eşine yedirmiş.Allah uzun omur versin esi hala yasıyor

ponçik

Alıntı yapılan: ayşegül - 06 Haziran , 2007, 16:37:09
Ayşegül en kıymetlisi de googly dimi ara ara bulamamıştın ... ne macera ama  :toothy10:

valla gider ayak iyi güldürdünüz beni  :laughing7:  :toothy10:  :toothy10: :laughing7: Ayşegülle Gözde Allah da sizi güldürsün inşallah

Şeyda çoooook geçmiş olsun öperim o kafasını vurdugu yerden muck muckk  :opucuk:  :icon_thumright: bol şanslar yedirme olayınız başarıyla sonuçlanır inşaaaaalllah  :amin:

ooofff Eylülde ne düşüşler yaşadı ama şimdi hani şu reklamlardaki gibi , düşeceğini anlayınca bezle kaplı pofuduk popusunun üzerine atıveriyor kendini  :ehi:

:nazar:  :hello2:  EYLÜLÜM TAAAY TAAAY DURUYOR  :hello2:  :nazar: Bizim forumun ilk yürüyeni biz mi olacağız yoksaaaaa
Arzuuuu nerelerdesin senin büyük oğlun 7,5 aylık yürümüştü Ardadan ne haber  ???

Lily Wonka

06 Haziran , 2007, 17:15:43 #6852 Son düzenlenme: 06 Haziran , 2007, 17:18:59 Gözde
Şerife'cim, öyle ciddi bir konuyla girdin ki araya yani, şurda iki geyik yapıyorduk kursaamızda kaldı ha!..(:tongue3: :opucuk:)
Şu kadarını söyliim; en ölümcül, en amansız hastalıkların bile bitkisiyle, hayvanıyla doğada şifası mevcut.. Rabbim nasip ettikçe tek tek keşfedilip tıp bilimindeki vazifesini üstleniyor her bir deva.. Dolayısıyla, alıntıladığın konuya tam vakıf olmamakla beraber, genel olarak  "neden olmasın? :)" sorusunu soran iyimser bir yaklaşım içinde olduğumu söyleyebilirim şahsen..;) :)

Şeyda'cım, bu arada sen nassssı bi hatunmuşun ööle yavru kuşum?! 8) Valla Melis Alara'cığım azzzıcık sana çektiyse pervane böceği gibi yandı delikanlılar benden söölemesi.. maşşşallah maşşşallah..:nazar: :nazar::nazar: (analı-kızlı) Bu arada, geçmiş olsun kızıma, kıyamam ben o göz yaşlarına.. Sebze maması yedirme operasyonunda da başarılar canım.. İnşallah hepsini yer..:-\

Fatma'cım, sizin fotoya da bayıldım, reklam afişi gibi..:) 41 kere maaşallah, kuzuya da sana da..:nazar:

Goncaaaa, maaşallahhh Eylül'e!..:nazar: Aldı başını gidiyor senin böcük valla, tutabilene aşk olsun! :D Hani "motor gelişim" deniyor ya malum, sizde uçak motoru mu var be kardeşim?! :ehi: Akşama kocccaman öp bizim için güzeller güzelini annesi..

aslı

:toothy10:  Gözde sen çok yaşa  uçak motoru haa .

Gonca eylül yüzünden bizim çocukların psikolojisi bozulacak  :k06::aferin:  :nazar: eylül'e. Geçen hafta sormuştum galiba eylül yürümüyor mu daha diye.. Malum oldu galiba  :tongue3:

karnım çok aaaaaaaaaç!( ne alaka demeyin evde kendi kendime konuşamıyacağıma göre sizinle paylaşmak istedim, ne var bunda :caca: :tongue3:)