EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

jbdun

kızlar ecrinin poposunda minik sivilceler çıkmış (sabah yoktu) neden olabilir ki?muz ve elma vermiştim olabilir mi?

esra(azra)

jbduncum elmadan canım azradada çıktı dün akşam elma suyu verdim sıkıp bu sabah azradada gördüm az evvel yıkadım belki idrar yakar diye rahatlar yavrum :sad1: azrada dişi çıkana kadar uyku problemi çektik ve hala var 5dk da uyanıyo canım azının içine parmağını bi dolaştır belki kaşındığı için uyuyamıyor yavrum bu arada kızlarrr bebişlerinizin saçı dökülüyormuuuuuuu azranın çok dökülüyorrr yastıktan kafasını bi kaldırıyorum her yer saç sırtı boğazları neden olabilir bi fikri olan varmııııı :director:

jbdun

tşk ederim esracım,alerji mi oluyo bu peki yoksa önemli değil mi?  vermeye devam edicez mi?
saçlara gelince evet bebeklik saçı dökülüyor,ecrinin bile hala dökülmeye devam ediyo,boynunda falan da var yattığı yerde de normal yani canım
arada bi kaşıyım bari,neyse ki  uyudu yine :love9:

şerife Berat

popolin sür bakalım jbdun geçmezse doktora danış bence mantar olabilir.

meltemk

Jbdun, ozelden soyadini ve telefonunu yazabilir misin canim?

esra(azra)

jbduncum doktora danştım şerife mantar olabilir diyince hayır pişik gibi elma yapar genelde dedi çok sık verme dedi ama elmadaki vitaminide almalı  bebe yağı sürmeden ılık bi bezle sil bebe yağı sür her açtığında biraz havalandır zaten çok sürmez geçer dedi :sad1: uyuduğu için yağ süremedim çok şükür önemli bişi değilmiş.

jbdun

meltemcim gönderdim ;)
şerifecim sağol canım ama mantar gibi gelmedi bana,
esra demek aradın dru sağol canım,ben de birazdan siliyim bari ve sonrasında bebe yağı süreyim :opucuk:

meltemk

Aldim Jbdun. Insallah istedigim gibi gecer Ecrin kuzusunun eline :)

Elmadan olmus olabilir. Bu arada Ecrin'in disleri ne durumdaydi. Ona hediye olarak dis gondermeyi dusundumde :toothy10:

jbdun

inşallah canım :opucuk:

ay meltemcimmm çok iyi olur valla sen diş gönder, hiç çıkarmadı bizimki ama zoru ondan galiba,
sen gönder ben yapıştırıyım hazır olsun dişleri :toothy10:

aslı

esra'cım elmayı biraz suda haşla elma suyunu öyle ver istersen. Biz elmayı öyle verdim daha hiç direkt elmaın suyunu sıkıp vermedim. Doktora bir sorayım bende..

Jbduncum elma+armut yada armut+muz gibi versen belki elma+muz kuvvetli gelmiş olabilir.

Çocuksa benim kızım da 6 aylık 2 haftalık. bizim menümüz şöyle  :

sabah anne sütü
12:13 arası sebze çorbası
15:16 arası meyve püresi
18:19 arası yoğurt veriyorum
akşam yine anne sütü

meltemk

Jbdun :toothy10: Ne zaman geliyor annenler?

benim annem de ölüyor telefonun obur ucunda. Belemir onu unutacak diye karalar bagladi :sad1: Diyorum gelince hatirlar.

Ufff ben de yine isi sallamaya basladim. Biraz daha calisip cikip evime gitsem yaa. Yarin yogun bir gun. Bakicimiz gidiyor, kayinvalidem geliyor. Tum havaalani transferlerini Belemir ve annesi yapacaklar :occasion5:

Bakalim hayatimizin bu yeni 3 haftalik donemi de iyi gecer ;)

jbdun

aslıcım doktora şu elma meselesini unutmazsan sorar mısın ? kuvvetli mi geldi acaba?
21 mayısta meltemcim,bu forum oldukça işe konsantre olman biraz zor bence :tongue3:   inşallah yeni 3haftalık döneminiz çok ama çok güzel geçer canım :opucuk:

Filiz

jbdun aynen emrede çok huysuz şimdi uyudu bende kendime bi kahve yaptım beynim zonkluyor yaa :(( Bu arada poposunda sivilce olduğunu yazmışsın ben muz elma hep veriyorum öyle birşey rastlamadım canım krem falan sür bepanten varsa oda iyi gelebilir.

Emine cim çok geçmiş olsunnn inşallah düşmeyle alakası yoktur ama etraf hep mikrop dolu hastaneler hasta çocuklarla dolu büyük bi ihtimal enfeksiyon kapmıştır :(

Esra cım bizimkininde öyle önler uzadı arkalar döküldü :)) anne saçı zaten dökülürmüş diye biliyorum.

nagihan

kızlar selam nasılsınız?
benimde beynim kazan gibi artık çay bile iyi gelmiyor.
nazı uyutamıyorum bugun. gaz sancısı var minik kuşumun. sürekli ayaklarını kasıyor. şimdi yatağına yatırdım. umarım kendi kendine uyumuştur. dün uyumuştu. böyle alışmasını istiyorum.  :basardim:

ayşen

kızlar testi yaptım, bişi çıkmadı şükür :D 3. hamiş ben deilim yani  :laughing7:

bugün hepatit b aşımızı da olduk. sağlık ocagı baya uzak, giderken arabasına koydum tunamı yürüdük, baya rüzgarlıydı, dönüşe de yagmur çiselemeye başladı :( taksiye bindik artık yapacak bişey yok :(  ha kilomuzu da ölçtürdük, 8 kilo olmuşuz, geçen ay 350 gr almııştı, bu ay 600 gr  :occasion5: :muzz: :)

şeydacım fıstıgıın boyu kilosuvs bilgileriyle adresini bekliyorum ;)

emine geçmiş olsun, dikkat edin yaf gelinime, kıyamam ona ben  :opucuk:

oo tunanın saçları da hala dökülüyo, ha bu arada tunanın saçlarını kestik :D hafif kısalttık, erkeğe benzedi sonunda, herkes kız sanıyodu kuzumu  :k06:

antalya gezimizden resimleri de ekliyim.... 3. resim giderken, arabada çektiğim resim, yatırdım böyle yanıma arkada ara sıra uyud uarada oyun oynadı, kuzum rahattı şükür yollarda.... son resim de düdenin denize döküldüğü yer, halime bakın da kendinize şükredin, verdiğim kloları alıyorum geri :( ama d
n itibariyle rejim+pilatese balşadım. hepsi kendimce tabii... pilatesi netten indirmiştim, aburcuburu kestim, sabah kellogsun %1 yağlı gevreği + süt, aralarda meyve yiyorum sadece, öğlen tunanın sebze çorbasına ortak oluyorum :D akşam da hafif bişeylerle geçiştiricem. bakalım 1 ay sürdürsem en azından iyi olacak. bakalım...

ha bu arada şı oturup kalkma harekletleri işe yarayan var mı????

[eklenti yönetici tarafından silindi]

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003
EGE TUNA          03.10.2006