EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

Ardaömür(Arzu)

Ayşegül bizim balık yağımız limonlu tadı fena değil içtikten sonra üzerine limon sıkılmış balığı yemiş gibi kokuyor.
Ayşen hadi merakta bırakma bizi.Ayrıca kurşunlu şelalesi nekadar güzeldir ilk gördüğümde kendimi bir belgeselin ortasında gibi hissetmiştim.
Hadi Ayşegül güzel haberlerini bekliyoruz.

Ardaömür(Arzu)

Aslıcım özelden mesaj attım aldınmı

jbdun

Selam kızlar,
Öncelikle ecrinimi ve beni merak eden arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz (yani minişim ve ben) bugün hep hastanedeydik malum rapor işi veeee rapor işim tamamdır,30gün daha raporluyum,Çarşamba günü alıp okula teslim edicem,ecrin iyi Allaha şükür sadece o gece öyle oldu ama kakasındaki siyah şeyler yine çıktı,doktoru arayıp sorucam,

Arzucum öyle zannediyolar ama yanlış bildikleri o kadar çok şey var ki,söylemekten yılmıycam artık.Ardanın da yürüteci hayırlı olsun.İş konusunda da oha demekte haklısın valla,neyse hayırlısı artık
Pınarcım senin yaşadığın da hakkaten sinir bozucu bir durum,belki onlara göre normaldir ama bize göre değil,Allahtan nehircim kapatmamış ağzını burnunu,nehir nasıl oldu hastalandı demişsin,geçmiş olsun,inşallah en kısa zamanda atlatır,
Zehracım sağol canım, senin nasıl geçti misafirlerinle?
Esracım sağol canım ve de minik azrayı tebrik ediyorum,4.ayı kutlu olsun,
Filiz maşallah tosuna,dr normal demiş ya bence de kafana takıcak bişey yok,ecrin de geçen hafta 8200grdı ve dr anne sütüyle beslendiği için obez denmez dedi,içini rahat tut, arada eşim olduğu için o kadar da tavır koyamam canım ama eşime söyledim o konuştu,bakalım anlıycak mı annem görücez,emre bey yeni pusetinde gülegüle otursun,
Gülhiz sen ve oğluşun hoş geldiniz canım,oğluşunu yatağında sallayarak uyutmayı başarmışsın,tebrikler
Meltemcim belemirin daha iyi olmasına sevindim,bakıcınızla da tatsız bi olay yaşamışsınız inşallah bundan sonra daha dikkatli olur, ben adresi özelden sana yazıyım canım,trye geleceksen o zaman gönder istersen canım,acelesi yok ya
Ayşegül muhakkak canım onun da torunu kötülük yapmak istemez ama işte bu zaman başka,onlarınkiyle aynı değil, bunu kabullenmek istemiyor,inşallah bugünkü kontrolünüz iyi geçer canım,merakla bekliyorum,
Anita çok üzüldüm canım,kıyamam ben kayraya yavrum yaa,çok büyük geçmiş olsun,çok üzüldüm,
Özlemcim selime de çok geçmiş olsun canım,şişliği geçer en kısa zamanda inşallah,canım benim yaaa,
Ayşen hoş geldin canım,tunaya geçmiş olsun,önemli bişey değildir inşallah,tatilinizin güzel geçmesine sevindim (sonu tatsız bitmiş ama)
Gözdecim hiraya afiyet şeker olsun yoğurdu ve de 7.ayı kutlu olsun

biliyorum böyle çok renksiz oldu yazdıklarım ama wordde yazıp kopyaladım buraya,napıyım çok ilerlemiş sayfalar :suclu: :flowers:

şerife Berat

KIZLARRRRR BİRİNİZ YARDIM ETSİN LÜTFEN ÖZELDEN NASIL MESAJ YOLLAYABİLİRİM  :director: :director: :director:
   :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

Emine

30 Nisan , 2007, 15:11:49 #5149 Son düzenlenme: 30 Nisan , 2007, 15:15:06 Emine
Ayşennn Ceyline görümcemi geliyo yoksa kızzz  :ehi: Ay inşallah kız olur bu defa .. Damadımın ağzındaki yaralar iyileşir inşallah Ceylininde bazen ağzının içinde kızarıklık oluyor ama her bulduğunu ağzına sokması nedeniyle sonra iyileşiyor hemen.
Pınarcım sen ne iş yapıyordun? Sağlık konularında maşallah çok bilgilisinde merak ettim.
Filizcim sana da geçmiş olsun Emrenin de şu dişleri çıksa belki rahatlar yavrucak.
Meltemcim bakıcı konusundaki endişeni anlıyorum.Ben kim olursa olsun kimseye güvenemediğim için kariyerimden vazgeçip Ceylini kendim büyütmeye karar verdim yoksa aklım hep evde kalırdı bakan kim olursa olsun ve kendimi işe asla veremezdim.Şu ana kadar kendi anneme bile bırakamadım bir iki saatlik işim olunca kayınvalideme bırakıyorum.Geldiğimizde zaten hep katılırak ağlarken buluyorum belki bana alıştığı için öyle olmuştur ama bensiz duramıyor kesinlikle Ceylin.Başkaları varken Ceylinin yanında bırakıp başka odaya bile giderken aklım kalıyor yanındaki yakın biri bile olsa.Bendeki de biraz abartı bir durum olabilir ama Ceyline davranışlarından dolayı aşırı kırdığım yakınlarımda oldu.Senin biraz katı davranman bence iyi çünkü içinde bir insanın çocuk sevgisi varsa gerçekten sen ona ne dersen de onun Belemire karşı tavırlarını değiştirmez bence.Kuralların kesin çizgilerle konulması gerekli bence de.Ben normalde evde sinek bile öldüremem yakalar dışarı atarım bir şekilde kimseyi incitmeyen bir yapım var insanları kırmamaya çalışırım ama Ceyline biri zarar verecek olsa katil bile olurum gibi geliyor.Yemek konusunda da doğrudan ete geçmek yerine nasıl olsa sebze veriyorsun et suyu ekle azar azar tadına alışsın önce madem ağır geliyor bazı şeyler.
:love9: Gözde ve Özlem 7. ayınız kutlu olsun  :flowers:  :love9:
Hiracığım demek pes edip yoğurt yemeye başladı aferin ona  :aferin:
Özlemcim 100 demişti öncekinde şimdi 125-150 ye çıkarın dedi ama Ceylin malesef o kadar yiyemiyor özellikle sebze çorbasını 100 yiyor anca yani bir çay bardağı kadar.Ben de zorlamıyorum buna şükür.
Ayşegülcüm işe yaramasına sevindim sitenin aman 3 kuruşluk şey diye susmamak gerekiyor ben bu konularda peşini bırakmam işin  :) Bir kere bir bankanın kampanyası vardı 3 tane 50 ytl lik market alışverişine 50 ytl hediye vereceklerdi bizim aldığımız yer market sayılmıyormuş öyle dediler.Söke söke aldım o 50 ytl yi hak yemem hakkımı da yedirmem yani.
Şerife özlem yazmış ya nasıl göndereceğini özel mesaj.

ayşen

jbdun selam, bahsettiğin siyah şeylerden tunadada çıkıyor bazen ama muz yedirdiğimde, ben muzun içindeki o siyah lifler  olduğunu düşünmüştüm, başka birşey mi ki acaba??  raporun hayırlı olssunn :)  gezinin sonu baya tatsızdı, daha doğrusu pazar günü komple sıkıldık eşim ve ben ve tabii tuna  :'( zaten ne zmaan uzun süreli görüşsek böyle tatsızlıkla sonuclanıyo, artık 1-2 saatlik ev gezmeisnden başka görüşmeyeceğiz. annem özellikle çekemiyo bizi yai ne kötü di mi?? ufacık bir örnek, dönüşte denizliden geçerken (yol çalışması var ve izmire farklı yollardan yönlendiriyorlar, karışıkmış o yollar da)babam tarkana sen tarif et, öyle gidelim dedi, anneme de tarkan öne gelsin sen arkada otur dedi. (tarkan denizlide üniv. okumuş ve çalışmış o nednele iyi biliyor) annem sürekli neden başka yerden gidiyoruz, burası kesn uzatıyodur, niye burdayız, ni ye tarkan tarif ediyo... başımızın etini yedi. bunu da sırf tarkan biliyo ve kendi bilmiyo diye çekemediğinden yapıyo :( tarkana karşı ayrı tarkan ve bana karşı ayrı cephe aldılar resmen. çok ilginç ama sanki annem değil kaynanam, hatta o bile değil düşmanım gibi bazen. bazen babam da ona uyuyo... böyle işte, daha buna benzer benzemez ne muhabbetler  oldu. her an eleştiri, her dk bi huzursuzluk, sorun... öffff anlatmıyım dedim uzattıkça uzattım. kusura bakmayın kızlar :(

neyse ki şimdi evimizdeyiz, kuzumla başbaşayız ve huzurluyuz....

arzu katılıyorum, tablolardaki manzaralar gibi, ya da belgesellerdeki muhteşem doğa manzaraları gibi. oraya bayıldım zaten gezinin en güzel yeri oydu...

meltem sen de olmadı türkiyeden ailenden rica edersin, sen bişeyler önerirsin onlar alıp gönderir jbdun'a ;)

şerife hiç olmadı göndereceğin kişinin resmi var ya yanda, üstünde nickname yazıyo ona tıkla, açılan sayfada(profil) özel mesaj gönder kısmı var, ona tıkla ordan gönder ;)

emine sorma valla telaştayım, hala almadım da testi  :honk: olursa kız olur işallah (ay ben daha hazır değilim, tunama nası bakçam hem o zaman, işallah yoktur bişi  :'( )

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003
EGE TUNA          03.10.2006

Emine

Ceylin alkış yapmaya başladı çok mutluyum hadi kızım alkışşş diyorum ben oynuyorum o alkışlıyor  :hello2:   :occasion14:  :D
Bize bugün Ülker hero babyden bir paket geldi yine içinde 6 çeşit toz mama 1 tane de kavanozda meyve püresi geldi 200 ml lik.Bir de kapıya anketçi geldi milupadanmış 20 dakika kadar sürdü .
Jbduncum rapor için gözün aydın çok sevindim

jbdun

ayşen ve emine tşk ederim,rapor için
ayşen gerçekten ben de anlamıyorum,kaynana gibi neden öyle yapıyo ki annen?neyse güzel bi vaktiniz de geçmiş ya,o kar kalsın ;) dru aradım tekrar bi tahlil yaptıralım dedi içimizde şüphe kalmasın dedi (geçen hafta da yaptırmıştık da temiz çıkmıştı) muz veya çilek de yapabilir dedi ama tahlili de yaptıralım istedi,ecrinde böyle siyak ama kıl gibi uzun-kısa acaip yani,tunada da öyle mi?
emine valla ne güzel hep paketler geliyo sana,bize hiç gelmio :caca: ;D afiyetle yesin ceylincim
maaşallah ceylin hanıma ya,kocaman olmuş da alkış yapıp annesini mi oynatıyomuş :k06:

Emine

Ya Jbdun teyzesi öyle çok marifetli benim kızım  :) en sevdiği oyunda annesini beslemek ben onu yedirirken şöyle birşey yapıyorum bayılıyor.Bir kaşık ben ona veriyorum sonra eline minik bir ekmek parçası veriyorum o bana yediriyor bir ben ona bir o bana   :D

jbdun

çok tatlısınız eminecim,allah mutluluğunuzu daim etsin inşallah :nazar:
maaşallah ceyline :nazar:
ikinizi de öpüyorum, haaa ecrin de öpüyomuş öyle dio :k06: :love9:

meltemk

Emine evet insan aynen oyle hissediyor. Dusunun siz evde olmaniza ragmen ne yiyecek ne icecek diye endise ediyorsunuz. Bir de beni dusunun her yemek saati ne kadar yedi acaba, kadin sakin mi verdi aceleyle mi verdi, acaba muhallebinin kivamini cok mu koyu yapti vs. vs. Tabi boyle olmaz. Insal guvenmek ve rahat olmak zorunda. Yoksa ise bir turlu konsantre olamiyor insan.

Ama sanirim bu bir alisma sureci. Bu dengeyi bulmak biraz vakit aliyor. Sonrasi iyi olacak insallah.

ayşen

ceyline  :nazar: bizimkini de görsek öyle bi, alkışlar baybaylar yaparken.....

evet jbdun aynen dediğin gibi, ama ayzdım ya muz verince oluyo hep, her gün farklı verdiğim için eminim yani o zamanlara denk geldiğinden. ama yine de kontrole gidince soraym ben de...

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003
EGE TUNA          03.10.2006

jbdun

zaten normalmiş öyle olması ayşencim ;)

ponçik

arkadaşlar ben yazdıktan sonra  2.girişimde yine coşmuşsunuz valla
inanılır gibi değil  :D yetişemiyorum

Meltemcim yaşadıklarını gayet iyi anlayabiliyorum , eğer içinde kararsızlık,karamsarlık,sıkıntı,kuşku..vs.vs.. gibi düşünceler dolaşıyorsa bunun gidişatı iyiye değil kötüye olur.
Benim annem yaklaşık 12 sene çocuk bakıcılığı yaptı, bu süre zarfında tek çocuğa baktığıda oldu,2 kardeşe de, okula gidene de ,bebeğe de, hatta kızıma iyi baktın deyip 2.cocuğu doğurup 2 aylıkken kucagına aldığı bir miniğe de .....
inanın şuan annemin kendi torununa bakmasını o kadar isterdim ki
annem diye değil, gerçekten aşırı bir özveriyle (gerekirse akşama kadar aç kalıp yeterki çocuğun ailesine mahçup olmayayım diye) baktığı için isterdim , ama işte hayat şartları çalışmasını gerektiriyor.. neyse ....
keşke bütün bakıcılar böyle olsa , hani bebeğin evine gidiyorum ama ekmek elden su gölden, oooh kahve, oooh çay, ooh dolapta kola da varmış , ooh telefonda bedava ....gibi düşüncelerden uzak olsalar
sadece gerçek bir annelik duygusuyla -ki bebeğin kendi öz annesi gibi hiçbir bakıcı asla olamaz- o masum yavruyla onun ihtayıcını karşılayarak,ona şefkat göstererek, gülümseyerek,oynayarak,ona zarar vermeyeceğini hissettirerek yaklaşabilseler  :love7:
bunu anlayabilen kaç tane bakıcı vardır ki ....

diyeceğim şu ki Meltemcim bence kararın en doğrusunu yine sen vereceksin, gelen de gideni çoğu zaman aratıyor bilirsin , bu kadınla açık açık konuş bakalım ne diyecek o zaman  :-\

sibell&gökhan

goncacım sana özelden msj larım geldimi ya kafayı yiyecem resmen ya sana diye şerifeyemi attım merak ettim eğer öyleyse kusura bakmayın akşamdan kalmayımda malum bebek hiç durmadı birde işte olunca :cildir: