EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

zeytince

yaaa su babalar niye bizim islerimize karisirlar ki.... :cussing: :cussing: :cussing: bu sefer babadan uz bulup yaptiginin yanlis birsey olmadigini dusunup oyle davranacak.... benim esim de ayni, ben Caner`e birseyi yapmamasi icin kizip bagirdim mi bagirma diye bana cikisiyor... peki nasil ogrenecek bu cocuk o seyin yanlis birsey oldugunu, sen ya da ben uyarmazsam... :caca: ayyyy cok kiziyorum bu erkeklere cokkkkkkkkk....

TR deki gibi surekli gittigimiz sabit bir doktorumuz yok ki tel. acip sorayim... :'( off yaaa...

Tebessüm :)

Gülaycım trye geldikçe Caneri götürdüğün bir dr var mı? Onu arayıp sorsan aşı işini?

Goncacım bizde soyunma gibi bi durum yok, aksine geçende hastaneye gitmiştik mesela Yağızın tahlilleri için, içerisi sıcak tabi ben Yağızın beresini atkısını çıkarıyorum, ısrarla çıkarma giydir diyo, niye öyle yaptı anlamamıştım ben de.Sevgililer günü için plan yapmadım, plan yapılmasını bekliyorum :laughing7: İnşaAllah güzelce saatinde uyur bugün Eylüşüm. :opucuk:

Gözdecim demek kıskanıyor kardeşini Hira kuzum, zamanla alışır ama o zamana kadar sabır gerekiyor işte,Allah sabır versin canım. Vaktin olduğunda Hiranın da resmini ekler misin buraya? Çok merak ediyorum, koca kız olmuştur :opucuk:

Anita biz henüz macuna geçmedik ama sen sorunca aklıma geldi artık geçelim biz de macuna, çocuklar için olanından alalım bir tane ;)

Aslıcım Yağızda da bazen oluyor sinirlenince vurma huyu.Bir de Goncanın dediği gibi heyecenla sevme huyu da var, hırpalayarak seviyo bizim gibi :k06: Kızınca vurma huyunu  köreltmek için bilmiyorumki napılır :dontknow: Ben acıdı filan diyorum demagoji yapıyorum, o da üzülüyor, bi daha yapmam diyor ama orda kalıyor sözü malesef. :'(

Biz ailecek hastayız kızlar, önce babamız feci bir grip oldu, o iyileşmeden de Yağızla ben kaptık şifayı :-\ burda kime sorsam herkes hasta, geçen hafta hava çok güzeldi,birden bozdu olan da bize oldu böyle :-\

ponçik

günaydın arkadaşlar  :sunny:

Gülay aşının fazlasının zararı olmadığına nasıl karar vermiş o dr. anlamadım ben  :dontknow: eğer fazlası zararlı değilse neden üç doz diyorlar
bence de Türkiyede güvendiğin bi doktora sorsan iyi olacak  :icon_thumright:
Eylülün pnomokok aşısı yok, biz dr.umuzu yine değiştirdik ve bu doktora da sorduk karar sizin dedi, tedavisi olan bir hastalık sonuçta dedi  :icon_scratch:  ???
Allah dermansız dert vermesin  :amin:
ben Eylülün yanında giyinip soyunmamaya özen gösteriyorum, eğer sor durumdaysam da en azından sütyeni 2 dk.banyoya kaçıp takıyorum, ama evde babaannesinden halasından görüyorsa o da ayrı mevzu tabi  ::)
şu babalar konusunda yazdığın heeeeeeerşeye katılıyorum canım  ;D

Ayşegül ailecek geçmiş olsun size, dediğin gibi havalar bir iyi bir kötü , insanın bünyesi sapıtıyor   :tongue3:
Yağız'ın hastanede üzerini çıkarmak istemesinin sebebi başka arkadaşım  ;D o muayene olmak istemediği için yapıyor, o durum bizde de var, dr.a gidince çıkarma çıkarma diye yırtıyor kendini, ama evde yalnız olunca, ooooh karışan eden yok tabi  :ehi:

Aslı eltin hayırlısıyla bebeğine kavuşur inşallah, bizde 2 tane erkek bebek var (kuzen) Eylül onların altı açılırken görünce pipi olduğunu söylemiştik, şimdi aklına geldikçe , özellikle wc de sürekli aynı şeyi söylüyor "erkeklerin pipisi olur kızların kukusu"  :D , ben üzerine gitmiyorum ama evdekiler çok gülüyor bu söylediklerine
korkarım bir gün bi ortamda söyleyip hepimizi şoke edecek  :suclu:

kızlar ben bi kitap okudum , daha önce alacağımı yazmıştım sanırım
çok eğlenceli , hatta bi oturuşta , hatta ve hatta çocukların uyku saatinde bile bitirebilirsiniz  "Anne Ben Nerden Geldim "
çok güzel anlatılmış, tavsiye ederim 

http://www.ilknokta.com/urun/87704/Anne-Ben-Nerden-Geldim--Ali-Cankirili.html

Fatma-Ezgi Anna

Selam kizlar...

Kizlarim ve ben iltifatlariniza coook tesekkür ederiz  :flowers:

Goncacim gecmis olsun öncelikle Allahtan hersey yolunda simdi  ;) bende var ayni dert yani kanimda iltihap bütün kemiklerim agriyo valla, ama ben  antibiyotik kullanamiyorum emzirdigim icin.Senin iltihaplanma neden kaynaklaniyo arastirildi mi canim yani tekrar nüksetmesin.Benim doktorum öncelikle neden kaynaklandigini arastirdi ve dislerimden dolayi oldugu ortaya cikti,dolgum düsmüytü hamileyken onu yaptiriyorum ve dis eti kanamam var dis etlerimde itihaplanma var.yani disciye gidip geliyorum sende aslinda neden kaynaklandigini bulup onu yok etsen daha  iyi olur arkadasim  :opucuk: Trkiye de doktorlarimiz antibiyotik vermeye cok merakli zaten bi arastirmada da en cok antibiyotiik kullanan ülkelerin basindaydik.Burda cok cok gerelmedikce vermiyolar helede cocuklara kesinlikle.. evet canim yanlis görmemissin kesinlikle kiloluyum..61 kiloyla doguma girdim  su ana 60 kiloyum..vermistim aslinda 54 de kadar düsmüytüm ama tekrar almisim :( ama artik dikkat ediyorum yediklerme birde ben sigarayi biraktim 1 yil oldu onunda etkisi var sanirim.

Eminecim eymen ismi benimde cok hoszma gitti...Annem dizisi varya ordaki cocugun ismide Eymen di ilk o zaman duymustum ve cok hosuma gitmisti..göbek baya var be arkadasim bildigin gibi degil..su kilolarimi veryeyim ameliyattan sonrada Fitnes salonuna gidcem  ve takrar tig gibi olcem isallah ahh gencligim ahhhh :)

Anitacim Ezgi Anna sanirim bir yasindaydi kullanmaya basladi,ELMEX marka kullaniyoruz ,cocuklar icin,doktorumuzda tavsiye etmisti cünkü bu macun dislri güclendiriyo daha saglikli olmasini sagliyo..bizimkide önce yaliyo ama artik dislerini fircalamyi ögrendi iyice  :)

Gülaycim valla bu saatte asi konusunu okudum ama anlamadim o yüzden hic yorum yapamiycam arkadasim,zaten su asi konusunda cok cahilim  :dontknow:

Jbduncugum tatilde iyice dinlenmstrsin umarim..Ecrin cok tatli olmus masallah..valla Ezgi Anna da bir ara essek diyodu bir kac kez duydum ve kesin bir dille uyardim daha sonrada hic duymadim..

Aslicim benimkide bir kac kez tokatatti bana ama öyle cok sert degil parmaklariyla dokunma selinde aslinda ilk attiginda sertti,konustum neden yaptin anneye vurulmaz diye,ama daha sonra tekrarladi bende ona attim cok sert olmadan,aci di mi anneninde aciyo dedim,daha sonra denemek istedi ama parmak ucuyla yapti acimasin diye sanirim bu seferde sert bir dille uyardim simdi yapmiyo artik umarim takrarlamaz...sende sert bir dille uyar derim

ayy sonra devam kizlar benim ufak bicirik uyandi

jbdun

selam kızlar,
çok ama çok yorgunum, bu okul beni mahvetti, zaten tatilde de hiç dinlememiştim :cildir: ecrin de sınırlarımı zorluyor, yazılanları okudum ama maalesef hiçbişey aklımda kalmadı, bu aralar içimden hiçbişey yapmak gelmiyor :crybaby2: ahhhhh annem gelse keşke onu da çok özledim :crybaby2:
ben depresyona mı giriyorum ne :icon_scratch: :dontknow: :k06:
hepinizi  :-* :-*

Fatma-Ezgi Anna

Jbduncum seni cok iyi anliyorum,calismayan bayanlara bile ev ve cocuk yorucu gelirken üstüne birde disarda calismak valla Allah kolaylik versin

Gözdecim Allah anali babali büyütsün,almissin Mina hanimi kollarina,tebrikler canim..coook güzel bir bebek,bahtida güzel olsun isallah...kiskancligi bizde yasadik azda olsa hala yasiyoruz...ilk baslarda beni cok istemedi babaci oldu..bazen emzirince illa onu birak beni kucagina al durumlari oldu,illa bende emicem dedi:) elini isirdi kackere Sezgi Lena nin.Ama cok da seviyo kardesini..yanliz cok fazla birakamiyorum cünkü bazen bakiyorum ya üzerine oturmus (birkere yakaladim) yada oturmaya kalkisiyo,dünde üzüm yiyor banada veriyo arada ,kardesimede vereyimmi dedi,hayir o yiyemez disi yok o sadece süt icer dedim ama aradan zaman gecti ben mutfaga gittim geldigimde segi Lena nin agzinda kocaman bir üzüm vardi cok dikkat etmek lazim...artik kiskancligi yok eskisi gibi,sadece yatarken eger kendi yatagina yatmis ama segi lena hala yatmamissa o zaman uyumakta direniyo illa beni cagriyo illa bir bahaneyle yanina istiyo bizi sütü isit süt ver gibi,ama kardeside yatakta yatiyosa kuzu gibi yatiyo yataginda...

Doktorumuz bize kesinlikle eskisinden farkli davranmayin demisti,kardesinden önceki kurallari degistirmeyin,üzerine cok düsmeyin demisti...

simdi  öyle güzel oynuyolar ki,birbirlerini güldürüyolar,müzik dinlediklerinde hemen kardesinin elinden tutup salliyo hafif hafif,oyuncaklarini ona gösterip beraber oynuyo onunla,bazen annelik yapiyo ona..sezgi lena da ablasini görünce bir seviniyo ki görmeniz lazim  :D umarim ilerde de böyle iyi anlasirlar...

Seydaaaaa,hamilelik nasil gidiyo, nekadarlik oldu,belli mi cinsiyeti..benim icime erkek gibi doguyo ama en önemlisi saglikli olmasi,hayirli evlat olmasi..

hepinize iyi geceler güzel bayanlar..cok öpüyorum hepinizi ve kuzucuklarinizi  :opucuk:

ponçik

13 Şubat , 2009, 10:02:28 #12291 Son düzenlenme: 13 Şubat , 2009, 10:20:03 g10ca
günaydın arkadaşlar

Fatma aslında şu iltihap olayı için çok güzel yazmışsında , hani orada mecbur kalmadıkça antibiyotik verilmiyor diyorsun ya , burada da aman herşey olsun diye ne kadar tahlil, test, röntgen vs... varsa gereksin gerekmesin yaptırıyorlar
doktorlara bile güvenemez olduk  :dontknow: tekrar böyle birşey olursa o zaman daha detaylı irdelerim .
Bir de doktora gitmek için sürekli şirketten izin alamıyorum , şimdi küfür edeceğim terbiyem müsaade etmiyor  :cussing: insanların sağlığı için bile izinlerinin, maaşlarının kesilmesi ne kadar abes bi durum siz tahmin edin ...

senin bıcırıkların halleri gözümün önüne gelince hemen bi tane doğurasım geliyor , bence artık anlatma   :suclu:  ;D  ;D
Ezgi Anna ne kadar tehlikeli şeyler yapıyor öyle  :-ooo ayyy bi dakka bırakmaya gelmez Allah korusun

Jbduncum kendini üzme , ara ara hepimize oluyor böyle şeyler
biz de sürekli eşimle tartışıyoruz , iş zaten yoğun, o da bende çok yoğun çalışıyoruz
eee çocuklarda dediğin gibi sabrımızı çok zorlayınca birine patlamak lazım  :suclu:
eğer annenin gelme durumu varsa , 1 hafta da olsa , hani anneannenle kalacak birini ayarlasanız , hem annene hem sana çok iyi gelirdi bu görüşme .

ponçik

14 Şubat , 2009, 10:10:49 #12292 Son düzenlenme: 14 Şubat , 2009, 10:26:33 g10ca

Sevgilisi olanın olmayanın,
Olup da yok gibi olanın,
Yok da var gibi olanın,
Olmayıp çok isteyenin,
Oluyo da noluyo diyenin,
Oldugu için çok mutlu olanın,
Olmadıgı icin çok mutlu olanın,
Onsuz olamayanın,
Onunla hic olamayanın,
Herseye ragmen yüreginde her daim aska yer olanın...
O zaman kısacası herkesin sevgililer günü kutlu olsun..

Sevgi hep sizinle olsun, yüreginizde aska hep yer olsun

jbdun

selam kızlar,
fatma ve gonca sağolun kızlar sözleriniz için ama ben hala aynen devam ediyorum :cildir: goncacım ahhh ahhhh annem gelse o kadar rahatlıycam ki ama maalesef :sad1: anaannem annem onu bıraktığı an hastalanıyo desem yeridir :-[ bi de galiba ben bu halimin nedenini çözdüm. 3 hafta oldu ve hala adet görmedim, bu hafta oldum oldum yoksa şüphelerim kesinleşecek hamilelik konusunda :-\ inşallah yoktur öyle birşey çünkü yaza hamile kalmaktı planım :honk: eşim yoktur diyo ama sürekli bi mide bulantısı var bende, ne biliyim acaba psikolojik mi etkileniyorum anlamadım ki, inşallah öyledir :amin: her wcye gittiğimde inşallah olmuşumdur ümidiyle gidiyorum ama yok... Kızlar dua edin de öyle bişey olmasın :amin:

bu arada hepinizin geçmiş sevgililer günü kutlu olsunnn :love9:

ponçik

:-ooo   :icon_scratch:  Jbdun 3 hafta mı 3 gün mü  tam anlayamadım ama senin için hayırlısı ne ise o olsun canım
bazen bazı şeyler planlandığı gibi olmuyor
Allah gönlüne göre versin
Anneni görmek için yaza kadar beklemen mi gerekecek yani  :'(
belki arada bi fırsat olur da yine görüşürsünüz  :opucuk:
Ecrin cimcimesi napıyor  :binkybaby:

bugün eşimin doğum günü  :love8:
kaç gündür acayip bir yaşlanma psikolojisine girdi ki anlatamam size  :suclu:
dün de bizim nişan yıldönümümüzdü , ikisini bi arada çıkaralım dedik
sabahtan kahvaltıya gittik (zuzu cafeye gittik Jbdun o ilk gittiğimiz gün geldi aklıma , o rası gerçekten muhteşem bi yer , bi kere daha anladım  ;D  )
neyse , kahvaltımızı yaptık, sonra kardeşimin calıştığı cafeye gidip birer kahve içtik, bu arada bizim cadının iyice uykusu geldi , kalktık , kadıköyde miting varmış  :cildir: bi trafik bi trafik anlatamam , eve gelene kadar Eylülün uykusu iyice dağıldı, eve gelip yatırdım ama uyumadı
ne zaman öğle uykusuna yattı dersiniz  ...............18:00 de ..................
:BangHead:  :BangHead:  :BangHead:  :BangHead:  :BangHead:
neyse dedim kendi kendime akşam uykusu bari iyi oldu derken bizimki 21:00 de uyandı   :cildir:  :cildir: ay şaka gibi
tabi gece 1:30 a kadar oturduk  :sleepy1:  :sleepy1:  :sleepy1:
bakalım düzen iyice bozuldu, ne zaman toparlanırız artık Allah bilir   :tongue3:

zeytince

jbduncum gonca`nin dedigi gibi 3 hafta mi 3 gun mu gecikti??
3 hafta ise bu saate kadar niye bekledin de bir teset yapmadin arkadasim...
eger 3 gun ise sen al bir test yap, bak bakalim gelmis mi surpriz yumurtan yoksa basit bir gecikme mi?  ;) gelene gelme diyemizsin canim, hakkinizda hayirlisi olsun... ne diyelim,  :amin:

goncacim esinin yasgunu kutlu olsun.. yasi kac oldu ki bunalimlara girdi yaw... :k06: bazen ben de esime takiliyorum yaslandin, diyerekten... :k06: O da bana sen kendine bak diyor... ::) yok yaw ben daha citir, tazecik birseyim :tongue3: :ehi:

Caner`in dun burnu akmaya basladi, persembe gunu disari cikmistik sanirim orada soguk aldi... dun aksam bir naz, bir aglamak,bir memnuniyetsizlik...  :cildir: kivamina geldim yani... aksam da O`nun odasinda yattik hani ateslenir belki falan diye, cok sukur ateslenmedi... evdeki peditusdan kullanmaya basladim, insallah antibiyotige gerek kalmadan atlatiriz... :amin: :amin: :amin:

asi isini de, hepsini oldugu icin yaptirmayacagiz... asi karina baktim, 4 doz olmasi gerekiyormus hepsini de olmusuz...  :icon_thumright:
burada gittigimiz 2. yas kontrolunde Caner`in hala cumle kuramadigini not almisti dr. onun icin bir kagit geldi eve, konusma terapisi icin bize randevu vermisler... hangi tarihte oldugunu posta ile bildireceklermis, gidip gorelim bakalim nasil birseymis...  :)
bunun haricinde ben ders calismaya devam ediyorum... sinav gunu gitgide yaklasiyor.... :honk: insalah altindan kalkarim... :amin: :amin: :amin: :amin:

bizde durumlar boyle... hepinizi opuyorum... :-* :-*

jbdun

gonca ve gülay, ben yanlış yazdım galiba, yani en son adet olalı 3hafta oldu, bu hafta olmam lazım, olmazsam test yapıcam ;) artık hayırlısı neyse o olsun diyorum ben de :)
goncacım eşinin doğumgünü kutlu olsun ve sizin de nişan yıldönümünüz :flowers: hakkaten kaç yaşında ki öyle bunalıma giriyor eşin ;) zuzu cafe hakkaten de çok güzeldi arkadaşım, eylüş durdu mu oyun odasında? inşallah uyku düzeni en kısa sürede normale döner canım, senin için de zor oluyodur geceleri durmak...annemle az önce konuştuk da, mayısta inşallah biz gidersek bi de yazın, o da benimle dönebilir aydına bi ihtimal ve sonra da kasımda ecrinin doğumgününe gelir :hieyt: selamı var sana ;)

gülaycım, demek konuşma terapisi için randevu verdiler, ben de çok merak ettim nasıl birşey olduğunu :icon_scratch: canere de geçmiş olsun, inşallah antibiyotiğe gerek kalmadan atlatırsınız :amin: derslerinde kolay gelsin canım :-*

anita

Merhabalar,
Herkes iyidir inşallah..
Yazılanları okuyamadım. Bizden haberler vericem.

Kayrayı bizim eve çok yakın bir yuvaya haftada 3 gün götürmeye başladım. 10'da gidiyoruz saat 1'e kadar kalıyoruz. Bende orda salon kısmında oturuyorum. Kayra arasıra gelip kontrol ediyor :))  Henüz yeni başladık gitmeye ama yemek konusunda hiçbir gelişme yok. Orda çocukları görüp yer dedim ama bir lokma sokmuyor ağzına. sürekli su içiyor. belki zamanlar özenir çocuklara da yer. Açlıkan ağlıyo eve gelince çorba istiyo ama yemek yemiyo.

Bi de bir pedagogtan randevu aldım 10 mart tarihine verdiler. ona da danışıcam gidince.

Bi kitap okuyorum. ACayip tavsiye ederim. Robert J. MACKENZIE Çocuğunuza Sınır Koymak- Fiyatı 15 lira.

office

selam kızlar uzun zamandır yazamıyorum, yazılanları okuyorum sadece. bu aralar sebepsiz yere çok sinirliyim. heryere çatasım geliyor. 1 hafta önce hafif bir kanamam oldu, çok korktum hemen doktoruma yetiştim. şükür bir sorun yok ama neden olduğu da belli değil. yatıp istirahat ediyorum. ercan iyice bebekleşti son zamanlarda. herşeye bağırıyor kızıyor. bir süredir mecburen annem ilgileniyor, belki de ona bu kızgınlığı.
sizler nasılsınız neler yapıyorsunuz. valla çok özledim sizleri kızlar. ama sinirlerim çok bozuk. yani şu mesajı yazarken bile ağlıyorum sinirden :BangHead: :y25:
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

ponçik

günaydın arkadaşlar
İstanbul buz gibi ama güneş var  :sunny:
dün akşam öyle güzel kar yağdıki bugün kızımla kardan adam yaparız hayalleri kurarak uyuduk ama  :'(  umarım haftasonu yağar   :amin:

Gülaycım teşekkür ederim kutlama için , eşim 38 yaşına girdi  :tongue3: ondan bunalımda  ;D
CAnere geçmiş olsun, umarım çabuk atlatır , biz peditusu 5 gğn kullanınca atlatıyoruz gribi , bol bol sıvı tüketmeye çalışın , umarım seviyordur suyu  :icon_thumright:
eve kağıt gönderip haber veriyorlar demek, ne güzel, burada olsa , nerden haberimiz olacak, biryerden duyup veya gelişim kartından bakıp gidersek de nerde kaldınız diye fırça atarlar  :k06:
neyse bi gidin bakalım ne diyecekler

Jbduncum ben de şaşırdım yani sen 3 hafta yazınca  :toothy10:
bak bakalım bir-iki gün daha durum vaziyet neyi gösterecek
annenin selamı başım üstüne , bende ellerinden öperim
belki bu yaz geldiğinizde bi bakırköy yolculuğu yapıp size gelebiliriz  ;)

Anita   kitap tavsiyesi için teşekkürler, Kayra zamanla okula ayak uyduracaktır
senin , orada olduğunu bildiği için nazlanıyor olabilir, tek başına kalırsa belki daha etkili olur

Ranacım dün akşam Eylülü uyuturken birden sen geldin aklıma , sabah hemen yazayım diye düşünürken sen zaten havadileri getirmişsin
kanama için geçmiş olsun canım, bazen olabilirmiş öyle şeyler, normal diye yazıyo nette, umarım sorunsuzca yavruna kavuşursun
Ercanın huysuzlukları tahmin ettiğin gibi olabilir bence de
belki zamanla düzelir, ama kardeşi gelince devam ederse psikolojisini düzeltmek daha zor olabilir, Allah yardımcın olsun canım  :opucuk:

dün akşam eşime pasta kestik, kızımla beraber defalarca mum üflediler
en sonunda pastayı kesip yiyebildik  :D
Eylüle kazak örüyorum ka. aydır bitremedim, kış bitecek  :laughing7: artık bi kardeşi olursa yada yeğen filan ona saklarım
akşam yine otururken birkaç sıra öreyim dedim , Eylül gelip ne dese beğenirsiniz
anne benim çok elbisem var, örmene gerek yok  :honk:  :toothy10: