EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

aslio

Günaydın kısslarrr....

Eminecim geçmiş olsun canım.  :flowers:

Adaşım hoşgeldin özledik valla seni nerelerdesin.. Defnecik iyiymiş...

Goncacım o dediğin durumun değişik versiyonu bizdede var ;D Ece hanımda uykudan uyuyunca eli kukusunda dolaşıyor ilk zamanlar acaba pişikmi falan diye düşünürken bi baktım elini içine doğru götürüyor uyardım tabii neyseki şu an eskisi kadar değil....

jbduncum kışlıklara devam diyorsun..  :nazar: Ecrin napıyor öpüyorum ikinizide :love3:

çarşamba günü halamlar geldiler istanbuldan dün izin alıp onlarla vakit geçirdim. Bu arada hepimiz salonda otururken yerde bir yastık vardı Ece onun tepesine çıkmasıyla ayağı kaydı kütt  diye sehpaya ama nasıl bir ses ben dondum o anda hemen halamlar aldı kucağına nasıl ağlıyor yavrum bi baktım kulağı mosmor ve şişti.. hemen buz falan koyduk neyseki buz şişini aldı.. Akşamda hep birlikte dışarı çıktık...

şerife Berat

günaydınnnn

ıyı gezmeler jbuduncum sana

aslı gecmıs olsun canım  :flowers: :flowers:

aslio

ponçik

Merhaba kızlar

ayyyy içimde bi heyecan var sabahtan beri hayırdır diyorum  :hieyt:  :hieyt:
az önce annemle konuştum kardeşim evlilik teklifi almış ve kabul etmiş  :hieyt:  :hieyt:
inşallah hayırlısı olur nasıl mutluyum anlatamam , üstelik eşimin bile haberi yok ilk size söylüyorum
dua edin ne olur inşallah hayırlıysa o da bir yuva sahibi olsun  :amin:  :love9:  :love9:
canım benim yaaaa 28 yaşına geldi , ben o yaşta anne olmuştum  :y25: ayyy şimdi gözümün önüne geldi , minik kardeşim benim o da gelin mi olacak , beyazlar içinde  :y25: :y25:
oooofffff acayip duygusallaştım şimdi  ::)

Aslı hoşgeldin  :opucuk: demek Defnem acayip anneci öylemi , bizde de tam tersi eşim eve glince Eylül hemen huy değiştiriyor  :ehi:
cevap için teşekkür ederim  
önümüzdeki ay 2 yaş aşımız var hepatit , o zaman ki kontrol de soracağım bakalım ne diyecek
hepimiz soralım bence iyice bilgilenmek lazım, gerçi internet doktorun verdiği bilgilerden daha aydınlatıcı ama neyseeeee....  ::)

Jbdun cvp için teşekkürler  :opucuk: ben de işte ters bişeyler söyleyip yada kızarak/kızdırarak bunu engellemke istemiyorum, ilerde bilinçaltında farklı şeyler kalabilir  :-\  sen şimdi pazarda mis gibi taze sebze meyvelerin arasında geziyorsundur , kolay gelsin arkadaşım  :hello:

Şerife  :ehi: demek Berat musluktan su akıtıyor öyle mi  :toothy10: eee ne de olsa erkek çocuk  :icon_thumright: inşalah biran evvel alışır da bezden kurtulursunuz , tabi biz de  ::)

Aslı :sad1: çok geçmiş olsun Eceye , iyiki buz koymuşsunuz , yoksa kimbilir nasıl acır ve zonklardı , canım benim , uff olan yerinden benim için öp annesi  :opucuk: ucuz atlatmışsınız
kalabalık olduğu için dikkat çekmek için mi yastık tepelerindeydi yayamaz Ece  :caca:  :aferin:
halanlar da hoşgelmiş , güzel vakit geçirmişsinizdir  :icon_thumright:
cevap için de teşekkür ederim , bizmiki de şimdi bıraktı yapmıyor ama 2 gün sonra ne olur bilemem tabi  ;D

bize gelince ; dün Eylülün evraklarını götürmek için okula gittim ama kapalıydı, bu akşam uğrayacağım, arayıp randevu almıştım ama heralde diğer bayan söylemeyi unuttu , bugun tekrar arayıp randevu aldım,
pazartesi artık (kısmetse) şimdi okullu olduk sınıfları doldurduk şarkısını söylerim ben  :suclu:
bu arada dün (24 saat) sular kesikti , evde bulaşıklar dağ gibi oldu , neyse akşam su geldi de hallettik ... ama şirkette bütün wcler kilitliydi  :y25: herkes etraftaki cami, kebapçı,bakkal vs.. wc.lerine gitti  :ehi:  :BangHead: güler misin ağlar mısın  :dontknow:

aslio

Goncacımm çok tebrik ederim kardeşinii :flowers: Sizin adınıza sevindim... Darısı benim erkek kardeşimin başına diyeyim...

ponçik

Alıntı yapılan: aslio - 29 Ağustos , 2008, 11:35:49
Goncacımm çok tebrik ederim kardeşinii :flowers: Sizin adınıza sevindim... Darısı benim erkek kardeşimin başına diyeyim...

:opucuk: sağol Aslı inşallah darısı kardeşinin başına

:director: kızlar bakın Aslı'nın aslanlar gibi bekar erkek kardeşi varmış haberiniz olsun  ;D

ponçik

süpeeeeeeer mutlaka okuyun  ;D

Anne dışarıda alış-verişteydi. İki buçuk yaşındaki bebeğe babası göz kulak oluyordu.
Aslında bu pek de zor bir şey değildi. Yavrucak halının üzerinde 'çay seti' oyuncağıyla oynarken baba da koltuğunda gazetesini okuyor, ara sıra da bebeğinin kendisine -çay seti oyuncağının minik plastik fincanlarıyla- ikram ettiği suları çay niyetine içerek oyuna iştirak ediyordu.

Derken anne eve geldi. Baba anneye sus işareti yapıp, bebeği izlemesini istedi. Bu çok şirin hareketini annenin de görmesini istiyordu.
Anne, bebeğin elinde çay fincanıyla salondan çıkıp, biraz sonra içi su dolu olarak babasına getirmesini ve babanın da onu çaymış gibi içmesini seyretti.
Sonra gayet sakin bir tavırla elindekilerle mutfağa geçerken eşine seslendi:

'Uzanabildiği tek su kaynağının klozet olduğunu biliyorsun, değil mi?'

Sonuç-1: Anneler evlatlarını çok sever ve onlara dair her şeyi bilir.
Sonuç-2: Babalar evlatlarına dair bir çok şeyi bilmez ama onları çok sever: 'Babalar en son duyar' boşuna söylenmemiştir.

zeytince

Alıntı yapılan: g10ca - 29 Ağustos , 2008, 12:52:45
süpeeeeeeer mutlaka okuyun  ;D

Anne dışarıda alış-verişteydi. İki buçuk yaşındaki bebeğe babası göz kulak oluyordu.
Aslında bu pek de zor bir şey değildi. Yavrucak halının üzerinde 'çay seti' oyuncağıyla oynarken baba da koltuğunda gazetesini okuyor, ara sıra da bebeğinin kendisine -çay seti oyuncağının minik plastik fincanlarıyla- ikram ettiği suları çay niyetine içerek oyuna iştirak ediyordu.

Derken anne eve geldi. Baba anneye sus işareti yapıp, bebeği izlemesini istedi. Bu çok şirin hareketini annenin de görmesini istiyordu.
Anne, bebeğin elinde çay fincanıyla salondan çıkıp, biraz sonra içi su dolu olarak babasına getirmesini ve babanın da onu çaymış gibi içmesini seyretti.
Sonra gayet sakin bir tavırla elindekilerle mutfağa geçerken eşine seslendi:

'Uzanabildiği tek su kaynağının klozet olduğunu biliyorsun, değil mi?'

Sonuç-1: Anneler evlatlarını çok sever ve onlara dair her şeyi bilir.
Sonuç-2: Babalar evlatlarına dair bir çok şeyi bilmez ama onları çok sever: 'Babalar en son duyar' boşuna söylenmemiştir.

:ehi: :toothy10: :k06: cok guzel ve cokkk dogruuu....  :icon_thumright:

goncacim tebrik ederim kardesini... Allah bahtini guzel etsin.. Allah omur boyu mutluluk versin.. kiz kardes ayri bir sey... ablam evlendiginde daha cocuktuk, birsey anlamadik.. ama kiz kardesim evlendiginde cokk tuhaf duygulara burunmustum... simdi O da bir anne...  :love9: Rabbim size de o gunleri gostersin... :amin: :amin:

Aslicim gecmis olsun... yine de verilmis sadakaniz varmis... gozune falan birsey olmamis... Allah korusun... :amin:

jbdun bakiyorum kisliklari hazirlamissin... :nazar: hamarat hatunsun vesselam... ;) size ana kiz iyi oturmalar... :D

eminecim kardesine gecmis olsun...  :-\

Caner icin yaptiginiz guzel yorumlar icin tesekkur ederiz....  :flowers: ehh benimkinin de kendine has bir karizmasi var... :laughing7: :k06:

ponçik

Alıntı yapılan: Gulay - 29 Ağustos , 2008, 15:22:54
Caner icin yaptiginiz guzel yorumlar icin tesekkur ederiz....  :flowers: ehh benimkinin de kendine has bir karizmasi var... :laughing7: :k06:

çok mütevazı gördüm seni Gülay 
kendine has mas değil baştan aşağı karizma Caner  ;D
güzel dileklerin için teşekkür ederim  :opucuk: inşallah bahsettiğin gibi bizde  o güzel günleri görürüz canım  :amin:

jbdun

günaydın ve iyi haftasonları arkadaşlar,
dün pazara ve arkadaşa gittik dediğim gibi ve 3 gibi eve geldik arkadaştan, daha doğrusu ersin getirdi, pazardan o kadar çok şeyi taşıyamayacağım için :suclu: geldik yıkadım ecrini, uyuttum dedim ben kuaföre gidiyorum, malum ptesine hazırlık ;) o da işim 2saat sürdü, eve bi geldim ki ersin diyo beni bi daha bu kızla bu kadar süre tek başıma bırakırsan bozuşuruz :toothy10: :toothy10: ama nasıl çıldırmış var ya, ahanda böyle olmuş  :cildir: neyse akşam da kaynıma (annemler didimde olduğu için) meyve-atıştırmalık bişeyler götürdüm (bizde yemek yedikten sonra eve gitti, evde işi varmış), dönüşte de komşuyla lafa daldık aşağıda, bu arada ersin yine tek başına ecrinle :k06: birden sesini duydum JBDUUUUUNNN diye :ehi: :ehi: anam dedim çıldırdı kesin, hemen fırladım yukarıya, gözünden alevler çıkıyodu :toothy10: :ehi: elindeki kumandayı fırlatıcaktı sinirinde :laughing7: bi daha ben kalmam ecrinle haberin olsun diyo :toothy10: :ehi: ay çatladım gülmekten ama, eeee görsünler di mi ama tüm gün biz kimlerle uğraşıyoruz :icon_thumright:

aslıcım öncelikle ece denize çok geçmiş olsun, allah beterinden korusun :amin: öp ecemin uf olan yerinden :-* gözün de aydın halan gelmiş, ne güzel vakit geçirmişsin, özlem gidermişsin...

şerifecim sağol canım :-*

goncacım çok sevindim kardeşin için :hieyt: , allah tamamına erdirsin  :amin: , nayatın da var bi ilişkisi ve ciddiler,nayattan hiç beklemiyoduk böyle ciddi bi ilişki, malum evlilik falan istemiyodu, hayırlısı artık :amin: eylüşümün okul işi de olmuştur inşallah dün... susuzluk da çok kötü ya , hele ki 24 saat diyosun :-\
şu gönderdiğin fıkra diyim artık, çok komikti, ersin gelsin de okutuyum ona da :k06:

gülaycım sağol canım, elimden geldiği kadarıylannn yapıyoruz işte bişeyler ;)

bugün de belki arkadaşım gelicek, ondan biraz temizlik işine girişeyim ben, görüşmek üzere... :wave: :-*

jbdun

kızlar slm uğrayan olmamış benden sonra,
biz yarın kızımla okula gidiyoruz, kendinize ve yavrulara iyi bakın , hepinizi  :-*

jbdun

hepinizim mübarek ramazan ayı kutlu olsun arkadaşlar...

desree (Özlem)

Merhaba,
Gonca Eylül e geçmiş olsun geçmişte düzelmiş maşallah :aferin: kardeşin içinde hayırlısı olsun canım, fıkraya bende koptum :toothy10: çok güzeldi, bu arada senin psikolojinin iniş-çıkışları depresyonda olduğunu gösteriyor gerçekten ama iyiki çalışıyorsun birde evde olsan daha beter depreşirdin emin ol ben depreşim duruyorum işte :ehi:, Eylül kendisini tanıyor merak ediyor ellediği zamanlarda dikkatini başka yöne çekmeye çalış, kızarsan daha çok yapabilir inş. bırakır bu huyunu
Jbdun kış hazırlığını bitirdin sen yahu ben tam takır kuru bakır inş. bi kaç poşet buzluğa taze fasülye stoklicam o kadar herhal, hele o bamyaları temizleyip birde tek tek ipe dizmişsin ya bravo yani, bu arada pencerede kuruttukların bırak kalsın orda ayrı bi hava katmış camına :k06:
Emine kardeşine geçmiş olsun tam sen düzeldin kardeşin düştü, Allah beterinden saklasın :amin:,
Gülay Canerin resimlerini kaçırdım ama eminim görmeyeli daha bi yakışıklı olmuştur Caner paşa :nazar:
Şerife bende merak ediyorum Berat ın son hallerini Selim de pipisi ile oynuyo bezi çıkarınca hemen yoklama çekiyor yerinde mi diye :laughing7:

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

aslio

Günaydın kısslar.......

Herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum.......

ponçik

01 Eylül , 2008, 14:21:01 #11744 Son düzenlenme: 01 Eylül , 2008, 14:28:29 g10ca
HAYIRLI RAMAZANLAR
İNŞALLAH ÇOK HAYIRLI BİR 30 GÜN GEÇİRİRİZ
ALLAH GÜNAHLARIMIZI AFFETSİN
  :amin:

JBDUN VE ÖZLEM KARDEŞİME İYİ DİLEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

JBDUN   ŞUAN ECOYLA BERABER İŞBAŞI YAPMIŞ VE SANIRIM KAFAYI YEMEKLE MEŞGULSÜNDÜR  :k02: İNŞALAH BUGÜNÜ HAYIRLISIYLA ATLATIRSIN
YAZDIKLARINI OKUYUNCA ÇOK GÜLDÜM YAAAA  :ehi: BU BABALAR HEP AYNI DEMEK Kİ  :suclu:  ;D
BENİM PATLICAN VE BİBERLER ÇÜRYÜP GİDECEK SANIRIM (c.tesi pazarından Jbdunu arayıp sebze kurutmayla ilgili talimat aldım bi dünya sebze aldım ) AMA GECE BİR YAĞMUR YAĞDI , HAVA SOĞUDU  :'( GÜNEŞ ISITMIYO DESEM YERİDİR , BU DURUMDA BENİM SEBZELER UFAK UFAK DOĞRANIP KIZARTILIP BUZLUĞA KALDIRILACAK DEMEKTİR  ;D Bİ DE BUGÜN YEMEK KİTABINDA HÜNKLER BEĞENDİ GÖRDÜM SANIRIM PATLICANLAR BİRAZ DAHA İŞE YARAYACAK  :hungry:

ÖZLEM ŞU SIRALAR PEK YAPMIYOR GİBİ AMA HEMEN DİKKATİNİ BAŞKA YÖNE ÇEKİYORUM DEDİĞİN GİBİ ...
Bİ YAZI OKUMUŞTUM BUNUNLA İLGİLİ BULURSAM KOYARIM BURAYA DA
SELİM DE YOKLAMA ÇEKİYOR DEMEK Kİ , AY ALLAH İYİLİĞİNİ VERSİN  :ehi:

ASLI HAVADİS YOK MU BUGÜN  ::)

BUGÜN KIZIMIN OKULDAKİ İLK GÜNÜ
ÇOK TUHAF YAAAA , KAÇ GÜNDÜR OKULDA YAPACAKLARINI ANLATIP DURUYORDU AMA KAPIDAN İÇERİ GİRMEDİ  :y25: BEN ORADAYKEN SÜREKLİ AĞLADI
BİRDE YABANCILAMASIN DİYE GÖTÜRDÜĞÜMÜZ OYUNCAĞI DİGER ÇOCUKLARLA PAYLAŞMAK İSTEMEYİNCE ORTALIK KARIŞTI  :crybaby2:
BEN SONRA İŞE GELDİM
ARADIM, Bİ SÜRE AĞLAMIŞ , ÖĞRETMENİN KUCAĞINDAN İNMEMİŞ .... SONRA NORMALE DÖNMÜŞ , BAKALIM AKŞAM BİZE NELER ANLATACAK  :dontknow: