EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

ayşen

ayyy kızlar uykum var işim de var, blg başındayım kahve sigara ile ayakta durmaya çalışıyorum. yoruldummmm :sad1: kocişim ve oğluşum fosur fosur uyuyolar. konuşacak kimse yok buraya yazayım bari dedimm. sabahlamam lazım ama nasıl dayanacağım bilmiyorum  :( uyumak istiyorummmmmm

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003
EGE TUNA          03.10.2006

jbdun

günaydınn,
ayşencim allah kolaylık versin, naptın sabahlamayı başarabildin mi :honk:

bizimki bugün illa işe gitcek yine babasıyla :k06: zor aldım içeriye de tansaşa gittik geldik, napalım bi şekilde oyalamak lazım :D

havalar 4-5derece daha ısınıcakmış arkadaşlarrr :-\ a

ponçik

günaydın herkese
dün akşam 11 de uyudu Eylül ve o saate kadar ne o ne de ben bişey yemedik
akşam belki yer diye ona ufak bir pasta aldık, mum yaktık üfledi iyiki doğdun filan derken kremasından bi parmak alıp ağzına attı, içimden oooh derken daha dilinin üstünde duran kremayı tükürdü  :(
zorla antibiyotik,ağrı kesici ve ağız spreyini sıktıktan sonra yine babasının kucağında sallana sallana uyudu , gece heralde 50 kere mızırdanıp beni uyutmadı
şuan uykusuz yorgun bi halde işe geldim
bi de bunların üstüne validenin kaprisleri  :cildir:  :cildir:
ben bugün kesin sayısalı tutturup bi ev almam lazım yoksa yakında Bakırköye ziyaretime gelirsiniz  :k02: :k02: :k02: :k02: :k02:

ponçik

Ayşen Allah yardımcın olsun, evden çalışmak hem iyi hem kötü işte naaparsın ekmek parası  ::) Allah elden ayaktan düşürmesin  :amin:

Jbdun kahveyi hazırla şekerim geliyorum , çok acil kafein almam lazım  :k02:

jbdun

hoşgeldin goncacım gel şekerim hemen koyıyım kahveyi ben de ecrini uyuttum da koyucaktım şimdi ;)
eylüşümün ateşi çıkmadı dimi dün, iştahı da yavaş yavaş düzelir boncuğumun :amin:
kreşe ne zaman vermeyi düşünüyodunuz eylüşü? kreş sizin ev halkı için en hayırlısı olucak kanımca :laughing7:

jbdun

kızlar 2gündür pazardan aldıklarımla uğraşıyorum,halen de devam, malum kış hazırlıkları  :hungry:
dolmalık biber, patlıcan kuruttum
dolmalık kırmızı biber koydum (konservesini de yapıcam da bi bilen çıkmadı yardım edicek yaw :caca:)
bamya (daha temizliycem beklio) , barbunya, taze fasulye (şu an temizliyorum)

bakıyım daha ne koyayım, düşünme aşamasındayım  :icon_scratch:

ponçik

:director: oooooh buldun tabi mis gibi hormonsuz köy sebzelerini yaparsın konserveleri   :laughing7: şiir gibi oldu  :D

kreşe inşallah bi aksilik olmazsa ayın 1 inde başlıyoruz,
tam düşündüğün gibi çok hayırlı olacak bu iş  ;D

jbdun

sende şair ruhu olduğunu anlamıştım zaten gonca :k06:
hadi bakalım iyi bişey kalmamış, eylüşle beraber ben de mesaiye başlıycam :honk:

şerife Berat

kolay gelsın jbdun kıs hazırlıklarına benımde baslamam lazım bugun pazara gıderız artık buzdolabındada yıyecek bısı yok malum ev tasıma telasından hıc bıseyı gozum gormedı.berat 2. kez bızden ayrı uyudu anneannesı ıle bırlıkte benı yorgun gorunce dayanamayıp aldı annem.annelerımızde olmasa ne yapardım bılmıyorum allahım onları basımızdan eksık etmesın.hatta annem soylenıp duruyor 2. bebegınıde dogurda saglıklıyken bakayım dıye  ???

gonca atesı yokya arkadaslarında soyledıgı gıbı ıstahı duzelır gıder uzulme canım.dua et ılacları ıctıkten sonra kusmuyor,beratın oyle bır durumuda var  :cildir:

aysen allah sana kolaylık versın canım hos hepımız calısıyoruz ama evde calısmak daha yorucudur tahmın edebılıyorum.

çalıştıgım şirkette de ıylestırme zammı dıye bısı yapmıslar bazı bırım calısanlarına bır kısıde personelden bı arkadasa yapmıslar mıktarı 200 ytl duyunca sok oldum sınırden gozlerım dondu  :cussing: hemen üretim müdürüyle görüştüm ve aklıma ne gelıyosa saydım adama çemkirdim  :occasion5: demekkı zam almak ıcın param yetmıyor dıye aglamak gerekıyor adaletsızlege bakın ya yılbasında bana hatırlatın dedı.
dun annem ve esım alı beratı doktora goturmus gozunden dolayı doktor bunyesı cok hassas onemlı bıseyı yok ama sıneklere dıkkat edın demıs bır krem yazmıs ve yollamıs.

bızden haberlerde bu kadar

ponçik

23 Ağustos , 2008, 13:11:38 #11679 Son düzenlenme: 23 Ağustos , 2008, 13:14:33 g10ca
Jbdun vekil öğretmen olmak için illa formasyon almak gerekiyor mu biliyor musun
ben bari vekil öğretmenlik için müraacat edeyim
burda müşteriler ve müdürlerle uğraşmaktan daha kolaydır heralde çocuklarla uğraşmak   :ehi:  :toothy10:  :ehi:  :suclu:
valla haklısın 1 Eylül birçok kişi için başlangıç olacak , sizin gibi öğretmenler için işbaşı
1.sınıflar için ve velileri için okulların açılması
Ramazan ve oruç
Kreşe gidecekler için ağlama fasılları  ::)

Şerife Beratın bünyesinin hassas olması artı beyaz tenli olmasından dolayı da olmuş olabilir ynai gözüneki şişlik
Eylülü de sinek ısırınca sanki sivilce çıkmış da iltihaplanmış gibi kabarıyor
Allah koruyor hepsini
bu arada iş olayları heryerde aynı , merak etme , ben hiç demiyorum "hakkımı helal etmiyorum" diye
Allah sorsun hesabını  :amin:

iştah konusunda destekleriniz için teşekkür ederim

aslına bakarsanız o kadar doldum ki
dokunsanız ağlayacağım, sinir ilaçlarını da kaç gündür almıyorum
geceleri uyananam diye şimdilik bıraktım
burdan böyle yazmakla olmaz yani şöyle bir eylüekim-kasım anneleri ortak buluşması gerçekleştirseydik de uzun uzun ağlayıp içimi dökseydim  :'(

ponçik

saat 4 te eve geldim, Eylülle beraber misafirliğe gittik
yani bazen Eylüle bakan ablamıza gittik, hemen arka sokağımızda ....
çok da isteyerek gitti ama orada çok durgundu, kek filan vermek istedim yemedi, zaten bizi hiç konuşturmadı
yarım saat sonra da artık eve gidelim diye tutturdu ve eve geldik.. eve girmemize 3 dk.kala arabasında sızdı  :sleepy1:
bugün ki detaya gelince
yedikleri 4 adet düdük makarna, 1/3 danone ,1 şişe link meyve suyu,süt
gene epey ilerleme var değil mi  :dontknow:
ama hergün yediklerine bakınca bunlar bana bebek menüsü gibi geliyor  :-[

ponçik

geçen gün ekleyemediğim Eylül & Nehir resimleri (Eylülün iy halleri  :-[ )

kızlar çiftetelli oynuyor

Nehir kocaman olmuş   :nazar:  :nazar:

puysal

uzun zamandır ps başına geçmemiştim.. ve geldim ne görüm kızımla Eylül hatun beni karşılamış:))

yazılanları henüz okuyamadım sanırım okuyamayacağımda.. Nehir daha yeni uyudu.. bende uykusuzluktan ölüyorum ..

umarım hepiniz iyisinizdir...

şimdilik bye :hello:

jbdun

iyi geceler kızlar,
yemekli misafirim vardı anca gittiler, bizimkiler de uyuyo benim de uykum kaçtı biraz nete takılıyım dedim,
pınarcım hoşgeldin maaşallah nehire nasıl da büyümüş, kocaman kız olmuşş :nazar:
goncacım eylüşüm de çok tatlı boncuum :nazar: :nazar: maaşallah kuzuma, bak annesi yaval yavaş arttırıyor yediklerini eylüşüm :nazar: :amin:
vekillik için bildiğim kadarıyla formasyon arıyorlar gonca ;) ama bizdeki problemli çocukları pek tercih edeceğini sanmam canım :suclu:
şerifecim naptın doldurdun mu buzdolabını, sana da şimdiden kolay gelsin canım hazırlıklarında ;) berata da geçmiş olsun tekrar :flowers:

ayşen

dün sabah 5,5 ta yattım :)  güneşi dogurdum artık dayanamayıp yattım. allahtan tarkan evde h.sonu o kalktı tunayla ben de 8 bucukta tekrar kalkıp kahvaltı edip işimi tamamladım. 12 de bi toplantım vardı ona gittim, geldim, gündüz artık kocişim ve oğluşumla ilgilendim biraz biraz da evle. akşamüstü yatıyım dedim, aşağıda çocuklar bağrış çağrış oynamaya başladılar, bir de kız çocukları "böööööööööööööööö" diye böğürüyorlar resmen deli oldum ya. bizim burdaki çocuklarda hiç izan terbiye yok. anneleri bi salıyo sbah gece 1 de eve giriyorlar ve maytap patlatanı mı ararsın bağıranı mı çığlık atanı mı, kimsenin sesi çıkmıyo ya. sitedeyiz ondan da rahat herhalde anneler. dün gece 12 yi geçiyordu maytap patlatmaya başladılar. tunanın odasının da tam önündeler. çıktım bağırdım birinin annesi de karşımda balkonda. kadın oğlum yapma etme demedi bile ya. deli oldum.gün içinde birazcık çalıştım ama gene işim vardı. dayanamadım yattım , tarkana dedim beni uyandır yatarken. ama ne çare kaldırmaya çalışmış, yat yat demişşim. :) sbaah 4 te tunanın sesiyle uyandım. çocugun çişi gelmiş, rüyamda sanıyorum. anne çiş anne çiş. dedi dedi, sonunda yapmış çocuk :( hadi onu teimzledik. tarkan sen yat dedi yattım. yanıma yatırmış tunayı su istemiş sıpa, tarkan gidince o da uyumuş dönerken pat diye sesle uyandım. tuna yerde :( aklım çıktı. allahtan yerde yastıklar vardı. düşmüş üstüne baktım sarılmış uyuyo hala  :k06: güler misin ağlar mısın. sonra gene uyandı tarkan uyutmaya çalışırken uyanıp durmuş sinirlendi tarkan da bağırmaya başlayınca ben kalktım artık. uyuttum yatırdım, yatmadım bi daha da 5 ten beri blg başındayım yani... bu gece de sabahcıyım muhtemelen ama yarın çok zor gececek tunayla. annemleri çağırırım belki, uyururm biraz onlar bakarken... bir de dün ben tam tunanın uyku saati gittim öğlen, 12 de uyuyan çocuk 1 de zor uyumuş ve 10 dk sora gene aykta 2 de uyumuş en son, ben geldim o arada zaten. anne anne diye ağlamış ya :( bu kadar alışması da iyi değil işte. böylesi zmaanlarda çok üzülüyorum.
:(

pıanrcım merhaba, gonca resimlerinizi yüklemiş, fıstıgım çok tatlı olmuş. maşallah  :nazar: :nazar:

goncacım tunanın hastalığı boyunca yediği hiçbirşey yoku, belki biraz (bikaç lokma) ekmek ve süt süt süt. nesquik le ce choco pops larla biraz olsun vitamin girsin diye ugrastım. meyva yedi bikaç lokma belki. günü öyle geçirdi. ağrı kesici, antibiyotik, vitamin, bağırsak düzenleiici ilaçları kullandık. bu kadar ilacı aç aç içirmek zorunda kaldım resmen. ama bak birkaç günde gçti gitti. birde düşün ki tuna zaten iştahsız zaten zayıf. ama şükür ki kilo vermedi o dönemde. siz de 1-2 gğne kadar atlatırsınız. ha bir de meyva suyu. sürekli meyva suyu iiçti. ne kadar sağlıklı olmasa da en azından %100 diye belirtilenlerden versen, yad a mesela şeftalinin armutun falan suyunu çıkarıp içirsen belki sever. en azından o ileçları içerken biraz midede bişeyler olur. üzme kendini geçicek yakında. şimdi tuna gene aynen devam kaldıı yerden. :) ama şu varki o günlerden sonra az yiyor dmiyorum, şükür bu kadar da olsa yiyor diyoruum ;)

şerife çok geçmiş olsun, tuna allahtan babasına çekmiş hiçç ısırmıyorlar. benim heryerim kabarır sinnek varsa, uyuyamam kaşıntıdan. ama tunaya dokunmuyorlar. bir de öylesi ortamda chicco nun sineklere karşı bi roll on u var onu kullanıyorum tunaya. değişik bir kokusu var, uykuya da yardıcıymış. beratın cildi hassasmış ama 0 aydan itibaren diyor üzerinde, belki onu kullanabilrisin. şirketteki durumlarda can sıkıcıymış ama tarkan hep der, "patronun en iyisini kızılcık sopasıyla döveceksin" diye. insanlıktan bi haber sanırım bunlar. herşeyi kafalarına göre kendi istekleri doğrultusunda yapmaya alışmışlar. umarım senin de zammın bir an önce ve hakkınca yapılır canım.

çokkk uzattım gene :D çok öptüm hepiniziiiii

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003
EGE TUNA          03.10.2006