EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

puysal

Bende erkek suratlı kızımın bir resmini eklemeye çalışayim:)

bu arada bebeklerimiz artık çocuk olmuş anneleri..Resimlere bakınca kocaman oldukları görülüyor sanki ;)

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Zara82

uzun bi aradan sonra tekrar merhaba....ya böyle ara verince coook zor oluyor  :honk: ama ne yapayim yetistiremiyorum....simdi yazacaklarim biraz geriye dayanabilir gecenlerde bi ara girmistim...not almisim....ordan devam edecegim...

tubi canim gecenlerde kontrolünüz vardi...iyi gecmesine sevindim...

Emine....adet görüp görmedigimizi sormussun ben iki gün önce hastalandim ama bugün yine azaldi... :dontknow:

Asli, Defne ninde disi gelmis hayirli olsun..  :nazar:

jbdun..mama sandalyeniz cok güzel, bende aynisindan hala almayi düsünüyorum....güle güle kullansin Ecrin hanim...

Özlem, Selim düsmüs gecmis olsun....ayrica sizinde kontrolünüz iyi gecmis sevindim  :muzz:

Gülay, cam rende olayina bende üzüldüm...Ayrica Caner cok büyümüs ve resimler harika...

Anita, 8. ayini tebrik ediyorum  :flowers:

Ece Deniz inde 7. ayini kutluyorum  :flowers:

Berilcigim, esin ameliyati atlatmis...simdi nasil ???? Allah acil sifasini versin...insaallah en kisa zamanda sagligina kavusur...Ayrica resim harika cikmis...

Gonca, ne güzel kizinla güzel bir hafta gecirmisin...ayrica resimlerinizde cooook güzel...sende artist gibi cikmissin...

Gözdecigim, Öncelikle HIra yavruma gecmis olsun...3. diside simdiden hayirli olsun  :nazar: rahatsizligi bencede dis yüzündendir....üstteki dislerin gelmesi daha zor diyorlar..
???

Jbdun, Marmarise gitmissin canimcim......iyi yapmissiniz....kardesinde sevinmistir...Ayrica raporunda hayirli olsun...

Seyda....sizinde ikinci disiniz hayirli olsun...Haa birde demeden gecemiyecegim...Melis Alara cok büyümüs annesi....kocaman  :nazar:

Aysegül, asiniz hayirli olsun.....bu bingildak ölcüsü hakkinda benim bi fikrim yok....bizim doktor eliyle bakip simdiye kadar hep "OKEY" dedi...Ayrica su meshir resim gözlüklü olan halinmi  yoksa baskami??? Eger baskasi ise benim icin son bir kez koymani istiyorum  :opucuk:

Sibell, Gökhan inda 6. ayini kutluyorum..

Özlem sizinde 8. ayinizi ....( bak öy<le böyle 8 aylik oldu Sleim...zaman aslinda cabuk geciyor...)

Dilek....ahhhh birde ben su 7 kiloyu verebilsem.....süper olacak..

Emine, Resimde coook degisik  cikmissin.....bence biraz kilo sana daha cok yakisiyor...

Gülay, teyzelerde  :nazar: hakediyor hani.....Hepside orda mi yasiyor??

PInarcigim, Nehir kizimiza sende "erkek suratli " deyip durma.....Fistik gibi maasallah... :nazar:

Emine

Seyda ben de sabah böyle buluyorum deyince senin kız büyümüş giyinmişte annesini hazırmı bekliyo dedim sonraki mesajınla olay aydınlandı  :k06: Maşallah artık yataklara sığmayacak kuzular.
Pınarcım basbayağı kız bebek işte sen de annesi aaaa  :caca:  ;) Maşallah Nehirciğime  ;) çimlere oturmuş uslu uslu  poz veriyo benimkini koysam hemen otlamaya başlar ne bulsa yiyorda  :D Bazı bebeklerde damaktan diş gelebilir diye duymuştum ben damağını kontrol ediyorum Ceylinin ara ara sende dikkatli ol canım..
Zehracım özlettin canım kendini ya herkese bişeyler yazmışsın kendinden bahsetmemişsin nerelerdesin neler yapıyorsun Ravza Senamız büyüdümü neler yapıyo anlat ara ara  :wave:
Aslıcım sende foto koysana hep ön planda Defne hatun annesi yok görünürlerde .. Diş konusunda böyle duydukça bi yandan iyi diyorum bizimkinin hiç acıması yok koparır valla.Çenemi bi ısırıyo dişsiz haliyle zor kurtuluyorum elinden  :k06:

Zara82

FIlizcigim, paketi  yolladik canim.....(biraz gec oldu ama temiz oldu  ;D) ...paketi aldiginda üzerinde baska bir isim yazacak sasirma....Annemin ismi...cünki paketi o gönderdi...ALdiginda bana haber verirsen iyi olur...insaallah ulasir eline...

Ya arkadaslar benimde aklim hep burda ama bir türlü firsat bulup giremiyorum....RAvza dan ve evin islerinden zaman kalmiyor inanin yaa....haa tabii birde gezmeden... KAc gündür biz yine geziyoruz....benimki iyice alisti artik....ben basörtümü baglamaya basladigimda anliyor artik disari cikacagimizi.....hafta sonu bir kina gecesine gittik......cooook kalabalikti... HAstanede benimle birlikte dogum yaptigim arkadasimi gördüm bende haftaya ona gitmeyi düsünüyordum...ordan burdan konstuk....bana ne dedi...ne güze kilo vermissin....bende dedim sende vermessin ama biraz karin bölgesinde kalmis dedim....Bana demesinmi.....kiz sorma ben HAMILEYIM.......sok oldu...benden 1 gün sonra dogum yapti ve suan 5 aylik hamileymis.... :icon_pale:.(korunmamis).....ve birde büyük cocugu var 3 yasinda.....Paylasmak  istedim...

Sonracigima gecenlerde bi programa daha katildik.....sirf bayanlara yönelikti ve benim kizkardesim sunuculuk yapti...ona destek olmaya gittim.....cok güzel gecti program...Folklör ekibinin gösterisi vardi...Benim Kiz basladi onlara eslik etmeye.....görmeliydiniz eller ayaklar hic durmadi. :muzz:..herkes bize bakiyordu...

Bugünde bi arkadasa kahvaltiya davetliydim....ilk defa gittim evine..."bebek masaji" kursunda tanismistik....hemserim oluyor....o da iki arkadasini daha cagirmis.....bizim bebekler kadar coculari var hepsininde en kücügü benimkiydi.....coook eglendik konustuk sohbet ettik...harika gecti günümüz...cocuklar oynadilar filan....birazdan bi resim ekleyecegim...

Iste benim günlerim böyle geciyor....pek firsat bulanmiyorum girmeye....Ravza coook ilgi istiyor...gözümün önünden gitme anne der gibi bakiyor...hep oyun istiyor....ve 2 saatte bi acikiyor  :honk: Yarinda kontrolümüz var bakalim nasil gececek.....kac kilo oldugunu cok merak ediyorum....
Bizden havadisler böyle......Okuyupta cevap yazmayana kirilirim  :tongue3: ona göre...  8)

Melteeeeeeeeeeeemmmmm, bacim sinav sonuclarin geldimi???Aklima geldi de....

Zara82

resmin sag alt tarafindaki ev sahibi Selma ve kizi Derya....yanindaki Hilal ve kizi Aleyna NUr ( ayrica esimin sinif arkadasi cikti) ....beni tanirsiniz.... :laughing7: benim yanimdaki Mücella ve oglu Burak....

Zara82

benim kiz fotograf makinesini görünce böyle cigli atmaya basliyor....
Biraz üsüdüde....ordan yelek giydirdik...

puysal

Zehra hoşgeldin.. vallahi yazdıklarını okuyunca yoruldum.. ne çok geziyorsun:)) :nazar: size
kızının saçlara ne oldu öyle.. belki öncedn yazmışsındır kestirdiğinizi ben kaçırmışımdır ama kısacık olmuş saçaları :opucuk:

Emine damaktan geldiği doğru.. doğduğunda mağanın ortasındaydı sonra damağı şekillendikçe aşağı indi sanırım. c.tsi aylık kontrolümüz var dokora soracaım ..Acaba damağındaki dişmiydi ???

Kızımbugün bir kaka yaptı kızlarayak bileğine kadar.. canım çıktı temizleyinceye kadar.. Sanırım diş yüzünden..  zaten aşırı denecek kadar huysuz..

bu arada uzun bir süreden sonra kızım bir tabak yemek yedi:) Kahvaltısını yane.. :nazar:
tabi bağırsakları boşalınca karnı acıktı hhiihih gerçi emziği verir gibi yapıp kaşıkları soktum çocuğun ağzına ama yedi..

Kahvalısının içeriğini yazayım.. Yarım domatez,bebe bisküvisi,devam maması ve peynir.. Sanırım domatezi sevdi:)

Kızıma erkek suratlı diyorum çünkü acayip babasına benziyor:)) Herkes ilk önce erkek sanıyor..

bakın size ne göndereceğim.. Sanırım bu resimde kızımla yaşdaşım:) Arkasında tarih yok ama annem 7-8 aylık olduğumu söyledi:)

Filiz

Yazdıklarınızı okudum aslında bu sayfaya daha fazla prim vermemek adına (bunun menfaat için olduğunu dünden beri anlamış durumdayım) yazmayacaktım ama yanlış anlayan arkadaşlar olmuş bizim emine ile aramızda dünkü olay hariç hiçbir şekilde bir problem olmadı. ama mubi nin yazdığı gibi araba olayından yediğimiz kazığıda hala unutmuş değiliz o ayrı bir konu..

Emine burası sanal ortam yazdıkların düşündüklerini aktarmıyor ilk başta yazdığın mesaj mubi yi ve o foruma girenleri suçluyor tepki alınca ikinci bir msg atıp yok ben şaka yapmıştım ikonlar falan deyip duruyorsun.. Bence sana ve diğer tepki veren arkadaşlara bu yakışmadı hamileliğimizin ilk aylarından itibaren bir paylaşım içerisindeydik bence sizde açtığımız foruma gelip "ooo ne güzel olmuş hayırlı olsun diyebilirdiniz" kendi adıma konuşayım ben aynı şeyi yapardım ve yaptım da..

Biliyorsun ki bu site bebek.com daki yavaşlama ve problemler nedeniyle paylaşımlarımızın sürmesi nedeniyle açıldı haa senin niyetin farklıysa onuda ben bilemiyeceğim.. Başka bir msg de yazmayacağım.. Kendinize iyi bakın!

ponçik

günaydın şeker anneler ve tatlişko bebişleri  :hello:

sabah sabah foruma bi girdimki hararetli gelişmeler olmuş .... hemen okumaya başladım valla işi gücü bi yana bıraktım

öncelikle diğer forumda tanııştığımız ve güzel paylaşımlarda bulunduğumuz için o forum bizim için yada en azından benim için özel kalacak , girip girmemek tabiki bana kalmış -ki çoktandır girmiyordum- hala diğer forumda görüşütüğüm -gerek msn gerek tel.- hamile olan dogum yapan insanların yazılarını takip etmeye çalışıyorum, bizim eski sayfalar silinip eylül-ekim anneleri başlığı açıldığında hiç tanımadığım kişiler olunca beni pek açmadı açıkcası.. bu forum daha hızlı, daha samimi , kalabalık olmadıgımız için herşeyimizi açık ve net biliyoruz , yolda karşılaşsak birbirimizi tanırız , bence paylaşımlarımız çok güzel , ama Filizin dediği gibi hepimiz özgür iradeye sahibiz , konu biraz yüzyüze OLMAMAKTAN büyümüş gibi geldi bana ,
AYRICA ŞUNUDA BELİRTEYİM DİĞER FORUMUN BENİM İÇİN AYRI BİR YERİ DAHA VAR
İSTANBUL BULUŞMALARINDA EYLÜL-EKİM-KASIM HAMİŞİ OLARAKTAN BİRTEK BEN VARDIM VE BİZİM SAYFADAN OLMAYAN BİR ÇOK KİŞİYLE ÇOK GÜZEL VAKİT GEÇİRDİK HALA DA GÖRÜŞÜRÜZ
neyse konu kapanmış madem bende fazla uzatmayayım.. hepinizle yazışmaktan büyük keyif alıyorum ve temmuzda İstanbula gelecek olanları bekliyorum BULUŞMA AYARLAYACAĞIZ

Dilekcim hayırlı olsun yeni kiloların ve yeni eviniz  :laughing7: sağlıklı olmak gibisi yok valla kilolar gittikçe insan kendini süper hissediyor , tebrikler sana aynen devam  :icon_thumright:

Jbduncum raporun hayırlı olsun oooh valla eylülün kaçında açılıyor ki okullar  :icon_scratch: neyse yaaaa daha taaaaaaaam 3,5 ay var  ;D kızoşunla iyi vakitler geçirin bol bol

Şeyda tamam kızma  :-[ cevap yazmamamın sebebi biz oto koltuğu kullanmıyoruz  ;D ama stork ana kucagımız var..genelde gideceğimiz yerlere taksiye gidiyoruz ve onun içinde yolculuk yapıyor -desem de inanma - eğer uyursa ana kucagının içinde , uyumuyorsa anasının kucagında  oluyor  :ehi: resme bak yaaa o cimcimeyi yiyesim geldi valla  :hungry:

Ayşegül hadi gözünüz aydın sonuçlar temiz çıkmış çok şükür  :amin:

:director: Gülaaay hep Şeyda yazmış diyorsunda , o yapıyormuş ama bende aynı öneride bulunmuştum dikkatini çekerim  :caca:  :laughing7: demek Caner beyfendi yemiyor sebze çorbasını , benimki de en çok kabaklı olursa seviyor , acaba tatlı bişeyler mi katsan içine  :dontknow: resimler süpermiş maaşallah kuzuya, demek teyze oluyorsun gözün aydın

Beril maaşallah küçük cadıya o ne şirinlik o ne tatlılık öyleeee yerim seni yerim yerim  :nazar:

Şerife sen hala ticker koymadınmı arkadaşım  :-\ özelden göndermiştim sana  :icon_scratch: Berata da maaşallah

Alıntı yapılan: desree (Özlem) - 30 Mayıs , 2007, 23:57:42
Ayy bir gün girmedim neler olmuşş...
Ben bizi ihmal ettiniz diyerek ben mi ateşledim fitili kendimi kötü hissettim şimdi  :'(, halbuki mesajı yazarken o kadar sildim ki hatta foruma yazıp tekrar sildim sanal ortamda yanlış anlaşılmayayım diye ama Gonca alınmışsın gibi geldi belki de şakadan takıldın ben diğer siteye niye yazıyorsunuz demedim bizi de ihmal etmeyin dedim evet bende diğer siteye yazıyorum fırsat buldukça ama hamileliğimden beri yazıştığım arkadaşlar ki buna sende dahilsin buraya gelince Eylül-Ekim-Kasım anneleri olarak buraya daha çok yazıyorum sadece ama burası yavaş ilerleyince hissettirmek istedim sadecekızın neresi cadı   :caca:çok tatlı valla gülen yüzü solmasın hiç  :k06:
Özlemcim alınmadım  :D dediğin gibi şaka takıldım .. ya arkadaşlar yazılanları okurken ikonları da dikkate alalım lütfeeeeeeeeen , çünkü yazarken ki ifadelerimiz sözlü ifadeler gibi olamıyor , yanlış anlaşılabilyoruz  :flowers:

e-bebek mağazasında görmüştüm sinek kovucu spreyler var  http://www.e-bebek.com/Product_Detail.aspx?ProdID=31459

Tubacım o kakadaki kıl gibi şeyler demir ilacını kullanmaya başladıktan sonra bizde de olmuştu önemli birşey değil merak etmesin, seninkinin huysuzları da muhtemelen diştendir  :aferin:

Ayşen hadi hayırlı olsun Tuna beyin harketlenmesi  :laughing7: inşallah durulmaz hep böyle devam eder , dişler yapıyordur dediğin gibi ateşi
bu arada geçmiş sayfalara bi bak istersen diğer forumla ilgili bazı olaylar olmuş  :dontknow:

Pınar yeni dişiniz hayırlı olsun ben emin değilim ama sanırım diğer dişler çıktıkça hepsi yerleşecek yerine , Nehir gerçekten erkek gibi çıkmış bu resimde , ben artık minncaık saça toka takıyorum çünkü sokakta arabsının içinde üzeirnde pembe cicilerle görüp buna rağmen erkek dimi sorularından bıktım  :caca: körmü bu insanlar yaaa  ???

Zehra hoşgeldin , maaşallah evdesin ve bir o kadar da sosyalsin helal sana  :icon_thumright:
Ravza Sena da çok şeker yaaaa karaböcük karaböcük yerim seni  :hungry:

ÇOOOK UZUN OLDU AMA TEMİZ OLDU DİMİ  ;D

ponçik

KONU KAPANDI DEMİŞTİM AMA KAPANMAMIŞ GALİBA  :(

Kızlar biz dün akşam Çamlıcaya çıktık süperdi
  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:

heryer rengarenk çiçeklerle yeşilliklerle süslenmiş resmen
çocuklar koşup oynuyor cıvıl cıvıl Eylüşüm çok mutlu oldu  :love3: ev yakın olduğu için (15 dk) dönerken yürüdük kızım da  arabasının içinde uyudu canım benim , sonra uyanınca bıcı bıcı yaptı, yatılı misafir teyzemiz vardı , onunla çok güzel oynadı çok sevdi
sonra da sabaha kadar mışıl mışıl uyudu  :aferin:  :nazar:

ama bu sabah aradıgımda sadece yarım saat uyudugunu öğrendim yine huy değiştiriyoruz galiba  :dontknow:

Emine

31 Mayıs , 2007, 12:31:56 #6580 Son düzenlenme: 31 Mayıs , 2007, 13:09:26 Emine
Konu kapandı ancak Filizin yazdıkları üzerine "bize attığın araba kazığını unutmuş değiliz"e bilmeyen arkadaşlar için açıklık getirmek istiyorum.Biz hamileyken bir arkadaş bir link gönderdi fiyata bakın yazmış.Bir milyardan fazlaydı fiyatı o samimiyet ortamı içinde belli bir kişiyi hedef almadan bu arabayı alacak bir enayi varmıdır yazdım gülümseyerek.Diğer bölümlerden biri geldi ben aldım bu arabayı enayimiyim şimdi çocuğuma her şeyin en iyisini alırım onun için en iyisini isterim dedi.Forumdaki diğer arkadaşlarda biz en iyisini istemiyormuyuz yani biz iyi anne değilmiyiz bir milyarlık araba almıyoruz diye savunmaya geçtiler.Bende o arabayı alan kişiden onu hedef alarak söylemememe rağmen "enayi" kelimesi için özür diledim.Sonra devamını biliyorsunuz zaten özür dilediğim için kazık atmış oldum dediklerine göre bu arkadaşlara.Gerektiği yerde özür dilemek insanları küçültmez.

Zehracım hamileyim yazısını görünce şok oldum sen hamilesin sandım tabi devamını okuyunca anladım durumu  :laughing7: Eğlenmenize çok sevindim canım Ravza içinde iyi oluyordur değişik aktiviteler.Bu arada maşallah cimcimeye  :opucuk:
Pınarcım ne güzel bir hatıra benim bebekliğimden hiç fotoğrafım yok en küçük halim 2 yaşındayken ne yazık ki  :-\
Goncacım bu Çamlıca biz Çamlıcada her geceeee mehtaba çıkardııııkkkk dedikleri Çamlıcaysa süper olsa gerek :D .İstanbulda ne çok gezilecek yer var ya özenmemek elde değil..

anita

Arkadaşlar
Emin değilim ama sanırım Kayranın dişi patlamış.. Alt en önde damakta bir delik açılmış.. ama henüz dişi görmedim.. deliği gördüm..dişmi çıkıyo ??????
tecrübeli annelere soruyorum..

Emine

Şu ana kadar gördüğüm kişilere göre beyazlık ve kabarma varsa diş olabilir canım  :hello2:

anita

delik açılmış eminecim
inşallah diştir
öyleyse darısı ceylinimize olsun

Zara82

Tünaydinn herkese........

Pinarcigim, Ravza nin saclarini kestirmedim....yukariya dogru topladim hepsini ondan öyle duruyor...

Anita disiniz simdiden hayirli olsun...

Biz de bugün 2 saat sonra doktor amcamiza gidecegiz daha sonra babamizla baska bir sehire gidip Tatil yerimizi ayarlayacagiz....sonrada belkim Toys r us a gececegiz.....havada bulanik ama  :honk: