EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

Lily Wonka

18 Mayıs , 2007, 13:16:48 #6165 Son düzenlenme: 18 Mayıs , 2007, 19:06:55 Gözde
Merak eden soran herkese sonsuz teşekkürler..:love9:
Durum şu ki, doktorumuz asıl çalıştığı yere Bakırköy SSK-Kadın Doğum ve Çocuk hastanesine geri dönmüş :-\ (zaten asıl oradaki çocuk endokrinoloji servisinin uzman doktoruydu kendisi) Hoş, oraya geri döneceğini biliyordum ama Haziran/Temmuz ayı gibi kalmış aklımda, bi gittim ki Hasan Bey'in yerinde yeller esiyor.. Artık onun yerine bakan asistan da düne özel bi kongre nedeniyle yoktu (ki yerinde olsaydı bile, "asistanla" yolumuza devam etmeyi düşünmediğim için yine tahlil sonuçlarını göstermeden dönecektim, zira kızımı henüz yeterince tecrübesi olmayan bir hekimin ellerine emanet etmem edemem!) Kısacası Bakırköy/SSK ya gidip Hasan bey'i bulup rutin kontrollere orada devam edicez.. Ha şu durumda bizim tahlil sonuçları da önümüzdeki haftaya kaldı tabii.. Şu anki tablonun ne olduğunu bilememek çokkk sinir bozucu!..:BangHead:

Bütün sayfaları okuyamadım, sadece bir iki şey var aklımda kalan,

Ayşegül'cüm, çok geçmiş olsun..:sad1: İnşallah kısa sürede iyileşir minik kuzucuğum.. Moralini bozma, ne yapalım :dontknow: herşey biz insanlar için.. Elbette ki imtihanın en zoru evlatla ilgili olan ama güçlü olup sabretmekten ve bol bol dua etmekten başka yapabileceğimiz birşey malesef yok.. Rabbim beterinden saklasın, ne hastalıklar var....

Esra'cım, size de geçmiş olsun.. Şu bıngıldak/kafa yumuşaklığı enteresan gerçekten.. Demek kalsiyum eksikliğindenmiş.. Tahlil sonuçlarınız da tertemiz çıkar inşallah canım.. Valla umarım ehil ellerdesinizdir, ne diyim..:dontknow: Öpüyorum güzel böcüğü..

Daha sonra geçmişe dönük yazmaya çalışıcam ama ne zaman olur bilemem....

Herkesi öptümmm..:opucuk:

:wave:

şerife Berat

gözdecim tekrar geçmiş olsun seni anlayabiliyorum canım bizimde doktorumuz vana gıtmıstı ve bız buu bı sonrakı ayda muayene olmaya gıttıgımızde ogrenmıstık.maillerimize bile cvp vermemıstı

ne kadar ayıp doktorlar sıze seslenıyorum  :director:
bırsuru para alıyorsunuz bızlerden ve haber vermeden başka başka hastanelere gıdıyorsunuz lütfen aldıgınız paranın hakkını bıraz da manevı olak verın hastalarınıza haber verın.

Filiz

Alıntı yapılan: Gözde - 18 Mayıs , 2007, 13:16:48
Merak eden soran herkesin ilgisine sonsuz teşekkürler..:love9:
Durum şu ki, doktorumuz asıl çalıştığı yere Bakırköy SSK-Kadın Doğum ve Çocuk hastanesine geri dönmüş :-\ (zaten asıl oradaki çocuk endokrinoloji servisinin uzman doktoruydu kendisi) Hoş, oraya geri döneceğini biliyordum ama Haziran/Temmuz ayı gibi kalmış aklımda, bi gittim ki Hasan Bey'in yerinde yeller esiyor.. Artık onun yerine bakan asistan da düne özel bi kongre nedeniyle yoktu (ki yerinde olsaydı bile, "asistanla" yolumuza devam etmeyi düşünmediğim için yine tahlil sonuçlarını göstermeden dönecektim, zira kızımı henüz yeterince tecrübesi olmayan bir hekimin ellerine emanet etmem edemem!) Kısacası Bakırköy/SSK ya gidip Hasan bey'i bulup rutin kontrollere orada devam edicez.. Ha şu durumda bizim tahlil sonuçları da önümüzdeki haftaya kaldı tabii.. Şu anki tablonun ne olduğunu bilememek çokkk sinir bozucu!..:BangHead:

Gözde cim geçmiş olsun hasta mısın? Sayfaları gözden geçirdim ama bulamadım?

Bu arada Yağız ın nesi var biri bana bi zahmet söylesin??

Emine

18 Mayıs , 2007, 15:17:04 #6168 Son düzenlenme: 18 Mayıs , 2007, 15:18:35 Emine
Özlem geçmiş olsun antibiyotiği sonuna kadar bitirmiştim ama hastalık tekrarladı işte bu sefer ilaçsız atlatmaya çalışıyorum.
Goncacım Eylülün 8. ayı kutlu olsun. :hello2: sana da tekrar iyi tatiller  :hello:
Aslıcım Defneciğimin de 7. ayı kutlu olsun  :flowers: iyileşmedimi hala?
Filiz ben de çalışmaya başlamadım hala resimler süper fıstık gibi olmuşsun   :nazar: Oyuncağa bayıldım tam Ceylinlik birşey ellerinden tutup yürütüyorum akşama kadar canım çıkıyor çocuk tutununca tekerlekler öne doğru gidiyormu.Yani Ceylini tuttursam kendi kendine yürüyebilirmi tutunarak?Markası modeli falan neyse öğrenebilirmiyim çok ihtiyacım var böyle birşeye
Esra Azracığıma da geçmiş olsun toptan nazar değdi yavrularımıza herhalde. Kocanı da takma kafana hepimizin ara ara yaşadığı şeyler bunlar.Benimde akşama kadar canım çıkıyor sabah makinaya bulaşıkları yerleştirmem 1 saatimi aldı.Dakika başı Ceylin ağladıkça koşup geliyorum durmuyor bensiz illa ellerinden tutup yürütecem yani sinirimden ağladım artık .Akşam da babası yorgun geliyor o da dinlenmek istiyor yani dinlenecek zamanım hiç kalmıyor annem geldi Allahtan 2 dakika foruma girip bi nefes alayım dedim.offfff offffffffff
Jbdun iyi gezmeler geç kalma haa forumu boş bırakma en fazla 2 saat sonra burda ol  :ehi:  :opucuk: Şu kadının yazısını ve senin cevabını gördüm sağol sildim yine.Bi de bu iş çıktı başıma  :k06:
Şerifecim fıkran çok komikmiş gerçekten  :ehi:  ama bazı kelimelere sansür uyguladım anlaşılıyor zaten ne olduğu ama rahatsız olan olabilir nolur nolmaz  ;)
Gözdecim yaşadığın sıkıntı verici bir durum  ama her şeyde bir hayır vardır diyelim yine bir hafta geç olsun ama sonuçlar sevindirici olsun inşallah  :amin:

şerife Berat

ya hiç aklıma gelmemişti eminecim müstehcen yerlerin olduğu

bidahaki sefere dikkat ederim artıkın :BangHead:

Filiz

[
Filiz ben de çalışmaya başlamadım hala resimler süper fıstık gibi olmuşsun   :nazar: Oyuncağa bayıldım tam Ceylinlik birşey ellerinden tutup yürütüyorum akşama kadar canım çıkıyor çocuk tutununca tekerlekler öne doğru gidiyormu.Yani Ceylini tuttursam kendi kendine yürüyebilirmi tutunarak?Markası modeli falan neyse öğrenebilirmiyim çok ihtiyacım var böyle birşeye

Emine cim teşekkürler hayatım bakalım inşallah kolaylıkla atlatırız bu sınavları ay gene stres olucam üffffssss
Oyuncağı amcası aldı kocaman kutusu vardı bende hemen attım kutusunu kağıtlarını falan hiç tutmadım :( ama amcası gelsin sorarım markası falan ne diye evet canım tekerlekleride var adım attıkça oyuncakta ilerliyor senin için internetten baktım aynısını bulamadım ama ona benzer birşey buldum ben öğrenince sana yazarım öptüm..
http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.kangurum.com.tr/images/1184/urun/CH65261.jpg&imgrefurl=http://www.kangurum.com.tr/kangurum2-web/showProductDetail.do%3Fpsi%3D2651219%26shopCategoryId%3D8164&h=250&w=250&sz=19&hl=tr&start=18&tbnid=0OuC8DRmrMHJvM:&tbnh=111&tbnw=111&prev=/images%3Fq%3Dy%25C3%25BCr%25C3%25BCte%25C3%25A7%26gbv%3D2%26svnum%3D10%26hl%3Dtr%26sa%3DG

esra(azra)

moralim çok bozukkkk azra düştü salıncağından kendini nasıl attıysa alnını çarpmış hemencecik kızardı aklım çıktı ya :(

şerife Berat

esracım geçmiş olsun,bu bücürüklerin ne zaman ne yapacakları belli olmuyor hiç....

eli kolu kıpırdıyormu bide kusma falan varmı düşme sonrasında bunlara dıkkat edılecekmıs.

seyda

Esracim,
gecmis olsun Azraya. bebeklere emniyet kemerleri olmayan hicbisey almayin bence. ne yapacaklari hic belli degil miniklerin. sakin var da ben takmadim deme :caca:

Meltemcim,
umarim sinavlar iyi geciyodur.

Eminecim,
Melis Alara da öyel bikac gündür de disten sanirim ne yerse ellerini agzina sokup kusuyo artik :cildir: kaldi 21 günnnnnnnn :occasion14: :occasion5: :hieyt:

Goncacim
Eylül ün 8. ayi kutlu ve mutlu olsunnnnnnn :k06: :nazar:

seyda

aaaa mesaji yazinca senior member oldum :muzz:

esra(azra)

sağol şerifecim valla alnı dışında hala fıldır fıldır kusmada yok yinede dikkat ederim ccanım sağol :(

şeydacım tamirden bu gün geldi salıncağı adalar emniyet kemerlerini koymayı unutmuşlar bende uyusun die koydum hay koymaz olaydım :(

Tebessüm :)

esracım geçmiş olsun canım, inşallah bişeycik olmaz. :sad1:

şeyda,meltem,gözde,aslı,jbdun,emine,şerife,2 esra teyzelerimize teşekkür ederiz(unuttuğum var mı acaba? :icon_scratch:)
dua edin de inşallah idrar yoll.iltihabındandır da antibiyotikle geçer. :sad1: iştah sıfır, kahvaltıyı kustu. denemediğim çeşit yemek kalmadı.o yemezken ben de yemek istemiyorum, kıyamam. :(

şeydacım sormuşsun, öncelikle idrar kültürü yapılcak, sonuca göre dr umuz ilaçlı ultrason isteyebilirmiş. ikisini bir yaptırmıycaz yani.araştırmalarıma göre, dr bizi doğru yönlendiriyo.

eminecim geçmiş olsun, antiyotiği erken kestiysen ondan tekrarlamıştır rahatsızlığın.bitene kadar kullanmak gerekiyor. şu kadınşa ilgili de çok güldüm. :toothy10: sana bi iş daha çıktı.

aslıcım burdan da teşekkür ediyim hediye için. :flowers: tulum çok büyük değil kanımca. :laughing7: deneyemedik henüz, daga sonra foto eklerim. ;)değiştirmek gibi bi niyetimiz  de yok canım. :)

meltemcim sınava az kaldı,Allah yardımcın olsun canım, yüzünün akıyla çıkarsın inşallah. :opucuk:

şerifecim tarif için teşekkür ederim.hastalığımız geçsin de yapıcam. :opucuk:

şeydacım senior memberlığın hayırlı olsun. :flowers:

esra_yesiloz

ESRACIM GEÇMİŞ OLSUN BEBEK BUNLAR KIPIR KIPIR ATARLAR KENDİLERİNİ

seyda

Aysegülcüm,
Melis Alara da sabahtan beri tam 4 kere kustu. aslinda öglenden beri demeliyim sanirim. sebze corbasini bugün tavuk yerine mercimekli yaptim fazlaca sulu olunca da azicik kepek ekmegi koydum. pek sevmedi bi kez ögürdü falan ama saklabanlikla yedi. yedirmeseydim keske :BangHead: sanirim ici kalkti minigimin. biraz önce tekrar acikti sütünü verdim icti ama onun da yarisini kustu :( bilmiyorum hala corbadan mi midesi kötü. yada disten de olur diyo annem :dontknow: bazen öyle üzülüyorum ki beceremiyorum ben iyi bi anne olmayi sanirim :( :(

bu arada Emine ve senin bahsettiginiz kadin kim? forumda mi bisey oldu yine ???

seyda

bu arada ben eminim ki enfeksiyondan solayi öyledir. iyi düsün iyi olsun arkadasim :flowers: