EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

jbdun

aslıcım maaşallah defneye :nazar: verdiğin bilgiler için de tşk ederim, aklıma geldi de elmayı sorabildin mi?

Filiz

Özlem başın sağolsun canım Allah rahmet eylesin..

Gözde cim geçmiş olsun canım, Dikkat et hira ya geçmesin sonra uğraşması çok zor oluyor :(

Meltem cim 7.ayınız kutlu olsun.. Acaba bu günde 4 öğün meselesi emziren anneler içinde geçerli mi? Valla ben o düzeni hiç oturtamadım mecburen mızmzlanınca emziriyorum zaten bide doymuyor gibi geliyor bana neyse 10 gün sonra aşımız var dr ile bi konuşayım bakayım ne diyecek geçen emre hastaydı diye sormak aklıma gelmedi.. Birde tavuk koyamaz mısın? Sonuçta 8 ay itibariyle konuluyor diye biliyorum hatta bende artık bu sebze çorbalarını et veya tavuk suyu ile yapayım diye düşünüyordum.

Jbdun cum valla Emre nin yoğurtla arası pek yok hatta mayaladığım yoğurtları geri püskürtüyor babymix in yoğurtlarınıda çok sevmesede içine biraz pekmez katınca yiyor ben heralde 1-2 ay daha babymix verip daha sonra kendi yediğimiz yoğurda geçireceğim hem biraz daha büyümüş olur.. Jbdun dr portakal suyu verebilirsin dedi ama ben meyve suyundan ziyade püresini vermeye çalışıyorum ki pütürlü gıdalara alışabilirsin diye.. Portakal ver dedi dr ama gaz yapar gibime geliyor..

şerife Berat

günaydın kızlar
özlemcim başın sağolsun ALLAH sizlere ömür ve sağlık versin inş.
meltemcim 7. ayınız kutlu olsun
jbduncum portakal suyu gaz yapmıyor bızde verıyoruz,elma ve armut suyuda kullan,muz için biraz daha erken kabızlık yapabılır.bı arkadaşım muzu ezmiş içine pastörize süt ve çok azda zeytın yağı ılave etmıs kabız olmasın dıye bebegıde pek iştahlı yıyordu.ben denemedim süt kullanmayı düşünmüyorum
yogurdu inek sütünden yapki içindeki vitaminini alsın ceylin,yoksa patörize sütten yapılan yogurdun hazır yogurtlardan bı farkı olmaz canım
anıtacım doktordan gelır gelmez sonucu bıze bıldır olur mu?
benım oglum çok terlıyor tum vucudu şeklinde bez alıp koymaktan öööööööööö geldi artık.ama doktor genetık olabılır dedı yada kansızdır dedı,babası da çok accayıp sekılde terlıyor
şeydacım birden fazla kaka yapması normal bence benı emerken berat gunde 7 kez falan yapıyordu,doyan bebek gunde 1 ve daha fazlasıyla kaka yaparmıs korkma sen
gözdecim geçmiş olsun canım
ARTIK İŞİMİN BAŞINA DÖNÜYORUM AMA SİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİCEM BYEEEEEEEEEEE  :wave:

cocuksa

aslı merhaba.kahvaltıda ne veriyosun ve hangi saatte neleri veriyosun anlatırmısın.aynı dönembizim bebekler.11 ekim benimkinin oğumu.şimdiden teşekkürler

ponçik

03 Mayıs , 2007, 10:18:34 #5374 Son düzenlenme: 03 Mayıs , 2007, 10:24:47 g10ca
Ayşencim bana sorarsan Tunanın yüz ifadesi aynı Tarkan  ama gözler tıpkı sen
amaaaaaaaan herkes bişey söylüyor işte
benim bebeklik resmim var 7-8 aylığım tam Eylül kadar , onu bir koyayım buraya da kime benziyor siz karar verin
ama başkalarına kalsaaaaaaaaaaa... o yüzden boşver daha çooook değişecekler nasıl olsa  :k06:

bıcı bıcı yapan Eco ve Naz hanımları oooooohhh mis gibi kokladım  :flowers: sıhhatler olsun

Gözdecim geçmiş olsun ...Hira bir ilki daha başardı desene
bütün bebekler anne-babadan hastalık kaparken senin minnoş annesine hastalık bulaştırdı  :k06:
acil şifalar canım  :flowers:

Şeydacım tamam kızma yazmayı unutmuşum ben  :suclu:  :laughing7:
benim kızımında başı öyle terliyordu ki ilk zamanlarda.. hatta birisi dediki beyni çok çalışıyor heralde ondan  :ehi:
doktora sorduk normal dedi , ter bezleri çalıştığı için olurmuş hatta 5.ay kontrolümüzde bu aydan sonra daha çok terleyecek demişti ..7,5 aylık olduk eskisi kadar terlemiyor şimdi..umarım yeterli cevap olmuştur  ;D bu arada sende forumun ablalarındansın desene bende 78liyim
kocaman olmuşuz yaaaa   :aferin: Melis Alaraya maaşallah köftesini de yemiiiş ooooh pıt pıt et olsun inşallah
kaka mevzuunda bizim kız günde bazen 3 bazen 2 bazen 5 kez kaka yapıyo,ve de bazen cvık bazen normal belli olmuyo  :tongue3:

Pınarcım bizde aynen yatagın farklı bir köşesinde uyanıyoruz  :laughing7: ve aynen geceleri kombiyi açıyoruz
ben yüzü koyun yatırdığım için üzerini açma problemimiz olmuyor ama uyku tulumu kullandım mothercare in kolsuz olanlarından halası heidye almıştı ama 4 aya kadar kullandım , şimdi kendi bebeklik yorganımı örtüyorum kızıma üzerinede battaniyesini örtüyorum çok soğuksa  :icon_thumright:

Tubi cim inan oto koltuğuna oturtabilsek amenna ama daha arabanın kapısını açar açmaz koltuğu görünce basıyor bizimki çığlığı  :cildir: zaten bizde devamlı araba olmuyor
gideceğimiz yere taksiyle gidiyoruz öyle olunca da bide ana kucagını yük etmek istemiyoruz ve arka koltukta kucak faslı şeklinde yolculuk yapıyoruz .. ana kucagını da evde oyuncak sepeti olarak kullanıyoruz  :toothy10:
kızına afiyet olsun  ;D halı battaniye kenarlarını Eylüşüm dişlerini kaşımak için kullanıyor seninkide öyledir büyük ihtimalle
ama hiçbir çözüm bulamıyorum  :icon_scratch:

Meltemcim 7.ayınız hayırlı olsun , boyuna kilosuna maaşallah Belemirin  :nazar:
bu arada geçen gün yazcaktım unutmuşum bizim bebeklerin çok ortak bir yönleri var ikisine de bakan kişinin isimleri aynı: Resmiye  :D

Anitacım inşallah doktordan çok huzurlu ve mutlu bir şekilde gelirsiniz herşey gönlüne göre olsun , inşallah iz kalmaz , yaşadığınız Kayra büyüyünce sadece bir anı olarak kalır  :opucuk:

Defneciğimize maaşallah annesi  :hello2: iyi bakmışsın kuzuya o güzel güzel gelişmiş  :nazar:
paylaştığın konular için teşekkrler özellikle şu TV olayı ..ben akşamları eve gidince pek açmıyorum zaten k.validem de gündüz Eylülden vakit bulup izleyemiyor  :-\

Filizcim erkencisin bugün , günaydın  :opucuk: bu Emreyle sana

Şerife sanada kolay gelsin

Jbduncum sor anam sor ki cevaplayalım seve seve
ben portakal hiç vermedim ama asitli olduğu için pişik yapabilir diye biliyorum, ben yoğurdu günlük pastörize sütle yapıyorum , önce sütü kaynatıp parmağımı içine soktuğumda parmağım yanmayacak dereceye gelene kadar soğutuyorum , sonra içinden küçük bir fincana biraz süt alıp fincanın içine bir çorba kaşığı yogurt koyup karıştırıyorum, sonrada bu fincandaki karışımı sütün içine döküp karıştırıyorum, daha sonra da üzerini havlu ile sarıp battaniye ile örtüyorum yaklaşık 5-6 saat sonra açıyorum tuttuysa buzdolabına koyuyorum, tutmadıysa biraz daha kaptıp bekletiyorum  :icon_thumright:

çocuklarınız katılınca ne yapıyorsunuz  :icon_scratch:

bu katılma olayı yüzünden kocişle kapıştık akşam
Eylül ağlarken bi katıldı napacağımı şaşırdım o an refleks olarak çocuğun sırtına vurdum
vay efendim senmisin sırtına vuran , o kadar internette araştırıyorsun bi çocuk katılınca napılır bilmiyorsun,çocuk boğuldumu ki sırtına vuruyorsun...vs.vs.  :cildir:
bende 30 kere çocuk dogurmadım diye karşılık verince iş uzadı
bu cevabım affedilemezmiş, ben anneymişim  :caca:  :caca: ben anneysem sen de babasın yani
sanki çocuga bişey olsa sadece kendi üzülecek  :violent1:
beyefendinin sayesinde ilk kez k.vaildemin yanında kapıştık
umarım son olur
çocukları iyiyse kendilerinden iyi oluyor kötü olunca suçlusu anneler oluyor NE MANTIK AMA  :caca:

neyse böyle işte kızlar
GÜZEL BİR GÜN OLSUN BUGÜN  :love9:  :love9:  :love9:

jbdun

gonca önce sana yazıyım canım,
katılınca yüzüne doğru üflemen gerekiyor,o zaman kendine geliyor,
ecrin de 1kaç kere katılmıştı hemen işe yarıyor

Filiz

sorma dün  zırt pırt uyandı beynim zonkluyor  :(

Aman zaten bu kocalar çocuk olduktan sonra sıyırdılar bende sıyıracağım ramak kaldı o zaman görücek sıyırmak nasılmış..   Bizde limoniyiz.

Ay zaten depresyona girecek yer arıyorum hadi boşver kapatalım konuyu :))))))))) düşün düşün daha çok sinir oluyor insan hele bu çocuk yaşına bi gelsin şu zor günleri bi atlatayım bak o zaman ne oluyor!!!

şerife Berat

kocaların hepsını bıyere kapatmalı kızlar bazen çoooooooooook sıkıcı oluyorlar
mayıs 15 de benım erken cıkma olayım yanı sut ıznım bıtıyor :( :( :crybaby2: :( :( dedım kı akşam eşime mayıs 11 de ben işten çıkınca antalyaya gıdelım pazar gunu donerız.2 ay oncede araba almıstık esım yenı ogrenıyor kullanmayı ama baya bı ılerlettı.bana hayır demezmı sınırımden catladım.kayınvalıdemlere gıdelım koye deseydım acemöılık falan kalmazdı.varmı boyle bı mantık yaw gıtmek ısteyınce acemı degıl ama ıstemezse beyim acemi oluyor
:cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

ponçik

iyiki bi KOCA dedim heeee
herkes dertliymiş meğer  :laughing7:

Filiz

:) hahaha goncaaaaaaaa valla yaramıza bastınnn

şerife sorma canım aynen onların tarafında birşey oldumu sapasağlamlar canları sıkılmaz koşa koşa yetişirlerrrrr

jbdun

filizcim bizim dr evde kendi yaptığın yoğurdu ver dedi yoksa ben de babymixi deniyim diyodum,gerçi emineydi galiba çok pahalıya gelicek demişti,hep ondan vercek olursak :dontknow:  ben daha önce kendimize yğurt yaptım güzel oluyo ama işte ecrine oldu mu biraz panikledim :k06:  ben de sularından vermedim hiç,direk pürelerinden başladım,
şerifecim muzu ben veriyorum ama hiç kabız yapmadı :dontknow bunlar bünyeye bağlı gliba,ha bi de benim cadım ecrin (ceylin emineninki :k06:) kolay gelsin sana canım :opucuk:
goncacım tşk ederiz canım, ben de ablayım 76lıyım :k06:, oyuncak sepetinizi çok beğendim canım :toothy10: (sanki görmüşüm gibi oldu ama) peki gonca, ne kadar süt kaynatıyosun? inşallah annenizin yanında ilk ve son tartışmanız olur canım

bu ne dert kızlar kocalardan :k06:  gonca tam konuya parmk basmışsın yani

meltemk

Evet herkesin biraz sabirli ve anlayisli olmasi lazim, ama nedense hep kadinlar oluyor..... Gonca bosver, aksama kadar kafani dinle.

Ben bu aralar hamile olmanin avantajini kullaniyorum biraz. Ama her an hersey olabilir yani.

Dun bizim doktor kabizliga karsi portakal verdi. Suyunu verin dedi. Suyla karistirip tabi.

Onun disinda dun de yazdigim gibi yogurdu burada 8-9 aydan sonra veriyorlar. Onun yerine bana Aptamil 2 sutunu ver dedi. Onun icinde daha cok vitaminler, amino asitler var dedi. Yogurdun icinde tam bebegin isine yaracak cok sey yok dedi. Ama tabii sizler emziriyorsunuz. O yuzden bu secenek olamaz tabii.

Bir de Jbdun bence pastorize sutten yapabilirsin sutu. O inek sutu degil mi allahaskina :tongue3:

Benim aklimda evde. Kizim babaannesiyle....

jbdun

Alıntı yapılan: meltemk - 03 Mayıs , 2007, 10:55:21

Bir de Jbdun bence pastorize sutten yapabilirsin sutu. O inek sutu degil mi allahaskina :tongue3:

Benim aklimda evde. Kizim babaannesiyle....

:k06: inek sütü de tabi ama hani inekten yeni sağılmış olan var ya onu diyorum :tongue3:
nasıl konuştun mu annenle ne yapıyolarmış?

jbdun

kızlar meyve püresini ne kadar veriyosunuz miktar olarak?
ecrin bugün ilk defa çay bardağının 4te 1ini bitirdi  :aferin: :love9:

seyda

Jbduncum,
ben hep suyunu SIKIyorum meyvelerin püresini pek yemiyo Melis Alara. aksam kasik mamasinin icine yarim elma veya armut karistiriyorum yani yardimci olamiycim ama sebze corbasini yarim cay bardagi kadar iciyo benim zilli malesef cok az :(