EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

jbdun

günaydın arkadaşlar,
zehracım maaşallah yine bak 5ayı geçti ve sadece anne sütü yetiyor,inşallah benim de o kadar devam eder,biz de 20martts hem pnömokok hem de karma aşımızı olucaz drumuzda,bakalım ne diycek kg durumuna :dontknow:
şeydacım geçmiş olsun canım,dikkat et kendine  :flowers:

kızlar bi de rota virüsü için aşı çıkmış,onunla ilgili bilgisi olan var mı?gerçi ben 13.haftaya kadar yapılıyor diye duydum ama :dontknow:

Tebessüm :)

jbduncum günaydın, rotavirüs aşısı  6 hfta ile 6ay arasındaki bebeklere en az bir ay ara ile2 veya 3 doz yapılıyormuş.ağızdan verilen bir aşıymış. biz yaptırmadık, geç de kaldık herhalde. :dontknow:

jbdun

bilmiyorum ki canım :dontknow: onun da fiyatı 120-130ytl arasındaymş.
Bizim istanbulda komşunun oğlu kapmış o virüsü de baya bi serum yedi yavrum 4yaşında,çok halsiz düşmüş,birsürü tahliller falan yapmışlar :sad1:
sizin bi dahaki kontrol ne zaman?bizimki 20 martta,siz daha erken giderseniz sorsana bi drunuza?

yağız neden uyumadı yine?sıksık mı uyandı?herhalde eski huysuzluğu kalmadı dimi canım?biraz da olsa düzelmiştir :-*

ayşen

günaydıbn anneler... tuna da  dün gece önce baya bi inat etti uyumayacağım diye, emzirimştim uyutmaya çalışmadan önce, bi daha denediğimde istememişti memeyi, doydu dedim. 1 saat ugrastık uyumayınca bi daha bi emzireyim dedim. memede uyudu kuzum... özledi heralde eski günleri  :toothy10: sabah da 8 i geçiyodu uyandığında, hep böyle olsa... meme emdi uyudu 1 saat daha, kalktık sonra da... gerçi ben gene doymadım uykuya  :laughing7: hamilelik öncesi izindeki öğlene kadar uyumaları o kadar özlüyorum ki...  ::)

zehra biz yoğurtla başladık canım. 2 hafta yoğurt (öğlenleri - önce 1 tatlı kaşığıyla başla dedi dr, yavaş yavaş artırıyorum) 2 hafta sonra da meyve püreleri başlıycak ikindide. şimdilik yogurt yetmediği için (hatta daha da iştahını artırıyo  :k06: ) sonrasında emziriyorum da. ama işallah 2 hafta sonunda 1 öğünümüz yogurt olacak. heralde  önümüzdeki ay da sebzelere başlarız.

rotavirüs hakkında bişey demedi bizim dr, pnömokok yapılacak da, ondan bahsetmedi. ayşegül dr işini naptın sen? buldun mu dr?

şeydacım valla bana 13 bile çok geliyodu, eşeklik etiyim oturayım yerime  :suclu: yaşam genel olarak mı pahalı peki, yani yemek vs??

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003
EGE TUNA          03.10.2006

jbdun, bizimki sık sık uyanıp emmek istiyo, o da iki çekiyo ondan sonra uyuya kalıyo.arada dürtükleyip öyle emziriyorum. çok su içtiğim için sonra tuvalet filan derken benim uykumun yarım saati gidiyo her kalkışta. :sad1:

ayşen bizim dr işi henüz belli değil. eşim istemiyo ayda hanımı. sağlık ocağında bile daha çok ilgileniyolar diyo, ki doğru yani dediği.eğer devam edersek cuma günü gidicez bilemiyorum.mustafa kemal cad. de vakıfbank ın karşısında bir filiz hanım varmış onu araştırcaz bir türlü fırsat olmadı. :dontknow:

jbdun dr. a sizden önce gidersek sorarım canım aşıyı.rota virüste çok sıvı almak gerekiyormuş, komşunuzun oğlunun sıvı alımı yetersiz geldiyse ondan serum vermişlerdir.Allah şifa versin.

Meltemce

Merhaba arkadaşlar,
Ayşegülcüm park yatağın fiyatı çok iyiymiş. Markası ne? Nerden aldığını öğrenebilirmiyim? Cumartesi gidip bakayım. Bizimkinin yatağı evde annemde kaldığım için çocuk perişan oluyor ortalıklarda bir an önce almak lazım. Bu arada ben de Dilan'ı izmir hastanesine götürüyordum ama memnun değilim. İlgi sıfır. Özel doktorlar da çok pahalı ne yapacağımı bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Pnömokok aşısını hangi aya kadar yaptırabiliriz ben bilmiyorum.

meltemcim markası comfy. karşıyakadaki dastini mağazasından aldık.şu anda oğlum içinde tepiniyor :toothy10:
pnömoko aşısını bazı dr. lar 3-5-7. aylarda bazıları 5-7-9.aylarda yapıyor.izmir hast. bilmiyorum, senin oraları ben hiç bilmiyorum. biz bornova şifa hast. de ayda hanıma gidiyoruz, devam edeceğimiz belli değil, fiyatı yeni55 ytl oldu. yatağı 10 marttan önce almaya bak, 159 ytl ye çıkıcakmış fiyatı. :)

Meltemce

Canım peki ssk anlaşmalı fiyatı mı bu özel fiyatı mı doktorun. Fiyatı uygun geldi bana. Yatağı cumartesi alacağım. Bilgin için teşekkürler canım. Bebişini  :opucuk:

yok canım biz özel  gidiyoruz.teşekkür ederim

seyda

Jbdun,
ben bu rota virüsünü hic duymadim :dontknow:
Aysencim,
aslinda hayat genel olasrak pahali ama tabi maaslar da ona göre. ama neolrsa olsun bi sac kesimine 60 milyon kadar vermek koyuyo insana :suclu:
bu arada dün kizim 2 saatte bir uyandi ve emmek istedi benimde artik 5te canima tak etti süt yetmiyo heralde dedim ve bir mama yaptim. bir dikiste 110 ml. icti. gözlerim yasardi valla ey aclik dedim sen nelere kadirsin :ehi: :toothy10: biberonu aldik yeniden yani ama bakicaz nasil devam edicek bu durum. dün yine kaka yapmadik.
mizmizliyo bizimki bi bakiyim....

şeyda armut suyu vrcektin, verdin mi? o fayda ederdi kabızlığa.

jbdun

ben de yemeğimi yaptım,ecr,ni yatırdım kahvemi yaptım ve de tekrar burdayım :D
ya ecrinin dişleri kaşınmaya başlıyo galiba,çünkü deli gibi ellerine saldırıyo :k06: şu jelli diş kaşıma aparatı var ya,onu verdim oh bi güzel tuttu,rahatladı galiba jel serin ya :k06:

ayşen ben de aynen özlüyorum öğlene kadar olan uykuları,karşı komşum bile dedi geçenlerde,hamileyken öğlene kadar amma uyuyodun diye,hakkaten de öyleydi :-\
ayşegül süt durumun nasıl oldu canım?çoğaldı mı ?artık bilmiyorum sıvı azlığından mı canım ama bu aralar rota virüsünü çok duymaya başlaıdm.İnşallah yağız sevmiştir park yatağını da annesi de biraz dinlenir. :aferin:
şeyda 60milyon mu dedinnn :caca: çok fazlaymış ama dediğin gibi maaşla orantılıdır :icon_thumright: desene melis açlıktan o kadar sık uyanıyomuş,inşallah kakasını da en kısa zamanda yapar :pottytrain5:

jbdun

bu arada huggies den deneme paketi gelen var mıı?
bana daha gelmedi de  :icon_scratch:

Funda

Beril maşallah kızına pek tatlı bişeymiş...

Arkadaşlar ben geçen hafta Ekin'in huysuzlanmaları nedeniyle hiç yazamadım diş çıkarıyor sandım diş yerleri baya beyazlamış kabarmıştı, geceleri yine hiç uyanmadan yatıyorda gündüzleri hiç uyumuyordu, düzeldi şimdi diş miş de yok ayrıca anlamadım neden oldu böyle..

Mama sandalyesi konusunda yazmıştım daha önce, nerdeyse 2 ay oldu biz kullanmaya başlayalı çünkü tam olarak yatabiliyor, Chicco nun Poly modelini aldık, şimdi 187 YTL fiyatı..Her yeri ayrı ayarlanabiliyor tepsisi ayrılabiliyor , biz daha mamalara başlamadık o yüzden tepsiyi şu anda kullanmıyorum..Altında mama kasesini koymak için ayrı bi tepsisi var , tekerlekli ben çok memnunum iyiki almışız bazen onda uyuyor bile... :laughing7:

Ahanda bu da resmi ...

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Funda

Yazmayı unuttum ayrıca katlanabiliyor...