EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

ertl

merhaba gonca nasılsın
geçmiş olsun annen rahatsızmış kusura bakma forumun yeni haline alışamadım ne nerede bulamıyorum hala onun içinde yeni gördüm
tekrar geçmiş olsun

ponçik

Sağol Tuğbacım teşekkür ederim  :flowers:

ben de eskisi kadar sık giremiyorum , siz de iyisinizdir inşallah  :love9: öpüyorum  :opucuk:

ertl

sağol canım iyiyiz çok şükür
biraz öksürükleri var ikisininde onuda sabahları bal vererek geçirmeye çalışıyorum
prenses nasıl iyimi
çok çok öpüyorum
:opucuk: :opucuk: :opucuk:

aslı

Goncacım seni görmek çok güzeldi. İnşallah bir dahaki sefere daha uzun sohbet etme imkanı buluruz. Bugün telefonda cinssiyeti öğrendin ama diğer arkadaşara da haber vereyim dedim evet kızlar bir kızım daha oluyor.  Annenin iyi olmasına sevindim. Seni ve maviş gözlümü çok öpüyorum

ponçik

Alıntı yapılan: aslı - 08 Aralık , 2010, 22:32:43
Goncacım seni görmek çok güzeldi. İnşallah bir dahaki sefere daha uzun sohbet etme imkanı buluruz. Bugün telefonda cinssiyeti öğrendin ama diğer arkadaşara da haber vereyim dedim evet kızlar bir kızım daha oluyor.  Annenin iyi olmasına sevindim. Seni ve maviş gözlümü çok öpüyorum

Seni görmek de çok güzeldi  :opucuk:
Yeni gelecek olan minik cimcime için şimdiden heyecanlıyım , özellikle Defne neler yapacak hayatınız nasıl değişecek , neler yaşayacaksınız  :love9:
inşalalh herşey istediğiniz gibi olur , sağ salim kavuşursunuz yeni kuzuya
bende bonusumu ve seni öpüyorum  :opucuk:

ben iki gündür Eylülün okuluyla görüşme içindeyim
öncelikle şu herşeyi ağzına sokma huyuyla ilgili pedagogla görüştüm ve tabiki inatçılığıyla ilgili de ...
Pedagogun tavsiye ettiği tek şey görmeyeceksiniz, konuşmayacaksınız, duymayacaksınız
tamamen üç maymunu oynacakmışız  :cildir:  hadi ben yaptım diyelim , babaannesi de yaptı diyelim , peki babamız  ne kadar dayanacak  :icon_scratch:
mesela dün akşam eli sürekl ağzındaydı ben hiç bakmadım ve kesinlikle "çek elini, yapma , kızıyorum" gibi hiçbişey söylemedim , ama göz ucuyla izledigimde bu yaptığı şeyi en fazla 20-30 sn. sürdürdüğünü farkettim , bir hafta kadar deneyip göreceğiz bakalım neler olacak  :suclu:

ayrıca müdürümüz , kızım, sınıftaki diğer arkadaşlarına göre daha çabuk ilerlediği için (gerek çizgi çalışmaları , gerek boyama)  bir üst sınıfa geçebileceğini belirtti   :aferin: tabi çok mutlu olduk , bizim okulda 2006 doğumlular ilk 6 ay , son 6 ay olarak iki ayrı sınıfta, bizimki de son 6 ay içinde doğduğu için alt sınıftaydı , şimdi diğer sınıfta devam edecek
tabi bu konuyla ilgili epey konuştuk, biranda geçiş yapılamayacak, şuan 3 gün gidiyor, öncelikle 5 güne çıkacak , sonra hergün 1 saat , yarım saat diğer sınıfta ders yapacaklar , zaten oyun alanları aynı olduğu için sorun yaşamayacak ....
Umarım bu güzel gelişme sorunsuzca hallolur , zaten en sevdigi arkadaşı diğer sınıfta oldugu için epey üzülmüştü , şimdi yeniden birlikte olacaklar  :love9:

ponçik

13 Aralık , 2010, 10:49:20 #13340 Son düzenlenme: 13 Aralık , 2010, 10:55:20 g10ca
bizim inatlaşma durumlarımız tam gaz devam ediyor ve ben çıldırmak üzereyim , çıldırmasam bile bu hızla devam edersek benim psikolojim feci bozulacak ve daha da öteye gecip delireceğim  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
evde sadece anne baba olmadığı için , kalabalık bir aile oldugumuz için -görme-duyma-konuşma durumlarını ne yazık ki uygulayamıyoruz
ben tek başıma bu savaşı veremeyeceğimi düşünüp yolun başında vazgeçmek istiyorum  :crybaby2:
bu sabah uzun zamandır ilk defa sinirden ağladım , kızımı da üzüp ağlattım , ne olacak sonumuz, ergenlikte neler yaşayacağız Allahım sen aklıma mukayyet ol, ne olursun herşeyi kolayca atlatmamıza yardım et :amin:

Emine

13 Aralık , 2010, 11:48:28 #13341 Son düzenlenme: 13 Aralık , 2010, 11:59:55 Emine
Goncacım bence pedagogun dediklerini uygulayın pes etme koca insanlara söz geçiremezken çocuk  nasıl dinleyecek bütün aile biraraya gelin ve herkes uysun Eylülün iyiliği için. Çok ta kafana takma Allah daha beter dert vermesin. Eylül için de çok sevindim okul ne kadar güzel gözlemlemiş böyle bir karar vermiş uyum sağlayacaktır yeni sınıfına da. Ceylinlerin okulunda da 6 aylık gruplar var eski okulunda test yapmışlardı değişik konularda Ceylin 1-1.5 yaş ileri çıkmıştı. Testlerini bu okula getirmiştim okuldaki pedagog ve öğretmeni de ilk gün birşeyler sordular Ceyline resim yaptırdılar vs o da üst sınıftan başladı. Ben bazen tedirgin oluyorum yapılan testler okutulan kitaplar üst sınıfa göre çocuğa bişey olmasın diye. Arıyorum öğretmeni pedagogu rahatlatıyorlar beni. Okullarında ebru ve vitray kursu başladı her sınıftan birkaç kişi seçmişler Ceylinde kursa başladı ilk yaptığı ebruyu eve yollamışlar çok gurur duydum bu yaşta böyle şeyler bizim zamanımızda nerdeee .. Jimnastik öğretmeni de haber yollamış öğretmeni aradı Ceylini bir jimnastik kursuna yazdırsınlar esnek diye. Ay başında Şavkar Cimnastik kulübüne başladı cumartesi pazar 1.5 saat jimnastik yapıyor biz de tribünden izliyoruz. Dini eğitime de başladık. İslamın imanın şartlarını ilahilerle ezberlettim, dualara başladı. Kuran alfabesini de öğreniyor yavaş yavaş eğlenceli bir şekilde. Ben zorlamıyorum hiçbirşey için istekli çok yazı yazmayı da çok seviyor adını arkadaşlarının adlarını yazıyor kitaplara baka baka yazmaya çalışıyor. Mirayda hala diş yok. Ayakta duruyor henüz yürümeye cesaret edemedi 10 ayı bi bitsin ilk adımları gelecek gibi.

Emine

13 Aralık , 2010, 11:54:41 #13342 Son düzenlenme: 13 Aralık , 2010, 11:56:58 Emine
Aslıcım hayırlı olsun 2. kızın da. Ben ilk başta 2. si erkek olmadı diye biraz üzülür gibi olmuştum çevre baskısıyla da galiba. Ama şimdi onları birlikte oynarken görünce iyi ki de böyle olmuş diyorum. Bebekleri çekiştiriyorlar benim benim diye  :laughing7: Yemek yapıyorlar beraber . Allah herkesin gönlüne göre versin  :amin:

Bu arada mucize bir şey öğrendim. Çocuğu öksüren anneler uygulasın anında geçiyor. Sütü İbrahim sartaçoğlu tv de söylemişti biri de annemin uyguladığı birşey size de anlatayım. Ceylin bir gece sabaha kadar öksürmüştü. Ertesi gece yaptım anında geçti şimdi ne zaman öksürse yapıyorum hemen geçiyor. 1 su bardağı sütü kaynatın 1 yemek kaşığı hatmi çiçeği ilave edin süt ılık olunca sütü süzün ve çocuğa içirin. (Yetişkinler kullanacaksa 2 kaşık olacak) Ayaklarının altına da vics sürün ve çorap giydirin. ben gece yatarken yapıyorum öksürüyorsa dakikalar içinde geçiyor. Deneyin mutlaka  :icon_thumright:

ponçik

Alıntı1 su bardağı sütü kaynatın 1 yemek kaşığı hatmi çiçeği ilave edin süt ılık olunca sütü süzün ve çocuğa içirin. (Yetişkinler kullanacaksa 2 kaşık olacak) Ayaklarının altına da vics sürün ve çorap giydirin. ben gece yatarken yapıyorum öksürüyorsa dakikalar içinde geçiyor. Deneyin mutlaka

bunu mutlaka deneyeceğim çünkü benim cimcime de 1 hatadır öksürüyor , yarın kontrole gidecek , daha önceden de zatüre olduğu için her öksürükte tedirgin oluyoruz , dediği uygulayacağım , inşallah bize de fayda eder  :icon_thumright:

Ceylinin gelişimine de maaşallah , bazen ben de çok tedirgin oluyorum, neredeyse okumayı öğrenecek, yolda gördüğü her markayı, her tabelayı harf harf söylüyor , hakkımızda hayırlısı demekten başka care yok tabi
dini eğitim konusunda ben biraz daha beklemek istiyorum , sizin okulunuzda dini eğitim var mı ?
Eylül zaten beni namaz kılarken yada başımda başörtüsü varken görünce hemen yanıma oturup benim yaptıklarımı yapmaya çalışır, en azından evde görüyor , hiç bilmemesinden iyidir

jimnastik de süper olmuştur Ceylin için, bizimki hiç esnek değil , genel anlamda resimleri çok güzel diyebilirim, birde detaycı fazlasıyla ve titizlik manyağı  :D malum başak burcu
ben de birazdan okulu arayıp konuşacağım bakalım bugunu nasıl geçiyor , sabah ki tartışmamızdan sonra okuldan soğumuşmuş hanfendi , olaya bak yaaa  :icon_scratch:

Emine

Mutlaka uygula sonucu bana bildir canım. Aktarlarda satılıyor hatmi çiçeği. Geçmiş olsun.

Benim teyzem Kuran Kursu hocası Danimarkada . O hediye etmişti ayrıca şurada da buldum.
http://www.devkitap.com/cocuk-kitaplari/dini/kuran-ogreniyorum-seti-5-6-yas.html Bu setten var bizde Cd sini izliyor Ceylin. Çok eğlenceli hikayelerle Kuran harflerini tanıtıyor yani normal masal dinler gibi ama her harfi bir şeye benzetmişler. Yani normal çizgi film izler gibi bir şey öğretmeye çalışır gibi değil. Ona oyun gibi geliyor.

Bir de boyama kitapları var. Onları da teyzem hediye etti.

Hiç bir zaman ben hadi Kuran harflerine bakalım demiyorum. O isteyince açıyorum. Hatta işim oluyor ısrar ediyor hadi anne lütfeeennn diye. Yarım saati geçirmiyorum. İstese bile kapatıyorum. İkokula başlamadan Kuran öğrenmesini istiyorum. Şu an alıcıları açık ne verirsen alırlar. İlkokula başlayınca derslerine konsantre olacak. Bir de bunu yüklenmesini istemiyorum. Zaten ilköğretim bitince de bir daha öğrenmesi zor o sınavı bu sınavı. Yurtdışında çocuklar kaç dil birden öğreniyorlar küçücükken duaları ezberlemesinde de o nedenle bir sakınca görmüyorum. Her hafta okulda birşey ezberletiyorlar Türkçe İngilizce şiir şarkı vs duaları da ezberlerse birşey olmaz bence  :) Banyo çıkışı arasıra gusül abdesti aldırıyorum öğrensin diye. İşte yemeğe başlarken besmele çekiyor vs. Yemekten sonra elhamdülillah diyor.Çok derin birşey yok. Genel belli başlı şeyler.

Emine

Okullarında da Türk büyükleri ve Güzel ahlak karakter eğitimi gibi dersleri var. Atatürk, Nasreddin Hoca, Keloğlan, Mevlana gibi .. Mesela Mevlana dersinde Mevlananın 7 öğüdünü ezberletmişler. Nasıl bir insandı bu kişiler neler örnek alabiliriz bu insanlardan onları anlatıyorlar. Karakter eğitiminde de iyi ilişkiler içinde olmanın ahlaklı olmanın güzellikleri anlatılıyor işte. Dinimizin bu boyutu da var o nedenle memnunum okuldan. Noel babayı geçmiş okullarda yeterince öğrendi biraz da bu kişileri öğrensin  :)

ponçik

kitaplar güzele benziyor
ben yine de biraz bekleme taraftarıyım  :dontknow:
ilkokulda din dersi var ne de olsa
ama dediğim gibi , bizi evde görüp taklit etmesi , en azından bazı şeyleri yadırgamaması güzel birşey
biz de mutlaka besmeleyle sofraya otururuz , elhamdülillah demeden kalkmayız, özellikle babaannesinin dilinden düşmez,  o henüz söylemiyor ama bir kulak dolgunluğu var  :icon_thumright:
Rabbim inşallah hayırlı insanlarla karşılaştırır  :amin: emeklerimiz boşa gitmez inşallah
bu arada Gözde sultan yine kayıplarda  :caca: haberi olan var mı  :tongue3:

Emine

İnşallah canım. Nasıl oldu Eylül uygulayabildin mi dediklerimi?
Gözde ile en son dün facebookta karşılaştık iyiydi. Kendisine bir blog açmış yazılarını okudum güzel paylaşımları var .

ponçik

evde hatmiçiçeği yoktu, yolumun üstünde de aktar yoktu iş çıkışı .
Bugun babaannemiz alacak, hem onun için de iyi olur
ama akşam ayağımızın altına vicks sürdük öyle yattık
benim kaç gündür bacağım ağrıyodu, sabah uyandığımda ağrı geçmişti  :laughing7:
demekki vicks bu yöntemle bi çok şeye iyi geliyor  :icon_thumright:

bu arada kızım dün yeni sınıfındaydı , akşam yatana kadar anlattı da anlattı , çok mutlu ve keyifliydi , inşallah hep böyle devam eder :amin:

Emine

Eylül hep böyle mutlu olur inşallah.  :nazar:
Vics in iyi gelmesine de sevindim  :opucuk: