EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

Emine

Goncacım sizin kreşte ne gibi etkinlikler oluyormuş.Kahvaltıda yemekte neler veriliyormuş günde kaç saat ve ücreti ne kadar acaba.Bir de sağlık ekibi bulunuyor mu geçenlerde yazmıştım ama görmedin sanırım hani madee madde neler olmalı diye birşey göndermiştin sanırım o duruyormu?Bizde şimdien arayışa geçtikte neler olmalı bir kreşte araştırmalara girdim.Web sitesi var mı bi de?

ponçik

Emine evet okumuştum ama atlamışım demekki  :suclu:
ben onalrı PC ye kaydetmiştim ama dosyayı bulamadım , aşağıdakine benzer bir listeydi ...

bizim anaokulu normal şartlarda 09:00/17:00 arası ama bırakacak kimsesi olmayanlar için sabah 07:00/19:00 arası açık
sabah 08:30-09:00 kahvaltı saati (omlet, peynirli ekmek/domates/salatalık/zeytin/cornflakes...vs gibi hergün değişik 2-3 çeşit) çay yerine kuşburnu,ıhlanur veya süt
kahvaltıdan sonra oyun saati, hava güzelse bahçede kaydırak,salıncak vs
sonra 11:30 gibi yemek saati (hepsi okulda katkısız malzemelerle yapılıyor)
12:00den sonra uyku saati
uykudan sonra 15:00/16:00 gibi ikindi kahvaltısı bazen meyve bazen kek,kurabiye vs..
sonra 17:00de servisler geliyor, kalanlarla oyunlara devam

ücreti eğer 5 gün giderse aylık 500, 3 gün giderse aylık 300 YTL

bizim yuvamız bu
www.bugracocukevi.com

ANAOKULU / YUVA SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ? . . . . 

Çocuğunuzun hayata atılıyor. Okul hayatı boyunca her gün çocuğunuzun yanında olamasanız dahi okula başlama dönemimde, onun için en iyi seçimi yapmak sizin en önemli sorumluluğunuz... Çocuğunuza okul seçmek için zaman ayırın ve belirtilen noktalara dikkat etmeye özen gösterin:

1. Okulun işletme ruhsatı var mı? ( Okulun, Milli Eğitim Bakanlığı ya da Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nden birisine bağlı olması gereklidir)
2. Binanın okul olarak kullanılabilmesi için gerekli raporları ( Deprem, Yangın, Sağlık vs...) var mı?
3. Okulun sahibi, yöneticisi kimdir? Eğitimi nedir? Tüm gün okulda mı?
(Not: Bir psikoloğun diplomasını kullanarak çalışan okullara karşı dikkatli olun.)
4. Psikolojik rehberlik ve danışma hizmetleri aile işbirliği sağlanarak veriliyor mu?
5. Okulun fiziksel ortamı bir çocuğun uzun süre zaman geçirmesi için sağlıklı ve rahat mı?
6. Okulun felsefesi nedir? Okul gündüz bakım evi mi; yoksa sağlıklı eğitimi ve gelişimi destekleyip geliştiren bir kurum mu?
7. Günlük, haftalık, aylık eğitim planları ve hedefleri var mı? Varsa hedefleri neler?
8. Öğretmen- öğrenci oranı; küçük yaş grubuna her bir öğretmene en fazla 7 çocuk, büyük yaş grubu öğretmene en fazla 12 çocuk olmalıdır; bu oranlara özen gösteriliyor mu?
9. Okul temiz mi ve hijyenik koşullara uygun mu? ( Bunun için gün içinde okula ani ziyaretler yapmalısınız)
10. Çocuğun genel durumu hakkında aile düzenli olarak bilgilendiriliyor mu?
11. Haftalık yemek listesi gönderiliyor mu?
12. Okul trafikten uzak sakin ve tehlikesiz bir alanda mı?
13. Okul bünyesinde çocuğun sağlıklı gelişimi destekleyecek, yeterli ve uygun oyuncaklar var mı?
14. Öğretmenler çocuk gelişimi alanlarında eğitimli ve düzgün aksanlı, kendini geliştirmiş kişiler mi?
Okulun servis imkanı var mı? Servis aracının okula ait olması tercih edilmelidir.

Emine

25 Eylül , 2008, 16:45:13 #11912 Son düzenlenme: 25 Eylül , 2008, 16:48:31 Emine
Teşekkür ederim canım şu ana kadar bir yere baktık bizde http://www.kucukseyler.com.tr
İnternetten izleme imkanı olmasını istiyordum ama müdür burası bbg evi değil ailelerle karşılıklı güven ilişkisi içinde olmamız gerekiyor günün her saati istediğinizde gelip çocuğunuza bakabilirsiniz isterseniz akşama kadar başında beklersiniz ayrıca çocuğun hareketlerinde bir değişiklik hissederseniz bant kayıtlarından size gösteririz kamera görüntülerini dedi.Çok güzel bir bina ve bir sürü sınıf var değişik etkinlikler için ingilizce , dans ,seramik ,müzik öğretmenleri ayrıymış ayrı bir ders saati şeklinde veriyorlarmış ve uyku saati sadece 4. yaş grubu için varmış diğer gruplar zaten uyumuyormuş faaliyet çok olduğundan ama uyur kalırsa yatakhane var ve kahvaltıda sucuk salam olmayan biryer arıyordum burada yasakmış yemekleri çok sağlıklı.Ceylin yaşındaki çocuklar için oyun grubu olarak varmış Salı perşembe sabah 10 dan 1 e kadar isteyen istediği saat kadar katılabiliyormuş.Saati 15 ytl imiş.Süreklieğitime geçtiğinde de 750 ytl artı kdv .KDV şartmış servis vs dahil olunca 1 milyara gelecek.Çok pahalı .Oyun grubu için olabilir haftada 2 gün günde 1-2 saat alışması için Ceylin iyileşsin bir iki yere daha bakıcaz.Ege üniversitesinin kreşine bakmıştık daha doğrusu bahçesini gezebilmiştik çok güzel ağaçlar içinde ferah kocaman bir bahçe ama yetkililerle görüşememiştik bayramdan sonra orayada bakacağız oyun grubu var mı diye.Hiç değilse bir oyun grubuna katılsın diyorum kreş ortamına alışması için

ponçik

Fotolara bakınca güzel bir yere benziyor, siz içini gezdinizmi Emine
ben mesela bizim yuvaya gittiğimde bütün çocuklar çıkmıştı ve bütün sınıfları yatakhaneleri, yemekhaneyi, wc'leri gezdim hatta mutfaga da girdim ve hatta o gün yaptıkları kurabiyenin kokusu hala mutfaktaydı  ;D

demek BBG evi örneği verdi hay Allah  :dontknow: bizim de tam tersi kamerlardan izleyebilirsiniz içeri giremezsiniz dediler, çünkü bir anne-baba gelince hepsi istiyormuş  :dontknow: ben de hak verdim bu konuda
demek 4 yaş sadece uyuyor, ama tabi oyun grubu 3 saat olunca uykuya gerek yok , ona göre uyku saatini ayarlayıp gruba dahil etmek lazım
fiyatları epey pahalıymış ama kaliteli bir yere benziyor, hayırlısı olsun , araştırmaya devam edin bakalım , zaten nisan gibi vereceksiniz sanırım değil mi  ::)

Emine

25 Eylül , 2008, 18:05:14 #11914 Son düzenlenme: 25 Eylül , 2008, 18:11:35 Emine
Evet yatakhane ,yemekhane,wc,banyo,bütün sınıfları ,spor salonunu tek tek gezdik.Zaten velilerin beklediği yokmuş sadece içimizin rahat olması açısından isterseniz gelebilirsiniz dedi.Hoş hijyenik bir ortam içeriye galoşlarla aldılar zaten.Bahçede oyun parkı var ayrıca içeriye de yapmışlar tırmanma sahaları vs yağmurlu havalar için sanırım.Mutfakta minik mutfak köşesi de vardı çocukların boyuna göre minyatür bir şekilde hepberaber orada kek kurabiye yapıyorlarmış en önemlisi herkes birbirine çok saygılıydı bey hanım diye hitap ediyorlardı ve çok güleryüzlüydü herkes.Çok istiyorum ama oraya göndermemiz için benim de çalışmam gerekir yoksa çok zor.Öğretmelerin hepsi üniversite mezunu ve ilk yardım eğitimi almışlar .İngilizce öğretmeni mesela ingilizce öğretmenliğinden mezun müzik öğretmeni yine kendi branşından herkes diğer sınıf öğretmenleri de okul öncesi öğretmenliğinden.Asında Nisanda düşünüyorduk ama Ceylini deneme için şimiden götürmek istiyorum eğer hoşuna giderse oyun gruplarına katılabiliriz.Bayramı ve hastalığı bir atlatalım da bakacağız artık

emel efe

merhaba emıne ve goncacım sıze bısey danısıcam yazılanları okuyunca dusundum kı belkı bılgınız vardır

bende efeyı bı oyun grubuna goturmek ıstıyorum ama nereye  ??? ???

daha 18 aylık ve acaba ıstermıkı yada erkenmıkı dıye dusunuyorum sız nedersınız efe aslında muzık konusunda cok yeteneklı sureklı bıseyler calmak oynamak ıstıyo bıde kıs cocuklarından cok erkek cocuklarını ıstıyo kıslarla oynamıyo ???

anlamadım gıttı yanı erkek cocuk geldıgı zaman havalara ucuyo sureklı elınden tutup odasına goturup oynmak ıstıyo

goncacım sen bılırsın belkı ıst oyun gurubu nerde var yer onemlı deıl hafta sonları gotururuz ama ben baktı netten bulamadım acaba kreslerımı arastırsaydım  ???

emel efe

Emine

Emelcim oyun grubu olarak araştırırsan biraz zor bulunabilir ben de kreş diye gittim ama orada oyun grubu olduğunu gördüm bu benim gittiğim yerin İstanbulda da şubesi var www.kucukseyler.com.tr den bak istersen size yakın mı.Benim gittiğim yerde oyun grubuna 2-2.5 yaş aralığındaki çocukları aldıklarını söylediler.Bizim doktorumuzda bu tip gruplar için en azından çiş kaka eğitimini tamamladığında çocukların bu tip gruplara ya da kreşe verilmesinn daha doğru olacağını söyledi.

ponçik

Emel araştırıp yarın yazarım sana muckk

emel efe

emınecım ben beklerım onu canım ya o eglensın bana yeter zamnını verımlı gecırsın paylasmayı oynamayı ogrensın 3 saat bıle olsa yeter tesekkur ederım bırazdan bakıcam canım cok saol

emel efe

seyda

Emel merhaba,

belki Gymboree yi daha önce duymussundur. yesilköydeki subesi yeni acildi. play, art ve music diye ayrı ayrı oyun grupları var. sen hangsini şstersen secebilirsin. Alara yı deneme sınıflarına götürdüm. hapsini sevdi. art biraz daha az ilgisini cekti. hamurlar suluboyalar falan yani sanırım biseye uzun süre konsantre olmak sıkıcı geldi. gerci harika seyler yapıyolar da neyse. bi ara istersen ücretsiz bir deneme sınıfına götür karar verirsin. fiyatı biraz pahalı olabilir belki digerlerine göre. yani burda digerlerini bilmiyorum da Gymboree isvicrede pahalılar arasında.

http://www.gymboreeturkey.com/i1.asp?tur=hakkinda&id=12

arayıslarında da bol sans canım

emel efe

merhaba seydacım

ben bunu cok sevdı ya gercekten super sımdı ınceledım de bıze cok yakın kemerburgaz subesı var neden daha once farketmemısımkı hemen bugun bı arayayım bakım bayram sonrası bı gıdelım ama emınım bızımkı mzıgı secıcek delı gıbı bı gorsen calmadıgı sey yok ınanılmaz zevk alıyo ben hep keman yada ud calmasını ısterdım ama zamane bas gıtar falan ıster :ehi: :ehi: :ehi:  evde fulut davul ksılafon gıtar ses cıkartan herseye bayılıyo bu ara bıde dans etmeye basladı muzık duydumu yerınde durmuyo sıpam tekrar tesekkur ederım canım cok makbule gectı bu arada fıyatları nedır sen tam bılıyomusun  ???

ponçik

arkadaşlar dün akşam az kalsın Eylüşümün gözü çıkıyordu  :sad1:  :sad1:  :sad1:
biz yemeğimizi yerken kızımda tabureleri ters çevirip içine girmişti,genelde bunu hep yapar ama dün akşam sırt üstü bir düştü ve taburenin ayağı gözüne battı , eğer gözünü kapatmasaydı kesin gözü çıkmıştı  :sad1: :sad1: çok kötü ağlamaya başladı ağzını da vurdu düşerken ve ağzının içi kan oldu
gözünün altı o yumuşak kısmı mosmor oldu ve göz kapağının kenarı ile burnunun üst kısmı kızardı , kendini aynada görğnce ne olmuş gözüme diye daha çok ağlamaya başladı  :crybaby2: :crybaby2:
neyse hemen yıkayıp yatak odasında kısık ışıkta tekrar aynaya baktırdım, çok net gözükmediği için bak geçmiş bişey kalmamış deyip oyun oynama başladık
ama o an canımdan can gitti  :crybaby2: :crybaby2: Rabbim tüm melekleri korusun

Kadir Gecemiz Mübarek Olsun