EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

aslio

Herkese merhaba...

özlemcim tşk ederim canım. Selime çiş eğitimine başlamışsınız hayırlı olsun.. Bizde geçen hafta itibariyle başladık şimdilik çok iyi gidiyor  :nazar: değmesin çişi geldiğinde hemen yanıma gelip anni çiş anni kaka diyor umarım hep böyle devam eder gece bende bağlıyorum..

Goncacım hşg sende ne güzel tatilinizi yapıp gelmişsiniz...

Gülaycım merhaba.. Caner in yataktan iniş olayını biraz gülerek birazda şaşırarak okudum.. Puf olayı iyi çözüm olmuş..

jbduncum çok sıcakmış sizin oralar..Yazın bizim burası çok rahat oluyor dışarısı ne kadar sıcak olursa olsun ev sanki klimalı gibi hep serin o yüzden pek sıkıntı çekmiyoruz

jbdun

goncacım iyi olmanıza sevindim,
aslıcım hayırlı olsun wc eğitiminiz ve nazar değmesin :nazar: maaşallah ece denize :nazar: buralar acaip aslıcım yanıyoruz valla :honk: sizin ev de iyiymiş  :icon_thumright: şanslısınız canım ;)

diğer bayanlar nerelerdesiniz siz? bu diyarı terk ettiniz galibaaaa :icon_scratch: :director:

şerife Berat

merhabalar kızlar,

forumu sureklı takıp edıyorum eskısı kadar olmasada  :y25: ama yazcak vakıt bulamıyorum.hepınızde ıyısınızdır umarım.
gonca tatıl ana kız yaramıs sıze keyıflı vakıt gecırmıssınız cok sevındım.eee artık darısı bızım basımıza.sızlere bızı sorucam;tesetturlu oldugum için tatıl yaparken her yerde rahat edemıyorum hos bu tesetturlu 2. yazım gecen senede tatıle cıktıgımızda denıze gırmemıstım bu yuzdende pek bı keyıf alamadım.bızımde gıdıp rahatca kafamızı dınleyebılecegımız tatıl ortamları varmı bılıyormusunuz?benı de bılgılendırırsenız sevınırım  :D

emıne 2. bebek calısmaları nasıl gıdıyor guzelım?

aslı çiş alıştırmalarınız baya ılerlemıs,aman nazar degmesınde sorunsuzca atlatın şu geçiş dönemını

selım ve yagız yaramazlıklar devam edıyormu acaba?

jbudun bu çalışma donemınıde bıtırdınız guzelım ne guzelıl acrınle vakıt gecıreceksın ılgıleneceksın kuzumla ahh ahhhh benımde yavrumla gecırecvek vaktım olsa  ;)

meltem barayın bakıcısı ablasınıda getırecektı nasıl oldu durumlar umarım bu kez sorun cıkmamıstır.bızı gelısmelerden haberdar et guzelım...

gulay canere emzıgı unutturmussun ne guzel olmus.umarım ezıyet etmez annesıne yavrum.

jbdun

iyi akşamlar,
şerifecim hoşgeldin canım, tatil için benim bildiğim tek yer caprice otelleri (didim) başka yerlerde de vardır ama ben bi tek orasını biliyorum ;)
eğitim-öğretim dönemi sona erdi ama eşinden de bileceğin gibi, seminerler var ay sonuna kadar, ama böyles çok zevkli, çocuk yok, gürültü yok ;D inşallah sen de izninde ali beratla bolbol beraber olursun canım :amin: :opucuk:

Emine

Ayşegül teşekkür ederim canım
Goncacım hoş geldiniz boyuna kilosuna maşallah Eylülün. :nazar:
Jbdun teşekkür ederim canım hava sıcak ya kimsenin giresi yok sanırım :)
Aslıcım maşallah Eceye nazar değmesin tuvalet eğitiminiz hayırlı olsun
Anitacım Kayraya da maşallah.Allah kötülüklerden korusun yavrularımızı
Özlem sağol canımcım
Gulaycım arayı açmadan yap bence de bunları yaramazlıkları arttıkça vazgeçicez yoksa 2. den  :)
Şerifecim istediğin gibi bir tatil yeri olarak bizin geçen hafta döndüğümüz Bursa oylat kaplıcaları yeni çağlayan oteli tavsiye ediyorum.Yemekleri doğası tesettürlülerin rahat edebileceği dört dörtlük bir yer hem suyu faydalı bayan erkek havuzu ayrı isteyenler için ailelere özel yerlerde var .Jakuzi var havuzda spası var masaj yaptırabiliyorsun.1 hafta kaldık yeniden doğmuş gibi olduk doyamadık seneye tekrar gideceğiz inşallah.İnternetten bulmuştum tek kelimeyle bayıldım.Ceylin de çok eğlendi çocuk havuzu var etrafta gezilecek yerler güzel çocuklar için park var oyuncaklar var hem küçükler hem büyükler için süper bi yer.Hem tesettürlüler hem açıklar var çocuklar gençler ve yaşlılar için herkesin gidip eğlenebileceği bir yer bence mutlaka gitmelisiniz.Bebek çalışmalarına henüz başlamadık bakalım önümüzdeki ay inşallah  ;) Fikir vermesi açısından foto eklerim

sılamm

merhaba arkadslar ben yenıyım eylül 26 sında dogumlu irem zehra adında kızım var bende sıla

ponçik

Merhaba kızlar
kaçgündür müsait olup bi yazamadım
haftasonu evden bağlanacağımı umuyordum ama c.tesi işten gelir gelmez temizliğimi bitirdim (saat 01:00 'de  :sleepy1: ) o saate kadar iyi yoruldum gerçi pazar günüde sabah erkenden anneme gittim bütün günümü canım annem ve kızımla beraber geçirdim
oohhh yaaaa çok iyi geldi
bugün de işyerinde yogunluktan adapte olup yazacaklarımı toparlayamadım
artık akşama kısmet diyelim

Sıla ve Zehra'sı hoşgeldiniz  :flowers:

Şerifecim mail atmıştım sana clup famillia diye Çeşmede bir otel varmış, arkadaşım balayına oraya gitti ve çok rahat etmişler
http://www.clubfamilia.com/

herkesi kocaman öpüyorum

en kısa zamanda uzun yazılarımla geleceğim tekrar  :k06:

sılamm

şerife Berat

hosgeldın sıla ve zehra  :flowers:

emıne ücretleri nasıldı guzelım kaldıgınız yerın ,özlemlede gorusmustum bu konuyu ama onun tavsıye ettıgı yerın 1 gecelıgı tek kısılık 55 euro bıze cok fazla geldı izmir çeymedeydi.resımlerıde sabırsızlıkla beklıyorum guzelım.tatıle cok ama cok ıhtıyacım var.

gonca senın attıgın maıldekı yere baktım canım ama tesetturlulere ozel bolumlerımız vardır yazmıyo  :honk: arkadasın balayından gelsınde onunda fıkırlerını alalım .eylul nasıl hıc ondan ve dahıyane yaramazlıklarından bahsetmıyosun artık  :director:

bıze gelınce c.tesı baslayan kusma ve ıshalın ardından devlet hastanesının acıl bolumune gıttık doktor hemen serum verdı bır koca poşet serumu yıyınce berat bırazdaha rahatladı gece 10,30 da hastaneden cıktık eve geldık.o gun calıstıgım ıcınde yorgundum bıde hastanede kosturunca mahvoldum.serum takacak hemsıreler kolundan elının ustunden 2 ser tane deldıler damarı bulmak ıcın,dıger kolundan ve elının ustundende deldıler bırer kez olmadı yavrum agladıkca dayanamadım bende agladım.en sonunda ayagından aldılar kanı ve serumu taktılar.
pazar gunude atesı cok yukseldı .pazartesı gunu tekrar ozel doktora gıttık bagırsak enfeksıyonu gecırıyo dedı antıbıyotık ıstah acıcı kusma ve ıshalı onleyı toplam 4 tane ılac verdı.dıger doktorun verdıgı ılacları ıptal ettı.
3 gecedır uyuyamıyoruz.ben neysede yavrum cok huzursuz.karnı ac ama bısey yıyemıyor.caresız olmak ne kadar zor.rabbım tum dertlı kullarına şıfalar versın. :amin:

aslio

sıla hoşgeldin aramıza kızında çok tatlı maşallah :nazar:

Şerifecim geçmiş olsun canım..  Umarım Berat şimdi daha iyidir böyle durumlarda iştah olayları hiç kalmıyor zorlama canım iyileşince nasıl olsa toparlayacak kendini..biliyorsun bizde bir kaç ay önce 10 gün kadar yatmıştık hastanede gerçekten çok zor biliyorum Allah acil şifa versin minik kuzuma...

Goncacım valla bak olmuyor böyle yazarım yazarım  diyorsun atlatıyorsun bizi :-[ bekliyoruz tatil maceralarını... öpüyorum canım.

aslı

merhaba güzel anneler,

Uzun süredir yazamıyorum zaman zaman okumaya fırsat olsada yazmaya fırsat olmadı  :'(  . Umarım tüm bebekler iyidir hepsini kocaaaaman öpüyorum.  :opucuk:

Şerife geçmiş olsun. Allah şifalar versin.

Sıla ve zehra hoşgeldiniz.

Eminecim dinlenmişiniz ne güzel. Kısmet olursa bende haftaya izinliyim  :hieyt:

Goncacım enerjine enerji katmışsın tatilde. Bana öyle geldi  ;)

aslio

Adaşım hoşgeldin nerelerdesin çok kısa yazmışsın ama Defne nasıl iyimi en kısa zamanda bekliyoruz..

:director:Meltem,Ayşegül,Anita,Pınar,Zehra nerelerdesiniz kızlarr...Merak etmeye başladık.... :director:

ponçik

25 Haziran , 2008, 11:16:01 #11352 Son düzenlenme: 25 Haziran , 2008, 11:35:51 ""Gonca""
Günaydııııııııııııııııııııın  :sunny: ben geldiiiiiiiiiiiiiiiiiim  :hello:
yazmaya başlıyorum bakalım eskisi gibi uzuuuuuuun uzun yazabilecekmiyim  :k06:

Aslıcım haklısın valla yazacam yazacam diyorum hep kaytarıyorum, halbuki çok sık takip ediyorum ama bi türlü toparlayıp yazamadım, bi geçen gün yazdım, onda da hepsi uçtu...neyse sağlık olsun bakalım . demek bizim tatlı Ece kızımız huy değiştirdi ve 2 yaş sendromuna girdi öylemi , Allah hepimize kolaylık versin , güzel güzel cümleler de kuruyormuş maaşallah

Meltem uzun zamandır yazmamışsın güzel bayan, sizin durumlar ne oldu, herşey yolundadır inşallah, hani rahata ermiş olsan laptop ı alır bizi merakta bırakmazdın, iyisiniz değil mi  ::)

Jbdun sabırsızlıkla İstanbula gelmeni bekliyoru(m)z  :D sen gelince güzel bri buluşma ayarlayacağız inşallah, Ecrin çişe epeyce alışmış çok güzel maaşallah , zaten bu yazı atlattık mı hepsi öğrenmiş olacak ve kışa derdimiz kalmayacak İNŞALLAH  :amin:
Ecrin emmenin dışında mı 200 ml süt içiyor, yani inek sütü  :dontknow: sanki o da çok az gibi geldi bana ama sen daha iyi takip edersin tabi ki  :opucuk: demek senin minik boncuk abi-ablalarla güzel güzel oynuyor...  :nazar: kudurma olayı bizde de var, bizi görünce tamamen çılgın bir kız , babaanneyle sakin  :icon_scratch:

Anita sen şimdi Kınalıada'da mis gibi çam ve deniz kokusuyla , martı sesleriyle huzurlu bir tatildesin  :angel12: Kayra 'da eminim oralarda çok mutludur  :hello2: şuanda bende adada olmayı ne çok isterdim, şu kırım kongo olaylarından beri herşeyden tırsar oldum, adada da varmı ki acaba  ??? acaba diyorum İstanbul buluşmasını bu sefer Adada yapsak nasıl olur  8)
2.çocuk için bence bu yaşlar çok uygun , kararını verdiysen , bana soracak olursan bekleme derim  :-[

Eminecim daha önce yazmışmıydım yoksa yazıpta uçurduğum yazıdamıydı hatırlamıyorum , 2.çocuk kararını tebrik ederim ,Allah gönlüne göre versin , senin isim olayın gibi bende her duyduğum çocukta Eylül ismini duyunca aynı şeyi yaşıyorum  :ehi: ama tabi çoğunlukla o ayda doğanlara Eylül konduğu için Ceylin ismine göre biraz daha avantajlıyız galiba  :toothy10:  :k02: :k02:
ben birde bu aralar Erda ismine takıldım anlamı :beyaz karınca , söylenişi de hoş  ::)
tatiliniz de güzel geçmiş , SPA yaptırdınmı ,ben çok merak ediyorum, ama çok iyi geliyormuş, ben düğün için gelin paketi almıştım,gelinbaşı,manikür,pedikür,ağda,cilt ve vücut bakımı...vs. o paketin içinde masaj da vardı, böyle loş bir otamda tütsüler çok hafif bir müzik ve aromatik yağlar , o zaman SPA diye birşey yoktu sanırım bu o olsa gerek , inanılmaz iyi gelmişti, ama masajı yapan kadın beni evine filan çağırınca biraz tırsmıştım  :toothy10:

Ayşegül Allah yardımcın olsun arkadaşım , demek senin Yağız delikanlı yaramazlıktan hiç uzaklaşmadı, acaba sen tatili düşünsen de ,bizim karaböcük denizle doğayla haşır neşir olsa , biraz toprağa elektriğini verse nasıl olurkine  ::)  :icon_thumright:

Şerife Ali Berat'a çok geçmiş olsun canım, şuanda nasıl , iyimi , dün akşam nöbeti eczanade bi arkadaşla karşılaştık, onun kızıda (3 yaş) 2-3 gün hastanede aklmış, bağırsak enfeksiyonu, zaten yaz aylarının en korkulu hastalığı , aman evlerden uzak olsun , Allahım Hasta olan herkese öncelikle de çocuklara ve yaşlılara acil şifalar versin  :amin:
uyutma konusunda ben Eylülü geçen sene 1 hafta evde yalnızken (valide tatile çıkmıştı )  biberonla uymaya alıştırdım, şimdi öyle de devam ediyor. Zaten uykusu gelince anne süüüüüt diyor , örtüsüne sarılıp biberonu içerken uyuyor ...öyle alıştırmasam validenin de vay haline olacaktı, neyseki böyle iyi ama tek kötü tarafo artık yatağından kendi inebildiği için sütü bitene kadar uyumazsa çıkıp yanımıza geliyor işte ondan sonra uyutma olayı facia oluyor  :cildir: genelde babası kucagında sallayıp uyutuyor  :suclu:  :ehi:
sanırım sende ağlayarak uyutma yöntemini denemelisin , çiş için de aceleye gerek yok ama sanırım yaz bitmeden halletsek iyi olacak  :icon_thumright: konuşmalarına da maaşallah diyeyim   :nazar:

Özlem senin içinde bol bol girdim denize (hoş girdim derken günde sadece 10 dk.girmişimdir o kadar ) tatil çok iyi geldi, iş yerinde ilk bir hafta süperdi , şimdi sanki tatilden geleli 2 ay olmuş gibi yorgunum ve tekrar tatil istiyorum  :tongue3: Selim aynen devam diyordun yani , dediğin gibi annelerimiz olmasa yanmıştık valla bende validenin hakkını ödeyemem Allah hepsinden razı olsun , önümüzdeki haftalarda buluşma ayarlayacağız kendinizi hazırlayın hee benden söylemesi  :D

Gülay 2.cocuk konusunda iyi düşünmdünmü arkadaşım, hani bilmiyorum da tek başına iki çocuğun hakkından gelebilecekmisin, yani ben şuanda bile korkuyorum , senin ki hakikaten iyi cesaret alkışlıyorum seni  :alkış:
emzikten kurtulmuşsunuz hadi gözünüz aydın, yataktan inme olayınızda süper olmuş gerçekten  :D Eylülde iniyor ama puf olayına biraz dikkat edin bence , zira Eylül yatağı yanına yüksekçe bişeyler koyup içine bir atlıyorki geçen gün kolunun üzerine , bir keresindede sert bir şekilde boynunun üzerine düştü , çok ağladıöyle korktum ki boynu kırıldı sandım , Allah korusun yavrularımız O'na emanet zaten  :amin:

Aslı hoşgeldin daha sık yaz ama bu sefer Defne kuzumuzdan da bahset olurmu  :opucuk: iltifatın için de teşekkür ederim

Zehra tekrar hoşgeldin , kendinden ve kızından bahsetsene bize biraz  :icon_thumright: bizim sayfamızda paylaşım çok güzel kesinlikle doğru yerdesin

ponçik

25 Haziran , 2008, 11:33:33 #11353 Son düzenlenme: 25 Haziran , 2008, 11:49:15 ""Gonca""
epey uzuuuuuuuuuun yazmışım aferin bana  :D

gelelim bize
öncelikle ben 2.çocuktan vazgeçtim  :cildir:  :cildir:  :cildir:
yani en azından bu seneyi hayırlısıyla bir atlatalım da ondan sonra bakiciiiiiz inşallah  ::)
sebebini tahmin edersiniz ki .... tatilde kardeşi Dorukla bol bol vakit geçirip onunla oynayacağını düşündüğüm herşey hayal olarak kaldı
sadece sabahları uyanınca ve gün içinde aklına eserse eliyle yanaklarını okşayıp cici yapıp canıııım diyerek geçti bir haftamız, kıskançlığımızı belli etmesekde felaket anneci oldu,kucağımdan inmedi,babanneye bir gıdım bile gitmedi  :dontknow: şimdi bunları gözlemleyince ve kendinden küçükleri değil , büyükleri oyun arkadaşı olarak tercih ettiğini görünce ikilemde kalıp uzun bir süre 2.cocuk düşüncemi erteledim diyebilirim  :k02:

Tatilimiz güzel geçti, marmaris fazla kalabalık değildi, bolca Rus ,Romanyalı ve Bulgar turist vardı, İspanyol bir anneyle tanıştım, onunda oğlu Ekim 2006 doğumluymuş çok şekerlerdi , Eylül çocukla oynamak için çabaladıysada esmer delikanlı pek pas vermedi  :D
Genel olarak programımız şöyledi
sabah 7-8 kalkıyoruz yürüyüş yapıyoruz (ben,görümcem,Doruk,Eylül bazen valide bazen biz ana-kız )  zaten ev sahilde ve apartmandan bikiniyle insek yeridir , denize sıfır otel gibi diyebilrim  :laughing7: saat 9 gibi kahvaltı 9:30-10 gibi deniz sefası 12 de yemek -uyku saat 4-5 gibi tekrar deniz sefası 7 gibi duş oyun 9-10 civarı çocukların uykusu ve sessizlik  :ehi: sonra biz yemek ,muhabbet vs... işte böyle bir hafta geçti ve çabucak geçti
genelde kumlardan kaleler yaptık, korkusuzca denize koşup beline kadar suya girdi kızım, simit aldık bolbol yüzdü onunla , Elmonun dünyasında yüzmeyle ilgili bir bölüm vardı , denizde ayaklarını çırptıkça Elmo gibi yüzdüm diyip durdu , beyaz kızım bronz kızım oldu, teni hiç kızarmadan direkt bronzlaştı (babasıyla halasına çekmiş)
ben de beyaz olmasamda eccük bronzlaşmış olarak döndüm
resimleri Pc ye aktarınca yüklerim

bu arada Doruk iki kez ağlarken katıldı ve mosmor oldu, eli ayağı kesildi ve cansız gibi oldu, o kadar korktukki , hatta ikinci kez olduğunda dışarıdaydık ve taksi durağındaydık , taksiciler havale geçiriyor çocuk diye bağırıp bizi bir hastaneye yetiştirdiler ki film gibiydi... saniyeler içinde oldu herşey .. doğduğundan beri ilk kez böyle birşey olmuş ...doktor normal dedi.bir sürü tahliller filan ..üstelik biz döneceğimiz gün oldu ve valide yol boyunca ağlayıp kalbinde bir sorun var diye ağlayıp durdu.neyseki tahliller temiz çıktı .sadece kalp ekosu için İzmire gittiler, ama çok şükür birşey çıkmadı  :amin: 
velhasıl son gün biraz korksakta bol temiz hava ve dinlenmek iyi geldi
bugünlük bu kadar şekerler sonra gene bol bol yazarım zira bugün ki mesaimden tam 3 saat çaldım  :suclu:
:love9: hepinizi seviyorum  :love9:  hoşçakalın  :love9:

ponçik

25 Haziran , 2008, 11:59:49 #11354 Son düzenlenme: 25 Haziran , 2008, 12:07:38 ""Gonca""

BUGUN HEP GULERYUZLU OLALIM
GUNUMUZ GUZEL GECSIN