SÜT PARASI

Başlatan ღ°cerenay.♥., 23 Ocak , 2007, 01:44:35

« önceki - sonraki »

emosum

bnde yaptırdım 32haftada ama parayı almadım ne kadar alıcaz acaba
bayramdan önce alsamıydım :k06:

ya bide dogum parası dediğimizle süt parası aynı şeymi ya kafam karıstı :k06:

tubis

valla bende anlamadım.

raporu dr veriyo. sen sigortaya götürüyosun yada hastane.hmmmmm eşime sölümde bi araştırsın.

emoş sen işinden çıkmıştın değilmi. sen nasıl yaptın işlemlerin.

emosum

canım iş yeri bizim oldugu için sorun deil calışmasam bile sigortam devam edicek zaten ben 32. haftalıkken işi bıraktım dr bana rapor yazdı birirni bizim şirket muhasebecisine yolladım diğeri bende
dogumdan 40 gün gectikten sonra  sigortadan alıcaz parayı bendeki kağıtla
ama almadım ben henüz aklıma gelmemişti ta ki burayı okuyana kadar  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
unutmuşum

tubis

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

anladım canımm
acaba çalışmayan hamişler için nasıl oluyo. heralde bizde dr dan raporu alıp sigortaya göndercez. onlar işlicek. doğumdan sonrada paramısı alcaz.

eeeeeeeeee  o zaman parayı kırışırız değil mi  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

emosum

ayıpsın canım kırışırız paraları :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

ama su an sigortan varsa yapabilirsin yoksa olmaz ki zaten sigortan varmı şimdi

tubis

tabi canııımmmmmmmmmmm
;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

şuan sigortam yok  canım ama 120 gün çalışmışlığım var.

haberde bagkurlular felan da demiş.  alabilir miyim bilmiyorum ama çalışan çalışmayan ayrımı yapmamış sanırım. bende eşime baglıyım bagkurluyuz biz.

tubis

Sosyal Güvenlik Reformu Tasarısı'nın 16 maddesi komisyonda kabul edildi. Anne olan kadınlara doğum tarihinde geçerli olan asgari ücretin 3'te biri tutarında (202 YTL) bir seferlik emzirme ödeneği verilecek. Emzirme yardımından sigortalı kadın, sigortalı erkeğin çalışmayan eşi ile Bağ-Kur'lular da yararlanacak

mavili

ya arkadaşlar benim gibi kendi ve eşi memur olan varmı aranızda bu para hakkında bilgi istiyorum bende ben emekli sandıgına baglıyım resmi çalışanım yani

bal küpü

BANADA DOGUMDAN 15 GÜN SONRA 5O YTL VERDİLER DOGUM PARASI OLARAK SÜT PARASI DUYMADI ODA AYRIMI VERİLİYO YOKSA AYNI ŞEYMİ ACABA

mavili

hiçbir bilgim yok bende merak ediyorum 53 gün oldu hiçbir para görmedim daha  birde çocuk yapın diye başımızın etini yer başbakanımız yurt dışında teşvik edici ne güzel şeyler yapılıyor ailelere ama ülkemizde 50 ytl gibi komik paralar kısacık izinlerle çocuk büyütmeye çalışıyoruz dahada başbakan konuşup durur çocuk yapın felan peki ama bu şartlarda mı ben 2. bebegi asla düşünmüyorum iznim bitmek üzere ve kızımı bırakacagım için çok üzgünüm daha 53 günlük yavrum

bal küpü

CANIM YA KİME BIRAKCAN BEBİŞİNİ.ÇOK ZOR OLUCAK SENİN İÇİN.NE İŞTE ÇALISIYODUN CANIM

tubis

çalışan bayanların bu konusa işleri gerçekten çok zor  :'( :'( :'(

aysel

dün hastanedeydim sigorta dahilinde reçeteme analık kaşesi vuruluyor ve ben ilaçlarımı bedava alıyodum oda kalkmış artık analık kaşesi yok ayrıca her ilaç alırken ekstradan eczaneyede 10 ytl muane parası veriyosun  sigorta  dahilinde ilaçlar 7 ytl tuttu bide muane ücreti 10 ytl toplamda 17 ytl verdim çıktım ne zaman değişti bu her ilaç alırken verilecek olan muane parası neyin nesi bilemedim ama sinirden çıldırdım  yaaa artık devletin değişikliklerine yetişemiyorum
Gördüğüm en güzel rüya senin olduğun,
Duyduğum en derin sevgi senin eserin,
Gördüğüm en güzel dünya senin gözlerin,
Ve kurduğum en güzel hayal sensin

tubis

EVET CANIM YA BİDE BU ÇIKTI. 10 YTL MUAYENE ÜCRETİ.  DÜŞÜN 7 YTL İLAÇLARIN TUTUO 10 YTL SENDEN MUAYENE ÜSCRETİ ALIYOLAR.

ÇOK SAÇMALIK  :caca: :caca: :caca: :caca:

mavili

ya işte sorun düzeltmeye gelen başların açtıgı sorunlar