30 Nisan , 2024, 03:49:57

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kadın çalışmalımı? çalışmamalımı?

Başlatan ✿گสЯเ_ќĮż✿, 25 Nisan , 2011, 00:31:22

« önceki - sonraki »

asya81

Bence calismamali zaten ev idaresi basli basina olay
Ama ilerde ne olacagi belli olmadigi icin bir vasfida olmali ki zordurumda calisabilsin
Malum gunmuzsartlarida calisma gerektiriyor
Evde gecim derdi yoksa calismamali

°•.ℓανιηуα.•°

ben tekrarlıyorum bence olay sadece maddiyat değil.

kadının da toplumda bi statüsü olmalı. kadın iş hayatında erkek kadar aktif olmalı.  :icon_thumright:

Balböceği

Çalışmalı ama ev ne olacak çocuğa kim bakacak yemeği kim yapacak burdan kazan bakıcıya yatır parayı  ::)

birbuçukyıl

Bence çalışmalı ama yeri geldiğinde, bunaldığında, çocuğunun ya da eşinin kendisine ihtiyaç duyduğunu anladığında bırakabilmeli. İş tecrübesi olursa maddi açıdan ihtiyaç duyduğunda üç beş kuruşa çalışmaz, uzmanlık alanında iş bulur maaşı güzel olur. Ayrıca düşünüyorum da sigortalı olarak çalışıyorsan sgk doğum iznini geçirdiğin 4 ay için maaşının belli bir oranını ödüyor sana.Benim ayrıldığım bankada bayan arkadaşlar 5000 tlye yakın para almışlardı. Güzel bir para   insan evladının ihtiyaçlarını bi güzel karşılar,ne gerekiyorsa yapar. Çalışan anne olmanın güzel bir tarafı.

bnsroni

mesleğe sahipse şayet bebek olmadıgı taktırde calısmalı diye düşünüyorum.. Bebek olunca ihtiyac yok ise ara verılmelı..o anlarını yaşamak pek mümkün olmayacak çünkü..

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: °•.ℓανιηуα.•° - 21 Mart , 2013, 11:48:11
ben tekrarlıyorum bence olay sadece maddiyat değil.

kadının da toplumda bi statüsü olmalı. kadın iş hayatında erkek kadar aktif olmalı.  :icon_thumright:

olaya o açıdan bakınca çalışmalı diye düşünyorum çalışan kadının kendine güveni vardır, ayağını sağlam basar, toplumda söz sahibi olur... ama  oğlum kaç yaşında hala onu bırakıp gitmeye üzülüyorum, yazın babaannesiyle yazlıkta kalıyor o yüzden yaz mevsimini çok sevdiğim halde yaz gelsin istemiyorum...  özel zamanlarında yanında olamıyorum...

mesleği, kariyeri varsa çalışmalı... çalıştığım kurumda paraya ihtiyacı olmadığı halde şirket personeli olarak çalışan bayanlar var onlar da anlamıyorum... 20-30 dairesi  olup  asgari ücretle çalışmanın mantığı da anlamıyorum... çocuklara yazık

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Bensuuu - 21 Mart , 2013, 14:17:54
mesleğe sahipse şayet bebek olmadıgı taktırde calısmalı diye düşünüyorum.. Bebek olunca ihtiyac yok ise ara verılmelı..o anlarını yaşamak pek mümkün olmayacak çünkü..
bencede  :opucuk:
:nazar: :nazar:

doğangüneş

Ayak ayak üstüne atıp koca parasını çatır çatır yemeli
:muzz: :muzz:   :ehi: :ehi: :ehi:

Göreceli bişey gibi geliyor zamana mekana göre değişir..
İmkan olsa cok naif islerde yorulmadan ailesini ihmal etmeden iyi bir maaşla çalışsa
Tmam tmam sadece hayal kuruyorum iste  :ehi: :ehi:
Çalışanda çalışmayanda mutlu olsun insallah
Ben hic çalışmadığından cok zor geliyor çalışmalı illa demek :k06:
Kadının cok yorulup çocuğunu evini ihmal etmek zorunda olmasına kiyamiyorum  :'(
Rabbim kolaylık versin   :amin:

muhribe

üni'den mezun olduğumdan beri çalışıyorum.. rahat bir işim var  :amin: şirket yazışmalarını tercüme ediyorum ve çok da iyi para veriyorlar.. ha arada sıkılmıyor değilim ama işim evime çok yakın, trafikte zaman kaybetmiyorum, işe eşim bırakıp alıyor yollarda harap olmuyorum. eve gidince yemekten sonra tek meşguliyetim oğlum ve eşim. doya doya zaman geçiriyoruz.
çok şükür gözümün olup da alamadığım hiçbir şey yok, bu yönden içim rahat. oğluma her şeyin en iyisini alabiliyorum  :amin: çalışmasam bunlar hayal olurdu. büyük şehirde yaşıyoruz, her adımımız para  :-\
keşke hiç çalışmak zorunda olmasaydım ama her şey evlatlar için  :amin:

...ŞehzadEfe...

en güzeli çok zengin koca bulup yan gelip yatmaktı  :k06: :k06: :k06: :k06:

ama eltişime katılıyorum çalışmasam her istedigimi yapamam evladıma gelecek tek bir maaşla yapamam ama durumum çok iyi olsaydı otururdum evimde
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

ayy

koca zengin olsa çok iyi olacak  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
sıpalrınla ilgilenirsin gez toz ohh ama kociş memur neyle nasıl geziyonn sıpayı bile zor yapıyorsunn :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1:
gelde çalışma :sad1: :sad1: :sad1: ama ben her ne olursa kadınların çalışmasından yanayımm yinede :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

ben ecrin  yokken bi seneye yakin can skintisindan hemde eve katkim olsun diye ise girmistim.cok severek yaptim isimi her ay maas alinca hele  :ehi: :ehi: :ehi: insanin hosuna gidiyo gercekten kendi parasini eline almasi  :k06: saolsun esim herseye yetiyo ama iki kisi calisinca daha rahat oluyo  :) benim parami hic ellememistik tatile gitmistik o paraylan hemde iki keren iyikide calismisim  :basardim: :basardim: cocuklar krese baslarsa kapimin dibinde isyerim hazir insallah günde 3-4 saat part time calismak istiyorum  :muzz: :muzz:

Dilara Ebrar

bence tabikide çalışmalı.herşeyin bi zorluğu olduğu gibi onunda oluyor.oğlumu sabah evde bırakıp çıkmak o kadar zorki anlatamam.ama herşey onun için.Rabbime bin şükür durumumuz iyi.oğlum daha 1 yaşındayken onun için yatırım yapabiliyorsak iyi yaşayabiliyorsak eve 2 gelir girdiği içindir.

ama görceli bi konu tabi.mesela evde oğlumla vakit geçirmekle para arasında bi kıyaslama bile yapılamaz.ama herşey onun için :love9: :love9: :love9:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

Balböceği

Alıntı yapılan: ...ŞehzadEfe... - 21 Mart , 2013, 15:08:58
en güzeli çok zengin koca bulup yan gelip yatmaktı  :k06: :k06: :k06: :k06:

ama eltişime katılıyorum çalışmasam her istedigimi yapamam evladıma gelecek tek bir maaşla yapamam ama durumum çok iyi olsaydı otururdum evimde
ebru gündeş demi bu örneğin  :ehi:

Az veya çok neyse de tamam para iyi ama gelecekte kaldırıp çocuk zamanında bana niye bakmadın derse işte o zaman dünyanın en zengini ol. Çocuklar okula mı gidiyor gün boyu yok mu ha o zaman çalış

Lafım sana değil nagişim genel konuşuyorum.  :k06:

muhribe

o zaman da iş bulabilirsen  :-\
çocuğun okula gitmesi nerden baksan biz 30-32yaşında
ha bi de ikincisi olursa etti mi sana 35
ondan sonra kimse işe almaz daha önce çalışmamış birini