20 Nisan , 2024, 03:21:11

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Zeki Olsun İstiyorsanız, Abur-Cubur Yedirmeyin!

Başlatan Mine'l Aşk, 14 Nisan , 2011, 00:09:26

« önceki - sonraki »

Mine'l Aşk

Çocuğunuzun zeki olmasını istiyorsanız, patates cipslerini bırakıp sebze-mevye yedirin.
Çikolata, cips ve keki fazla tüketmek çocukların zekasını olumsuz etkiliyor. İngiltere'deki Bristol Üniversitesinde yapılan bir araştırmanın sonucunda elde edilen bulgu bu...

14 bine yakın çocuk üzerinde yapılan araştırmada küçük yaşlarda aşırı yağ, şeker ve tuz bulunan işlenmiş gıdaları tüketen çocukların zeka seviyesi; balık, sebze ve meyve yiyenlere göre daha düşük çıktı.

Araştırmada 3 yaşında abur cubura dayalı beslenen çocukların 8 yaşına geldiklerinde IQ'ları sağlıklı beslenenlere göre ortalama sekiz puan daha düşük oluyor.

Çalışmada, özellikle beynin büyük bir hızla geliştiği 0-3 yaş arasında sağlıklı beslenmenin hayati önemde olduğu uyarısında bulunuluyor.

Bilimadamları, abur cubur tüketiminin sadece kiloya değil aynı zamanda zekanın gelişimine de olumsuz etkileri olduğuna dikkat çekerek ebeveynleri bilinçli olmaya çağırıyor.

Kaynak: Sağlık & Yaşam Dergisi

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

güneşş

♥ღвüşяαღ♥

Mine'l Aşk

Bende katılıyorum...

Ama ben yedirmesemde etrafta işime karışan çok kişi var onlar sağolsun  :caca:...

Geçen bir baktım kayınpeder şeker yalatıyor çocuğa... :cildir:

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

bizde abur cubura o kadar düşkün değiliz şükürr

Lă_Tăhzen!

TEŞEKKÜRLER FAYDALI BİLĞİLER

BİZİM EVDEDE ABUR CUBARA YER YOKTUR CİPS KOLA V.S AYDA YILDA BİR KAÇAMAK YAPARSAM OKADAR  :)

✿گสЯเ_ќĮż✿

BEN ÇOK SEVERİM ABUR CUBUR YEMESİNİ.  :'(
AMA YAVAŞ YAVAŞ KENDİMİ ENGELLEMEYE BAŞLADIM.  :hello2:
HEM SAĞLIĞIM İÇİN HEMDE BENDEN OLACAK BEBEĞİM İÇİN  :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?