2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 03 Aralık , 2011, 18:30:55
h.geldin demetim  :opucuk:
sona yaklaştın ya ondandır canım ya...stres yapma oyyy doğumdan sonrada böyle şeyler olurmuş ya inş. lohusalık döneminde rahat oluruz sende çık gez kafan dağılır birde o ruh halinden kurtulmaya bak takıntı yaptıkça daha çok büyür böyle stresler...

hoşbulduk canımm  :opucuk:
ayyy ben şimdi böyleysem lohusalıkta kendimi düşünemiyorum, ağlar dururum artık...
havalarda çok güzel gidiyor ama içimden dışarı çıkmakta gelmiyor, hani seninle bayramda konuşmuştuk ya uzun uzun, onun benzeri birşeyler yine  :sad1: ondan da keyfim yok  :sad1:
neyse öyle işte...
sen nasıl hasta hassta misafir ağırladın canım ya, maşallah sana  :nazar:
ben gripken kolumu kaldıramıyorum, çok mu tembelim acaba yoksa  :k06:

xxcansuxx

kızlar  :director: :director: :director:
kızımı gördünüz mü profilimde  :love9: :love9: :love9: oyyyy ya verene kurban olayım bakıp duruyorum fotosuna... çok seviyorum ya onu  :k06: :k06: :love9:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 03 Aralık , 2011, 18:36:36
sona yaklaştın ya ondandır canım ya...stres yapma oyyy doğumdan sonrada böyle şeyler olurmuş ya inş. lohusalık döneminde rahat oluruz sende çık gez kafan dağılır birde o ruh halinden kurtulmaya bak takıntı yaptıkça daha çok büyür böyle stresler...

ayyy ben şimdi böyleysem lohusalıkta kendimi düşünemiyorum, ağlar dururum artık...
havalarda çok güzel gidiyor ama içimden dışarı çıkmakta gelmiyor, hani seninle bayramda konuşmuştuk ya uzun uzun, onun benzeri birşeyler yine  :sad1: ondan da keyfim yok  :sad1:
neyse öyle işte...
kıyamam sana takma kafanı dağıt geçer o ruh hali arada herkese uğruyor  :opucuk: :opucuk:
ne güzelmiş havalarda  :sunny: :sunny: orda olsam takardım koluma seni çıkar gezedik....
canım sadece 3 kişilerdi 3de bebek vardı  :love9: :love9: sağolsun giderken bir arkadaşım oturma odamı çok dağıtmışlardı kırıntı falan oldu işte onu temizleyiverdi etrafı topladı gittiler  :k06: :k06: valla böle misafir gelince seviniyorum... zor oldu ama atlattım mecburiyetten canım şimdi almasam daha çok ağırlaşınca gelmek isteyeceklerdi aradan çıkardım  :k06: :k06: çocuklarına yaklaşmadım korkumdan  :aferin: :aferin:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 03 Aralık , 2011, 18:37:11
kızımı gördünüz mü profilimde  :love9: :love9: :love9: oyyyy ya verene kurban olayım bakıp duruyorum fotosuna... çok seviyorum ya onu  :k06: :k06: :love9:

maşallah canım tombiş çıkmış yanaklar dudaklar falan  :nazar: :nazar: :nazar:
tam ısırmalık  :hungry: kimbilir nasıl tatlı, nasıl güzel bişey olucakkkk  :love9: :love9:
benimki de böyleydi 34+1 de gittiğimde 2320 gr.dı, bakalım pazartesi bizimde kontrolümüz var, 36+1 olucaz, kaç kilo olmuşuz bakalım  :love9: :love9: :love9:

<<<betty>>>

03 Aralık , 2011, 18:49:46 #6604 Son düzenlenme: 03 Aralık , 2011, 18:51:47 <<<betty>>>
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 03 Aralık , 2011, 18:42:03
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 03 Aralık , 2011, 18:36:36

neyse öyle işte...
kıyamam sana takma kafanı dağıt geçer o ruh hali arada herkese uğruyor  :opucuk: :opucuk:
ne güzelmiş havalarda  :sunny: :sunny: orda olsam takardım koluma seni çıkar gezedik....
canım sadece 3 kişilerdi 3de bebek vardı  :love9: :love9: sağolsun giderken bir arkadaşım oturma odamı çok dağıtmışlardı kırıntı falan oldu işte onu temizleyiverdi etrafı topladı gittiler  :k06: :k06: valla böle misafir gelince seviniyorum... zor oldu ama atlattım mecburiyetten canım şimdi almasam daha çok ağırlaşınca gelmek isteyeceklerdi aradan çıkardım  :k06: :k06: çocuklarına yaklaşmadım korkumdan  :aferin: :aferin:

ayyy ne güzel, öyle misafire can kurban  :k06: doğru diyosun aslında ağırlaşınca hiç alamazdın, zaten insan ayakta biraz alsın hemen sırtı beli falan ağrıyor...
evet canım havalar çok güzel, ayy keşke yakın olsak di mi ne güzel olurdu, benim burda koluma takıp gezebileceğim hiç arkadaşım da yokken, damarıma bastın valla canım... hava çok güzel de kimse memnun değil canım hatta herkes yağmur bekliyor yağması da lazım, sebzeler için ve en önemlisi zeytin için...
daha da güzel gidicekmiş galiba, resmen bahar havası oluyor akşama kadar...
benim artık sanırım çantalarım falan bitti, temizliğimi de yaptım, bu ayın ortalarında doğuma doğru bir kezde kendim yaparım temizlik diyorum... senin nasıl gidiyor hastane çantanı hazırladınmı?

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 03 Aralık , 2011, 18:42:56

tam ısırmalık  :hungry: kimbilir nasıl tatlı, nasıl güzel bişey olucakkkk  :love9: :love9:
benimki de böyleydi 34+1 de gittiğimde 2320 gr.dı, bakalım pazartesi bizimde kontrolümüz var, 36+1 olucaz, kaç kilo olmuşuz bakalım  :love9: :love9: :love9:
senin kontrol gününde gelmiş çok çabuk geçiyor zaman başta çok bulantıdan 15 gün hiç geçmiyor geliyordu şimdi ki kontroller 15 gün ama zamn çabuk geçiyor... bakalım senin kız kaç gr almış aynı gidiyor canım kiloları kontrolleri arada 3-4 gün var o kadar da önemli değil... evet drda dedi tombik yanaklı küçücük burun babasına benziyor diye  :love7: bugün kızlarda dudaklar sen dediler :dontknow: :dontknow:
ayyy maşaallah tüm bebelerin ayrı güzelliği oluyor bakalım benimkisi nasıl olcak  :love9: :love9:
demet bugün eşim kızıyla ilgili bir şey dedi hatırlamıyorum da...  bende sen bu bebişi çok sevdin dedim kendi bebeğim olduğu için olabilir mi acaba deyip güldü... inan eşim normalde hiç bebek sevmez... bu hali çok hoşuma gidiyor  :love9: :love9:

banu_fth

Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 02 Aralık , 2011, 04:34:49
HERKESE SELAMLAR GUZEL ANNELER  :opucuk: :flowers:
ONCELIKLE GECMISTE YAZILANLARA FAZLA BAKAMADIM BIR IKI SAYFADA YAZILARAI OKUDUM
CANANCIM ; COK SEVINDIM  :hieyt: BUGLEMIN II OLMASINA SEKER SONUCLARININ IYI GITMESINE  :hieyt: :hieyt: MASALLAH BIR TONTIŞIMIZ DAHA MI OLACAK ACABA  :nazar: :dontknow:
EYLULUM SENDE ATLSTMISSIN PARMAK OLAYINI  :ehi: :ehi: OHH BE BAKALIM KIM DIOGURACAK ONCE  ::) SENIN KIZINDA  MASALLAHI VAR  :nazar: ANLASILDI KIZ ANNELERI BEBEKLERI ŞİŞKO OLACAK  :nazar: :nazar:
SUMEYRAM ;DEMETIM ;ZEYNEP SENACIM HAVVACIM  INSALLAH HEPINIZ IYISINIZDIR  :amin: ILKAYIN BEBEGIDE IYI OLSUN INS BIRAN ONCE KASVUSURLAR BIRBIRLERINE  :amin: :amin:
ÇOK UYKUSUZUM KIZLAR  :suclu: :suclu:
INS DAHA GUZEL SOHBETLERDE BULUSURUZ AEOL  :opucuk: :wave: :wave: :wave:

atlattım şükür fazla zorlamadı dr baktı hemen bitti acımadıda .
evet 2011 kızları tontik doğuyor sanırım  :laughing7:
hoş ben 4 kg üstü doğmuşum .. eşimde öle .. bize göre bizim kız zayıf bile  :ehi: :ehi:

sağlıklı haberlerini beklioruz  :opucuk: :opucuk:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 03 Aralık , 2011, 18:50:08
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 03 Aralık , 2011, 18:42:56

senin kontrol gününde gelmiş çok çabuk geçiyor zaman başta çok bulantıdan 15 gün hiç geçmiyor geliyordu şimdi ki kontroller 15 gün ama zamn çabuk geçiyor... bakalım senin kız kaç gr almış aynı gidiyor canım kiloları kontrolleri arada 3-4 gün var o kadar da önemli değil... evet drda dedi tombik yanaklı küçücük burun babasına benziyor diye  :love7: bugün kızlarda dudaklar sen dediler :dontknow: :dontknow:
ayyy maşaallah tüm bebelerin ayrı güzelliği oluyor bakalım benimkisi nasıl olcak  :love9: :love9:
demet bugün eşim kızıyla ilgili bir şey dedi hatırlamıyorum da...  bende sen bu bebişi çok sevdin dedim kendi bebeğim olduğu için olabilir mi acaba deyip güldü... inan eşim normalde hiç bebek sevmez... bu hali çok hoşuma gidiyor  :love9: :love9:

maşallah canım ne güzel, ne ilgisiz kocalar var  :violent1: işte göbişler büyüdükçe babalık duygusu onlara da iyice yerleşiyor bence... göbiş küçükken pek inanamıyorlardı sanırım  :k06:
dediğin gibi bütün bebişler çok güzel oluyor zaten  :love9: ama tabi herkesin bebeği kendine en güzel geliyordur  :love9: :love9:
ben de çok merak ediyorum bizim cadıyı, çok hareketli, içimi çürüttü sanırım  :k06:
çıkınca da bu haeketli olursa bitircek beni herhalde  :k06: :k06:

xxcansuxx

demet sen çantanı hazırlamış temizliği bitirmişsin ne güzel... ben daha hazırlamadım çantamı öylece duruyor gerçi koyacaklarım bir dolabda derli topluda işte fırsatım olmadı... evi de hafta içi yada diğer hafta temizleyim diyorum eşimle... odaların eşyalarını değiştirecektim ya vazgeçtim beşiğini yatakodama koyacağım oturma odamı bozmayacağım... öyle olunca işim daha hafifledi... 

bakalım senin kız ne zamn gelecek sen bekle artık  her an gelebilir 37 haftalık olcaksın  :nazar: :nazar:
oyyy arka arkaya gelecek bu bebişler hayatımızı değiştirecekler  :nazar: :k06: :k06: sağlıkla kolaylıkla gelsinlerde

betty sen her gittiğinde nstye giriyorsun değil mi... ya şu nst sonucunu nasıl değerlendiriyorlar biliyor musun  :dontknow: :dontknow:

banu_fth

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 03 Aralık , 2011, 18:27:06
Alıntı yapılan: eylül_üm - 03 Aralık , 2011, 18:22:43
selam cansucum nasılsın daha iyisin inşallah  :amin: :amin:

bende hergün yürüyorum ama bakalım .. 14 gün kaldı .. sancı filan yok .. kızlar erken gelirdi haniiii ..  :suclu:
as canım hastalık yakamı bırakmadı ama şükür işte  :sad1: :sad1:
yürü canım yürü yokuş çık  :k06: :k06: bugün misafirim vardı 7 ayı dolmuş doğmuş kızı... 2 kilo bile yokmuş kilosu  ayyy korktum demek erken geliyor bu kızlar dedim ilkayında öyle ya... yok benim baştan beri belliydi erken doğacağı drun bir şey demediyse gününü bekler dedi  :icon_scratch: :icon_scratch: belki seninkide bekler şafağının bitmesini  :suclu: :suclu:

oyyyy     yaaa naaakk laaa rııı nııı yeriiiiiiiiiimmmmmm  :love9: :love9:
çok tatlı maşşallah kızın  :nazar: :nazar: :nazar:

belki gününü bekler cnm . dr um doğsun artık yeter kilo almasın dedi  :ehi: :ehi: :ehi:
bu hafta bekliodu aslında bizi .. gelsede sancın doğursan dedi  :ehi: :ehi:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 03 Aralık , 2011, 18:57:04
demet sen çantanı hazırlamış temizliği bitirmişsin ne güzel... ben daha hazırlamadım çantamı öylece duruyor gerçi koyacaklarım bir dolabda derli topluda işte fırsatım olmadı... evi de hafta içi yada diğer hafta temizleyim diyorum eşimle... odaların eşyalarını değiştirecektim ya vazgeçtim beşiğini yatakodama koyacağım oturma odamı bozmayacağım... öyle olunca işim daha hafifledi... 

bakalım senin kız ne zamn gelecek sen bekle artık  her an gelebilir 37 haftalık olcaksın  :nazar: :nazar:
oyyy arka arkaya gelecek bu bebişler hayatımızı değiştirecekler  :nazar: :k06: :k06: sağlıkla kolaylıkla gelsinlerde

betty sen her gittiğinde nstye giriyorsun değil mi... ya şu nst sonucunu nasıl değerlendiriyorlar biliyor musun  :dontknow: :dontknow:

ama canım senin için de en iyisi bebeğin yatağının yaak odasında olması, gündüzleri alır gelirsin oturma odasına seninle durur. ben öyle yapıcam, park yatağı şimdilik küçük odada, yani onun odasında ama doğumdan sonra alıcaz yatak odasına bizde. güzndüzleri de oturma odasına getiririm, ama oturma odası da içinde bi küçük beşik mi alsam onu bilmiyorum, şöyle ucuzlarından  :icon_scratch:
evet canım ben de korkuyorum, haftalar çabuk geçiyor nasıl geçiyor anlamadım, dediğin gibi ilk aylar geçmek bilmemişti   :cildir: ama şimdi çabuk geçiyor... ama karnım yukarıda hala, inmedi pek aşağı, bakalım p.tesi dr ne dicek  :dontknow:
canım ben bi kere girdim 34. haftada, onda da normal herşey dedi, nasıl değerlendiriyor bilmiyorum, ama bundan sonra her kontrolde istiyecekmiş nst yi...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: eylül_üm - 03 Aralık , 2011, 19:01:34

bende hergün yürüyorum ama bakalım .. 14 gün kaldı .. sancı filan yok .. kızlar erken gelirdi haniiii ..  :suclu:
yürü canım yürü yokuş çık  :k06: :k06: bugün misafirim vardı 7 ayı dolmuş doğmuş kızı... 2 kilo bile yokmuş kilosu  ayyy korktum demek erken geliyor bu kızlar dedim ilkayında öyle ya... yok benim baştan beri belliydi erken doğacağı drun bir şey demediyse gününü bekler dedi  :icon_scratch: :icon_scratch: belki seninkide bekler şafağının bitmesini  :suclu: :suclu:

belki gününü bekler cnm . dr um doğsun artık yeter kilo almasın dedi  :ehi: :ehi: :ehi:
:ehi: :ehi: :ehi: keyfi yerinde senin kızın akıllı çıkıp napacak orda bedavadan besleniyor  :ehi: :ehi: gelse cuk cuk kendi emecek zor ya annesi  :k06: :k06: sağlıklı olsunda eylül zaten gelişimi tamamlarsa çok kilo almıyorlarmış ya bakalım senin kontrolün var mı başka bu günlerde  :icon_scratch: yoksa direk sancı mı bekliyorsun artık

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: eylül_üm - 03 Aralık , 2011, 19:01:34

canımm dediğin gibi bi de kızlara erken gelir derler  :k06:
benim yeğenim abim kızı 2 hafta geçirdi gününü, hatta gelmeye daha niyeti yoktu, suniyle geldi  :k06:
hayırlısı olsun canım benim, ezgicik ne zaman isterse ozaman gelicek belli  :love9:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 03 Aralık , 2011, 19:04:31

ama canım senin için de en iyisi bebeğin yatağının yaak odasında olması, gündüzleri alır gelirsin oturma odasına seninle durur. ben öyle yapıcam, park yatağı şimdilik küçük odada, yani onun odasında ama doğumdan sonra alıcaz yatak odasına bizde. güzndüzleri de oturma odasına getiririm, ama oturma odası da içinde bi küçük beşik mi alsam onu bilmiyorum, şöyle ucuzlarından  :icon_scratch:
evet canım ben de korkuyorum, haftalar çabuk geçiyor nasıl geçiyor anlamadım, dediğin gibi ilk aylar geçmek bilmemişti   :cildir: ama şimdi çabuk geçiyor... ama karnım yukarıda hala, inmedi pek aşağı, bakalım p.tesi dr ne dicek  :dontknow:
canım ben bi kere girdim 34. haftada, onda da normal herşey dedi, nasıl değerlendiriyor bilmiyorum, ama bundan sonra her kontrolde istiyecekmiş nst yi...
biz yatakodasını kullanmayacaktık oturma odamı ona göre düzenleyip beşiğini de buraya koyup burada yatıp kalkarız bebekte yatağında olur sürekli demişt,im ama eşim yan çizdi illa yatağım diyor onun için beşiği orada olcak gündüzleri anne-kız aturma odasında olacağız... ya şu 5li setin içindeki var ya çok güzel idare ediyormuş orada uyuyup duruyorlarmış ilk 5-6 ay... ben birde eşime kademeli yatan salıncaklar var ya ondan alıp oturma odasına koyarsak biz oturma odasında vakit geçiririz beşiksiz diyorum ya bakalım...

hımmm dr bana da artık her geldiğinde nst ye gir direk sonra muay. girersin hazır olsun dedi... ama anlamıyorum 2 seferdir normal diyor... kontrollerde 15 günde...

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 03 Aralık , 2011, 19:12:20
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 03 Aralık , 2011, 19:04:31

biz yatakodasını kullanmayacaktık oturma odamı ona göre düzenleyip beşiğini de buraya koyup burada yatıp kalkarız bebekte yatağında olur sürekli demişt,im ama eşim yan çizdi illa yatağım diyor onun için beşiği orada olcak gündüzleri anne-kız aturma odasında olacağız... ya şu 5li setin içindeki var ya çok güzel idare ediyormuş orada uyuyup duruyorlarmış ilk 5-6 ay... ben birde eşime kademeli yatan salıncaklar var ya ondan alıp oturma odasına koyarsak biz oturma odasında vakit geçiririz beşiksiz diyorum ya bakalım...

hımmm dr bana da artık her geldiğinde nst ye gir direk sonra muay. girersin hazır olsun dedi... ama anlamıyorum 2 seferdir normal diyor... kontrollerde 15 günde...

ama daha iyi değilmi yatak odası... gündüzleri gelen giden olunca zor olmazmıydı oturma odasında  :icon_scratch:
yani bilmiyorum ki tabi evinizin şeklini durumunu bilmediğimden, böyle yorumluyorum canım  :opucuk:
evet canım o salıncakları ben de gördüm bi bebe dükkanında, o da mantıklı geldi bana, hatta gördüğüm salıncak sabitlenip mama sandalyesi de oluyor... babamıza göstericez de daha kısmet olmadı, hafta sonları bile çalıştığından, daha bize vakit ayıramadı maalesef  :cildir: :cildir:
sen de giriceksin demek artık... kalp atışlarına ve sancı varmı diye bakıyorlar sanırım ama nasıl bakıyorlar normali nedir bilmiyorum tabi...