2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

olvido

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 24 Kasım , 2011, 11:48:16
selam hanımlar  :flowers: nasılsınız bakalım  :flowers: :flowers:

cananım ne güzel haberlerle gelmişsin maşallahh ne kadar da iradeli çıktın bu şeker konusunda  :nazar:
herkes başaramıyor biliyorsun, diyetle başedemiyor, ama sana maşallah canım  :nazar: :nazar:
inşallah hep böyle sağlık haberlerini alırız  :amin:
tuğbacım evet sen uğramaz oldun buralara pek, yoğunsun galiba, okul ev derken fırsatın olmuyordur ama izne çıkınca bol bol kaynatırız yine  :opucuk:

sümeyram sen nasılsın canım? eşin nasıl oldu? sana çok yaklaşmasın bak, hastalığını satmasın sana hııııı  :caca: :caca:
inşaallah canım şu 3 hafta geçsinde bende dinlencem iyice ve siteden çıkmıcam :) canım okul ev işleri nide geç bebek alışverişi ankara gibi yerde günde 6 -7 kere otobüse bin in birde halılarımı mutfak masamı ve avizelerimi yeni aldım hafta sonlarıda ev alışverişi yapıyorum geberdimmmmm   :cildir:
    durdum durdum 8 aylık hamile sabahtan akşama kadar yürüyorum
    inşaaallah doğuma faydası olur diye teselli ediyorum kendimi
    senin sancxıların ne durumda ?

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 24 Kasım , 2011, 12:03:28
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Kasım , 2011, 11:54:17
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Kasım , 2011, 11:49:42
ben deldim kusum misafirlerin geldi aksam sanırım
tatlım esim bugün biraz daha iyiydi dün geldi tv izlerken uyudu bi baktım boncuk boncuk terlemis içtiği ilaçta terletiyor ama hiç sesini çıkartmadı ben olsam ölüyom bitiyom basının etin yerdim. :ehi: :ehi: ateside vardı neyse artık yatağını oturmla odasına açtım erkenden uyudu.bana bulastırmamak içn uğrasıyor kıyamam :ehi: :ehi: :love7:

iyi ama terleyince atmıştır biraz mikrobunu... benimki hastalanınca aynen seninki gibi, yatıyor tv karşısına battaniyenin içine, aşkım bi terliyim ben kendime gelirim, hadi sen beni yağla viks sür falan diyor, öylece yatıyor kıyamam...
ben de sen gibi hasta olsam ölürüm nazımdan  :ehi:
oyüzden eşim bana senin canın çok tatlı, sen normal doğuramazsın diyor  :ehi: :ehi:
evet terlemesi çok iyi.ben ilaç süreyim viks filan dedim istemedi.ay bide inat,öyle kremmıs sıcak havluymus yaptırmaz.bizde çok nazlıyız ya.doğru düsünüyor bizim eslerimiz,.biz normal doğum nasıl yapacağız çok merak ediyorum.ama esim bana çaktırmıyor pek.narmal doğum yapamazısn derse bana benim vazgececeğimi düsünüyor.çünki normal doğum yapmamı çok istiyor.sütün hemen gelir filan diyor

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

tubuşum çok da yorma kendini.bak 8 aylık doğuruverirsin.genelde hep gezdi gezdi 8 aylık sancılandı doğuma gitti derler çok sık duyuyorum bunu.aman allah korusun.evin ihtiyaçlarıda olunca zor olmustur.benim öyle derdim yok ya.haftaya gidince bi çırpıda herseyim alınacak sanırım benim.sıkıntı yapmıyorum o yüzden.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

olvido

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Kasım , 2011, 12:03:46
Alıntı yapılan: olvido - 24 Kasım , 2011, 11:58:46
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Kasım , 2011, 11:54:17
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Kasım , 2011, 11:49:42
ben deldim kusum misafirlerin geldi aksam sanırım
tatlım esim bugün biraz daha iyiydi dün geldi tv izlerken uyudu bi baktım boncuk boncuk terlemis içtiği ilaçta terletiyor ama hiç sesini çıkartmadı ben olsam ölüyom bitiyom basının etin yerdim. :ehi: :ehi: ateside vardı neyse artık yatağını oturmla odasına açtım erkenden uyudu.bana bulastırmamak içn uğrasıyor kıyamam :ehi: :ehi: :love7:
canım geçmiş olsun iyi bakamıyosunuz serhanla siz mevlütle bana bende terlemekten bi hal oldum günde 4 litreden fazla su içiyorum gece 5 kere tuvalete kalkıyorum bir yandan terle ha bire suylşa uğraşıyorum birde mide yanmalarım var yinede bin kere şükür bebeğim sağlıklı olsun da ben razıyım herşeye ....
hosgeldin sekerim.bak bak suçu hemen üzerimize atıyor üsütmeyin sizde kendinizi... :tongue3: :ehi: geçmis olsun tatlım ALLAH sifa versin.masallah ne kadar çok su içiyorsun çok iyi.bende düstüm bu aralar suya çok içesim var,.çok sükür öyle çık sıkmıyorum tuvalete eskisi gibi.mide yanmandamı var.tüh  :( neyse son 1 ay
hani keşler ceket cebinde konyak taşırlar ya bende çantamda okuldaki dolapta mutfakta yatak odasında yedek şişelerim var midem yandı mı fondip yapıyorum bıktım artık kaşık kullanmaktan  :ehi: zaten hamilellikten öncede reflüm vardı benim
   ben 5 -6 aylık hamileyken bile millet karnın çok aşağıda doğum yakın galiba diyorlardı benim bebek kasıklarımda aşağıda gibi duruyo o yüzden galiba çok tuvalete gitmem her tenefüs gidiyorum derslerde de sıkışıyorumda çocuklara kızıyorum ya bi çişinizi tutamıyomusunuz diye kendimde susup zilin çalmasını bekliyorum :)

olvido

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Kasım , 2011, 12:09:04
tubuşum çok da yorma kendini.bak 8 aylık doğuruverirsin.genelde hep gezdi gezdi 8 aylık sancılandı doğuma gitti derler çok sık duyuyorum bunu.aman allah korusun.evin ihtiyaçlarıda olunca zor olmustur.benim öyle derdim yok ya.haftaya gidince bi çırpıda herseyim alınacak sanırım benim.sıkıntı yapmıyorum o yüzden.
Doğru söylüyorsun canım ama biraz borçları azaltınca evin eksiklerini tamamlayayım dedim bebek görmeye gelenler olacak herşeyim eksikti çok şükür bitirdik bu hafta da bebeğin son eksiklerini tamamlıycam beşiğide eskişehirden getirtcem belis doğa büyüyen beşiği çok beğendim orada çok daha uygun fiyata bulduk ama nasıl monte ettircem onu ayarlamak gerekir sonrada dikcez ayaklarımızı yatcaz

KasrıCinan

:ehi: :ehi: çocuklara fırsat vermemek için mecbur dişini sıkacaksın.ama dikkat etde yapıverme altına zilin calmasını bekliycem derken :ehi: :ehi: :ehi: çocukların diline madara olmakta var he.zor calısırken hamilelik

<<<betty>>>

yazdım yazdım site beni attı ve bütün yazdıklarım gittti  :cildir: :cildir: :cildir:

tuğbacım ben p.tesiden beri pulset diye bir ilaç kullanıyorum, dr.a dedim ben son bikaç haftadır yanma yaşıyorum, bana reni gaviscon falan yazın dedim, onlar geçici çözüm dedi, ben sana bi ilaç yazıcam sabah aç karnına alıcaksın ve bütün gün rahat ediceksin dedi ve aynen dediği gibi oldu, çok iyi geldi bana bu ilaç... sen de söyle istersen dr.una bakalım ne diyecek sana...

KasrıCinan

Alıntı yapılan: olvido - 24 Kasım , 2011, 12:14:39
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Kasım , 2011, 12:09:04
Doğru söylüyorsun canım ama biraz borçları azaltınca evin eksiklerini tamamlayayım dedim bebek görmeye gelenler olacak herşeyim eksikti çok şükür bitirdik bu hafta da bebeğin son eksiklerini tamamlıycam beşiğide eskişehirden getirtcem belis doğa büyüyen beşiği çok beğendim orada çok daha uygun fiyata bulduk ama nasıl monte ettircem onu ayarlamak gerekir sonrada dikcez ayaklarımızı yatcaz
iyi olmuş canım ama gelen evinemi gelecek  bosver yorma o kadar kendini.benim annem senin evine kimse gelmez sen sıkıntı yapma diyor bana.temizlik filan canını sıkma yani diyor. :ehi: :ehi: doğru da diyor.3 4 is arkadasından baska gelen olmaz olsada no preblem.gelen eksiğiyle gediğiyle görsün.ben bi sağ salim kurtulayımda :amin: nerde baktın tatlım o beşiğe,fiyatı ne kadar

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 24 Kasım , 2011, 12:18:04
yazdım yazdım site beni attı ve bütün yazdıklarım gittti  :cildir: :cildir: :cildir:

tuğbacım ben p.tesiden beri pulset diye bir ilaç kullanıyorum, dr.a dedim ben son bikaç haftadır yanma yaşıyorum, bana reni gaviscon falan yazın dedim, onlar geçici çözüm dedi, ben sana bi ilaç yazıcam sabah aç karnına alıcaksın ve bütün gün rahat ediceksin dedi ve aynen dediği gibi oldu, çok iyi geldi bana bu ilaç... sen de söyle istersen dr.una bakalım ne diyecek sana...
ayy çok sinir bozucu bi durum yaz yaz sonra silinsin,.benim genelde basıma geliyor  :cildir: :cildir:
canım bana da pulset yazmıstı doktor içeriğine baktım hamilelerin kullanımı hakkında pek birsey yazmıyor.sağlık ocağındaki doktor da ben pek tavsiye etmem o ilacı sana çünki ağır dedi.aldım daha açılmadık sekilde duruyor.

<<<betty>>>

benim eşim buralı ya kızlar, çok gelen giden olur diye ben ilk önce büyük temizlik yaptırcam ki ben daha önce temizlikçi almazdım ama bu sefer şart... halılarımı da yıkamaya verdim bugün, p.tesi günü de sevgili kaynanamın temizlikçisi gelicek, kapı pencere koltuk ne varsa artık... sonra doğuma doğru yani aralık ortası gibi bi kez daha alırım temizlikçiyi, yine onda da bi siler süpürür...
hazır olmuş oluruz böylece, inşallah  :amin: :amin: :amin:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 24 Kasım , 2011, 12:24:24
benim eşim buralı ya kızlar, çok gelen giden olur diye ben ilk önce büyük temizlik yaptırcam ki ben daha önce temizlikçi almazdım ama bu sefer şart... halılarımı da yıkamaya verdim bugün, p.tesi günü de sevgili kaynanamın temizlikçisi gelicek, kapı pencere koltuk ne varsa artık... sonra doğuma doğru yani aralık ortası gibi bi kez daha alırım temizlikçiyi, yine onda da bi siler süpürür...
çok iyi olmus canım.benim temizliğim yarın annemle kaynanam gelecek yaparlar bi ihtimal.gümüslükler toz içinde.baya dip köse temizlik olacak yani.halılarım da temiz zaten.aslında simdi yaptırmasan aralık ortasında yaptırsan da olur tatlım.ama erken gelirse bebis o yönden iyi tabi.canım bende eski evimde olsam eskisehirde giden gelen çook olur.burda kimsem yok uzak olduğu için kimse gelmez.

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Kasım , 2011, 12:21:39

ayy çok sinir bozucu bi durum yaz yaz sonra silinsin,.benim genelde basıma geliyor  :cildir: :cildir:
canım bana da pulset yazmıstı doktor içeriğine baktım hamilelerin kullanımı hakkında pek birsey yazmıyor.sağlık ocağındaki doktor da ben pek tavsiye etmem o ilacı sana çünki ağır dedi.aldım daha açılmadık sekilde duruyor.

Allah allah canım, aynı ilaçtan bahsediyoruz ama biz de eşimle okuduk içini tam tersi hamilelerde kullanıma uygundur, emzirenlerde kesin bişey söylenemez diyordu, bi de alırken eczacıya da sorduk, eşimin arkadaşı kadın, o da dedi hamilelerde kullanıma uygun diye dedi... benimki 40 mg lık, sana daha mı ağırını azdı bilmiyorum... sağlık ocağındaki dr.lar hemşireler ebeler hiç ilaçtan yana dedğiller zaten...

KasrıCinan

yer gök askı izliyormusunz.ben izlemiyorum yani arada bi bakıyorum ama son bölümünde hele gesi bağlarını çaldılarya bittim ya.karsılastılar sonunda.gerçek ask olunca çok hosuma gidiyor. :love9: :love9: :love9: konuyu nereye getirdim bak.facede arkadasım sarkıyı paylasmısta duygusala bağladım

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 24 Kasım , 2011, 12:29:26
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Kasım , 2011, 12:21:39

Allah allah canım, aynı ilaçtan bahsediyoruz ama biz de eşimle okuduk içini tam tersi hamilelerde kullanıma uygundur, emzirenlerde kesin bişey söylenemez diyordu, bi de alırken eczacıya da sorduk, eşimin arkadaşı kadın, o da dedi hamilelerde kullanıma uygun diye dedi... benimki 40 mg lık, sana daha mı ağırını azdı bilmiyorum... sağlık ocağındaki dr.lar hemşireler ebeler hiç ilaçtan yana dedğiller zaten...
ayy tatlım çok pardon o ilacı baska bi yerden hatırlayıp söylemisim.lansor yazdı bana doktor.içeriğindede hamilelerde ve emzirenlerde kullanım emniyeti kesinlik kazanmamıstır yazıyor.öyle yazınca doktor da öyle söyleyince içmedim korkuma.çok ihtiyacım da olmadığı için içmedim zaten ama duruyor yani bi kösede

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Kasım , 2011, 12:28:57
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 24 Kasım , 2011, 12:24:24
çok iyi olmus canım.benim temizliğim yarın annemle kaynanam gelecek yaparlar bi ihtimal.gümüslükler toz içinde.baya dip köse temizlik olacak yani.halılarım da temiz zaten.aslında simdi yaptırmasan aralık ortasında yaptırsan da olur tatlım.ama erken gelirse bebis o yönden iyi tabi.canım bende eski evimde olsam eskisehirde giden gelen çook olur.burda kimsem yok uzak olduğu için kimse gelmez.

ben de dedim anneme beraber yapalım diye ama annem yok sen çok tez canlısın bişey olur Allah korusun dedi, doğru diyor hadi o da bitsin hadi bu da bitsin falan derken, çocuğu cam silerken doğuruveririm  :ehi: :ehi: :ehi:
evet canım ben de öyle düşündüm en başta aralıkta gelsin bi seferde halletsin diye ama belli olmaz bebişin işi dedi annem, biz yapalım da şimdiden sonra gelmezse bebiş bi kez daha alırız daha iyi olur dedi, iyi dedim bende... kız bebek belli olmaz diyip duruyor zaten, korkutuyor beni  :icon_pale:
eşimde dün diyorki hayatım sen 3 haftaya kalmaz doğuraksın, haberin olsun diyor, ne diyon dedim yaa, delimisin sen, o nerden çıktı dedim, bak ben sana diyom, 3 haftaya gelicek kızımız diyor  :ehi: :ehi: :ehi: