2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

minis33

benide kan tutardı ama bu hamilelik başlangıcından beri o kadar çok hastaneye gittim ki ilk üç ay düşük tehditi vardı kanamalarım oluyordu çok.Alıştım artık sanırım.
KOntrollere gidiyosundur ama dimi? Ben bir ayı iple cekiyorum her seferinde heyecanlanıyorum onu görecem acaba nasıl büyüdümü diye .Bir sürü videosu oldu kızımın.
Benimde ilk hamileliğim biraz deneyimsizlik biraz gurbetlik ortaya cıkan sorunları daha çok tedirgin bakmama sebep oluyor.Bende çalışıyorum bütün gün netteyim bu aralar alışveriş sitelerinde.Hayatımda dönem noktası olacak diye düşünüyorum bu doğum.Hani doğumdan da korkmuyor değilim.büyük ihtimal sezeryan olcam...

MEVABERRA

ben alışamıyorum malesef benimde kimsem yok beraber hastaneye gidebileceğim,ewt kontrole gidiyorum önceleri devlet hastanesine gidiyordum eşim doktorum erkek diye doktorumu değiştirdi geçen ay bende doktoruma alışmıştım ne biliyiim insanı rahatsız etmeyen güleç anlayışlı biriydi. sonra bir bir bayan doktora gittim özelde o da buzdamı gibi kadında hiç mimik yok ciddi olmanın ötesinde somurtuk diyebilirim yanında kendimi rahatsız hissewttim. doktorumu bulamadım benimde problemim bu . bide bazı arkadaşlardan duyuyorum onlarda ben,mle aynı haftadalar bebek aşağı inmiş benimkinin hala başı yukarda ben de sezeryandan korkuyorum normal doğum istiyorum hayırlısıyla tabi..bebeğimin mobilyası yok döşeğini,taşıma çantasını yatak ve yorganını alamadım henüz ve bide geniş büyük bir leğen almak istiyorum son günler sıcak suya oturmak için bu doğumu kolaylaştırıyormuş..

KasrıCinan

22 Kasım , 2011, 20:24:24 #5642 Son düzenlenme: 22 Kasım , 2011, 20:26:07 KasrıCinan
güzel annecikler nerdesiniz?Nasılsınız bakalım?güzelleriniz nasıl?
uff o kadar daralıyorumki anlatamam.Nefes almak işkence olmaya basladı.hele bi kaç saattir.ve dünden beri bacaklarım nasıl ağrıyor anlatamam.ve asırı ateş basması basladı :icon_scratch: ayaklarım ellerim yanıyor.gece ter içinde uyanıyorum.Bu sıkııntılar sizdede varmı?yaklasık 2 haftadır yanıyorum.normalde ellerim ayaklarım üşürdü buz gibi olurdum kışın buzdolabı olurdurdum resmen eşim ısıtırdı.şimdi ise ben eşimi ısıtıyorum  :ehi: :ehi: :ehi: normal sanırım gebelikte değil mi?

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 22 Kasım , 2011, 20:24:24
uff o kadar daralıyorumki anlatamam.Nefes almak işkence olmaya basladı.hele bi kaç saattir.ve dünden beri bacaklarım nasıl ağrıyor anlatamam.ve asırı ateş basması basladı :icon_scratch: ayaklarım ellerim yanıyor.gece ter içinde uyanıyorum.Bu sıkııntılar sizdede varmı?yaklasık 2 haftadır yanıyorum.normalde ellerim ayaklarım üşürdü buz gibi olurdum kışın buzdolabı olurdurdum resmen eşim ısıtırdı.şimdi ise ben eşimi ısıtıyorum  :ehi: :ehi: :ehi: normal sanırım gebelikte değil mi?
hoşgeldin canım
geçmiş olsun diyeyim mi bilmiyorum  :k06: :k06: hamilelikten olduğu için doğaldır  :opucuk:ben nefes sıkıntısı yaşamıyorum öyle baskı yapmıyor bana çok şükür... bende yanıyorum ama öyle ter içinde kalmıyorum bunalıyorum yatağa girince bugünde gece oldu hayırlısıyla sabahi edebiliriz inş. diyorum eşime :k06: :k06:  çok sık dönüp wcye çok çıkıyorum... sola dönüyorum bacağımın arasında yastık sağa dönüyorum eşimin üzerine atıyorum bacağımı belim çok ağrıyor adeta tutuluyor sanki  :sad1: ıkılaya tısılaya dönüyorum  :k06: :k06: birde benim kız artık hiç uyumuyor gece sanki kıpır kıpır inş. bir sıkıntısı yoktur  :dontknow: :dontknow: yarın eşim evde olursa üni. hast.gideceğiz şeker için kontrolüm var tiroid için kan vereceğim birde kadın doğuma girsem mi acaba  :icon_scratch: :icon_scratch: bakalım gidersem haber veririm gelince...

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 22 Kasım , 2011, 20:38:37
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 22 Kasım , 2011, 20:24:24
hoşgeldin canım
geçmiş olsun diyeyim mi bilmiyorum  :k06: :k06: hamilelikten olduğu için doğaldır  :opucuk:ben nefes sıkıntısı yaşamıyorum öyle baskı yapmıyor bana çok şükür... bende yanıyorum ama öyle ter içinde kalmıyorum bunalıyorum yatağa girince bugünde gece oldu hayırlısıyla sabahi edebiliriz inş. diyorum eşime :k06: :k06:  çok sık dönüp wcye çok çıkıyorum... sola dönüyorum bacağımın arasında yastık sağa dönüyorum eşimin üzerine atıyorum bacağımı belim çok ağrıyor adeta tutuluyor sanki  :sad1: ıkılaya tısılaya dönüyorum  :k06: :k06: birde benim kız artık hiç uyumuyor gece sanki kıpır kıpır inş. bir sıkıntısı yoktur  :dontknow: :dontknow: yarın eşim evde olursa üni. hast.gideceğiz şeker için kontrolüm var tiroid için kan vereceğim birde kadın doğuma girsem mi acaba  :icon_scratch: :icon_scratch: bakalım gidersem haber veririm gelince...
hoşbulduk tatlım
:ehi: :ehi: ah bu hamilelik ne zormus yaf son ay hakkaten çok zormus.ki senin masalllahın var :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: bizde senin gibi olsak keskem.
yakınca kendim kalkamıyorum hep destek ile.genelde esim kaldırıyor sabahları.kanepeden kalkarken filan zorlanıyorum.yattığım zaman hemen rahatca kalkamıyorum çok acıyor karnım sancı giriyor sertlesiyor oğlumkıpırdamısı çok iyi boşver kımıldasın.istemediği yöne yatma  o zaman çok kımıldıyorlar.
insallah yarın sonuçların güzel çıkar canım.bebeğin ne kadar hareketli olursa o kadar sağlıklı oluyormuş o yüzden son ay napalım uyumamaya katlanacağız :ehi: :love9:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

tatlım bide benim kaynanam ve annem karnımın aşağı indiğini söylediler seninde indimi.kursağın boşaldı dediler.hakkatende öyle asağıda duruyor iniyormus yavas yavas.daha çok erken değilmi :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

xxcansuxx

benim ağrılarım kasılmalarım yok gerçekten rahatım çok şükür...
benim ne varsa yatınca ortaya çıkıyor güpür güpür koşabilirim bile gündüz hamile olduğumu unutup kendimi ağıra alamıyorum bile  :nazar: :nazar: eşim kızıyor ama yatağa yatınca kütürüm olup belim ağrıyor eşim ovalayıp duruyor öyle açılıyor...

ayyy canım ya ağrı çekmek zordurda hamilelikte diyette zor inan arkadaşdaydım 2 lokma fazla yedim midem eritmedi ekşiyip durdu...

Allah hepimize kolaylık versin son haftalarımız bana günler su gibi akıp geçiyor sanki :love9: :love9:
sana nasıl geliyor canım 

ayyy benimde aşağıda yani mideme çok az tepik geliyor onun içinde oturup kalkerken rahatsız olmuyorum midemin üzerine tıkılmıyor göğsümün altı 4-5 parmak boş dümdüz ama bilmiyorum büyüdükçe bebişler dolar mı daha haftamız var çünkü

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 22 Kasım , 2011, 20:55:13
benim ne varsa yatınca ortaya çıkıyor güpür güpür koşabilirim bile gündüz hamile olduğumu unutup kendimi ağıra alamıyorum bile  :nazar: :nazar: eşim kızıyor ama yatağa yatınca kütürüm olup belim ağrıyor eşim ovalayıp duruyor öyle açılıyor...

ayyy canım ya ağrı çekmek zordurda hamilelikte diyette zor inan arkadaşdaydım 2 lokma fazla yedim midem eritmedi ekşiyip durdu...

Allah hepimize kolaylık versin son haftalarımız bana günler su gibi akıp geçiyor sanki :love9: :love9:
sana nasıl geliyor canım 

ayyy benimde aşağıda yani mideme çok az tepik geliyor onun içinde oturup kalkerken rahatsız olmuyorum midemin üzerine tıkılmıyor göğsümün altı 4-5 parmak boş dümdüz ama bilmiyorum büyüdükçe bebişler dolar mı daha haftamız var çünkü
:nazar: :nazar: :nazar:
DOĞRU DİYORSUN TABİ DİYETTE ÇOK ZOR.ki hamilesin canım yemek ister durur.ALLAH kolaylık versin.
çok sükür  :nazar: masallah deyim mide yanması sikayetim yok öyle arada bir olup geçiyor.ama mideme çok baskı yapıyor artık benim.baston gibi duruyorum.bazen zaman duruyor bazen dediğin gibi su gibi akıp gidiyor.sadece çook sabırsızım.bin an önce doğsun istiyorum
eşimde kızıyor bu kadar aceleci olma diye, :ehi: :ehi:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 22 Kasım , 2011, 21:00:41
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 22 Kasım , 2011, 20:55:13

sana nasıl geliyor canım 

:nazar: :nazar: :nazar:
DOĞRU DİYORSUN TABİ DİYETTE ÇOK ZOR.ki hamilesin canım yemek ister durur.ALLAH kolaylık versin.
çok sükür  :nazar: masallah deyim mide yanması sikayetim yok öyle arada bir olup geçiyor.ama mideme çok baskı yapıyor artık benim.baston gibi duruyorum.bazen zaman duruyor bazen dediğin gibi su gibi akıp gidiyor.sadece çook sabırsızım.bin an önce doğsun istiyorum
eşimde kızıyor bu kadar aceleci olma diye, :ehi: :ehi:
midem küçülmüş canım 2 lokma ye midem ekşiyor birde herkes aaa sen ne yedin yesene, hamilesin demeleri psikolojimi olumsuz etkiliyor... Allah dan memlekette değilim herkesin baskısıyla diyet falan yapamazdım bebişim ne hale gelirdi bilmiyorum yazık  :honk: :honk:
bende de sabırsızlıkda nedense bunda sabırsız davranmıyorum  daha dün gibi geliyor hamileliğim  :k06: :k06:

kızımın çantasını hazırladım geçen... bugün arkadaşlarla bize döndük eşleri burdan aldılar çantamı onlara döktüm  :k06: :k06: nasıl sevdiler kıyafetlerini mini mini olunca doğsada sevsek diyorlar  :love9: :love9:

siz naptınız daha almadınız mı beşiğini falan... ben diğer ayın ortalarında falan yada sonuna doğru odalarıma şekil veririm artık şükür alıncak bir şey kalmadı bizim... anneme çarşaf yastık tembihledim diksin diye... değiş değiş kullanırım...

KasrıCinan

bizim de bu hafta sonu annem ve kaynanam gelecek besik için yer yapılacak oda içinde yer değisecek birazda temizlik iste.kaynanam aralık ayının basında alırız dedi 2 hafta sonra yani alınacak tatlım.şuan için eksiğim çok bebek arabası,beşik,banyo küveti banyo seti yağı filan,en basından aralık ayında son ay alırız demislerdi öyle olacak yani.oyy severler tasi minik minikne güzel.bende birazını hazarladım iste.küçük biberon ve suluk alacağım bu hafta bebek bezi ve islak mendili kaldı çantaya girecek.öyle iste

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 22 Kasım , 2011, 21:14:28
bizim de bu hafta sonu annem ve kaynanam gelecek besik için yer yapılacak oda içinde yer değisecek birazda temizlik iste.kaynanam aralık ayının basında alırız dedi 2 hafta sonra yani alınacak tatlım.şuan için eksiğim çok bebek arabası,beşik,banyo küveti banyo seti yağı filan,en basından aralık ayında son ay alırız demislerdi öyle olacak yani.oyy severler tasi minik minikne güzel.bende birazını hazarladım iste.küçük biberon ve suluk alacağım bu hafta bebek bezi ve islak mendili kaldı çantaya girecek.öyle iste
hayırlısı ya bir almaya başlarsın hemen biter eksiklerin... bak senin odan şimdiden ayarlanıyor... bende dediğim gibi diğer ay yaparım...
canım ben çıkayım eşim geldi bir bakım kocişe  :love8: :love8:
Allah a emanet olun paşanla  :amin: :opucuk:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

merhabalar sumeyra canan  :opucuk: :wave:
sumeyracım benım yabnmalarım hamilelıgımın basından berı var neler yasadım allah bılır sabahlara kadar cam acık yattıgım oldu kışın ayazında  :cildir: halada yanıyorum en sonunda grıp oldum  :sad1: kac gundur çektım su pıs grıpten  :cildir: bugun daha ıyıyım ınsallahh sızler yakalanmazsınız  :amin: benımnde carpıntım fazla oluyor arada anı hareketlerde  ::)
cananım senın kızda benım oglum gıbı son donemnlerde olmadıgı kadar hareketlı masallah  :nazar: artık derımı yukarı cekıyorrr yumuk yumuk oluyor sıvrı sıvrı sonra  anıden kayıyor oyunlar oynuyor elımı koyuyorum sıkıyorum yamuk yerlerı sonra tekrar kayıyor canım benımmm  :love9: :love9: :love9: çok tatlılar cokkk  :opucuk:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 22 Kasım , 2011, 21:19:56
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 22 Kasım , 2011, 21:14:28
hayırlısı ya bir almaya başlarsın hemen biter eksiklerin... bak senin odan şimdiden ayarlanıyor... bende dediğim gibi diğer ay yaparım...
canım ben çıkayım eşim geldi bir bakım kocişe  :love8: :love8:
Allah a emanet olun paşanla  :amin: :opucuk:
tamam tatlım bende çıkıyorum SENDE ALLAHA EMANET OL PRENSESİNLE
:love9: :love9: :amin: :opucuk: :opucuk:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 22 Kasım , 2011, 21:20:33
sumeyracım benım yabnmalarım hamilelıgımın basından berı var neler yasadım allah bılır sabahlara kadar cam acık yattıgım oldu kışın ayazında  :cildir: halada yanıyorum en sonunda grıp oldum  :sad1: kac gundur çektım su pıs grıpten  :cildir: bugun daha ıyıyım ınsallahh sızler yakalanmazsınız  :amin: benımnde carpıntım fazla oluyor arada anı hareketlerde  ::)
cananım senın kızda benım oglum gıbı son donemnlerde olmadıgı kadar hareketlı masallah  :nazar: artık derımı yukarı cekıyorrr yumuk yumuk oluyor sıvrı sıvrı sonra  anıden kayıyor oyunlar oynuyor elımı koyuyorum sıkıyorum yamuk yerlerı sonra tekrar kayıyor canım benımmm  :love9: :love9: :love9: çok tatlılar cokkk  :opucuk:

hosgeldin canım benim.
CANIM ALLAH KOLAYLIK VERSİN YA mide yanması berbat bişii.Çok sükür o sıkıntım bari yok.kıyamam sende benim gibi yanıyorsun demek.ee senin artık daha çok olur sikayetlerın son ayı geldi çattı pasanın.ALLAH kaloylık versin.benim oğlumda durmuyor.hele bilgisayar basına geçeyim beni oturtmamak için elinden gelin yapıyor desiyor karnımı sanki :nazar: :ehi: :ehi: :ehi: bazen resmen ayağına dokunuyorm öyle sert vuruyor ittiriyor.MASSALLAHU YAVRUCUKLARA :nazar:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 22 Kasım , 2011, 21:24:38
Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 22 Kasım , 2011, 21:20:33

hosgeldin canım benim.
CANIM ALLAH KOLAYLIK VERSİN YA mide yanması berbat bişii.Çok sükür o sıkıntım bari yok.kıyamam sende benim gibi yanıyorsun demek.ee senin artık daha çok olur sikayetlerın son ayı geldi çattı pasanın.ALLAH kaloylık versin.benim oğlumda durmuyor.hele bilgisayar basına geçeyim beni oturtmamak için elinden gelin yapıyor desiyor karnımı sanki :nazar: :ehi: :ehi: :ehi: bazen resmen ayağına dokunuyorm öyle sert vuruyor ittiriyor.MASSALLAHU YAVRUCUKLARA :nazar:
oyyy masallahhh yakışıklıma  :opucuk: annesını uyarıyor bılgısayara takılmak zararlı demek ıstıyor  ;) sumeyracım hastalıklarımdan ısleımı bıtıremedım yavas yavas yapıyorum artık ınsallah ısleım bıter sonra emırım gelır  :amin: senınle bır cok hastalıgımız aynı belkıde erklek bebklerde mı boyle sorunlar oluyor acaba  ::)