2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: zeynep-sena - 18 Kasım , 2011, 00:17:13
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Kasım , 2011, 00:06:39
zeynep-sena almış kurtulmuşsun ne güzel... peki beden nosunu aynı mı aldın sütyenle...

meva... bana hep eğer hamileliğin boyunca beden nosunu arttırırsan büyüdü diye gögüslerin başına buyruk olup büyür birde rahatsız olup takmamazlık yapma dediler... bende hamileliğim boyunca hep aynı noyla devm ettim destekli olanlardan alıp sarkmasın diye  :tongue3:
doğum sonrası sütten dolayı ne olur bilmiyorum beden  :icon_scratch: onda da atlet rahat olur ilk günler evde dışarıya çıkarken emzirme sütyeni takar çıkarım diye düşünüyorum :dontknow:

sibelim bende de o koku duyarlılığı var... yumoşun yumuşatıcısından elime alıp salonumdaki yapma çiçeklere güllerime sürüyorum ohhhh missss kokuyor... normalde omo+yumuşatıcı kullanıyorum böyle dolabı açınca çamaşırdan kalıcı koku gelmiyor... bunun için deterjanımı değiştireceğim bingonun yumuşatıcı ilaveli deterjanı varya bingo soft etkili onu denemeyi düşünüyorum renklilerim için  :k06: :k06:
büyük örgülerini yıkamadım ya çekmeceye yerleştirip küçük pakete bebe deterjanından az koyup arasına koydum kokulu olsun onlarda diye  ;)

evet canım aynı aldım hatta denicem elim eripte deneyemedim :) şimdi nasıl gelirse doğumdan sonrada aşağı yukarı öyle olur heralde bakalım:) bu arada cansucum inan hiç bir planın tutmuyor :D gerçi bebeden bebeye değişir ama ilk zamanlar okadar çok emziriyosun ki ben kızımda südyen bile kullanamamıştım bir müddet zaten daha sonra herşey rayına oturuyoda oturana kadar ne sarkacağını düşünüyosun ne başka bişey  :k06:
sen tecrübelisin işte ne güzel bizden hep bir adım öndesin  :nazar: :nazar:
bakalım bizler ne tecrübe edeceğiz... çatlak vs olmasında her dk emzirmeye razıyım  :k06: sağlıkla emsin büyüsün kuzucuklarda...
ii. geceler  :wave: :wave:

zeynep-sena

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Kasım , 2011, 00:21:46
Alıntı yapılan: zeynep-sena - 18 Kasım , 2011, 00:17:13
zeynep-sena almış kurtulmuşsun ne güzel... peki beden nosunu aynı mı aldın sütyenle...

meva... bana hep eğer hamileliğin boyunca beden nosunu arttırırsan büyüdü diye gögüslerin başına buyruk olup büyür birde rahatsız olup takmamazlık yapma dediler... bende hamileliğim boyunca hep aynı noyla devm ettim destekli olanlardan alıp sarkmasın diye  :tongue3:
doğum sonrası sütten dolayı ne olur bilmiyorum beden  :icon_scratch: onda da atlet rahat olur ilk günler evde dışarıya çıkarken emzirme sütyeni takar çıkarım diye düşünüyorum :dontknow:

sibelim bende de o koku duyarlılığı var... yumoşun yumuşatıcısından elime alıp salonumdaki yapma çiçeklere güllerime sürüyorum ohhhh missss kokuyor... normalde omo+yumuşatıcı kullanıyorum böyle dolabı açınca çamaşırdan kalıcı koku gelmiyor... bunun için deterjanımı değiştireceğim bingonun yumuşatıcı ilaveli deterjanı varya bingo soft etkili onu denemeyi düşünüyorum renklilerim için  :k06: :k06:
büyük örgülerini yıkamadım ya çekmeceye yerleştirip küçük pakete bebe deterjanından az koyup arasına koydum kokulu olsun onlarda diye  ;)

evet canım aynı aldım hatta denicem elim eripte deneyemedim :) şimdi nasıl gelirse doğumdan sonrada aşağı yukarı öyle olur heralde bakalım:) bu arada cansucum inan hiç bir planın tutmuyor :D gerçi bebeden bebeye değişir ama ilk zamanlar okadar çok emziriyosun ki ben kızımda südyen bile kullanamamıştım bir müddet zaten daha sonra herşey rayına oturuyoda oturana kadar ne sarkacağını düşünüyosun ne başka bişey  :k06:
sen tecrübelisin işte ne güzel bizden hep bir adım öndesin  :nazar: :nazar:
bakalım bizler ne tecrübe edeceğiz... çatlak vs olmasında her dk emzirmeye razıyım  :k06: sağlıkla emsin büyüsün kuzucuklarda...
ii. geceler  :wave: :wave:

iyi geceler canım

bak çatlak dedin aklıma ne geldi  :k06: :k06:

şuan mevsimi ayvaları yiyin çekirdeklerinide toplayın :)

daha sonra  3-4 ayvanın çekirdeğini eğer çekirdekler büyükse 2 ayvanın çekirdeğini bir küçük kavonaza yada çay bardağına vs koyun üzerine yarım bardak su koyun 3-4 gün beklesin bu süre içinde o jel kıvamını alıyor göğüsüne sürüyosun hem ayva ve sudan tamamen doğal olduğundan dolayı sık sık sürebilir ve yıkamadan göğsünü bebeğinide emzirebilirsin göğüs çatlağına birebir :love9:

iyi uykular canım :wave:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

CANOSUM DEMEK YANLIZ DEGILMIŞIM KOKU KONUSUNDA  :hello2: :hello2: DOGRUSU KENDIMDEN SUPHE DUYACAKTIM ACABA TITIZLIK HASTALIGINAMI YAKALANDIM DIYE  :ehi: MAZALLAH HERSEYIN KARARI IYI  ;) EVET BINGO SOFTLAR COK IYI KOKUYOR BENDE MEMNUNUM  :love9: BENDE KOKULU SABUNLARIM VAR ONLARI RENDELEYECEM KUCUK KESECIKLERE KOYMAYI DUSUNUYORUM DOLAPLARIN İÇİN HOS KOKSUN BIRDE MOBILYASI YENI OLACAK CILA KOKUSU INS COK GELMEZ BIRAN ONCE GIDER  :amin: OHHH OHHH MIS GIBI OLMUSTUR BUGLEMIN CICIŞLERI  :muzz: :muzz: ARTIK USTUNDE GORURUZ INSALLAH  :amin: :amin:GUZEL PRENSESIMIN  :opucuk:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Kasım , 2011, 00:10:01
sibel kasılmaların için ilaç verdi mi bana magnezyum verdi kasılma olmadığı halde dün sağlık ocağında dr sordum tabi onu kullan artık sona yaklaştın senin depon yetersiz gelir takviye alman şart dedi... içiyorum işte

Allah yardımcın olsun sen çok yaklaştın ağrıların normaldir ama çok yorma bol bol sol tarafına yat dinlen...  :opucuk:
CANIM BANA IKI AY ONCESINDEN VERMISTI HEM KRAMP İÇİN HEMDE CALSUYUM İÇN INAN TOPLAMDA 10 TANE BILE ICMEDIM MIDEM KABUL ETMIYOR ILAC YADA BU TOZ SEYLERI NE YAPCAM BILEMIYORUM CANANIM INS BEBEGIM IYI OLURDA SONRADAN KENDIMI SUCLAMAM  :amin: :amin: BEN HIC VITAMINDE ALMADIM KAN ILACI O KADAR AZ ALDIM KI KUTU DURUYOR OLDUGU GIBI  :sad1:ALLAHA EMANET DIYORUM  :amin:

KasrıCinan

s.a kızlar nasılsınız.bizde oğluşumla doktordan geldik.
:nazar: :nazar: çok iyi kilo almış.doktor ne yaptıysan ne yediysen devam et dedi hatta  :k06: :k06:
bolca et yedim dedim :ehi: :ehi: 750 gram almış 3 haftada. :nazar: çok sevindim çünki çok az kilo alıyordu.
2005gr geldi kuzucum 32+3de..nstye girdik normal çıktı.yaramazım kımıldamadı.hemsire bi sağa bi sola döndürüp rahatı bozulunca kımıldadı.başımız aşağıya dönmüs artık.belliydi zaten döndüğü.doğum pozisyonunu almış normal doğum için iyi oldu dedi.37.haftada kemik pozisyonuna bakacağız dedi.yani çatı muaynesi yapcakmıs yine.ama sanırım bu seferki acıtacak içime öyle doğdu :y25: :y25: :y25:2 hafta sonra yine gideceğiz öyle iste.yüzünü gösterdi yandan poz verdi kuzum.ama etlenince güzellesiyor bu bıdıkların yüzü ne güzel :nazar: :nazar: :nazar:neyse güzeller aksam girerseniz görüsürüz.sabah 6da kalktım ve çok uykum var,basım ağrıyor.görüsmek üzere.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 18 Kasım , 2011, 14:52:58
:nazar: :nazar: çok iyi kilo almış.doktor ne yaptıysan ne yediysen devam et dedi hatta  :k06: :k06:
bolca et yedim dedim :ehi: :ehi: 750 gram almış 3 haftada. :nazar: çok sevindim çünki çok az kilo alıyordu.
2005gr geldi kuzucum 32+3de..nstye girdik normal çıktı.yaramazım kımıldamadı.hemsire bi sağa bi sola döndürüp rahatı bozulunca kımıldadı.başımız aşağıya dönmüs artık.belliydi zaten döndüğü.doğum pozisyonunu almış normal doğum için iyi oldu dedi.37.haftada kemik pozisyonuna bakacağız dedi.yani çatı muaynesi yapcakmıs yine.ama sanırım bu seferki acıtacak içime öyle doğdu :y25: :y25: :y25:2 hafta sonra yine gideceğiz öyle iste.yüzünü gösterdi yandan poz verdi kuzum.ama etlenince güzellesiyor bu bıdıkların yüzü ne güzel :nazar: :nazar: :nazar:neyse güzeller aksam girerseniz görüsürüz.sabah 6da kalktım ve çok uykum var,basım ağrıyor.görüsmek üzere.
maşaallah canım oğluşuna nasılda kilo almış  :nazar: :nazar:
ayyy ne güzel yüzünü göstermiş  :binkybaby: :binkybaby: evet canım banada öyle geliyorki sana önceden baktığı çatı muay.değildi hiç acımadı dedin ya ben şaşırdım zaten  :k06: :k06: bebişleri beslemeye devam ya siz basleyince iyi oluyor ben besleyince şekerden şüphe ediyor bu dr :caca: :caca:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Kasım , 2011, 15:46:00
ayyy ne güzel yüzünü göstermiş  :binkybaby: :binkybaby: evet canım banada öyle geliyorki sana önceden baktığı çatı muay.değildi hiç acımadı dedin ya ben şaşırdım zaten  :k06: :k06: bebişleri beslemeye devam ya siz basleyince iyi oluyor ben besleyince şekerden şüphe ediyor bu dr :caca: :caca:
sağol teyzesi.pek güzel gösterdi nazlandı ama olsun.canım acımaz olurmu acıdı tabide korktuğunuzu anlayınca acımadı dedim.ilkten çok acıdı dedimya hatta doktordan çıkınca ilk 5 dk yürüyemedim diye :ehi: :ehi:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

canım sancıyla gittim alttan baktı kurcaladı yani.rahim kapalı dedi ne muayenesiydi bilmiyorum yani.
ama sekere takma o kadar ya.sen beslemeye bak yavrucuğu.doktoru bosver.sen sonuçta dikkat ediyorsun

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 18 Kasım , 2011, 15:50:50
sağol teyzesi.pek güzel gösterdi nazlandı ama olsun.canım acımaz olurmu acıdı tabide korktuğunuzu anlayınca acımadı dedim.ilkten çok acıdı dedimya hatta doktordan çıkınca ilk 5 dk yürüyemedim diye :ehi: :ehi:
:ehi: :ehi: Allah seni o kısmı kaçırmışım ayyy 37 haftaya kadar bebiş daha da büyür bakalım inş. herşey yolunda giderde normal yoldan kolaylıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi  :amin: :amin:
sen bu ay kilo almış mısın  :icon_scratch: birde kasrim yatacaksan dinlen sen tutmayayım bol vaktinde konuşalım

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 18 Kasım , 2011, 15:55:08
canım sancıyla gittim alttan baktı kurcaladı yani.rahim kapalı dedi ne muayenesiydi bilmiyorum yani.
ama sekere takma o kadar ya.sen beslemeye bak yavrucuğu.doktoru bosver.sen sonuçta dikkat ediyorsun
keşke sorsaydın o sancılı anımda baktığınız çatı muay değil miydi diye... çatıydı ama anormallik var mı diye erken baktım vs deseydi ona göre giderdin nasılsa biliyorum diye  :ehi: :ehi: şimdi bekleyeceğiz 37.hafta çatı muay.nasıl olcak diye  :ehi: :ehi:  :k06:amannnn hayırlısı olsun birde betty girsin çatı muay.o anlatsın nasılmış  :k06:
yok canım diyetimin dışına çıkmıyorum... ama bebe kilo alsa drun ilk şüphesi diyet yapmıyor musun oluyor ya iyi bakmışsın o kadar aç gezmene rağmen bebek beslenmiş çok güzel deseler keşke...

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Kasım , 2011, 15:57:00
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 18 Kasım , 2011, 15:50:50
:ehi: :ehi: Allah seni o kısmı kaçırmışım ayyy 37 haftaya kadar bebiş daha da büyür bakalım inş. herşey yolunda giderde normal yoldan kolaylıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi  :amin: :amin:
sen bu ay kilo almış mısın  :icon_scratch: birde kasrim yatacaksan dinlen sen tutmayayım bol vaktinde konuşalım
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: kaçırdığın daha iyi ama yine duydun valla acıyor tatlım ama çok değil tamammı?  :ehi: :ehi: insallah amin normal doğum için hepimize dua ediyorum tatlım.:ehi: almısım canım 1buçuk kilo almısım.tatlım çıkayım ben simdi aksam görüsürüz olmazmı.öptüm tatlım.ALLAHA EMANET OL.

xxcansuxx

Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 18 Kasım , 2011, 02:37:44
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Kasım , 2011, 00:10:01
sibel kasılmaların için ilaç verdi mi bana magnezyum verdi kasılma olmadığı halde dün sağlık ocağında dr sordum tabi onu kullan artık sona yaklaştın senin depon yetersiz gelir takviye alman şart dedi... içiyorum işte

Allah yardımcın olsun sen çok yaklaştın ağrıların normaldir ama çok yorma bol bol sol tarafına yat dinlen...  :opucuk:
CANIM BANA IKI AY ONCESINDEN VERMISTI HEM KRAMP İÇİN HEMDE CALSUYUM İÇN INAN TOPLAMDA 10 TANE BILE ICMEDIM MIDEM KABUL ETMIYOR ILAC YADA BU TOZ SEYLERI NE YAPCAM BILEMIYORUM CANANIM INS BEBEGIM IYI OLURDA SONRADAN KENDIMI SUCLAMAM  :amin: :amin: BEN HIC VITAMINDE ALMADIM KAN ILACI O KADAR AZ ALDIM KI KUTU DURUYOR OLDUGU GIBI  :sad1:ALLAHA EMANET DIYORUM  :amin:
bana verdiği magnezyumun tadı çok güzel içimi rahat meyve suyu gibi... bende normalde hiç ilaç almam başım çatlasa çekerimde ağrı kesici içmem... ama bu hamileliğimde verdiği ilacı atlamadan içtim.. yani hem kendi depolarımı düşündüğüm için hemde bebeğim için... Allah biliyor ya içerken  eskiden bu kadar ilaç mı alınırdı diye düşünmedende yapamıyorum... belki senin beslenmenden alıyordu bizim gelinde hiç ilaç almadı ama çok kuvvetli yerdi ben öyle yiyemem zaten diyette yapıyorum...

bingo soft güzel demek bingomatik deneyeceğim iyi oldu sende memnunum dedin  :opucuk: bugün çantasına koydum buğlemin eşyalarını... aminnn inş. sağlıcakla gelsinlerde giydirelim cicişlerini meleklerimizin... seninde az kaldı 31 gün ha  :love9: :love9: :nazar:

<<<betty>>>

güzel anneler ve melekleri  :opucuk: nasılsınız bakalım  :opucuk: :opucuk:
özledik biz sizi kızımla teyzeleri  :love9: anneannemizde nete pek giremiyoruz maalesef, çünkü anneannemiz bebiş radyasyon alıyor, oturma bilgisayarın başında diye bağırıyor bize  :BangHead:
ama en sonunda evime döndüm dün gece, eşim gece döndü ist.dan beni aldı annemlerden evimize geldik, sabahtan beri de evin işleriyle uğraştım, bi de sağlık ocağına gittim, ilça yazdırdım, sırtım çatlıyor, çok yorulmuşum...

sümeyram maşallah paşamıza  :nazar: :nazar: :nazar: çok sevindim güzel haberlerle gelmene  :nazar:
ne güzel doğum pozisyonuna da girmiş meleğin, maşallahh  :nazar:
sen de çok kilo almamışsın canım ne güzel, 750 gr kuzun almış, 750 gr. sen  :nazar:
okadar yemene rağmen tosunumuza yaramışşş  :nazar: :nazar: :nazar:
benim kızda 30. haftaya kadar hep kafa aşağıdaydı rahmim de aşağıdaydı biliyorsunuz ama yan döndü benim kız tam o hafta ve bence hala yan yatıyor  :sad1:
duruşundan hareketlerinden anlıyorum çünkü, nette hep 32. haftalardan sonra dönmesi zor yazıyor ama bakalım görücez p.tesi... hem çatı muayenesi olucaz, hem de bakalım bebiş dönmüş mü???

canan almışsın deterjanı, yıkamışsın buğlemin cicişlerini  :love9:
Rabbim sağlıkla giydirmeyi de nasip etsin canımmmm  :amin:
buarada deterjan kokmuyo demişsin, ben bugün yine yıkadım son posta bi kez daha, hatta salonda çamaşır telinde asılı, içeri girince buram buram kokuyor canım, seninki niye kokmuyor acaba  :icon_scratch:,
ben çamaşır güzel kokmazsa temizlenmediğini düşününlerdenim, oyüzden de çok hoşuma gitmişti hacı şakir...
Allah allah çok şaşırdım ama sen de kokmamasına  :icon_scratch:

canlarım öpüyoruz sizleri  :opucuk: akşam karşılaşırız inşallah  :opucuk:
Allaha emanet olun kuzucuklarınızla  :opucuk:

xxcansuxx

canım hoşgeldin ohhh ne güzel evine dönmüşsün kız oturun bir evinizde  :k06: :k06: ben gidemiyorum ya anama kıskanıyor muyum ne  :suclu: :suclu: şaka şaka...

inş. betty dönmüştür ya benimde elleri sol tarafımı tırmalıyor alt bölgeyi... ayakların göbeğimin sağında sanırsın yan yatıyor ama değil belki sende öyle hissediyorsundur dönmüştür kızımız normal doğum pozisyonuna inş... haydi sende güzel haberlerle gel pzt...

ayyy canım ya bilmiyorum sen son postayada yumuşatıcı koydun mu acaba o kokuyor olmasın ben almadım ya yumuşatıcı  :dontknow: :dontknow: birde ben ilave durulamada yaptırdım 30 derecede kısa prog .kullandım acaba ondan olmasın... deterjan güzel kokuyor makinemin üzerine koydum nasıl kokusu yayıldı ağzı açık ama kıyafetlerde kokmuyor gibi... birde ütüleyince daha uçup gitti koku  :dontknow: :dontknow: sen kaç derecede yıkadın ben hassas prog mı atsam uzuna bir daha...

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Kasım , 2011, 17:35:18
canım hoşgeldin ohhh ne güzel evine dönmüşsün kız oturun bir evinizde  :k06: :k06: ben gidemiyorum ya anama kıskanıyor muyum ne  :suclu: :suclu: şaka şaka...

inş. betty dönmüştür ya benimde elleri sol tarafımı tırmalıyor alt bölgeyi... ayakların göbeğimin sağında sanırsın yan yatıyor ama değil belki sende öyle hissediyorsundur dönmüştür kızımız normal doğum pozisyonuna inş... haydi sende güzel haberlerle gel pzt...

ayyy canım ya bilmiyorum sen son postayada yumuşatıcı koydun mu acaba o kokuyor olmasın ben almadım ya yumuşatıcı  :dontknow: :dontknow: birde ben ilave durulamada yaptırdım 30 derecede kısa prog .kullandım acaba ondan olmasın... deterjan güzel kokuyor makinemin üzerine koydum nasıl kokusu yayıldı ağzı açık ama kıyafetlerde kokmuyor gibi... birde ütüleyince daha uçup gitti koku  :dontknow: :dontknow: sen kaç derecede yıkadın ben hassas prog mı atsam uzuna bir daha...

hoşbulduk canımmm  :opucuk: inşallah sen de buğlem sayesine kavuşacaksın annene yakında Allah'ın izniyle canım benim  :opucuk:
inşallah canım,inşallah güzel haberlerle gelirim bende, bakalım hayırlısı... p.tesi azcık zor bi gün olcak benim için  :suclu:
gelince anlatırım ayrıntılı ayrıntılıı  :icon_pale: :icon_pale:
canım ben hep hassasta yıkadım, ama benim makinanın hassası uzun değil, 44 dk... 30.de yıkıyor, sıkma programı da 600 deydi, bi de hassaslar biliyorsun resmen elde yıkar gibi yıkıyor, bi de durulması kısa benimkinin... sen bi de ilaveten de durulatmışsın, ondan gitmiştir kokusu...
kız ben ütüledikten sonra gardırobuna astım, gidip arada bi kapağı açıp açıp kokluyorum  :k06: o derece yani :k06:  :k06: