2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

banu_fth

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 16 Kasım , 2011, 20:00:09
Alıntı yapılan: eylül_üm - 16 Kasım , 2011, 19:53:53
Alıntı yapılan: olvido - 16 Kasım , 2011, 19:47:26
Alıntı yapılan: eylül_üm - 16 Kasım , 2011, 19:40:23
ben 36.haftadayım hala hazır diiil cantamız ..

daha yeni alışveriş yaptık ve kıyafetlerini yıkadım dün bugün bekliorum kurusun .. yarın ütüliycem hepsini yerleştircem .. çantasına koyucam .. ama benim hiç bişeyim yok ..

ne sütyen ne kilot ne atlet ne gecelik  :ehi: :ehi: terlik .. hiçbişiyim yok  :ehi: :ehi: :ehi:
bunlar sona kaldığına göre araştırmışsındır emzirme sütyeni mi alcaksın normal mi?
pijama takımı mı yoksa gecelik mi ?

aslında kararım pijama idi .. rahat olur diye .. ama son anda sezeryan bilmemne derler ..
dikişlerin üstüne lastik gelirse acıdan aklımız çıkar sanırım .. gecelik en rahatı .. wc ye giderkende rahatı gecelik .. o yüzden gecelik alıcam .. bir de sabahlık alıcam ..
2 gecelik 1 sabahlık alıcam .. ki biri gelirse sabahlığı geçircem üstüme .. insanları gecelikle karşılamayalım ..
yada koridorda yürütürlerse .. eşim çok kıskanç kriz geçirir ben gecelikle koridorda yürürsem  :ehi: :ehi: :ehi:
sabahlığım olursa hem onun psikolojisi rahat olur hemde ben doğuma yoğunlaşırım diye düşündüm ..  :k06: :k06:

emzirme sütyeni alıcam cnm .. bitane de olsa bulunsun .. iki olsa rahat olur .. biri yıkanırken diğerini takarım .
çünkü sütleniceğimiz için damlıyormuş akıyormuş sütyensiz dolaşmak gbi bi durum olmuyor evde bile olsak o yüzden rahat bir emzirme sütyeni almak istiyorum .. alıcam yarın inşallah  :amin: :amin:

bugün kuaför işini çıkardım aradan .. bir hafta sonra alttan muayene olucam çünkü .. o zamana kadar herşeyi hazırlamak istiyorum çünkü insanlar o kontrolden sonra nişanlarının geldiklerini yazmışlar hep okudum yazılarda .. öyle olursa kuaför işi zor olurdu .. hemde alışveriş ve çantalar hazırlanmalı  :occasion5:
:ehi: :ehi: aman bu şişko halimizle kıskanmaz eslerimiz herhalde canım iyi kuaför isinide hallettin rahat rahat muayene ol.banada teyze kızım dedi.nişan gelir bak çatı muaynesinden sonra korkma telasa etme demisti.ama sükür benim gelmedi.gecelik ve normal pijama takımı alacağım bende.2 tanede emzirme südyeni,göğüs pedide alacağım.bu hafta bende tamamlarım belki.

yok anam yok 200 kg da olsam kıskanır o  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
karakterinde var yani .. güzel olmam gerekmiyor .. önemli olan gecelik ben ve koridor üçlüsü  :ehi: :ehi:,
zayıflar daha az dikkat çeker asıl şimdi dikkat çekioruz herkes bakıyor  :ehi: :ehi:

xxcansuxx

tuğba,  çok fazla kilolu ya onun bebişide... belki şekerli gıda alıyordur kesmiyordur nasılsa şeker yok diye hamur işi vs yiyordur ben yesem inan bu bebiş 5 kilo falan doğar... hiç birşey yemiyorum ki ben... süt,yoğurt, günlük birkaç meyve.. eskiden yarım ekmeği rahat yerdim şimdi 1 dilim anca yiyorum...

KasrıCinan

canan tatlım tabi neresi sıcak oluyorsa nerede vakit geçireceksen orayı hazırla.besigi oraya koy.dediğin gibi yatak yaparsan yatarsınız.yaza bi düzene sokarsın olmazsa.bende sıcak odayı oturma odası yapacağım.baya genis zaten ama besik yatak odasında kalacak.oturma odasına küçük besik alacağım mecburi

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

Alıntı yapılan: eylül_üm - 16 Kasım , 2011, 20:02:56
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 16 Kasım , 2011, 20:00:09
Alıntı yapılan: eylül_üm - 16 Kasım , 2011, 19:53:53
Alıntı yapılan: olvido - 16 Kasım , 2011, 19:47:26
Alıntı yapılan: eylül_üm - 16 Kasım , 2011, 19:40:23
ben 36.haftadayım hala hazır diiil cantamız ..

daha yeni alışveriş yaptık ve kıyafetlerini yıkadım dün bugün bekliorum kurusun .. yarın ütüliycem hepsini yerleştircem .. çantasına koyucam .. ama benim hiç bişeyim yok ..

ne sütyen ne kilot ne atlet ne gecelik  :ehi: :ehi: terlik .. hiçbişiyim yok  :ehi: :ehi: :ehi:
bunlar sona kaldığına göre araştırmışsındır emzirme sütyeni mi alcaksın normal mi?
pijama takımı mı yoksa gecelik mi ?

aslında kararım pijama idi .. rahat olur diye .. ama son anda sezeryan bilmemne derler ..
dikişlerin üstüne lastik gelirse acıdan aklımız çıkar sanırım .. gecelik en rahatı .. wc ye giderkende rahatı gecelik .. o yüzden gecelik alıcam .. bir de sabahlık alıcam ..
2 gecelik 1 sabahlık alıcam .. ki biri gelirse sabahlığı geçircem üstüme .. insanları gecelikle karşılamayalım ..
yada koridorda yürütürlerse .. eşim çok kıskanç kriz geçirir ben gecelikle koridorda yürürsem  :ehi: :ehi: :ehi:
sabahlığım olursa hem onun psikolojisi rahat olur hemde ben doğuma yoğunlaşırım diye düşündüm ..  :k06: :k06:

emzirme sütyeni alıcam cnm .. bitane de olsa bulunsun .. iki olsa rahat olur .. biri yıkanırken diğerini takarım .
çünkü sütleniceğimiz için damlıyormuş akıyormuş sütyensiz dolaşmak gbi bi durum olmuyor evde bile olsak o yüzden rahat bir emzirme sütyeni almak istiyorum .. alıcam yarın inşallah  :amin: :amin:

bugün kuaför işini çıkardım aradan .. bir hafta sonra alttan muayene olucam çünkü .. o zamana kadar herşeyi hazırlamak istiyorum çünkü insanlar o kontrolden sonra nişanlarının geldiklerini yazmışlar hep okudum yazılarda .. öyle olursa kuaför işi zor olurdu .. hemde alışveriş ve çantalar hazırlanmalı  :occasion5:
:ehi: :ehi: aman bu şişko halimizle kıskanmaz eslerimiz herhalde canım iyi kuaför isinide hallettin rahat rahat muayene ol.banada teyze kızım dedi.nişan gelir bak çatı muaynesinden sonra korkma telasa etme demisti.ama sükür benim gelmedi.gecelik ve normal pijama takımı alacağım bende.2 tanede emzirme südyeni,göğüs pedide alacağım.bu hafta bende tamamlarım belki.

yok anam yok 200 kg da olsam kıskanır o  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
karakterinde var yani .. güzel olmam gerekmiyor .. önemli olan gecelik ben ve koridor üçlüsü  :ehi: :ehi:,
zayıflar daha az dikkat çeker asıl şimdi dikkat çekioruz herkes bakıyor  :ehi: :ehi:
hehe bak o doğru.ister istemez anam şişkoya bak deyip dikkat cekiliyoruz.ALLAHTAN benim herüff çok kıskanç değil :k06: :k06:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

Alıntı yapılan: eylül_üm - 16 Kasım , 2011, 20:00:32
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 16 Kasım , 2011, 19:57:04
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 16 Kasım , 2011, 19:49:34
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 16 Kasım , 2011, 19:47:13
eylül, tuğba hoşgeldiniz canlar arada ileti yazdım ama gelmemiş... benim net gidip geliyor   :cussing: :cussing:
eylül  sen yıkamışsın ne güzel bende bu hafta yıkarım benimde sütyen ve atletim yok emzirmek için normal atlet vs var ama yinede hazır değil 2mizin çantası senin günün yakın ben şimdiden geç mi kaldım diyorum erken gelmesinden kokuyorum aslında... daha evin eşyaları yer değiştirecek bebeğe göe oda hazırlayacağız eşim 10 dk iş diyor ben sabırsızım sanırım  :BangHead: :BangHead:
al benden de o kadar.bizimde odalar değisecek bebeğe yer hazırlanacak.bu zamana kadar benimkide daha var dedi.ama artık değistirelim diyor.tabi ya annem gelecek ya kaynanam.çünki bn birsey kaldıramıyorum e kendini de değistiremiyor.haftaya cağıracağım artık bizimkileri
biz aileler gelmeden hazır etmemiz gerekiyor... eşim yapacak artık mobilyaları değiştirmeyi ben yapamam... kızlar ya biz beşiğini yatak odasına koyacaktık vazgeçtim oturma odamda oda takımım var sadece 3lüyü bırakıp birde teklide kalabilir diğerlerini boş odama alacağım orada yerde oturmak için minderimde var... gelen olunca misafirleri orada ağırlarım... oturma odama odamada bebeğin beşiğini getireceğim 3lü koltuğuma kendime güzel yatak yaparım... teklide de annem falan oturur 2 tanede tekli minder attım mı yere tvde bu oda da kalsın diyorum... öğlen canım sıkılmaz... bu odam sıcak oluyor gecede eşimle kış çıkana kadar burada yatar kalkarız...

mantıklı canım güzel olur öyle ..
hem neresi sıcaksa oraya kaçmak en mantıklısı şu an bizler için .. bizde öle yapıcaz arka odaya taşıncaz ..
odamızda olucak beşiği ama ben gün içinde hep kızımla oturma odasında olucam .. iki odanında açıcaz kaloriferi sımsıcak yapcaz ..  :hieyt:
bizimde her yerin kalariferi açık olcakda dediğim oda dış cephe küfür küfür esinti oluyor sanki yatak odamda aynı dış cepheye bakıyor birde komşunun duvar ortak felaket gürültü var... oralarda olursa birde ufo yakacaktık bu odam sıcak oluyor...

kızlar emzirme sütyeni lırken birde emzirme atlatine bakın ben gördüm ama bedeni yoktu alamadım önceden ayyy ince olur göğüs ucu gözükür falan derdim ama 2 katlı kalın göğüs kısmı onunda yukardan çıtçıtı var açıyorsun pratik yani... sütyen sıkıyormuş ilk günler takamıyormuşşun her zaman ben onun için atlet alacağım 1 tane 1 tanede emzirme sütyeni...

olvido

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 16 Kasım , 2011, 20:03:25
tuğba,  çok fazla kilolu ya onun bebişide... belki şekerli gıda alıyordur kesmiyordur nasılsa şeker yok diye hamur işi vs yiyordur ben yesem inan bu bebiş 5 kilo falan doğar... hiç birşey yemiyorum ki ben... süt,yoğurt, günlük birkaç meyve.. eskiden yarım ekmeği rahat yerdim şimdi 1 dilim anca yiyorum...
yok canım normal yiyorum diyor sordum özel bişler mi yiyorsun diye meyva ve yoğurt yiyormuş onun dışında bazı günler 2 öğün yiyormuş bende 2 öğün yiyorum nerdeyse ama sağlam yiyorum tüp bebek birde yaşı baya var ama tam kaç bilmiyorum anaç maşaallah çok şişti

banu_fth

evet kasricim .. valla annem hatırlattı bana da onu .. sabahlık aldın mı diye ..
abuuu .. bi düşündüm .. çok mantıklı ..  :k06: :k06:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: olvido - 16 Kasım , 2011, 20:09:26
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 16 Kasım , 2011, 20:03:25
yok canım normal yiyorum diyor sordum özel bişler mi yiyorsun diye meyva ve yoğurt yiyormuş onun dışında bazı günler 2 öğün yiyormuş bende 2 öğün yiyorum nerdeyse ama sağlam yiyorum tüp bebek birde yaşı baya var ama tam kaç bilmiyorum anaç maşaallah çok şişti
hayırlısı olsun ya inş. kolay doğumlarımız olsun bebişler sağlıklı olsunda kilo aslında önemli değil...

olvido

benimde oturma odam yoktu salonda çok büyük hiç ısınmadık geçen kış ankarada inadına en soğuk kışını yaşamış geçen kış bu sene bebeğe değil kendime oda yaptım  :D oturma grubu aldım geçen hafta halı baktık bu hafta halılarımı alcam ooooo evin eksiği bitmiyo ki bebeğin eksiği bitsin

KasrıCinan

neyse güzeller ben çıkıyorum.esim kalkmamı bekliyor.
görüsmek üzere.eylül içimizde en önce çantası hazır olan sen olacaksın sanırım.
hazırlayınca bize tek tek acıklamalı neler aldığını yaz tamam mı??? :ehi: :ehi: :ehi:
hepinizi öpüyorum hayırlı geceler simdiden.
ALLAHA emanet olun. :opucuk: :wave: :wave: :wave: :wave:

banu_fth

hımm .. cansucum ..

atlet çok iyi valla çıt çıtlı bende öle bişe hayal etmiştim netten bakmadım hiç ..

yarın çıkıp alayım yaa .. iyice uzadı bu iş alsam yıkayıp kurutup ütüleyip çanta yapcam kendime .. ne kaldı ki şurda .. 15 gün erken gelme ihtimalı var daha ne işin var senin burda diolar beni iş yerinde görenler  :ehi: :ehi:  aman diorum işlerim var .. normalde evdeyim zaten  :k06: :k06: evdede dinlenmek yok ki  :dontknow:  zaten oturmak iyi değilmiş .. yürümek iyiymiş doğum kolay olur diorlar  :k06:

banu_fth

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 16 Kasım , 2011, 20:13:48
neyse güzeller ben çıkıyorum.esim kalkmamı bekliyor.
görüsmek üzere.eylül içimizde en önce çantası hazır olan sen olacaksın sanırım.
hazırlayınca bize tek tek acıklamalı neler aldığını yaz tamam mı??? :ehi: :ehi: :ehi:
hepinizi öpüyorum hayırlı geceler simdiden.
ALLAHA emanet olun. :opucuk: :wave: :wave: :wave: :wave:

:ehi: :ehi:  tamam canım  :k06: :k06:
yazarım .. eksik bişe görürseniz de sölersiniz .. Görüşürüz sen de Allaha emanet ol meleğinle :amin: :wave:

olvido

Alıntı yapılan: eylül_üm - 16 Kasım , 2011, 20:10:09
evet kasricim .. valla annem hatırlattı bana da onu .. sabahlık aldın mı diye ..
hamile gecelikleri ile sabahlık takım olarak satılıyor ama çok pahalı 115 tl dedi bizim burda... gerçi daha uygun olanları vardır ama siz hamile geceliği mi normal beden geniş gecelik mi alcaksınız. hamile olunca herşey 2 kat fiyat

KasrıCinan

Alıntı yapılan: olvido - 16 Kasım , 2011, 20:15:46
Alıntı yapılan: eylül_üm - 16 Kasım , 2011, 20:10:09
hamile gecelikleri ile sabahlık takım olarak satılıyor ama çok pahalı 115 tl dedi bizim burda... gerçi daha uygun olanları vardır ama siz hamile geceliği mi normal beden geniş gecelik mi alcaksınız. hamile olunca herşey 2 kat fiyat
hamile olanlar bende sordum çok pahalı,normal büyük beden alacağım ben.o kiloları verene kadar yine giyerim dedim,hamile olandan almayacağım yani.

banu_fth

Alıntı yapılan: olvido - 16 Kasım , 2011, 20:12:53
benimde oturma odam yoktu salonda çok büyük hiç ısınmadık geçen kış ankarada inadına en soğuk kışını yaşamış geçen kış bu sene bebeğe değil kendime oda yaptım  :D oturma grubu aldım geçen hafta halı baktık bu hafta halılarımı alcam ooooo evin eksiği bitmiyo ki bebeğin eksiği bitsin

:k06: :k06: :k06:  hakkaten haa .. ev beklio eksik eksik .. bitmio hiç  :k06:

iki tane çekyat alıcam valla .. halıya para ayıramıycam salondakileri taşıycaz  :k06: :k06:

yeterki ısınalım ..  :amin: