2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 15 Kasım , 2011, 18:31:47
Alıntı yapılan: cano_m - 15 Kasım , 2011, 18:26:41
benimde karnım kaşınıyo çokk. bide çok çatlak oluştu yaaa. yağlar fayda etmedi maalesefff  :crybaby2:
ya çatlak olduğu görünüyor mu bende yok eğer görünüyorsa ben zayıflayınca bacaklarımda oldu ilk hamileliğimde bu şiş göbek inincede ortaya çıkar diye korkuyorum... ben çok yağlandım ama bu 1 haftadır yine çok kaşınıyor yine başlayayım yağlara...

bende de olmadı çok şükür  :nazar: :nazar: :nazar:
canan senin gibi ben de hamileliğin başında kilo verince kalça tarafımda olmuş ama ondan sonra yani kilo almaya başlayınca olmadı çok şükür... ama ben de hep çatlak kremi + badem yağı kullandım hemen hemen hergün...

cano_m

ya canım belli olmazmı göbüşün yanlarına sanki çatalla çizik atılmış gibi duruyoo. demek senin iç karnın genişmiş. bende maaşallahh çatlak çatlak oldum yaaaaa  :BangHead:  :BangHead: yağlanmayı ihmal etme aman diyim her akşam sobanın yanında sürmeye başladım iyice emilsin içine diye  :BangHead:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: cano_m - 15 Kasım , 2011, 18:34:50
ya canım belli olmazmı göbüşün yanlarına sanki çatalla çizik atılmış gibi duruyoo. demek senin iç karnın genişmiş. bende maaşallahh çatlak çatlak oldum yaaaaa  :BangHead:  :BangHead: yağlanmayı ihmal etme aman diyim her akşam sobanın yanında sürmeye başladım iyice emilsin içine diye  :BangHead:
ben çok erken başladım ondanda olmuştur bakalım ya şimdilik görünürde yok ama epeydir sürmüyordum süreyim gögüs uçlarınada başlayacağım aslında

cano_m

evet göğüs uçlarına ben de başladım şimdiden başladım ki iyice etki etsinde emzirirken bi de onun ağrısı sancısı olmasın diye

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 15 Kasım , 2011, 18:34:42
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 15 Kasım , 2011, 18:31:47
Alıntı yapılan: cano_m - 15 Kasım , 2011, 18:26:41
benimde karnım kaşınıyo çokk. bide çok çatlak oluştu yaaa. yağlar fayda etmedi maalesefff  :crybaby2:
ya çatlak olduğu görünüyor mu bende yok eğer görünüyorsa ben zayıflayınca bacaklarımda oldu ilk hamileliğimde bu şiş göbek inincede ortaya çıkar diye korkuyorum... ben çok yağlandım ama bu 1 haftadır yine çok kaşınıyor yine başlayayım yağlara...

bende de olmadı çok şükür  :nazar: :nazar: :nazar:
canan senin gibi ben de hamileliğin başında kilo verince kalça tarafımda olmuş ama ondan sonra yani kilo almaya başlayınca olmadı çok şükür... ama ben de hep çatlak kremi + badem yağı kullandım hemen hemen hergün...
bende nemlendirici bir kremle kakao yağı kullandım 5.aya girmemiştim sanırım başladığımda... eşimede gösteriyorum göbüşü  yok diyor  :dontknow:

<<<betty>>>

ben 13. haftalarda başlamıştım kremlenmeye  :laughing7:
ama zaten benim göbüşte olmamasına şaşmamalı, benim göbüş daha yeni büyüyor neredeyse doğurcam  :ehi: :ehi:

canan göğüs için de lansinoh diye bir merhem aldım, son 2 ay kala başlanıyormuş ona, doğumdan sonra emzirirken sıkıntı yaşamayalım diye... ayyy o da çok fena bişey, bazılarının göğüs uçları parçalanıyormuş yaa  :y25:
neyse ben onu da sürmeye başladım, çünkü benim cildim çok kuru ve ince, bebişle beraber hemen göğüs uçlarım acıyacak biliyorum...

MEVABERRA

ARKADAŞLAR ÇOK HOŞSUNUZ ŞU ÇATI MUAYENESİ İLE İLGİLİ YAZDIKLARINIZA GÜLDÜM BAYAĞI ÇÜNKÜ BENDE SİZLER GİBİ HİSSEDİYORUM DEMEK Kİ HERKESTE AYNI KAYGI BU ARADA BEN BİLMİYORUM KAÇINCI AYDA ÇATI MUAYENESİ YAPILIYOR.

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 15 Kasım , 2011, 18:43:04
ama zaten benim göbüşte olmamasına şaşmamalı, benim göbüş daha yeni büyüyor neredeyse doğurcam  :ehi: :ehi:

canan göğüs için de lansinoh diye bir merhem aldım, son 2 ay kala başlanıyormuş ona, doğumdan sonra emzirirken sıkıntı yaşamayalım diye... ayyy o da çok fena bişey, bazılarının göğüs uçları parçalanıyormuş yaa  :y25:
neyse ben onu da sürmeye başladım, çünkü benim cildim çok kuru ve ince, bebişle beraber hemen göğüs uçlarım acıyacak biliyorum...
bende garmastan kremi duymuştum çok iyiymiş oda 2 ay öncesinden başlanıyor bunları devlet ödüyor mu ki... bir arkadaşım almıştı doğumdan sonra hemen eczaneden 60-70 lira para vermişti  :icon_scratch:

bende kantaron yağı var onu süresemde iyi geliyormuş çatladığında  :dontknow:

cano_m

Alıntı yapılan: MEVABERRA - 15 Kasım , 2011, 18:44:38
ARKADAŞLAR ÇOK HOŞSUNUZ ŞU ÇATI MUAYENESİ İLE İLGİLİ YAZDIKLARINIZA GÜLDÜM BAYAĞI ÇÜNKÜ BENDE SİZLER GİBİ HİSSEDİYORUM DEMEK Kİ HERKESTE AYNI KAYGI BU ARADA BEN BİLMİYORUM KAÇINCI AYDA ÇATI MUAYENESİ YAPILIYOR.
tam unutmaya başlamıştım canımm yaaaaa  :ehi: kaç haftalık senin bebişinnn

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 15 Kasım , 2011, 18:46:13

bende garmastan kremi duymuştum çok iyiymiş oda 2 ay öncesinden başlanıyor bunları devlet ödüyor mu ki... bir arkadaşım almıştı doğumdan sonra hemen eczaneden 60-70 lira para vermişti  :icon_scratch:

canım yok ya, naptın sennn 60-70 tl  :-ooo :-ooo :-ooo
lansinoh küçük bişey, ve minnacık alıyorsun 2 parmağının arasında biraz yumuşatıyorsun (vazelin gibi sert bişey çünkü)
azıcığı yetiyor zaten ve devlet karşılıyor bu dediğimi...
kantoran yağı da yaralara iyi geliyor canım bende de var, eğer göğüslerde yara falan olursa, kantaron çok iyi geliyormuş...

cano_m

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 15 Kasım , 2011, 18:46:13

canım kakao yağı kantaron yağı ve ozon yağı ben bunların 3 ünü krıştırıyorum aktarcı amca önerdi banada. hatta elma armut ve booll hurma ye dedi ama hurmanın fazlası sancı yapıyomuş

xxcansuxx

ben bir yemek molası alayım eşim zaten yok kızımla yer gelirim açık kalsın yazdıklrınızı okurum
siz anlatın çatı muay. meva ya :ehi: :ehi: benim takatım kalmadı kızım bile gerildi korkudan ha  :ehi: :ehi:

Ezocan84

selam güzel anne adaylari, nasilsiniz? safak azaliyo gittikce  :nazar:

<<<betty>>>

kızlar size doyulmaz, ben çıkayım yavaştan yemek yiyeceğiz kızımla, öpüyoruz hepinizi  :opucuk: :opucuk: :opucuk:
A.e.olun meleklerinizle  :wave: :wave: :wave:

cano_m

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 15 Kasım , 2011, 18:52:18
kızlar size doyulmaz, ben çıkayım yavaştan yemek yiyeceğiz kızımla, öpüyoruz hepinizi  :opucuk: :opucuk: :opucuk:
A.e.olun meleklerinizle  :wave: :wave: :wave:
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 15 Kasım , 2011, 18:51:35
ben bir yemek molası alayım eşim zaten yok kızımla yer gelirim açık kalsın yazdıklrınızı okurum
siz anlatın çatı muay. meva ya :ehi: :ehi: benim takatım kalmadı kızım bile gerildi korkudan ha  :ehi: :ehi:
hadi siz yiyin ymeklerinizi doyurun kızlarınızı afiyet olsun löp löp et olsun prenseslere ben o işi hallettimde babayı bekliyoruzz  ;)