2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

olvido

canım ya keşke erkekler bizim gibi hassaas olsalar bazen bizi hiç anlamıyolar bazen bizde onları anlayamıyoruz eşim diyorki      " kızdığında aklından ne gecirdiğini ne duymak istediğini bilsem onları söylücem ama benzeri bişey bile söylesem sen aklındakini duymka istiyorsun  " bence haklı gerçekten içimden diyorum ki şu an şöyle dese ben ikna olurum  :ehi:
     canımcım beni abla olarak dinliyorsan ilk annende kalma mevlüt te o evin oğlu zor olacak senin için farkındayım  ama bir hafta dediğin ne ki bir hafta kaynanoşunda bir hafta anneşunda kal sonra git evine hem bebeğin testleri yapılsın hemde annenin oğlu okula gi,diyor kayınvalidenin oğlu kocası evde sen,in evde kalmaları zor olur.
    Gecen bir arkadaşla konuşmuştuk annesi gelmiş doğumunda şu nerde bu nerde diye sora sora yatırmamış kızı  :cildir: onların evinde kalırsan pişirir çorbayı getirirler önüne hem kimse gelmez yeni doğum yapan eve kışın körü otursun konu kjomşu da bi kaç hafta

KasrıCinan

Alıntı yapılan: HASRET!M S@N@ - 11 Ekim , 2011, 13:29:37
en iyisi evine gel canım onlar sana bakmaya gelsinler sizde kalsınlar sahsen ben o halde ne annemde nede kaynanamda kalmak istemem onlar bana gelsin ben hep bunu duyuruyorum zaten o zaman gelir kalırsınız bizde falan diye canım
yok canım zaten annem filan kaynanamda biz gelir kalırız dediler..ama 40 gün iste buraya tasınmaları gelmeleri zor olacak diye ben gideyim dedim ama vazgeçtim.simdiden söyleyim bari.gelsinler benim evime.sırayla bakarz dediler zaten.dediğin gibi en iyisi evim.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

HASRET!M S@N@

bencede cnm anne baba onlar birazda katlansınlar evlatları için bence hem sende cok rahat edersin

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 11 Ekim , 2011, 13:28:31
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 11 Ekim , 2011, 13:26:05
hmmm canım senin olaylar karışıkmış... offf hiç sevmem böyle olayları... tabi ki annenlerde kalmak istiyeceksin, lohusa kadın kayınpederinin önünde nasıl rahat hareket eder ya... olur mu öyle şey... kalırsın yine ama hastaneden çıkınca annenle kalmak daha rahat olur senin açından...
İNSALLAH KAYNANAM ANLIYISLI OLURDA GİT KIZIM ANNENDE KAL DER.AMA İNANIYORUM Kİ ANNEMDE KALIRSAK HERKEZ SURAT YAPACAK.ANNESİNDE NE İSİ VARMIS DİYECEKLER.ESİM KİMBİLİR NE HALDE OLACAK.YADA gelirim direk evime.anneme gel yanıma derim.gider bebek müvlütünüde annesinde yaparım.napayım.ben sadece bebek doğunca bi sorun olursa te burdan esk.doktora gitmek zorunda kalmayım istedim ama hayırlısı

canım tabiki en güzeli evinde kalmak... annenler yanına gelir kalır, böylece eşinde surat yapmamış olur... benim kayınvalidem alt katımda biliyorsun, annemler daha uzak ama annem gelip kalıcak Allahın izniyle. ben kayınvalideme herşeyi söyleyemem, alınır gücenir ama annem nazımı kaprisimi çeker... hayırlısı diyelim canım, bunları şimdiden düşünüp de canını sıkma boş yere, daha çok erken  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

canan hoşgeldin canım, nasılsın?

KasrıCinan

Alıntı yapılan: olvido - 11 Ekim , 2011, 13:32:09
    canım ya keşke erkekler bizim gibi hassaas olsalar bazen bizi hiç anlamıyolar bazen bizde onları anlayamıyoruz eşim diyorki      " kızdığında aklından ne gecirdiğini ne duymak istediğini bilsem onları söylücem ama benzeri bişey bile söylesem sen aklındakini duymka istiyorsun  " bence haklı gerçekten içimden diyorum ki şu an şöyle dese ben ikna olurum  :ehi:
     canımcım beni abla olarak dinliyorsan ilk annende kalma mevlüt te o evin oğlu zor olacak senin için farkındayım  ama bir hafta dediğin ne ki bir hafta kaynanoşunda bir hafta anneşunda kal sonra git evine hem bebeğin testleri yapılsın hemde annenin oğlu okula gi,diyor kayınvalidenin oğlu kocası evde sen,in evde kalmaları zor olur.
    Gecen bir arkadaşla konuşmuştuk annesi gelmiş doğumunda şu nerde bu nerde diye sora sora yatırmamış kızı  :cildir: onların evinde kalırsan pişirir çorbayı getirirler önüne hem kimse gelmez yeni doğum yapan eve kışın körü otursun konu kjomşu da bi kaç hafta
:ehi: :ehi: :opucuk: tamam balım.demi hiç strese  sokmayım kendimi.yediğim önümde yamadiğim arkamda.annem gelse kardesim var okula giden.kaynanam gelse ise giden kocası oğlu var.benim için gel git zor olacak ama bi annemde bi onda kalmak en iyisi.aman ne zormus bu isler.simdi babamlarada kıyamıyorum torun sevecekler ben buraya gelsem dedeleri dayısı amcası hiç göremeycek e herkezin isi gücü var.herkez bu bebeğin yolunu gözlüyor.dediğin gibi.ben uslu akıllı bi gelin olayımda aklımı kullanayım en iyisi.napalım esinin hatrına katlanacakmıssın

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

Sağolun kızlar allah bi yola koyar insallah.gün ola hayrola.o günler gelsin de insallah bi :ehi: :ehi:

olvido

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 11 Ekim , 2011, 13:32:47
en iyisi evine gel canım onlar sana bakmaya gelsinler sizde kalsınlar sahsen ben o halde ne annemde nede kaynanamda kalmak istemem onlar bana gelsin ben hep bunu duyuruyorum zaten o zaman gelir kalırsınız bizde falan diye canım
yok canım zaten annem filan kaynanamda biz gelir kalırız dediler..ama 40 gün iste buraya tasınmaları gelmeleri zor olacak diye ben gideyim dedim ama vazgeçtim.simdiden söyleyim bari.gelsinler benim evime.sırayla bakarz dediler zaten.dediğin gibi en iyisi evim.
sümeyracım mevlüdü evinde yapmak istiyorsun ama oraya akrabaların gelmesi zor olur kaynananlarda uzak orayada bizim taraf tan gelen az olur zaten kırkımızda kış olacak biraz bahara doğru ben esk de annemlerde yazında kaynanamlarda okutturcam mevlüdünü. hem senin masraf az olur hoca anneanne yemek yapıverirler zaten maddi yönden sizi destekleyecekler bizim devletin verdiği izin az birde izinliyken maaşın üçte ikisini veriyolarmış sonrada ücretsiz izin alıcaz tek maaş kalıcaz borç ödemekten bıktık zaten ben bile 2 mevlüdü göze alıyorum seninkiler güle oynaya kendileri yaparlar

KasrıCinan

Alıntı yapılan: olvido - 11 Ekim , 2011, 13:40:22
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 11 Ekim , 2011, 13:32:47
sümeyracım mevlüdü evinde yapmak istiyorsun ama oraya akrabaların gelmesi zor olur kaynananlarda uzak orayada bizim taraf tan gelen az olur zaten kırkımızda kış olacak biraz bahara doğru ben esk de annemlerde yazında kaynanamlarda okutturcam mevlüdünü. hem senin masraf az olur hoca anneanne yemek yapıverirler zaten maddi yönden sizi destekleyecekler bizim devletin verdiği izin az birde izinliyken maaşın üçte ikisini veriyolarmış sonrada ücretsiz izin alıcaz tek maaş kalıcaz borç ödemekten bıktık zaten ben bile 2 mevlüdü göze alıyorum seninkiler güle oynaya kendileri yaparlar
hi hi canım kaynanam kendi yapar ki zaken biz 5 kuruş vermeyiz.o benden güzel hayal ediyordur belki de iste illa bi cadılık yapcam.bende rahatımı düsünüyorum napayım.canım doğru ya..sizin simd zor olacak.olsun tatlım allah kolaylık verir.sizede deste çıkarlar bellimi olur.hiç olmasa bile takılan hediyelerden çıkarırsın mevlüt masraflarını.bak ni dicem gel beraber yapalım çifte mevlüt olsun :ehi: :ehi:

KasrıCinan

DEMETİİİM merak ettim kızının odasını yafff.bi gelse dolapda yerlestirseniz..besiğini kursanız.bizde sevsek karsıdan hayal etsek kuzumuzu.daha ismi bile yok ortada ama yaaa :ehi: :ehi: :tongue3:

olvido

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 11 Ekim , 2011, 13:36:52
:ehi: :ehi: :opucuk: tamam balım.demi hiç strese  sokmayım kendimi.yediğim önümde yamadiğim arkamda.annem gelse kardesim var okula giden.kaynanam gelse ise giden kocası oğlu var.benim için gel git zor olacak ama bi annemde bi onda kalmak en iyisi.aman ne zormus bu isler.simdi babamlarada kıyamıyorum torun sevecekler ben buraya gelsem dedeleri dayısı amcası hiç göremeycek e herkezin isi gücü var.herkez bu bebeğin yolunu gözlüyor.dediğin gibi.ben uslu akıllı bi gelin olayımda aklımı kullanayım en iyisi.napalım esinin hatrına katlanacakmıssın
he kız üzme kendini her aklımı sana mı söyleyeyim tamam anladık hamiiş psikolojiside onlarda anneanne babaanne dede oluyorlar onlarında psikolojisini düşün  :k06: hem sana iyi yapmışsın annende kaldığına dicekler yüzüne arkandan da kayınvalidesine gitmiyor görüyon mu diye çekiştircekler kimsenin eline koz verme git kal bir hafta kadın sana kalk evi sil süpürdicek değilya gelin gibi sağlıklı kaynanan var hem sana hizmet etsin hem de mutlu olsun kadıncaz o nuda düşün bak sende erkek annesi olcaksın kaynanan yerine koy kendini hem gül yüzlerine annecim babacım de bebeğin herşeyini alsınlar sana kızarlarsa torunlarından da soğurlar benim kaynanamları düşün umurlarında değilim ne düğünüm ne eşyam ne çocuğum hiççç keşke seninkilerin tırnağı kadar olsalar ....

<<<betty>>>

sümeyram sıkma canını, boşver daha vakit var, su akar yolunu bulur nasılsa...
tuğbacım Allaha size de kolaylıklar versin, zor gerçekten... bi de çocuk zaten masraıyla geliyor, Allah yardımcınız olsun inşallah...

kızlar ben çıkıyorum, mobilyacılar gelene kadar uzanayım biraz... sonra yatamam akşama kadar...
akşam yine girmeye çalışırım, haber veririm...
öpüyorum sizi ve kuzucuklarınızı  :opucuk:
Allaha emanet olun  :opucuk: :opucuk:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: olvido - 11 Ekim , 2011, 13:45:56
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 11 Ekim , 2011, 13:36:52
he kız üzme kendini her aklımı sana mı söyleyeyim tamam anladık hamiiş psikolojiside onlarda anneanne babaanne dede oluyorlar onlarında psikolojisini düşün  :k06: hem sana iyi yapmışsın annende kaldığına dicekler yüzüne arkandan da kayınvalidesine gitmiyor görüyon mu diye çekiştircekler kimsenin eline koz verme git kal bir hafta kadın sana kalk evi sil süpürdicek değilya gelin gibi sağlıklı kaynanan var hem sana hizmet etsin hem de mutlu olsun kadıncaz o nuda düşün bak sende erkek annesi olcaksın kaynanan yerine koy kendini hem gül yüzlerine annecim babacım de bebeğin herşeyini alsınlar sana kızarlarsa torunlarından da soğurlar benim kaynanamları düşün umurlarında değilim ne düğünüm ne eşyam ne çocuğum hiççç keşke seninkilerin tırnağı kadar olsalar ....
:k06: :k06: :k06: ne güzel takdik veriyon amma.annemde hep der kızım istesende istemesende zorlada olsa onların yüzüne gülmek senin görevin diye.anam biz daha ilkiz ilk torun olacağız.sizin normal öyle olmasıbinsanlar almıslar alacakları hevesi.torun desen çokca var...hangi birine yetiseceğiz diyorlardır onlarda...öbürkilerine yapmaktan size kalmamıs bosver ya.birinden medet ummak daha kötü.bakıyorsunuz bi sekil basınızın çaresine.çok sükür kimseyede muhtaç değilsiniz tatlım....insan anne baba olamya kalkınca herseyle karsılasıyor sanırım.daha neler çıkacak karsımıza kimbilir. :ehi: :ehi:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 11 Ekim , 2011, 13:49:03
sümeyram sıkma canını, boşver daha vakit var, su akar yolunu bulur nasılsa...
tuğbacım Allaha size de kolaylıklar versin, zor gerçekten... bi de çocuk zaten masraıyla geliyor, Allah yardımcınız olsun inşallah...

kızlar ben çıkıyorum, mobilyacılar gelene kadar uzanayım biraz... sonra yatamam akşama kadar...
akşam yine girmeye çalışırım, haber veririm...
öpüyorum sizi ve kuzucuklarınızı  :opucuk:
Allaha emanet olun  :opucuk: :opucuk:
tamam tatlım yat dinlen tabi.kolay gelsin simdiden.görüsürüz.allaha emanet ol.öpüldün

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 11 Ekim , 2011, 13:45:23
DEMETİİİM merak ettim kızının odasını yafff.bi gelse dolapda yerlestirseniz..besiğini kursanız.bizde sevsek karsıdan hayal etsek kuzumuzu.daha ismi bile yok ortada ama yaaa :ehi: :ehi: :tongue3:

evet kuzum öyle cidden daha ismi yok çocuğumun  :tongue3:
inşallah hayırlısıyla kurayım da çekip fotoları yüklerim buraya... alırız yorumlarınızı  :icon_thumright:  :occasion5:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 11 Ekim , 2011, 13:51:03
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 11 Ekim , 2011, 13:45:23

evet kuzum öyle cidden daha ismi yok çocuğumun  :tongue3:
inşallah hayırlısıyla kurayım da çekip fotoları yüklerim buraya... alırız yorumlarınızı  :icon_thumright:  :occasion5:
eminimki çok güzellerdir :opucuk: :wave: :wave: :wave: :wave: