2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 10 Ekim , 2011, 20:58:40
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 10 Ekim , 2011, 20:54:49
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 10 Ekim , 2011, 20:50:27
ya arkadasım simdi dediki özelde doğumuna doktorun girimiyor dedi gece olursa gelmiyorlar nöbette olursada girmiyor dedi ben o yüzden gittim normalde doğum yaptım bize öyle söylediler hastanede dedi.bi arastır dedi.bana kendi doktorum doğum yaptırmayacaksa ben niye gideyim özele :icon_scratch:
arkadaşın doğru söylüyor canım başta druna sor bazı drlar gece gece beni neden çağırdınız vs diye tavır yapıyorlarmış... bir arkadaşımda özelde bi dr gidiyordu sona doğru druna ulaşamadı sormuşlar hemşireye gece vs doğum olursa napacağız diye acili arayıp doğumevine gideceksiniz demişler lafa bak onlarda biz neden bu kadar para veriyoruz dediler doğumuda normal devlette yaptı...
ben gittiğim dr.a en başında sordum normalde olsa sezeryanda olsa doğuma girersiniz değil mi diye tabi girerim dedi ilk muayenede cebini verdi aklıma takılan olunca arayıp soruyırum inş. doğumda da sıkıntı olmaz
hımm ciddimisin benim teyzemin kızı da benim dokotruma gidiyor yeni doğul yaptı.ona en basından numarasını vermis bi sıkınıtı olduğunda ara diye.bende aldım numarasını aradım kaç kere böyle böyle diye.insallah giriyordur doğuma ya :amin: :amin:
canım mesela gittiğim hast.nede 24 saat kadın doğum polk.var drlardan birisi ben gece doğumlara vs gelmem diyormuş hastası olsa bile doğumunu başkası yaptırıyor gündüz zaten hastanede dr sıkıntı yokda...
özelde normale girmeleride ebe hemşireye bırakıyorlar ya benim dr girerim dedi ama inş. göreceğiz bakalım yarı yolda bırakmasında...  sorarsın canım bir dahaki sefere inş. giriyordur en azından hastayı biliyorlar rastgele birinde doğum yapacaksak niye özele gidiyoruz

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 10 Ekim , 2011, 20:58:57
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 10 Ekim , 2011, 20:53:04
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 10 Ekim , 2011, 20:49:24
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 10 Ekim , 2011, 20:47:04
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 10 Ekim , 2011, 20:42:23
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 10 Ekim , 2011, 20:37:56
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 10 Ekim , 2011, 20:36:21
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 10 Ekim , 2011, 20:33:58
aminnn kızlar inş. rüyam hayra çıkar... sabahı bir etseydik kızlar ya benim bulantı hissim var sürekli hafif hafif yarın şeker yüklemesine dayanacağımı hiç zannetmiyorum  :dontknow:

canım limon götür yanında, herkese söyledim burda da yazmıştım, çünkü sanırım ilk ben gitmiştim ve yüklemeden sonra bir arkadaş söyledi, limon götürseydin keşke diye... ben çok kötü oldum gerçekten, sevmem tatlıyı ve bi de aç karnına şekerli su. zor oluyor, mutlaka limon götür...
ben götüdrdüm ama içine koymadım sonrasında ağzıma sıktım...keske içine sıksaymısım.benim seker yüklemem çok kötü geçti insallah senin iyi geçer canım :amin:
canım benim ya inş. iyi geçer... seninde kötü geçmişti hatırlıyorum  :opucuk:
ben içine sıkayım hatta evde sıkıp mı götürsem bol bol  :dontknow:
canım orda açar içersin evde yapılmıyor hemen sulandırıp beklemeden içiyorsun
yok kızzz limonu sıkayım bol bol hazır edeyim dedim  :ehi: :ehi:
orada direk içine dökerim bol limonlu limonata gibi  :ehi: :ehi:

kız o kadar da sıkma deliiiii  :ehi: limondaki şeker de meyvelerdeki şeker kadar yüksek...
şekerli sudan değil de limondan yükselmesein bi de şekerin  :ehi: :ehi:
:ehi: :ehi: iyi ya işte bir şey çıkmazsa bu kadar limona karşı turp gibiyiz deriz bizde kızımla  :toothy10: :toothy10:

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
şaka bi yana inşallah iyi çıkar canım benim  :amin:
geçen hafta bir arkadaşım verdi ilk önce 50 lik, yüksek çıktı, sonra 100 lük verdi, yine yüksek çıktı, şimdi diyet yapıyor, önümüzdeki hafta tekrar bakılıcak, yoksa insüline geçicek Allah korusun... çok zor alışkın olmayan için insülin vurmak, eşime bazen üzülerek bakıyorum, tam 13 yıldır her gün her gece o iğnelerle... Allah tüm hastalara şifa versin, çok zor...

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 10 Ekim , 2011, 21:02:29
ya arkadasım simdi dediki özelde doğumuna doktorun girimiyor dedi gece olursa gelmiyorlar nöbette olursada girmiyor dedi ben o yüzden gittim normalde doğum yaptım bize öyle söylediler hastanede dedi.bi arastır dedi.bana kendi doktorum doğum yaptırmayacaksa ben niye gideyim özele :icon_scratch:
arkadaşın doğru söylüyor canım başta druna sor bazı drlar gece gece beni neden çağırdınız vs diye tavır yapıyorlarmış... bir arkadaşımda özelde bi dr gidiyordu sona doğru druna ulaşamadı sormuşlar hemşireye gece vs doğum olursa napacağız diye acili arayıp doğumevine gideceksiniz demişler lafa bak onlarda biz neden bu kadar para veriyoruz dediler doğumuda normal devlette yaptı...
ben gittiğim dr.a en başında sordum normalde olsa sezeryanda olsa doğuma girersiniz değil mi diye tabi girerim dedi ilk muayenede cebini verdi aklıma takılan olunca arayıp soruyırum inş. doğumda da sıkıntı olmaz

doğru sümeyram ya, ben de çok duydum böyle yapanları...
benim dr. devlet has. dr.ydu, muaynehanesine gidiyordum, muaynehanesi kapatıldı, kapatılırken sordum nasıl görüşücez diye kaçak kaçak cevap verdi, benim doğumuma giriceksiniz di mi dedim, sezeryan olursa evet dedi ama normal olursa bizim kontrolümüzde ebeler yaptırıyor normali dedi... ben de başka dr. aramaya başladım, bi özel hastane var, özel demeye bin şahit ister, ona gittim, adam her halinle doğumuna ben girerim dedi... şimdilik ben de ona devam edicem sanırım... ben durumum çok sakat yaa, adam gibi dr. bulamadım burda...
canım benim ya insallah beklemediğin gibi çok güzel olur doğumun...allah rast getirsin insallah

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

kızlar bebeğinizin doğumu için özel bir şeyler yapacakmısınız... kurabiyeler, şekerler vs falan ben dün baktım biraz netten eşime söyledim o pek sevmez böyle şeyleri sıcakda bakmadı zaten... buraları pek bilmiyorum eğer malzemeleri satan bir dükkan bulursam sona doğru kendim şkerlerini, yada kurabiyelerini yapmayı istiyorum hiç olmadı kendimize hatıra olur zaten burada hiç akrabalar yok arkadaşlarımız ve anneler olur sadece

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 10 Ekim , 2011, 21:03:29
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 10 Ekim , 2011, 20:58:40
hımm ciddimisin benim teyzemin kızı da benim dokotruma gidiyor yeni doğul yaptı.ona en basından numarasını vermis bi sıkınıtı olduğunda ara diye.bende aldım numarasını aradım kaç kere böyle böyle diye.insallah giriyordur doğuma ya :amin: :amin:
canım mesela gittiğim hast.nede 24 saat kadın doğum polk.var drlardan birisi ben gece doğumlara vs gelmem diyormuş hastası olsa bile doğumunu başkası yaptırıyor gündüz zaten hastanede dr sıkıntı yokda...
özelde normale girmeleride ebe hemşireye bırakıyorlar ya benim dr girerim dedi ama inş. göreceğiz bakalım yarı yolda bırakmasında...  sorarsın canım bir dahaki sefere inş. giriyordur en azından hastayı biliyorlar rastgele birinde doğum yapacaksak niye özele gidiyoruz
yani.ben doğumu doktorum yapacak diye gidiyorum kendimi emin ellerde hissediyorum..kaynanam bile doğumumu kendi doktorum o doktor yapsın diye beni bu doktora yolladı...ama ben giriyor diye biliyorum.sürekli acil doğum çıkılor gidiyor mesela.tabi gündüz olduğu için.neyse bi sorayım bakalım

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 10 Ekim , 2011, 21:10:00
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 10 Ekim , 2011, 21:02:29

doğru sümeyram ya, ben de çok duydum böyle yapanları...
benim dr. devlet has. dr.ydu, muaynehanesine gidiyordum, muaynehanesi kapatıldı, kapatılırken sordum nasıl görüşücez diye kaçak kaçak cevap verdi, benim doğumuma giriceksiniz di mi dedim, sezeryan olursa evet dedi ama normal olursa bizim kontrolümüzde ebeler yaptırıyor normali dedi... ben de başka dr. aramaya başladım, bi özel hastane var, özel demeye bin şahit ister, ona gittim, adam her halinle doğumuna ben girerim dedi... şimdilik ben de ona devam edicem sanırım... ben durumum çok sakat yaa, adam gibi dr. bulamadım burda...
canım benim ya insallah beklemediğin gibi çok güzel olur doğumun...allah rast getirsin insallah

amin canım hepimizi inşallah  :amin: sen de sor bakalım dr.una. inşallah girer seninki... gerçi teyze kızına girmiş, bence sana da girer...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 10 Ekim , 2011, 21:09:31
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 10 Ekim , 2011, 20:58:57
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 10 Ekim , 2011, 20:53:04
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 10 Ekim , 2011, 20:49:24
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 10 Ekim , 2011, 20:47:04
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 10 Ekim , 2011, 20:42:23
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 10 Ekim , 2011, 20:37:56
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 10 Ekim , 2011, 20:36:21
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 10 Ekim , 2011, 20:33:58
aminnn kızlar inş. rüyam hayra çıkar... sabahı bir etseydik kızlar ya benim bulantı hissim var sürekli hafif hafif yarın şeker yüklemesine dayanacağımı hiç zannetmiyorum  :dontknow:

canım limon götür yanında, herkese söyledim burda da yazmıştım, çünkü sanırım ilk ben gitmiştim ve yüklemeden sonra bir arkadaş söyledi, limon götürseydin keşke diye... ben çok kötü oldum gerçekten, sevmem tatlıyı ve bi de aç karnına şekerli su. zor oluyor, mutlaka limon götür...
ben götüdrdüm ama içine koymadım sonrasında ağzıma sıktım...keske içine sıksaymısım.benim seker yüklemem çok kötü geçti insallah senin iyi geçer canım :amin:
canım benim ya inş. iyi geçer... seninde kötü geçmişti hatırlıyorum  :opucuk:
ben içine sıkayım hatta evde sıkıp mı götürsem bol bol  :dontknow:
canım orda açar içersin evde yapılmıyor hemen sulandırıp beklemeden içiyorsun
yok kızzz limonu sıkayım bol bol hazır edeyim dedim  :ehi: :ehi:
orada direk içine dökerim bol limonlu limonata gibi  :ehi: :ehi:

kız o kadar da sıkma deliiiii  :ehi: limondaki şeker de meyvelerdeki şeker kadar yüksek...
şekerli sudan değil de limondan yükselmesein bi de şekerin  :ehi: :ehi:
:ehi: :ehi: iyi ya işte bir şey çıkmazsa bu kadar limona karşı turp gibiyiz deriz bizde kızımla  :toothy10: :toothy10:

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
şaka bi yana inşallah iyi çıkar canım benim  :amin:
geçen hafta bir arkadaşım verdi ilk önce 50 lik, yüksek çıktı, sonra 100 lük verdi, yine yüksek çıktı, şimdi diyet yapıyor, önümüzdeki hafta tekrar bakılıcak, yoksa insüline geçicek Allah korusun... çok zor alışkın olmayan için insülin vurmak, eşime bazen üzülerek bakıyorum, tam 13 yıldır her gün her gece o iğnelerle... Allah tüm hastalara şifa versin, çok zor...
aminnn canım dediğin gibi çok zor Allah yardımcıları olsun  :amin: :amin: çekmeyen şahit olmayan bilmez işte... arkadaşında inş. diyetle halleder sorunu  :amin:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 10 Ekim , 2011, 21:10:48
kızlar bebeğinizin doğumu için özel bir şeyler yapacakmısınız... kurabiyeler, şekerler vs falan ben dün baktım biraz netten eşime söyledim o pek sevmez böyle şeyleri sıcakda bakmadı zaten... buraları pek bilmiyorum eğer malzemeleri satan bir dükkan bulursam sona doğru kendim şkerlerini, yada kurabiyelerini yapmayı istiyorum hiç olmadı kendimize hatıra olur zaten burada hiç akrabalar yok arkadaşlarımız ve anneler olur sadece
hiç düsünmedik biz canım.benim esimde pek sevmez öyle seyleri.biz bebek mevmütü kesin yaparız ama bizimki çok kalabalık olur öyle yaptırmam ama dediğin gibi kendime arkadaslarıma annemlere hatıra yaptırabilirim ama daha hiiç bakmadım öyle seylere.daha besiği bile hiç birseyi olmadığı için onlar aklıma bile gelmedi açıkcası

<<<betty>>>

canım ben doğum için değilde, mevlüdünde yaparım diye düşünüyorum... benim de burada akrabam yok annemler dışında ama eşimin akrabaları ailesi ve arkadaş çevresi çok geniş, muhakkak mevlütte özel birşeyler yapmak gerekir diye düşünüyorum... ben de hazır satılan bebek şekerlerinden alırım gelene dağıtmak için, bi de mevlüt okunurken tavuk-pilav ya da et-pilav veririz diye düşündüm... sağsalim kucağımıza aırsak adağımız var, keser, pişirir, pilavla veririz diye düşündüm... nasıl kızlar olur mu dersiniz?

xxcansuxx

betty bu doğum işi biraz piyonga gibi sanırım gelinimiz sürekli gittiği dr.a değilde devlet hast. çok övmüşler yeni açılmış ebeleri çok iyi diye sancısı tutunca direk oraya gitti normal doğum yaptı gece11de bana sende buraya gel ebeler çok iyiydi iyiki orada yapmışım diyor... bir arkadaşım özele gitti gitti son anda dru şehirdışındaydı doğuma devlete gitmek zorunda kaldı berbat bir doğum geçirdi anlatmayayım bile onun için ben korkuyorum düşünüpde çok strese girmeyide istemiyorum inş. hepimiz kolay doğumlar geçiririz... o telaşla dr arayışına gitmeyelim inş.  :amin: :amin:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 10 Ekim , 2011, 21:18:44

canım ben doğum için değilde, mevlüdünde yaparım diye düşünüyorum... benim de burada akrabam yok annemler dışında ama eşimin akrabaları ailesi ve arkadaş çevresi çok geniş, muhakkak mevlütte özel birşeyler yapmak gerekir diye düşünüyorum... ben de hazır satılan bebek şekerlerinden alırım gelene dağıtmak için, bi de mevlüt okunurken tavuk-pilav ya da et-pilav veririz diye düşündüm... sağsalim kucağımıza aırsak adağımız var, keser, pişirir, pilavla veririz diye düşündüm... nasıl kızlar olur mu dersiniz?
olur hemde çok güzel olur canım bende mevlütünde öyle yapacağım inş. o zamana annem kalır sadece yanımda arkadaşlarımı davet edeceğim yasin-kuran ı kerim okuruz kendimiz arkasından da tavuk pilav, tatlı, ayran veririm diyorum... arkasındanda çay keyfi kurabiyeleri o zamanda ikramlık yapabilirim çayla bilmiyorum kararsızım o konuda işte

KasrıCinan

canım benim allah sifa versin esine çok zor.benim kardesimde büyüme hormonu iğnesi kullanıyor.ve doğduğunda 3 ay  küvezde kaldı biliyormusunuz....ANNEM eridi bitti ben çok küçük olmama rağmen çok iyi hatırlıyorum,,,,annem ben vaktinde doğum yaptım ama doktorlar 8 aylık dediler hep dedi.erken doğduğu için küvezde kaldı ve çok sorunlu büyüdü.cüce kalacaktı boyu büyümedi erkeklik yani pipisi büyümedi çook küçüktü.ve simdi 15 yasında yaklasık 13 yıldır bacaktan göbekten nere olursa iğne vurunuyor aynı inüsülin iğnesinden algılama sorunu vardı hormonları alt üsttü ama çook sükür simdi kocaman akıllı sağlıklı bi delikanlı olduannemin çektiği acıyı ben evladımda çeksim yasayamazdım sanırım.o yüzden çeken bilir.bende bebeğim için 6 7 aydır vurunuyorum.2 gündür bacağıma geçtim çünki canım çok acımaya basladı.hatta demin vurdum sancıyor hala.herkezin bi imtihanı var.ayy amma çok konustum

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 10 Ekim , 2011, 21:19:38
betty bu doğum işi biraz piyonga gibi sanırım gelinimiz sürekli gittiği dr.a değilde devlet hast. çok övmüşler yeni açılmış ebeleri çok iyi diye sancısı tutunca direk oraya gitti normal doğum yaptı gece11de bana sende buraya gel ebeler çok iyiydi iyiki orada yapmışım diyor... bir arkadaşım özele gitti gitti son anda dru şehirdışındaydı doğuma devlete gitmek zorunda kaldı berbat bir doğum geçirdi anlatmayayım bile onun için ben korkuyorum düşünüpde çok strese girmeyide istemiyorum inş. hepimiz kolay doğumlar geçiririz... o telaşla dr arayışına gitmeyelim inş.  :amin: :amin:

inşallah canım  :amin: :amin: :amin: çok doğru söylüyorsun tam bir şans işi doğum işi...
bi de benim muhtemel doğum tarihi 1 ocak, benim kız 31 aralık gecesi gelirse, bütün dr.lar yılbaşı eğlencesindeyken ben tek başıma doğrurum artık  :ehi: :ehi: ertesi günde resmi tatil zaten  :toothy10: :toothy10: trajikomik  :toothy10: :toothy10: :toothy10: tövbe tövbe Allahım, düşüncesi bile kötü, hastane hastane dolaşıp dr. aradığımı düşündüm de Allah korusun yaa... ben açtım şom ağzımı, başıma gelir benim şimdi  :ehi: :ehi: :ehi:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 10 Ekim , 2011, 21:23:09
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 10 Ekim , 2011, 21:18:44

olur hemde çok güzel olur canım bende mevlütünde öyle yapacağım inş. o zamana annem kalır sadece yanımda arkadaşlarımı davet edeceğim yasin-kuran ı kerim okuruz kendimiz arkasından da tavuk pilav, tatlı, ayran veririm diyorum... arkasındanda çay keyfi kurabiyeleri o zamanda ikramlık yapabilirim çayla bilmiyorum kararsızım o konuda işte

anammm senin mevlüt düşüncen baya ikramlı falan, biz de gelelim bari  :ehi: :ehi: ilk önce yemek sonra tatlı kurabiye falan, çok yorulursun be gülüm...
ya ikrama girme ya da illa yapmak istiyorsan tek başına yapma, bi de bebişle çokk yorulursun  :opucuk:

KasrıCinan

kızlar hayalım çok güzel bi bebek mevlütü...benim annem okur mevlüt özellikle bebek mevlütü...içim gider..o kadarn güzel olurki o mevlüt okuduğu ilahiler.tam muhammed dünyaya geldiği melekler semaya indi...nakaratında bebek gelir içeriye elden ele gezer okurlar ona.ilk hocaya verirler sonra elden ele gezer.o kadar duygusal bi an ki o.yasamak için sabırsızlanıyorum.ve bi komsum sey yaptı yarı 40da yatak odasını hazırlamıstı.yatağını iste dantelli ipek çarsaflar serip kendi güzel bi gecelik giyip yatakta oturuyordu bebeği de yanındayıd melekler gibi...gelen bakıp hediyesini takıp içeri geçiyordu anne ve bebeği hiç ayakta gözükmüyordu gelen bakıp odaya geçiyordu...hatta o kadar hosuma gitmistiki bende öyle yapmak istiyorum... :love9: :love9: :love9: :love9: :nazar: