2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 09 Ekim , 2011, 22:33:45
Alıntı yapılan: seda87 - 09 Ekim , 2011, 22:27:47
:hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello:bende geldima ama kızlar bu bel ağrısı beni bitirdi yaa :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:oturamıyorum uzun süre :crybaby2:
ben hiç oturmuyorum desem yeridir :k06: :k06: (ama benim genel halim bu eşimle akşam uzanarak tv seyrederiz )  seda sürekli uzanıyorum :laughing7: misafirliğe gidince yada gelen otursa öyle oturuyorum  :k06: :k06: belim  iş yapınca, ayakta durunca ağrıyor... bazen yemek yaparken bile ağrıyor ama uzanınca geçiyor
BENDE GENELDE YATIYORUM.ESİM VARKEN HELE DAHA ÇOK YATIYORUM SUYUMU İSTEKLERİMİ YAPIYOR.... :ehi: :ehi: :ehi: HAREKET EDİP YEMEK YAPAYIM HEMEN BENİM ASAĞIMA VURUYOR SIPAM

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

seda87

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 09 Ekim , 2011, 22:35:54
Alıntı yapılan: seda87 - 09 Ekim , 2011, 22:31:45
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 09 Ekim , 2011, 22:29:05
Alıntı yapılan: seda87 - 09 Ekim , 2011, 22:27:47
:hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello:bende geldima ama kızlar bu bel ağrısı beni bitirdi yaa :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:oturamıyorum uzun süre :crybaby2:
hosgeldin canım.sıkıntılar balıyor artık canım ALLAH kolaylık versin hepimize.benim çok sükür bem sorunum olmadı.inan bel ağrısı daha basit.rahimen kramp tarzı sancı girince daha dayanılmaz oluyor. :y25: :y25:
ayyy canm ya kıyamam :y25: :y25:inş o sorunum olmaz benimde.bel ağrısı ağlatıyor yaa.yarında temizlik günüm gene baştan başlayacak ağrılar.eşime de yüklenmek istemiyorum çok  :y25: :y25: :y25: :y25:
İNSALLAH CANIM.HERKEZİN HAMİLELİĞİ FARKLI GEÇİYOR İSTE.BENİM VE DEMETİN SİBELİN ÇOK AĞRILI MESELA.AMA CANSUNUN BİZE GÖRE DAHA RAHAT GEÇİYOR :nazar: :nazar: HERKEZİN FARKLI İSTE.AMA BUGÜN İNAN ÇOK CANIM YANDI VE MİSAFİRLİKTEYDİK ARTIK MÜSADE İSTEDİM KANEPEYE UZATTIM AYAKLARIMI VE KIMILDAYAMADIM..ARTIK BUNDAN SONRA YAPAR ERKEKLER GENELDE ÖYLE OLUR DİYORLAR.BENCE ONUNLA ALAKASI YOK AMA İSTE BENİM SONUNA KADAR SIKINTILI OLACAK SANIRIM.HAYALİM SAPASAĞLAM SIKINITISIZ Bİ HAMİLELİKTİ AMA İLK GÜNÜMDEN BERİ SIKINTI YASIYORUM :crybaby2:
haklsın canm allah yardımcımız olsun yaa bunada şükür bebekler ii olsun da diorum ben sancılara razıyım.böyle dert yanıyorum ama ne yapayım  :y25:
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

xxcansuxx

kızlar ben çıkıyorum eşim geçecekmiş nete haydi diyor
iyi muhabbetler hepinize geçmiş olsun dikkat edin geçer inş. ağrılarınız  :amin:
ben takmıyorum bel ağrım zaten sürekli vardı :sad1: sanırım fıtık başlangıcı var bende bir dr öyle demişti doğumu atlatayım emar çektireceğim...
Allah a emanet olun öpüyorum  :opucuk: :wave:

seda87

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 09 Ekim , 2011, 22:37:57
iyi muhabbetler hepinize geçmiş olsun dikkat edin geçer inş. ağrılarınız  :amin:
ben takmıyorum bel ağrım zaten sürekli vardı :sad1: sanırım fıtık başlangıcı var bende bir dr öyle demişti doğumu atlatayım emar çektireceğim...
:wave: :wave: :wave: :wave:sende aeo canm  :wave: :wave: :wave: :wave:
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 09 Ekim , 2011, 22:37:57
TAMAM AEOL TATLIM.SAĞOL.GEÇMİS OLSUN İNSALLAH FITIK DEĞİLDİR :amin:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

seda87

bakalım ya ayın 18 inde detaylı ultrason varmış artık ne olursa o ona girecez hayırlısıyla.inş birşey çıkmaz sağ salim atlatırız

KasrıCinan

Alıntı yapılan: seda87 - 09 Ekim , 2011, 22:40:57
bakalım ya ayın 18 inde detaylı ultrason varmış artık ne olursa o ona girecez hayırlısıyla.inş birşey çıkmaz sağ salim atlatırız
İNSALLAH CANIM KORKMA SEN BİRŞEYCİK ÇIKMAZ MASALLAHI VAR TOSUNUN.
BESİĞİNİ NE ZAMANA ALACAKSINIZ....

seda87

off ya canm sıkılıyor beli ağrıyor evde tek başımayım hava yağmurlu tv de bişe yok.....dertlerime bak yaa  :k06: :k06: :k06: :k06:

seda87

valla canm hiiç bilmiyorum yaa ne zman alsam bu gittiğimizde banyo küvetini taşıma sapeti falan alacam ama beşiği için erken mi acaba yaa :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

seda87

sen ne zman alacaksın canm.zaten ben oda falan yapmayacam yaa ayıramam yanımdan hem kışın soğuk olur hep ağlar duymam die yanımda yatacak tek bir beşik alacam o kadar

KasrıCinan

Alıntı yapılan: seda87 - 09 Ekim , 2011, 22:43:36
valla canm hiiç bilmiyorum yaa ne zman alsam bu gittiğimizde banyo küvetini taşıma sapeti falan alacam ama beşiği için erken mi acaba yaa :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
ERKEN TATLIM EN AZINDAN 1 AY DAHA DUR..biz daha almadık.sanırım 1 ay daha dururuz...erken diyor daha esim.annemler.7bitsin 8e girince alalım diyorlar...bide söyle düsünüyorum hemen hepsi olsun istiyorum e bu sefer besiğni alsak sürekli bakıp duracağım ona sürekli doğurmak isteyeceğim en iyisi geç almak diyorum.gördükce özlemim artmasın diye :k06: :k06:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: seda87 - 09 Ekim , 2011, 22:46:52
sen ne zman alacaksın canm.zaten ben oda falan yapmayacam yaa ayıramam yanımdan hem kışın soğuk olur hep ağlar duymam die yanımda yatacak tek bir beşik alacam o kadar
canım kaynanamlar alacak son zaman alırız dediler.galiba 8.ayda...bende sesimi çıkarmıyorum..
ben küvetini havlusunu bi kaç kıyafetini alacağım hafta sonu.baskada benim alacağım yok zaten gerisini annemler kaynanamlar alacak

seda87

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 09 Ekim , 2011, 22:49:23
Alıntı yapılan: seda87 - 09 Ekim , 2011, 22:43:36
ERKEN TATLIM EN AZINDAN 1 AY DAHA DUR..biz daha almadık.sanırım 1 ay daha dururuz...erken diyor daha esim.annemler.7bitsin 8e girince alalım diyorlar...bide söyle düsünüyorum hemen hepsi olsun istiyorum e bu sefer besiğni alsak sürekli bakıp duracağım ona sürekli doğurmak isteyeceğim en iyisi geç almak diyorum.gördükce özlemim artmasın diye :k06: :k06:
haklısın canm yaa ama allah korusun valla erken gelmesindende korkuyorum bak öznur nasıl erkenden doğum yaptı sonra diorum kendi zevkime göre gelmez hiçbirşey ama bir ay sabrederim ancak 7.ayda bende başlayacam artık.hem sonra daha da ağırlaşıyor insan hem kış da geldi bu soğukta eminim çıkamayacam hasta olurum die .hayırlısı artık yaa valla yadan aya kontrolum varya o zman her defasında birşeyleri alacam artık.bu gidişte kıyafetleri tamamlayacam küvetini fala diğer de bezini şampuanını 8.aydada artık beşiğini alırım inş

seda87

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 09 Ekim , 2011, 22:51:12
Alıntı yapılan: seda87 - 09 Ekim , 2011, 22:46:52
canım kaynanamlar alacak son zaman alırız dediler.galiba 8.ayda...bende sesimi çıkarmıyorum..
ben küvetini havlusunu bi kaç kıyafetini alacağım hafta sonu.baskada benim alacağım yok zaten gerisini annemler kaynanamlar alacak
benim kayınvalide köyde yaşıyor kadının çarşıya çıktığı yok hiç bahsetmedi zaten şuyu buyu layım die.annem alıyor benimde ne varsa bir yandan örgü yapıyor bir yandan kıyafet alıyor kadın.yani kayınvaliden hiiç işe bekleyemiyoruz  :dontknow: :dontknow:

KasrıCinan

sürekli merak ettiğim hesaplayamadığım hesaptı.sonunda buldum dursun burdu lazım olur dedim kızlar :ehi: :ehi:

KAÇ AYLIK HAMİLEYİM?
Hamile bayanların çoğu gebelik haftasını hesapladığı halde veya doktoru haftasını söylediği halde "kaç aylık" olduğunu merak etmektedir. Kaç aylık gebeyim? Kaç ay bitti? Kaç aya girdim? Aslında bu haftalar ve aylar arasındaki uyumsuzluk ve karışıklık 1 ayın tam 4 hafta olmamasından kaynaklanıyor. 1 ay 4 hafta 3 gün sürüyor yaklaşık.  Önemli olan ay hesabı  değil hafta hesabıdır. Gebelik süreci 40 haftadır. Bu konuda kafa karışıklığına meydan vermemek için doktorların yaklaşık olarak kabul ettiği ay ve haftalar şöyledir
:4-5 haftalık gebeliklere 1 aylık denilir
8-9 hafta bittiğinde 2 ay bitmiştir
12-13 hafta bittiğinde 3 ay bitmiştir
16-17 haftalar bittiğinde 4 ay bitmiştir
20-21 haftalar bittiğinde 5 ay bitmiştir
24-25 haftalar bittiğinde 6 ay bitmiştir
28-29 haftalar bittiğinde 7 ay bitmiştir
32-33 haftalar bittiğinde 8 ay bitmiştir
36 hafta bittiğinde 9 ay bitmiştir ve son aya girilmiştir. (Doğum 9 ay değil 10 ay gibi oluyor bu durumda)
40 hafta bittiğinde –> 9 ay 10 gün denilen yani toplam 280 gün tamamlanmıştır bu da 40 hafta eder.
Tekrar belirtmekte fayda var ki hangi ay bitti hangi aya girdim gibi sorularla kafa karışıklığı yaşamanıza gerek yoktur, önemli olan ay hesabı değil hafta hesabıdır çünkü gebelikte herşey haftalara göre yapılır ve haftalara göre hesaplanır. Gebelik toplam 40 haftadır. Doğumların çoğu 38-40 hafta arasında gerçekleşir. Bazen günü geçenlerde 41 haftada doğum gerçekleşir. Bunlar hesaplanırken de son adetinizin başladığı ilk güne göre hesaplanır.