2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 24 Ağustos , 2011, 13:18:51
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 24 Ağustos , 2011, 13:07:55
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 24 Ağustos , 2011, 12:59:23
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 24 Ağustos , 2011, 12:52:52
canancım gerçekten öyle, düşünemiyorlar maalesef ya da düşünüp sorunu bulmak işlerine gelmiyor  :k06: :k06:
evet öyle yap bari, belki hatasını anlar, babanı ararsın onun yanında nasılsa duyacak, üzülür ozaman belki anlar...
daha önce de konuşmuştuk canan, sakın iş yapma oralarda kaynananın evinde... saygıda kusur etmeyeceğinden %100 eminim zaten önemli olan da bu ama sakın yapma iş yapma, hora geçmez anlamazlar iyilikten, kendi evlatları değiliz ya kıyması kolay geliyor onlara, biz insan değiliz çünkü ya laf söylerler ya da köle muamelesi yaparlar  :violent1:
yapmayacağım canım bakalım çok değişti vs diyecekler biliyorum anladılar sanki şimdiye kadar iyiliğimden ya ben neden sevinemiyorum memlekete gittiğime eşim bir düşünsün yok ama çalışmıyor kafası  :caca: :caca:  misafiler bastırınca da çekileceğim odaya bir laf söylesinler eşim sahip çıkmasın bakalım o an anlarım bebeğime ne kadar önem verdiklerini...

valla canım ben şimdiden anladım önem vermediklerini, yaylaya yanlarına gittik ya 3 gün önce, gece yatacağım yeri yapıyorum, orası soğuk ya, bana yorgan getirdi kaynanam, anne bunu verme geçen seferde bunu verdin sağımdan soluma dönemedim çok ağır dedim, taş gibi dedim, battaniye varsa ver dedim, tamam dedi içeri gitti gelmedi, odasının kapısını kapatmış yatmış  :violent1: bütün gece uyuyamadım hem akşam soktuğu laflardan, patavatsızlıklarından hem de yorgandan  :violent1:
sabah 6 da eşimi kaldırdım kalk gidelim diye, sonra kahvaltı yaparken özellikle mi yapıyorsun anne dedim, neden bile bile o taş gibi yorganı verdin dedim, hiç oralı olmadı  :violent1:
yaw ben hamileyim yaa, senin torununu taşıyorum, hoşuna mı gidiyor acı çekmem  :cussing: :cussing: :cussing:
anlamadım gitti...
bunlarda ayrı alem koca koca adamlar niye böyle yapıyorlar  :caca: :caca: eşin geldi mi bari benimkisi annesi üzülecek diye kalkmaz eee  o annem ben kimseyi kıramam sana birşey derse sen kalbini kırmadan cevabını ver ben aranıza girmem diyor  :cildir: :cildir: ben hiç bir şey söyleyemem işte betty sen yine tepkini ortaya koymuşsun bu sfer çatır çatır söyleyeceğim eşimin yanında bakalım eşim ne tepki verecek bir şey derse ona da tepkimi gösteririm biz babamızın  evinden mi getiriyoruz  bu bebeği bize acımıyorlarsa torunların hatrına iyi davransınlar

yok canım karışmaz o da, ama konuyu bilmeden eşim açtı kahvaltı yaparken, senin suratın niye asık ne bu surat dedi, ben de uyuyamadım bütün gece bir an önce eve gitmek istiyorum dedim, noldu diye sordu kaynanam ben de ondan sonra cevap verdim yani durup dururken söyleyemezdim zaten... ama eşim farketmez böyle şeyleri önemsemez de zaten, çünkü o da bilir annesinin patavatsızlığını... ama işte annesi sonuçta, ben ufacık birşey söylesem annesi hakkında hemen savunmaya geçer, oyüzden ona pek bişey söylemem ben...
evet canım söyle içinde tutma, inan değmiyor çünkü, ben evlendikten sonra hep annecim annecim dedim ve içimden de geliyordu, ağzımda değildi yani, ama o okadar soğuk ve mesafeli bir kadın ki, bir kere bile kızım dememiştir, ama artık anladım haketmiyor benim içtenliğimi... bence seninki de öyle, gerek yokk fazla değere...

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: olvido - 24 Ağustos , 2011, 13:22:52
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 24 Ağustos , 2011, 13:09:41
Alıntı yapılan: olvido - 24 Ağustos , 2011, 13:01:04
selam kızlar biz deldik kızımla :)

a.s. canım, hoşgeldin nasılsın?
buarada okudum çok şükür iyi çıkmış amniyosentezin kesin sonucu  :nazar: :nazar:
çok sevindim canım, Allah kızınızı size bağışlasınnn  :nazar:
hoşbulduk canım çok şükür canım iyiyim hele şu 3 haftalık bekleme süresinden sonra  :nazar: :nazar:
sağolasın amin canım hepimizin bebişi sağlıkla hayırla bereketle gelsin inşaallah
gülerek yemeyi nasip etsin Rabbim kış hazırlıklarını

amin canım çok sağol  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

KasrıCinan

insallah bu aksam halledersiniz eşlerinizle aranızı güzellerim.şu bayramı sağ selamet atlatın insallah kavgasız mutlu bi şekilde

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

amannn betty bunları konulş konuş bitmiyor benimkisi çokda sıcak davranır lafınıda yerli yersiz söyler bana hamile tuniği almış hemen aradı eşime diyorum bayramda diyecek illa onu giy millete de ben aldım üzerindekileri deyip övünecek oda o Allahın emri diyor  :k06: :k06: ben eşimle dertleşebiliyorum annesinin yaptıklarını anlatırım bazen benle annemin dedikodusunu yapıyorsun der güler  :k06: ama oda biliyor huyunu... oysa ben aldım giyeceklerimi onun almasına mutlu olmuyorum annemde kızıyor bana kadının hevesini kursağında bırakma diye ama o gülüerek övünmesi beni sinir ediyor bir penye getirdi önceki sene hediye inanın üzerinde etiketi duruyor bak şu kadara aldım der gibi...  :caca: :caca:

KasrıCinan

ben hiç türlü yapmadım evlendim evleneli.tavuk göğsü var nasıl yapacağım kızlar.patlıcanda var.tarifler var nette ama size sorayım dedim

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 24 Ağustos , 2011, 13:37:40
amannn betty bunları konulş konuş bitmiyor benimkisi çokda sıcak davranır lafınıda yerli yersiz söyler bana hamile tuniği almış hemen aradı eşime diyorum bayramda diyecek illa onu giy millete de ben aldım üzerindekileri deyip övünecek oda o Allahın emri diyor  :k06: :k06: ben eşimle dertleşebiliyorum annesinin yaptıklarını anlatırım bazen benle annemin dedikodusunu yapıyorsun der güler  :k06: ama oda biliyor huyunu... oysa ben aldım giyeceklerimi onun almasına mutlu olmuyorum annemde kızıyor bana kadının hevesini kursağında bırakma diye ama o gülüerek övünmesi beni sinir ediyor bir penye getirdi önceki sene hediye inanın üzerinde etiketi duruyor bak şu kadara aldım der gibi...  :caca: :caca:

ayyyyyyy hadi canım, etiketi üstünde mi bırakmış  :ehi: :ehi: :ehi:
vay uyanık kaynanana vayyyyyy  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Ağustos , 2011, 13:37:35
insallah bu aksam halledersiniz eşlerinizle aranızı güzellerim.şu bayramı sağ selamet atlatın insallah kavgasız mutlu bi şekilde

inşallah canım, benimki yine hiçbirşey olmamış gibi gelir, bakar ben surat asıyorsam o da asar, yok ben gülerek karşıladıysam öylece devam ederr  :ehi: :ehi: :ehi: deli yaaw benim koca  :ehi: aslında fazla akıllı, şahsen ben bunu düşünemem yani, uyanıkkkk  :toothy10: :toothy10:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Ağustos , 2011, 13:38:30
ben hiç türlü yapmadım evlendim evleneli.tavuk göğsü var nasıl yapacağım kızlar.patlıcanda var.tarifler var nette ama size sorayım dedim
ben hiç tavuklu türlü yapmadım... ama patatesi yemeklik doğrayıp biraz kızartıyorum tavuklarıda tavada az yağda döndürüp soğan-biberi pembeleşince salça koyup üzerine patatesleri ve tavukları ekliyorum pişince güzel oluyor...
türlüyüde geçen patates,patlıcan,kabağı doğrayıp çiğden hepsini pişirdim kuşbaşı ette vardı alta onu koydum öyle...

KasrıCinan

kıslar ben çıkayım da yemeğimi yapayım kuranı kerim okumam lazım yarın bitecek hatimimizmukabeleden gelip buraya oturuyorum iş yapmadan işlerime bakayım görüsürüz :wave: :wave: :wave: :wave: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 24 Ağustos , 2011, 13:44:42
ben hiç tavuklu türlü yapmadım... ama patatesi yemeklik doğrayıp biraz kızartıyorum tavuklarıda tavada az yağda döndürüp soğan-biberi pembeleşince salça koyup üzerine patatesleri ve tavukları ekliyorum pişince güzel oluyor...
türlüyüde geçen patates,patlıcan,kabağı doğrayıp çiğden hepsini pişirdim kuşbaşı ette vardı alta onu koydum öyle...
hımm tamam tatlım çok sağol.kızartınca daha lezzetli olur dediğin gib aslında :icon_thumright: :opucuk:

olvido

yağı soğanı kavur tavuk etini at kavur kısık ateşte patates at en son patlıcanı at dağılır salçasını koy suyunu koy pişti sadece kısık ateş lezzetli yapar yemeği biber doğra tavuktan sonra afiyet oılsun :)))))

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 24 Ağustos , 2011, 13:44:22
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Ağustos , 2011, 13:37:35

inşallah canım, benimki yine hiçbirşey olmamış gibi gelir, bakar ben surat asıyorsam o da asar, yok ben gülerek karşıladıysam öylece devam ederr  :ehi: :ehi: :ehi: deli yaaw benim koca  :ehi: aslında fazla akıllı, şahsen ben bunu düşünemem yani, uyanıkkkk  :toothy10: :toothy10:
aynı benimkisi işte... gülerek kapıyı açayım hiççç akşam ne oldu hatırlamaz bile... suratım asıksa asar pas vermez  ama sonra baktı ben yanaşmıyorum o yanaşırda  bende kolay kolay geçmiyor sinir

KasrıCinan

Alıntı yapılan: olvido - 24 Ağustos , 2011, 13:45:45
yağı soğanı kavur tavuk etini at kavur kısık ateşte patates at en son patlıcanı at dağılır salçasını koy suyunu koy pişti sadece kısık ateş lezzetli yapar yemeği biber doğra tavuktan sonra afiyet oılsun :)))))
hii tamam balım afiyet olsun bana şimdiden ne güzel pisiriverdin yemeği :ehi: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Ağustos , 2011, 13:44:45
kıslar ben çıkayım da yemeğimi yapayım kuranı kerim okumam lazım yarın bitecek hatimimizmukabeleden gelip buraya oturuyorum iş yapmadan işlerime bakayım görüsürüz :wave: :wave: :wave: :wave: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

canım kolay gelsin, ben de tavuklu yapmadım etli yapmıştım,cananın dediği gibi patates de ekle, ben bi de kabak da ekliyorum, güzel oluyor...
şimdiden afiyet olsun tatlımmm  :hungry:
görüşürüz, kendine iyi bak, Allaha emanet olun Muhammedimizle  :amin: :amin:

olvido

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Ağustos , 2011, 13:44:45
bende çıkıyorum   :wave: :wave: Allaha emanet olun