2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 02 Ocak , 2012, 23:47:02
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 02 Ocak , 2012, 23:40:16
kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim verdiğiniz desteklerden dolayı  :opucuk:
bol bol hareket edicem bakalım, dediğiniz gibi bol bol yürüyeyim, inşallah suni sancıya gerek kalmaz,
kalırsa da hakkımızda hayırlısı artık  :amin:
bebeğim de ben de sağlıkla kurtulalım da, gerisi önemli değil artık  :amin:

sibelcim canım hoşgeldin, emir paşa gibi benim kız da doldurdu şafağını ama olsun inşallah biz de senin gibi sağlıkla kavuşuruz meleklerimize  :amin: :amin:

güzel anneler ve melekleri, Allah a emanet olun kuzularınızla, öpüyorum hepinizi  :opucuk:
:opucuk: :opucuk: canım bugün eşimle konuştuk bu sancı konusunu... hurmam bitti yarın getir bu hafta hurmaya dayanacağım derken çörek otu aklıma geldi  :ehi: :ehi: hamileliğin başında yenirse rahim kaslarının kasılıp düşüğe neden oluyor diye okumuştum netten şimdi yesem doğumu kolaylaştırır mı aynı mantıkla dedim eşim bir güldü  :k06: :k06: ya napalım bu zamnda sancı kendiliğinden gelmiyor dedim... çörek otu yesek mi baktım hamileliğin sonunda gerçekten işe yarıyormuş  :dontknow: :dontknow:

elimizden birşey gelmiyor şu hormonlar tavan yapsada sancı gelip doğuruversek kolaylıkla sağlıkla  :amin: :amin:

ahh keşke cananım bi tavan yapsa, sancım geldi diye göbek atıcam  :muzz: :muzz:
çok severim çörek otunu, onu da yiyim bari yarın başlarım artık  :laughing7:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 02 Ocak , 2012, 23:50:02
Çörek otu rahim kaslarının kasılmasını uyardığı için düşük yapmamak için hamile kalındığı öğrenildiğinde çörek otu kullanımına ara verilir, doğuma 1 hafta kala tekrar başlanır, emzirme süresi boyunca kullanılır ve emzirme süresi mümkün olduğunca uzatılmalıdır. Böylece anne ve çocuk sağlığı korunmuş olur.

bak bir yerde böyle yazıyor demet  :dontknow: :dontknow:

devamında da

Çörek otu doğum ve doğum sancısı, doğum sonrası anne sütünün artırılması ve bebek beslenmesi ve gelişimi için yaratılan en mükemmel şeydir. Çörek otu özellikle kadınlarda ovülasyon, menustrasyon ve hamilelikte üreme sistemlerinde fonksiyonel olup, rahim kaslarının kasılmasını teşvik eder. Bu sayede doğumu kolaylaştırır.
böyle yazıyor....

canım sen söyleyince hatırladım, geçenlerde tv.deki bir diyetisyen
çörek otu ölümden başka herşeye çaredir, muhakkak her yediğinize koyun demişti.
eğer yiyemiyorsanız aktardan yağını alın, onu kullanın damla damla demişti...

zeynep0655

slm kızlarr.  betty seni merak ettim girdim valla. senin bebişte benim oğlan gibi yerini çok sevdi çıkası yok heralde:))

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 03 Ocak , 2012, 00:03:14
kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim verdiğiniz desteklerden dolayı  :opucuk:
bol bol hareket edicem bakalım, dediğiniz gibi bol bol yürüyeyim, inşallah suni sancıya gerek kalmaz,

sibelcim canım hoşgeldin, emir paşa gibi benim kız da doldurdu şafağını ama olsun inşallah biz de senin gibi sağlıkla kavuşuruz meleklerimize  :amin: :amin:

güzel anneler ve melekleri, Allah a emanet olun kuzularınızla, öpüyorum hepinizi  :opucuk:
:opucuk: :opucuk: canım bugün eşimle konuştuk bu sancı konusunu... hurmam bitti yarın getir bu hafta hurmaya dayanacağım derken çörek otu aklıma geldi  :ehi: :ehi: hamileliğin başında yenirse rahim kaslarının kasılıp düşüğe neden oluyor diye okumuştum netten şimdi yesem doğumu kolaylaştırır mı aynı mantıkla dedim eşim bir güldü  :k06: :k06: ya napalım bu zamnda sancı kendiliğinden gelmiyor dedim... çörek otu yesek mi baktım hamileliğin sonunda gerçekten işe yarıyormuş  :dontknow: :dontknow:

elimizden birşey gelmiyor şu hormonlar tavan yapsada sancı gelip doğuruversek kolaylıkla sağlıkla  :amin: :amin:

inş. canım ben sanmıyorum h.sonunu beklemez senin cadın gelir  :amin: :amin:
çok abartma ha çörek otunu ben sabahları 1 çay kaşığı akşmda 1 çay kaşığı alayım diyorum  :k06: :k06: birde hurma yedik mi sancılar tavan yaparmış...  :k06: :k06: haydi canım sende çıkıyorsun görüşmek üzere bende çıkayım A.E.OL dualarımdasın bende takmayacağım artık dru falan çok rahatladım  :aferin: :aferin: sende rahat ol  :opucuk: :wave: :wave:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: zeynep0655 - 03 Ocak , 2012, 00:09:02
slm kızlarr.  betty seni merak ettim girdim valla. senin bebişte benim oğlan gibi yerini çok sevdi çıkası yok heralde:))

sağol canım, yok valla gelen giden hala...
dr. bugün çocuk sağlıklı olduğu için pazar akşamına kadar yani 41+ ya kadar beklerim dedi,
pazara kadar doğmazsa, akşam 9-10 gibi gel, suni sancı verelim dedi, başlatılım doğumu dedi...

senin oğlan ne zaman ve nasıl geldi canım? ne kadar geçmişti günün?

zeynep0655

benim oğlanda 42. haftaya girdiğim gün geldi canım. aslında 1 eylüldü doğum tarihi 8 eylülde geldi. o gün doktor kontrolüm vardı gittiğimde sancı çıktı birazcık doktorda yatış verdi. ertesi gün doğurdum.

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 03 Ocak , 2012, 00:09:17
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 03 Ocak , 2012, 00:03:14

inş. canım ben sanmıyorum h.sonunu beklemez senin cadın gelir  :amin: :amin:
çok abartma ha çörek otunu ben sabahları 1 çay kaşığı akşmda 1 çay kaşığı alayım diyorum  :k06: :k06: birde hurma yedik mi sancılar tavan yaparmış...  :k06: :k06: haydi canım sende çıkıyorsun görüşmek üzere bende çıkayım A.E.OL dualarımdasın bende takmayacağım artık dru falan çok rahatladım  :aferin: :aferin: sende rahat ol  :opucuk: :wave: :wave:

inşallah bakalım cananım, şimdi yatmadan da yiyim bir çay kaşığı ben de hurmayla beraber  :hungry:
inşallah vesile olur canım, Allah razı olsun...
Sen de A.e.ol canım, sen de hep aklımda dualarımdasın  :opucuk:
evet kesinlikle takma canım, ben de takmıyacağım, bakalım hakkımızda hayırlısı,
Rabbim zorda bırakmaz, bir hal çaresi vardır herşeyin  :opucuk: :wave: :wave: :wave:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: zeynep0655 - 03 Ocak , 2012, 00:18:29
benim oğlanda 42. haftaya girdiğim gün geldi canım. aslında 1 eylüldü doğum tarihi 8 eylülde geldi. o gün doktor kontrolüm vardı gittiğimde sancı çıktı birazcık doktorda yatış verdi. ertesi gün doğurdum.

hmmm benim de 1 ocaktı günüm, 8 ocak akşamına çağırdı işte...
suni sancıyla mı oldu peki?

zeynep0655

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 03 Ocak , 2012, 00:20:24

kendi sancım vardı canım ama acılmayı kolaylaştırsın diye 2 saat yedim suni sancıyı. ben devlette doğurdumda suni sancıyı herkese veriyolardı benim bulunduğum yerde. ebeler aceleci sanırım bir an önce olsun bitsin diyolar:)))

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: zeynep0655 - 03 Ocak , 2012, 00:24:13

kendi sancım vardı canım ama acılmayı kolaylaştırsın diye 2 saat yedim suni sancıyı. ben devlette doğurdumda suni sancıyı herkese veriyolardı benim bulunduğum yerde. ebeler aceleci sanırım bir an önce olsun bitsin diyolar:)))

anladım canım, teşekkür ederim anlattığın için... bakalım bizimki nasıl gelicek  :dontknow:
Rabbim bizi de sağlıkla ve kolaylıkla kavuştursun bebelerimize inşallah  :amin:
oğluşunu da senden, seni de oğluşundan ayırmasın Allah'ım, uzun sağlıklı mutlu ömürleriniz olsun inşallah  :amin:

ben çıksam canım, uyuyayım artık... iyi geceler sana, görüşürüz inşallah  :wave: :wave: :wave:

zeynep0655

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 03 Ocak , 2012, 00:29:56
Alıntı yapılan: zeynep0655 - 03 Ocak , 2012, 00:24:13

anladım canım, teşekkür ederim anlattığın için... bakalım bizimki nasıl gelicek  :dontknow:
Rabbim bizi de sağlıkla ve kolaylıkla kavuştursun bebelerimize inşallah  :amin:
oğluşunu da senden, seni de oğluşundan ayırmasın Allah'ım, uzun sağlıklı mutlu ömürleriniz olsun inşallah  :amin:

ben çıksam canım, uyuyayım artık... iyi geceler sana, görüşürüz inşallah  :wave: :wave: :wave:
iyi geceler canım. güzel dileklerin için çok tşk ederim. Rabbim sanada kolay bir doğum yaşatsın inş.

xxcansuxx

kızlarrrr kim var  :director: :director:
betty napıyorsun canım iyi misin  günaydın :flowers: :flowers:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 03 Ocak , 2012, 10:25:12

günaydın canım, tel.le konuşuyordum "daha doğurmadın mı" diye başladı yine tel.lerr  :cildir: :cildir: :cildir:

MEVABERRA

günaydın arkadaşlar bende hala tık yok.. ne sancı ne bişey..sizler nasılsınız? :wave:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 03 Ocak , 2012, 10:39:44
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 03 Ocak , 2012, 10:25:12

günaydın canım, tel.le konuşuyordum "daha doğurmadın mı" diye başladı yine tel.lerr  :cildir: :cildir: :cildir:
takmaaaaaaaaaa tek tek de o kadar kişiye nasıl anlatacaksın sancım yok bekliyorum de... sen takmamaya çalışırken zorla hatırlatıyorlar...