2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

gebelik orgda (39.haftayı okuyayım diye girdim) altta bir karikatür var tam konuştuğumuz konu dra giderken nete bakma çok güldüm ya konuşupda orda da öyle bir şey görünce  :toothy10: :toothy10:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 31 Aralık , 2011, 15:37:02
canım ben o suyun gelişiyle hemen hast.gitmek gerekiyor mu bilmiyorum drada soramıyorum... çünkü kanaman olur suyun gelirse hemen gel diyor  :dontknow: :dontknow:
bir tane ark. var benden büyük 2 çocuklu o ilkinde korktum hemen gittim hast.saatlerce hast bekledim açılmayı, 2.de ramazandı sahurda geldi suyum ben sabahı bekledim nasılsa orada da bekletiyorlar birde alttan gelip gidip bakmasınlar diye sabah gittim rahat oldu dedi... bazısıda su doğumu kolaylaştırır diyor hani kimisinin su gelince birden çılma olurmuş kiminin su gelsede saatler sonra  :dontknow: :dontknow:

ama bende korkudan suyum gelse bekleyemem evde sanırım  :icon_scratch:

canım valla dr. bana suyun ya da nişanın gelirse geliyorsun hemen dedi, eğer ikisi de olmazsa sancılanırsan, sancıların 3-4 dk.ya bir düştüğünde geliyorsun deddi.
ben de bilmiyorum canım, aslında doğrusu arkadaşının 2. doğumda yaptığı sanırım, çünkü orda her şekilde bekliyorsun, evde kalsan enazında sıcak duş falan alırsın açılma hızlanır...
ama suıyum gelirse ben de korkudan giderim hastaneye. nişanda gitmem de, sancı beklerim nişanda.
bi de bizim hastane çok yakın arka balkonumdan hastane görünüyor düşün okadar yakın, olmadı geri gelirim eve diye düşünüyorum...

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 31 Aralık , 2011, 15:50:11
gebelik orgda (39.haftayı okuyayım diye girdim) altta bir karikatür var tam konuştuğumuz konu dra giderken nete bakma çok güldüm ya konuşupda orda da öyle bir şey görünce  :toothy10: :toothy10:

:toothy10: :toothy10: :toothy10:
ben de görmüştüm onu geçen hafta  :ehi: :ehi: :ehi:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 31 Aralık , 2011, 15:53:35
canım ben o suyun gelişiyle hemen hast.gitmek gerekiyor mu bilmiyorum drada soramıyorum... çünkü kanaman olur suyun gelirse hemen gel diyor  :dontknow: :dontknow:
bir tane ark. var benden büyük 2 çocuklu o ilkinde korktum hemen gittim hast.saatlerce hast bekledim açılmayı, 2.de ramazandı sahurda geldi suyum ben sabahı bekledim nasılsa orada da bekletiyorlar birde alttan gelip gidip bakmasınlar diye sabah gittim rahat oldu dedi... bazısıda su doğumu kolaylaştırır diyor hani kimisinin su gelince birden çılma olurmuş kiminin su gelsede saatler sonra  :dontknow: :dontknow:

canım valla dr. bana suyun ya da nişanın gelirse geliyorsun hemen dedi, eğer ikisi de olmazsa sancılanırsan, sancıların 3-4 dk.ya bir düştüğünde geliyorsun deddi.
ben de bilmiyorum canım, aslında doğrusu arkadaşının 2. doğumda yaptığı sanırım, çünkü orda her şekilde bekliyorsun, evde kalsan enazında sıcak duş falan alırsın açılma hızlanır...
ama suıyum gelirse ben de korkudan giderim hastaneye. nişanda gitmem de, sancı beklerim nişanda.
bi de bizim hastane çok yakın arka balkonumdan hastane görünüyor düşün okadar yakın, olmadı geri gelirim eve diye düşünüyorum...
ooo senin hastanen yakınmış çok güzel o zamn dersin suyun gelipde gidersen açılmanı bekleyeceğiz şu saate anca derler zaten biliyorlar onlar... sende eve gelirsin... geçenki bir hastda öyle yapmış hast.yatmamış evimiz yakın  geliriz demişler sancı sıklaşınca gelmiş drun gelmesine kalmadan doğurmuş... öyle daha az parmak acısı çekeriz sankide iş sakin olabilmekte acıkcası benim drda hemen gel dedi bende korkar giderim...

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 31 Aralık , 2011, 15:58:32

ooo senin hastanen yakınmış çok güzel o zamn dersin suyun gelipde gidersen açılmanı bekleyeceğiz şu saate anca derler zaten biliyorlar onlar... sende eve gelirsin... geçenki bir hastda öyle yapmış hast.yatmamış evimiz yakın  geliriz demişler sancı sıklaşınca gelmiş drun gelmesine kalmadan doğurmuş... öyle daha az parmak acısı çekeriz sankide iş sakin olabilmekte acıkcası benim drda hemen gel dedi bende korkar giderim...

evet canım gelen giden bakacak, parmak acısı cabası zaten  :icon_pale:
su gelirse ben de telaş yaparım sanırım, bilemiyorum ki  :dontknow:
dediğin gibi sakin olsak daha kolay olurmuş herşey zaten, uzman tv.de dinledim geçenlerde, dr. diyor ki her sancıyı ne kadar sakin karşılarsanız doğumunuz okadar kısa ve açılmanız okadar hızlı olur... iyi diyorsun dedim ben de, sanki 10 defa doğurduk da alıştık sakincecik karşılıcaz  :ehi: :ehi:
bakalım kısmetimizde ne var cananım, nasıl doğumlar bekliyor bizi  :suclu: :suclu:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 31 Aralık , 2011, 16:05:24

dediğin gibi sakin olsak daha kolay olurmuş herşey zaten, uzman tv.de dinledim geçenlerde, dr. diyor ki her sancıyı ne kadar sakin karşılarsanız doğumunuz okadar kısa ve açılmanız okadar hızlı olur... iyi diyorsun dedim ben de, sanki 10 defa doğurduk da alıştık sakincecik karşılıcaz  :ehi: :ehi:
bakalım kısmetimizde ne var cananım, nasıl doğumlar bekliyor bizi  :suclu: :suclu:
:ehi: :ehi: :ehi: zaten şu acemiliği bir atsak üzerimizden  :k06: :k06: sakin oluruzda bilmiyoruz ki sancı sancı dedikleri ne nasıl rahat olunur  :dontknow: :dontknow: geçen nstye girdiğimde yan odada normal doğum vardı benim dr girip çıkıyordu... ebeye sordum zor mu oluyor normal doğumlar diye yok bize kolayda işte hastalar dedi dertli dertli... bende içimden sanki sen çekiyosun sancıyı tabi sana kolay olacak dedim  :ehi: :ehi: sonra bebeğin sesini duydum kadın oyyy backlarım diye inliyordu  :dontknow: :dontknow: ebeyle çıkarken tekrar konuştum çok kolay oldu 3 saatte doğdu bebek bir zahmet kolay olsun 3.doğumu bayanın dedi... ayyy dedim benim ilk nasıl bir şey bilmiyorum inş. sizide uğraştırmam kendimde çekmem dedim güldü...

inş. güzel doğum hikayelerimiz olur demet  :amin: :amin: :amin:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 31 Aralık , 2011, 16:11:52
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 31 Aralık , 2011, 16:05:24

:ehi: :ehi: :ehi: zaten şu acemiliği bir atsak üzerimizden  :k06: :k06: sakin oluruzda bilmiyoruz ki sancı sancı dedikleri ne nasıl rahat olunur  :dontknow: :dontknow: geçen nstye girdiğimde yan odada normal doğum vardı benim dr girip çıkıyordu... ebeye sordum zor mu oluyor normal doğumlar diye yok bize kolayda işte hastalar dedi dertli dertli... bende içimden sanki sen çekiyosun sancıyı tabi sana kolay olacak dedim  :ehi: :ehi: sonra bebeğin sesini duydum kadın oyyy backlarım diye inliyordu  :dontknow: :dontknow: ebeyle çıkarken tekrar konuştum çok kolay oldu 3 saatte doğdu bebek bir zahmet kolay olsun 3.doğumu bayanın dedi... ayyy dedim benim ilk nasıl bir şey bilmiyorum inş. sizide uğraştırmam kendimde çekmem dedim güldü...

inş. güzel doğum hikayelerimiz olur demet  :amin: :amin: :amin:

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
ne güzel anlatmışsın ya koptum burda  :toothy10: :toothy10:
ya benim eşimin bir arkadaşı var 2 kızı var, 2 si de normal, habire onunla konuşuyorum, çok rahatlıyorum, kadın çok kısa herkes sen normal yapamazsın demiş durmuş, ilkinde sancısı gelmiş durayım ben biraz evde oyalanayım demiş, eşini aramış eşi gelmiş, eşi panik olmuş hadi hadi hastaneye derken götürmüş kadını, kadın diyorki gitmesem daha gitmezdim diyor  :ehi:
bi bakmış ebeler 7 cm açılma var  :ehi: :ehi: sen 1-2 saate doğurursun demişler, ayy keşke gelmeseydim daha demiş  :toothy10: çatala çıkar çıkmaz da hemen doğurmuş... ikincide de evdeymiş yine sabah saat 9 da kuaförde randevusu varmış, onun için çıkacakmış evden, sancılanmış, ayy demiş ben yine 1-2 saate anca doğururum, evi bi süpüreyim sonra da kuaföre gideyim ordan geçerim hastaneye demiş  :ehi: evi süpürmüş eşini aramış beni çarşıya bırak demiş, eşi de saçmalama bu halinle doğru hastaneye demiş götürmemiş kadını kuaföre içinde kalmış kadının  :toothy10: neyse hastaneye gidiyorlar 8 cm açık var yine, 1 saat sonra da doğurmuş zaten...
canım ne zaman sıkılsa onu ararım ben, anlat bakalım sen nasıl doğurmuştuın diye  :ehi: :ehi: :ehi:

Balböceği

betty arkadaşına bayıldım ya  :ehi: :ehi:
Keske herkesin doğumu böyle kolay olsa  :amin:

olvido

Selam kızlar...

Biz 5 günlük olduk bile  :ehi: :ehi: :ehi: :nazar: :nazar: :nazar:

Hadi bakalım darısı sizlere de... Doğum hikayemi sizler doğurduktan sonra anlatmayı düşünüyorum  :ehi: :ehi: :ehi: Tamamen sizleri düşünüyorum, vazgeçmeyin diye  :ehi: :ehi: :ehi:

Şaka bir yana, bu kadar güldüğüme göre, korkulacak birşey değil  :)

Allah hepinizin hayırlısıyla sağlıklı kolay bir doğumla bebişlerinizi kucağınıza almayı nasip etsin. Benim ve bebişim için ettiğiniz güzel dualar ve güzel dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

xxcansuxx

Alıntı yapılan: olvido - 31 Aralık , 2011, 17:47:26
Selam kızlar...

Hadi bakalım darısı sizlere de... Doğum hikayemi sizler doğurduktan sonra anlatmayı düşünüyorum  :ehi: :ehi: :ehi: Tamamen sizleri düşünüyorum, vazgeçmeyin diye  :ehi: :ehi: :ehi:

Allah hepinizin hayırlısıyla sağlıklı kolay bir doğumla bebişlerinizi kucağınıza almayı nasip etsin. Benim ve bebişim için ettiğiniz güzel dualar ve güzel dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
çiçeği burnunda anniş nasılsın hoşgeldin ayyy ya kucağında şimdi o şiş göbek resimlerine bakıp yorum yaptığımız kızın  :love9: :love9:  :nazar: :nazar: :nazar:
nasıl annelik zorlu mu ya anlat sen doğum hikayeni meraklandırma... resminide koysan ya bebişinin çok mu şey istiyorum  :k06: :k06: sağlığınız yerindedir inş... :amin:

olvido

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 31 Aralık , 2011, 17:52:48
Selam kızlar...

çiçeği burnunda anniş nasılsın hoşgeldin ayyy ya kucağında şimdi o şiş göbek resimlerine bakıp yorum yaptığımız kızın  :love9: :love9:  :nazar: :nazar: :nazar:
nasıl annelik zorlu mu ya anlat sen doğum hikayeni meraklandırma... resminide koysan ya bebişinin çok mu şey istiyorum  :k06: :k06: sağlığınız yerindedir inş... :amin:
çok şükür iyiyim canancım. Koca göbeğim gitti yerine küçücük bir bebek geldi kollarıma  :love9: :love9:
annelik zor tabi kolay olur mu ama bir o kadar da güzel Rabbim sizleri de kavuştursun yavrularınıza
resmini forum profiline koydum  :nazar: :nazar:
benim hikaye çok uzunnn inş müsait bi anımda anlatırım ama korkulacak bişey yok 5 gün oldu herşeyi unuttum bile ... sonra görüşürüz canım bebişim beni bekliyor  :love9: :love9:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: olvido - 31 Aralık , 2011, 18:00:33
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 31 Aralık , 2011, 17:52:48
Selam kızlar...

çok şükür iyiyim canancım. Koca göbeğim gitti yerine küçücük bir bebek geldi kollarıma  :love9: :love9:
annelik zor tabi kolay olur mu ama bir o kadar da güzel Rabbim sizleri de kavuştursun yavrularınıza
resmini forum profiline koydum  :nazar: :nazar:
benim hikaye çok uzunnn inş müsait bi anımda anlatırım ama korkulacak bişey yok 5 gün oldu herşeyi unuttum bile ... sonra görüşürüz canım bebişim beni bekliyor  :love9: :love9:
tmm canım güle güle Allah a emanet olun  :amin: :amin: vayyy ne güzel ne heyecan ya artık seni bekleyen sana muhtaç bir yavru kuşun var  :love9: :love9: :nazar:
maşaallah canım çok tatlı  :nazar: :nazar: :nazar: Allah nazardan korusun sana mı benziyor ne daha çok değişirde sana benzettim ben  :k06: :k06: çok güzelllll bende istiyommmmmmmm :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:

aminnn canım inş. bizlerde sağlıkla kavuşuruz  :amin: :amin:

xxcansuxx

NAZAR DUASI

وَالِدَيْهِبِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَ حُسْناانَ بِ""
وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْناً وَإِن جَاهَدَاكَ لِتُشْرِكَ بِي مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ فَلَا تُطِعْهُمَا إِلَيَّ مَرْجِعُكُمْ فَأُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ

MEVABERRA..................................30 aralık  :nazar:kız
galani.........................................1 ocak :nazar:     erkek               
BETTY..........................................1 ocak   :nazar:    kız
KasrıCinan  sümeyra.................. 10 ocak   :nazar:    erkek 
zeynep-sena..............................12 Ocak  :nazar: kız 
kardelen06........................................?    :nazar:   erkek
xxcansuxx................................. 15 0cak  :nazar:    kız
sellini ...................................21 ocak    :nazar:      kız ve erkek
ecrin.su79......................  .....21 Ocak      :nazar:  erkek   
❝❝  Ꮆ ΰᎲ  ❞❞ ...............................?   :nazar:         
   s.y_58........................................OCAK ?  :nazar:         
laracroftt...................................25 Ocak  :nazar:     kız             
aygulse............................. 1 Şubat     :nazar:         kız
  baby......................................................5 şubat  :nazar:       
cano_m..................................6  şubat  :nazar:   kız     
seda87...................................1 şubat      :nazar:   erkek
cemmmm.....................................?    :nazar:
   -Joکєpнiиє-........................................ :nazar:    kız

[/font]

hasyet doğum yapmışsındır kızın kollarındadır şimdi sağlıkla  :amin: :nazar: ,
seni listeden çıkarıyorum artık özle göbüşünü  :k06: :k06: :opucuk:

xxcansuxx

kardelen06 arkadaşımızda 29 aralıkta kolay bir normal doğumla oğlunu kucağına almış  :muzz: :muzz: şimdi gördüm bir konusunda çok şükür oda kurtulmuş  :amin: :nazar:
onuda büyük bir zevkle listeden çıkarıyorum
oğlunun yaşı sağlıkla uzun olsun arkadaşım  :amin: :amin:

xxcansuxx

NAZAR DUASI

وَالِدَيْهِبِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَ حُسْناانَ بِ""
وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْناً وَإِن جَاهَدَاكَ لِتُشْرِكَ بِي مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ فَلَا تُطِعْهُمَا إِلَيَّ مَرْجِعُكُمْ فَأُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ

MEVABERRA..................................30 aralık  :nazar:kız
galani.........................................1 ocak :nazar:     erkek               
BETTY..........................................1 ocak   :nazar:    kız
KasrıCinan  sümeyra.................. 10 ocak   :nazar:    erkek 
zeynep-sena..............................12 Ocak  :nazar: kız 
xxcansuxx................................. 15 0cak  :nazar:    kız
sellini ...................................21 ocak    :nazar:      kız ve erkek
ecrin.su79......................  .....21 Ocak      :nazar:  erkek   
❝❝  Ꮆ ΰᎲ  ❞❞ ...............................?   :nazar:         
   s.y_58........................................OCAK ?  :nazar:         
laracroftt...................................25 Ocak  :nazar:     kız             
aygulse............................. 1 Şubat     :nazar:         kız
  baby......................................................5 şubat  :nazar:       
cano_m..................................6  şubat  :nazar:   kız     
seda87...................................1 şubat      :nazar:   erkek
cemmmm.....................................?    :nazar:
   -Joکєpнiиє-........................................ :nazar:    kız

[/font]