2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

zeynep-sena

kasrıcinan çok geçmiş olsun arkadaşım bende kızımda anlattıklarına benzer dayanılmaz bir ağrı yaşamıştım 32-33 haftalıkken falan dr hemen acile gitmemi sölemişti devlet hastanesine gönderdi küvezi iyi diye gittik ama doğum falan başlamamıştı birde papatya çayı ile rezene çayı önermişti keşke sende arasaydın doktorunu gerçi bebeğinin hareketleri iyiyse kısmen sorun yok demek  inşallah tekrarını yaşamazsın vaktinde zamanında sağlıcakla gelir meleğin...bu arada hemşeriyiz biz başka yerdede yazdım ama burdada görünce yazayım dedim :k06: sen hangi dr a gidiyosun canım bide tekrarını yaşarsan bence hemen dr unu ara kasılmalar doğum ağrısı falan başladıysa eğer bunu en geçe ertelemeye çalışırlar hastanede...

olvido

geçmiş olsun canımcım ayaklarını sıcak tut fazla yorma kendini korkma bişeycik olmaz panik yaparsan ağrıların artar ne erken doğumuymuş sende aaa :cussing: dur daha 2 ayımız var ben daha hamileliğin tadını çıkarcam izne çıkcam oturcam tv başına akşama kadar hiç kıpraşmadan uyukluycam sen bunları şimdiden yap. dinlen iyice. Kendinede oğluşuma da iyi bak .

<<<betty>>>

sümeyram hoşgeldin tatlım  :opucuk: ayy neler yaşamışsın öyle, okurken okadar fena oldum ki  :y25: ben de cuma akşamı yaşadım böyle sancı ama benimki adet ağrısının çokk şiddetlisi gibiydi, baya dürdü sonra hafifleyerek geçti  :y25: araştırdım da baya çok normalmiş bu haftalarda bu tür ağrılar sancılar. vaktiyle gelir inşallah kuzucuklar, erken mi gelecekler acaba diyip kendimizi sıkmayalım canım, bu sefer daha da kötü ağrılar yaşarız Allah korusun...

ben de dünden beri yatıyorum evde, okadar keyifsizim ki anlatamam kızlar. midem bulanıyor, üşüyor gibi oluyorum, sonra terliyorum, ağzım burnum hep tıkalı... kızım da sağolsun sağ kaburgama doğru dayandı sanki ve müthiş bir ağrı yaşatıyor bana. ayyy sona doğru yaklaştıkça sıkıntılarda mı artıyor ne ? kendime de kızıyorum çok mu şikayet ediyorum diye ama elimde değil, çok keyifsizimm  :sad1:

xxcansuxx

sümeyram geçmiş olsun çok kötü olmuşsun ya kıyamam ya... içini ferah tut inşaallah bu kadar şiddettli gelmez ağrıların artık yavaş yavaş ağrı,sancı neymiş tanışacağız doğuma hazırlık için  :icon_pale: :icon_pale: ama sendekide deli cesareti o halde tek başına yola çıkmışsın... sen yinede bu kadar çok şiddetli girerse drunu ara o seni rahatlatır  :icon_thumright: geçmiş olsun tekrar canım erken doğum mu yapacağım diye kafana takma bak ilerde de bu paşa neden gelmiyor dersin  :nazar: :flowers:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 01 Kasım , 2011, 11:49:18
sümeyram hoşgeldin tatlım  :opucuk: ayy neler yaşamışsın öyle, okurken okadar fena oldum ki  :y25: ben de cuma akşamı yaşadım böyle sancı ama benimki adet ağrısının çokk şiddetlisi gibiydi, baya dürdü sonra hafifleyerek geçti  :y25: araştırdım da baya çok normalmiş bu haftalarda bu tür ağrılar sancılar. vaktiyle gelir inşallah kuzucuklar, erken mi gelecekler acaba diyip kendimizi sıkmayalım canım, bu sefer daha da kötü ağrılar yaşarız Allah korusun...

ben de dünden beri yatıyorum evde, okadar keyifsizim ki anlatamam kızlar. midem bulanıyor, üşüyor gibi oluyorum, sonra terliyorum, ağzım burnum hep tıkalı... kızım da sağolsun sağ kaburgama doğru dayandı sanki ve müthiş bir ağrı yaşatıyor bana. ayyy sona doğru yaklaştıkça sıkıntılarda mı artıyor ne ? kendime de kızıyorum çok mu şikayet ediyorum diye ama elimde değil, çok keyifsizimm  :sad1:
canım sende kendine dikkat et benim boğazım burnum tıkalı bir iyi olmadım ama bunada şükür... sıcak tut kendini, ayağını sıcacık bitki çayları yap limonla iç bol bol... ayyy bebeler büyüyor annişler ne güzelde baskı yapıyorlar bizlere maşaallah yavrucaklara  :nazar: :nazar: :muzz: :muzz:

<<<betty>>>

yok canancım yaa, hastalık bir yana da böyle içim çok sıkkın, keyif yok hiç... neden böyle oldum anlamadım  :sad1:
hep yatıyorum zaten, sıcak sıcak bitki çayları içiyorum hep...
sanırım ilgi, şevkat bekliyorum buaralar  :tongue3: şaka bi yana eşim de pek ilgisiz buaralar, habire iş derdinde, beni bizi unuttu... sanırım buna da canımı sıkıyorum  :y25:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 01 Kasım , 2011, 12:36:48
yok canancım yaa, hastalık bir yana da böyle içim çok sıkkın, keyif yok hiç... neden böyle oldum anlamadım  :sad1:
sanırım ilgi, şevkat bekliyorum buaralar  :tongue3: şaka bi yana eşim de pek ilgisiz buaralar, habire iş derdinde, beni bizi unuttu... sanırım buna da canımı sıkıyorum  :y25:
hımmm gel canım ben şefkat gösteririm sana  :flowers: :flowers: aman aldırma güzelim eğer kendini iyi hissediyorsan arkadaşına git iyi gelir evde otur otur bunalmışsındır  :dontknow: :dontknow: bazen oluyor iş işte napacaksın ben eşimin başını yiyorum evde kalınca dinlenemiyor bile  :k06: :k06: yazık bana ya diye diye çıkıyor bazen evden ama eli mahkum  :ehi: :ehi:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 01 Kasım , 2011, 12:41:11
hımmm gel canım ben şefkat gösteririm sana  :flowers: :flowers: aman aldırma güzelim eğer kendini iyi hissediyorsan arkadaşına git iyi gelir evde otur otur bunalmışsındır  :dontknow: :dontknow: bazen oluyor iş işte napacaksın ben eşimin başını yiyorum evde kalınca dinlenemiyor bile  :k06: :k06: yazık bana ya diye diye çıkıyor bazen evden ama eli mahkum  :ehi: :ehi:

:opucuk: :opucuk: canım benim sağol  :opucuk:
yok canım dermanımda yok zaten dışarı çıkmaya, akşama nasıl yemek yapcam onu düşünüyorum  :'(
benimki cuma gününden beri bana tavırlı, nedenini de bilmiyorum, en son pazar günü o kaza olayı oldu biliyorsun, ona da baya canını sıktı ama bana niye böyle soğuk uzak bilmiyorum, dün gece 11:30 da geldi ve sadece ben geç gelicem demek için aradı, bütün gün aramak sormak yok, ölsem kalsam haberi olmıyacak... sabah da kahvaltı bile yapmadan çıktı gitti... ben ona naptım onu da bilmiyorum, düşünüyorum düşünüyorum bulamıyorum, düşünmekten hasta oldum  :crybaby2:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 01 Kasım , 2011, 12:48:29
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 01 Kasım , 2011, 12:41:11

:opucuk: :opucuk: canım benim sağol  :opucuk:
yok canım dermanımda yok zaten dışarı çıkmaya, akşama nasıl yemek yapcam onu düşünüyorum  :'(
benimki cuma gününden beri bana tavırlı, nedenini de bilmiyorum, en son pazar günü o kaza olayı oldu biliyorsun, ona da baya canını sıktı ama bana niye böyle soğuk uzak bilmiyorum, dün gece 11:30 da geldi ve sadece ben geç gelicem demek için aradı, bütün gün aramak sormak yok, ölsem kalsam haberi olmıyacak... sabah da kahvaltı bile yapmadan çıktı gitti... ben ona naptım onu da bilmiyorum, düşünüyorum düşünüyorum bulamıyorum, düşünmekten hasta oldum  :crybaby2:
canım benim böyle kendi kendini yıpratacağına akşam bir güzel sor cevabını al belki sana karşı öyle davrandığını kendi bile farkında değildir  :dontknow: işleri yoğunsa üstelik kazada oldu ya canı sıkkındır bilmiyorum ki... belki sebebi vardır konuşunca çözülür...  benim eşimde beni gün içinde aramaz öyle canım  üstelik bedava olduğu halde tellerimiz  :k06: :k06: bende arayıp babişkosu kızım sana çok kızıyor babişkom bizi merak etmiyor mu diyor diyorum hemen başlıyor aaaaaaaaaaaa ayıp ediyorsunuz hiç düşünmez olur muyum şimdi arayacaktım işim vardı vs vs sıralıyor  :ehi: :ehi: sende  dene  :icon_thumright: :k06:

xxcansuxx

betty annemin örgülerini koydum diğer sayfaya dün gördün mü

<<<betty>>>

canım sormaz olurmuyum hiç sordum noldu, çok üzülüyorum varsa birşey söyle böyle olmaz falan dedim, yalandan saçımı okşar gibi yaptı ama zoraki belli yani, yok bişey dedi. hadi kahvaltı yapalım beraber, ben kötüyüm tek başıma da yiyemiyorum falan dedim, yok benim işim var falan dedi, çıktı gitti... yok canım ben senin gibi yaptığımda geri tepiyor, daha da kötü oluyor  :sad1:
napıcağımı bilemedim, neyse yapacak bişey yok, mutlaka var bişey ama anlatmasını beklemekten başka yapacak bişeyim yok...
seni de sıktım canım, hakkını helal et  :opucuk: :opucuk:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 01 Kasım , 2011, 13:06:06
betty annemin örgülerini koydum diğer sayfaya dün gördün mü

yok canım görmedim dur bakayım hemen...

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

s.a. kızlar  :opucuk:
yazdıklarınızı okudum  :y25: sumeyracım cok gecmıs olsun canım yasadıklarını ben hamolelıgım boyunca belkı 10 kere yasadım  :crybaby2: cok cok kotu bısey bır suru testler yapılıyordu her defasında ortaya bır sorun cıkmıyordu en sonunda ogrendım kı raahım buyudukce bobreklere baskı yapıyor ve organlar sıkısıyormus mesela benım bobregımde buyume olmus ondan bu kadar sancı cektim en son kontrolumde bebgım kafasını dayamıs o sancı olan yere baskı yapmıs ondan olmustu   :'( neysekı gectı zamn zamn olsada eskısı kadar nefessız bırakmıyor  :amin: bırde bana sıcak banyo cok ıyı gelıyordu sıcak dedıysem kapkaynar degıl  :k06: kuvetde masaj yapıyorum sabunla ova ova cok sıddetlendıgınde sancımı hafıfletıyor  :k06: allah bır daha gostermesın  :amin:
demetım sanada cok gecmıs olsun canım  :amin: o keyıfsızlıkler arada sırada hepımızdxe oluyor her zamankınden daha fazla ılgı ıstıyoruz esımızden  :love9: eşinle konusmayı deneseydın boyle ıcıne atmaktansa 
sor bakaalım neye efkarlanmıs  ::) boyle yaparaktan benı uzuyorsun bak bebegımız etkılecek de belkı anlatır derdını
cananım sen nasılsın ınsallahh sende ıyısındır hepımızın ayrı ayrı sorunları oluyor ıste hayırlısıyla saglıkla bır gelselerdı meleklerımız  :amin:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 01 Kasım , 2011, 13:10:30
canım sormaz olurmuyum hiç sordum noldu, çok üzülüyorum varsa birşey söyle böyle olmaz falan dedim, yalandan saçımı okşar gibi yaptı ama zoraki belli yani, yok bişey dedi. hadi kahvaltı yapalım beraber, ben kötüyüm tek başıma da yiyemiyorum falan dedim, yok benim işim var falan dedi, çıktı gitti... yok canım ben senin gibi yaptığımda geri tepiyor, daha da kötü oluyor  :sad1:
napıcağımı bilemedim, neyse yapacak bişey yok, mutlaka var bişey ama anlatmasını beklemekten başka yapacak bişeyim yok...
seni de sıktım canım, hakkını helal et  :opucuk: :opucuk:
hımmm demek bir şeyler var sormuşsunda öylece geçiştirmiş... boşver aldırma o zaman keyfini çıkar kızınla hamileliğin onunda inadı kırılıp anlatacaktır... etrafdan bir şey duymuş bunalmıştır zaten bunların huyu suyu değişti mi ben böyle diyorum  :k06: :k06: haklıda çıkıyorum bizimkisi konusunda  :ehi:  :ehi: anlar seninkisi hatasını,ilgisizliğini... yok canım dertleşiyoruz inan benim sıkıntım olunca burada sizlerle iyi oluyorum iyiki varsınız  :opucuk: :flowers:

xxcansuxx

sibelim hoşgeldin canım ben griptim atlattım bir sesimde kaldı birde burnum tıkalı hala... başkada bir sıkıntımız yok çok şükür dün akşama kadar dışardaydık gece nasılda güzel uyumuşum eşim haydi yine iyisin yürüdün ya iyi geldi diyor sabah  :k06: :k06:
ayyy ya ben hiç sancılanmıyorum ya korkuyorum bir kerede sancı girip pırtlatırsam diye  :ehi: :ehi:
sizleri okuyunca Allah yardımcınız olsun diyorum hep  :amin: