20 Nisan , 2024, 07:53:55

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

EN UZAK MESAFE ?

Başlatan AککORTįє, 30 Mart , 2011, 00:21:18

« önceki - sonraki »

AککORTįє

Bir Nepal töresi.... Aileler kutsanabilmek için çocuklarını kurban ediyorlar.   

11 yaşındaki Afganlı Gulam Hader 40 yaşındaki eşiyle yanyana. Kendisini nasıl hissettiğini soran gazeteciye; Bu adamı tanımıyorum. Kendimi nasıl hissedebilirim ki? cevabını veriyor. Bu Fotoğraf 2007 yılında Unicef tarafından yılın fotoğrafı seçilmiş.

9 yaşında evlendirilen Marzia Bazmohamed televizyonu bozduğu için eşinden korkarak kendini yakmaya kalkışmış. Derin yanıklar içinde yaşam mücadelesi veriyor ve henüz 15 yaşında.

Roshan Kasem 8 yaşında... Yanında oturan 55 yaşındaki adamla nişanlandığını bilmiyor. Nişanlanmanın ne olduğunu bilecek yaşta değil ama çetin bir gelecek onu bekliyor

Majabin 13 yaşında. Babası kumar borcunu onu 45 yaşındaki bu adama kuma vererek kapatmış

Ailesine kaçmak isteyen karısını öldüresiye döven bu adamı haklı bulanların sayısı çok. bir yaşında nişanlandırılan ve 10 yaşında evlendirilen bu kadını ise kimse anlamak istemiyor.

Çocuk yaşta evlendirme geleneği Hıristiyanlar arasında da yaygın. 11 yaşındaki Destaye Amare Ortadoks kilisesinin rahibiyle evleniyor. Etyopya'da Ortadoks rahipler çocuk yaşta kızlarla evlenmek zorundalar.

Çocuk yaşta evlendirilen bu kızlar eşleri tarafından şiddete maruz kalıyorlar. Vucutları gelişme seyrini tamamlamadan hamile kaldıkları için sürekli sağlık sorunları yaşıyorlar.

Bu kötü gelenek büyük trajedilerle sonlanabiliyor. Evliliğini bitirmek isteyen kadınlar çoğunlukla kadın tüccarlarının eline düşüyorlar ve fuhşa zorlanıyorlar.

Stephanie Sinclair... 1973 doğumlu Fotoğraf sanatçısı bu insanlık dramını dile getirdiği Fotoğraf dizisiyle FreeLens ödülünü aldı.

VE ŞU ANDA TÜRKİYEDE 14 YAŞINDA EVLİLİĞE ONAY VEREN YASA TASARISI MECLİSTEN GEÇİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR
(daha sonra 8 yaşına düşmeyeceğini kim garanti edebilir?)     

En uzak mesafe ne Afrika'dır,
Ne Çin, Ne Hindistan,
Ne seyyareler
Ne de yıldızlar geceleri ışıldayan...
En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir..
Birbirini anlamayan..

Can Yücel

βαlκιz

:sad1: yazık günah yaaa çocuklar onlar yaaa
adamlarda utanma yokmu yaa
e onlarda kendi kızlarını o yaştaki insanlara veriolar ama onlar için normall taabiii :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Demet_dk

ÇOK ACI
İÇİM ACIDI  :y25:

HALİMİZE BİNLERCE KEZ ŞÜKÜR  :amin:

) SaMiRa (

daha önce nette görmüştüm
paylaşım için teşekkkürler canım
oldukça iç acıtan olaylar ama var malesef heryerde...
türkiye bile bozuldu daha neler görcez bakalımm

SeliN59

evet o yaşta küçücük çocuklara nasıl nefisleri uyanıyo yazık yaaaa  :cussing:

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

»-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

мiŁenα.

Offfff
Halimize şükürler olsun

:love9: :love7: :love9:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Allahıma binlerce kere şükürler olsun  :amin:
Rabbim onları korusun  :amin:

Balböceği

AMAN ALLAH'IM BU NASIL BI TORE  :-ooo

DUNYADA CEHENNEMI YASAMAK GIBI

BIR YASINDA NISANLAMISLAR 10 YASINDA EVLENDIRMISLER

YAZIK COK YAZIK  :y25: ADAMLARI GORUNCE BEN TIKSINDIM  :igrenc:

caillou

ALLAHIM YARABBİM İÇİM ACIDI RESMEN :y25:

BUNLAR NE BÖYLE YA NASIL BİR ZİHNİYET NASIL BİR VİCDAN
AKIL SIR ERDİREMİYORUM DOĞRUSU

ALLAHIMA BİNLERCE KEZ ŞÜKÜRLER OLSUN HALİMİZE :amin

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

RESMEN AGLIYORUM SUAN ICIM PARAMPARCA OLDU  :crybaby2: :crybaby2:
SIMDI BU ADAMLARIN KUCUCUK COCUKLARA TECAVUZ EDEN ADAMLARDAN NE FARKI VARKI HEPSI SUBYANCI  :violent1: :violent1: :violent1: PIS MAHLUKLAR MIDEM BULANDI RESMEN YAZIK O KUCUCUK MASUM BEDENLERE NASI KIYIYOLAR  :y25: BIDE MUSLUMAN OLCAKLAR HEPINIZIN SEREFINE TUKURIM  :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

DİLVİN

PAYLAŞIM İÇİN TŞKLER CANIM   :opucuk:

SÖYLENECEK ÇOKK SÖZ VAR O MASUMLARI BU DURUMA DÜŞÜRENLER İÇİN   :violent1:

INSANIN KANINI DONDURUYOR  :y25:

RABBIM BÖYLE DARDA KALANLARA YARDIM ETSİN

HER ÇOCUK ÇOCUKLUĞUNU YAŞAMALI

ÇOCUK HAKKI ELINDEN DURUM NE OLURSA OLSUN ALINMAMALI  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

Lă_Tăhzen!

:y25: :y25:

çok kötu ya hay böyle töreye ben yaa Allah kahretsinnn 

βαlκιz

ah ah ben 17 yaşımda evlendim çocuksun diyolardı
ee ben çocuksam bunlarr nee daha da çocuk bunlarr
allah yardımcıları olsunnn
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

çağınım

allahım halimize bin şükür

yazık küçücük yavrulara küçücük çocuklardan kadınmı olur hemde dededi yaşındaki adamlara allah akıl fikir versin bunlar hep cahillij ve sefaletten oluyo böyle fırsatçı pisliklerede gün doğuyo  :violent1: