28 Mart , 2024, 23:56:58

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ÇITIR TAVUK

Başlatan asya81, 28 Mart , 2011, 17:09:41

« önceki - sonraki »

asya81

Uploaded with ImageShack.us

MALZEMELER

* 6� adet tavuk göğüs eti (kentucky gibi yapmak isterseniz hem göğüs hem baget kullanabilirsiniz. Ya da kanat. Ne bileyim siz seçin. Ya da hepsi birden olsun.)
    * 2 su bardağı un
    * 3 yumurta
    * 2-3 diş ezilmiş sarımsak (arzuya göre)
    * 1 tatlı kaşığı kekik
    * 1 tatlı kaşığı tuz
    * 1 tatlı kaşığı karabiber
    * Arzuya göre bir miktar pulbiber
    * 1 su bardağı mısır unu
    * Kızartmak için sıvıyağ (ben ayçiçek yağı kullandım.)
    * İsteğe bağlı üzerine serpmek için parmesan tozu

Yapılışı

* Tavukları kuşbaşı iriliğinde doğrayıp 2 su bardağı unu koyduğunuz derin ve geniş bir kaba alın ve tamamen una bulayın.
    * Başka bir kapta yumurtaları çırpın, kekik, tuz, karabiber, ezilmiş sarımsak ve pulbiberle karıştırın.
    * Unlanmış tavukların bulunduğu kaptaki fazla unu aldıktan sonra unlu tavukların üzerine yumurtalı karışımı döküp tavukların her yanını yumurtalı karışımla kaplayın.
    * Sıvıyağı derin ve geniş bir tavada kızdırın.
    * Una ve yumurtalı karışıma bulanmış tavuklarınızı kızartmadan hemen önce mısır ununa bulayarak her iki tarafını altın sarısı renk alana kadar kızartın.
    * Kağıt havlu üzerine çıkarıp fazla yağını süzdürün.
    * Servis yaparken üzerine isterseniz parmesan tozu serpiştirin. Sıcakken daha güzel oluyor ama soğuk bile harika bir atıştırmalık olduğunu söyleyebilirim :)

asya81

BUGUN YAPICAMDA SİZİNLEDE PAYLAŞAYIM DEDİM :laughing7:

Demet_dk

SONUCUDA PAYLAŞ ASYACIM BEKLİYORUM  :hungry:

asya81

Alıntı yapılan: Demet_dk - 28 Mart , 2011, 18:31:24
SONUCUDA PAYLAŞ ASYACIM BEKLİYORUM  :hungry:
canım şimdi yaptım nasıl olmuş söleyim die ben baget kullandım bu tarifte çig eti kızartın dio ben güvenemedim pişmez çünkü.önce haşladım sonra una buladım sonra tarifteki gibi yumurtaya (ben sarmısak kullanmadım) mısır ununa ve kızarttım süper olduuuuuuuuuu.ha bide daha çıtır olsun dersen çıtır pane harcı yumurta enson mısır unu :hungry: :hungry: