Bebegim kaka yapamiyor. Tecrubeli anneler yardim edin

Başlatan **Gül**, 28 Mart , 2011, 00:01:01

« önceki - sonraki »

**Gül**

Gozde Nur ve Serife cok sagolun ilginiz icin.
Nurcugum yagi verdim birkac kez kasikla her seferinde yutamadi tikandi  :y25: . bende mamasina karistirip verdim ama fayda etmedi  :-\ gerci o zaman 1.5 aylikti belki simdi yutabilir

Serife dedigin ilaci biliyorum burdanda bircok arkadas onerdi. Ama ben Ingilteredeyim. burda da var o ilactan. Eczanelerin internet sitelerinden baktim ama recetesiz vermiyorlar. Doktor da kucuk deyip yazmiyor  :BangHead: :BangHead: Turkiyeden abimden istedim yollamasi icin ama gonderi proseduru geregi Doktor raporu (yada recetesi) gerekliymis. O da olmadi. Eger recetesiz alinabiliyorsa Turkiyeden tanidiklardan gidip gelen olursa hemen isteyecegim.

Gozdecigim cok sagolasin. Daha oncede konusmustuk seninle bu konuyu. Ve bu sefer icimi daha rahatlattin Ruzgar sonradan kendi yapmaya basladi deyince. Insallah Sercanda alisir birgun. :amin: :amin: dedigim gibi surup olayi zor simdilik. Mama degistirmistim. Yine aptamilin gazli ve kabiz bebekler icin olan mamasindan basladim. Ama hem faydasi olmadigi gibi hemde Tadi ve kokusu cok kotu :igrenc: Ben olsam icmem. Ama yavrum aclik belasina iciyor ama cok azaltti. Hemen midesini bastiracak kadar yiyor gerisini birakiyor. bugun eski mamasindan deneyim dedim neden yemiyor diye. Kuzum acliktan cikmiski yeddi. Hiic nazlanmadan  :aferin: :aferin: Eski mamaya donecegim yarindan sonra. Bari birde mamadan sogumasin yavrum  :-[ :-[
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Arkadaslar hepinize cook tesekkur ederim Ilginiz ve verdiginiz cevaplar icin.  :opucuk: :opucuk:
Dun Aysenurun onerisiyle havuc suyunu da denedim. Vee bugun Sercan bey kendi kendine yapti. hemde iki defa  :basardim: :basardim: :basardim: :basardim: Canim oglum bugun o kadar rahatti ki gulucukler atti. Tum oglesonu uyudu Hicbir huysuzlugu yoktu  :nazar: :nazar: Cok sagol Aysenur  :opucuk: :opucuk:
Bugunluk durum boyle. Eger devam ederse yine 2-3 gunde bir veririm. En azindan kendi kendine yapmis olur.Hic bir bebegin bu duruma gelmemesi dilegiyle Hepinize tekrar tesekkurler  :flowers: :flowers: :flowers:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

**Gül**

Sagolasin Gulsahimm. Ahhh benim sevincimi bir gorseydin sen resmen bayram ettim  :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: Hatta altini temizlerken uzerime isemesine bile aferinn benim ogluma diye tepki verdim  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

βαlκιz

ah bilmezmiyim canım
bizde kabız olduklarındaaa üzülürdük sonra yaptıklarında nasıl sevinirdikkk
kakasını yapınca gazını çıkarınca nasıl mutlu olurdukk
şimdi kocaman oldular :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

elif35

gülcüm çok zor durumdur bu durumlar kabızlık çok kötü birşey gerçekten ben yeni gördüm yazını yazdığın anda görseydimbende ya havuç suyu yada kayısı derdim kayısı da hemen geçiriyor.yağmurda geçen hafta kabız olmuştu 2 gün ıkınıyo ıkınıyo bilye gibi bişey çıkıyo o kadar ıkınmadan  :ehi: :ehi: baktım 2 gün geçmedi kayısılı danone koydum gece kaşık mamasının içine sabah 11 de bir başladı akşam yatana kadar 5 defa kaka yaptı içini boşalttı çocuğum  :ehi: :ehi:
sen gene olursa havuç suyu yada kayısı dene. :icon_thumright:

βαlκιz

ay kayısı çok fenaa yapıyo valla
bende küçükken kabız olurlarsa ellerine kayısı verirdim kuru kayısı
kemirirlerdi sonra cıııııııııııır :ehi:
geçenlerde kayısı reçeli almıştım yediler aman allahım cııııııııııııııııır :toothy10: unutmuşum kayısının fena yaptıgını
amaaan bidaha vermedim isal yapıyo fenaa  :ehi:

Zuhal34

Gül slm ilk basta gecmiş olsun diliyorum şayet sorun devam ederse kı umarım etmez sana tavsiyem her yaptıgın mamaya hakiki zeytin yagı koy 1 cay kassıgı bende ek olarak mama verıyorum ve her yaptıgım mamaya koyuyorum birde doktoruna sorarak biogay diye bir ilac var hemen duzene sokuyor onu sor doktoruna ben 10 gun kullandım ve duzene gırdı sabahları  mamaya bes damla damlatıp kullanıyorsun gecmıs olsun A.E.O

Biz Ne Paranın Delisi,Ne Şerefsizin gölgesi,Ne kansızların Bekçisi,Nede Yalanın Sahidi Olduk.Biz Gönlümüzün Efesi,Ortamların Delisİ Olduk..Bu Saatten Sonra Geçici Heves Değil.HAK EDENE NEFES OLURUZZZ.

**Gül**

Elif cok tesekkur ederim canim. Maasallah Yagmura cabuk atlatmis. Insallah birdaha olmaz. Kaysi suyunu da listeme aldim  ;) Hem oglumda yavas yavas buyuyor artik. Seceneklerim cogaliyor. Cok sagol canim.

Zuhal cok sagolasin tavsiyelerin icin. Zeytin yagini denedim ilk zamanlar. once cay kasigiyla verdim. yutamadi. Her seferinde tikandi oglum. Nefes alamadi. Birde boyle korkuttu beni  :-[ Sonrasinda dedigin gibi mamasina karistirdim her seferinde ama o da ise yaramadi  :-\ \\ilac konusunda da daha once tazdigim gibi Doktorumuz ilac taraftari degil Kucuk oldugu icin, Bu tur ilaclari da eczaneden recetesiz alamiyorum.

Ama cok sukur Bu hafta Cok daha iyi. Bu hafta basinda yine havuc suyu vermistim. Yapti. Ve sonrasinda hergun kendiliginden yapmaya basladi. Gunde yada 2 gunde bir yapiyor. Bunada sukur. En azindan kendiliginden yardimsiz yapabiliyor artik. Birara cok korkmustum. Kendi kendine hic yapamayacak gibi geliyordu. Ama maasallah su gunlerde gayet iyi. Insallah hep boyle gider  :amin: :amin: :amin:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Zuhal34

Anladım cnm benim bende ilk cay kasıgıyla verıyordum tıkanıyordu sonra mamaya koydum mamadada sorun yasadık hele mamanın sonuna kalıyordu zeytınyagı kötü oluyordu  :-[ ama zamanla alıstı ben vermekten vazgecmedım ilac konusunda doktoruna sormadan kullanma zaten ama cok ıyı duzenlıyor zaten senin bebişte düzelmiş Allahım nazarlardan korusun böyle devam eder inşallahh cnm A.E.O

Biz Ne Paranın Delisi,Ne Şerefsizin gölgesi,Ne kansızların Bekçisi,Nede Yalanın Sahidi Olduk.Biz Gönlümüzün Efesi,Ortamların Delisİ Olduk..Bu Saatten Sonra Geçici Heves Değil.HAK EDENE NEFES OLURUZZZ.

miray

benim kızımda 44 günlük sadece anne sütü alıyor
2-3 haftadr 4-5 günde kakasını yapıyor
zeytinyagı veriyorum ama işe yaramıyo
dr gliserin kansuk fitil verdi bi kere kullandım
alıskanlık yapar diye kullanmak istemiyorum
ama caresiz kullancam galiba yoksa cok aglıyor zorlanıyor
onu öyle görünce cok üzülüyorum  :crybaby2:  :crybaby2:

**Gül**

Alıntı yapılan: ܓ✿SarıPapatyamܓ✿ܓ - 18 Nisan , 2011, 20:58:43
benim kızımda 44 günlük sadece anne sütü alıyor
2-3 haftadr 4-5 günde kakasını yapıyor
zeytinyagı veriyorum ama işe yaramıyo
dr gliserin kansuk fitil verdi bi kere kullandım
alıskanlık yapar diye kullanmak istemiyorum
ama caresiz kullancam galiba yoksa cok aglıyor zorlanıyor
onu öyle görünce cok üzülüyorum  :crybaby2:  :crybaby2:
Canim gecmis olsun size de. Bizdede 1 ay bittikten sonra baslamisti. Daha onceki mesajlarda da yazdim denemedigim sey kalmadi. Doktor bizede fitil verdi. Sanirim sadece bagirsaklarini uyariyor baska etkisi yok. Bende hic istemiyorum kullanmayi ama cok zorlaninca mecbur yapiyorum. Cok sIk olmamakla birlikte rahatlamasi icin kullan derim. Devam ederse tekrar goturursun doktora. Ilac verebilir belki. Birde Sercana 1.5 aylikken elma ve portakal suyu onermislerdi doktorlar. Cok fazla degil 30ml kadar. onu da deneyebilirsin. 2.5 aylik olunca havuc suyunu sordum doktora verebilirsin dedi. o biraz ise yaradi. Simdilerde bazen hergun kendi yaoiyor bazen de 3 gun sonunda ben yaptiriyorum. insallah senin bebeginde biran once atlatir duzene girer  :amin: :amin: :amin:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

dilengisk

ya benim oglum da bugun 3. gun hala tık yok ama ıkınması falan da yok hani varda yapamıo gibi degil anlamıorum nereye gidio yedikleri? 3 gunde sadece 2 kere mama verdim icine zytnyagı damlatarak verdim smdiye kadar hergun 2 kere yaaprdı bu 3 gundur nie yapmıo anlamadım zorlanma beliritisi yok die sorun yapmıodum ama 3. gun oldu artık yapması gerek dimi...

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

dilekcim yağmur da 5 günde bir yapıyo
doktorum huzursuz değilse sorun olmaz dedi
ıkınması yoksa normalmiş artık geç yapması
ama 4-5 günün sonunda bi patlattıyo bommmmmmmmmm  :ehi: :ehi: :ehi:
bezden taşıyo vallahi  :k06: :k06:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 30 Nisan , 2011, 12:26:27
dilekcim yağmur da 5 günde bir yapıyo
doktorum huzursuz değilse sorun olmaz dedi
ıkınması yoksa normalmiş artık geç yapması
ama 4-5 günün sonunda bi patlattıyo bommmmmmmmmm  :ehi: :ehi: :ehi:
bezden taşıyo vallahi  :k06: :k06:

Aynen dünür bizimkide artik 3-4 güne anca yapiyuo bi yaptimi odasina girince kokular gelmeye basliyo  :k06:
ama gec yapmasi sorun olmuyo rahatsiz olmadigina gore iyi :D
Bide artik kati yapiyo bazen oyle ikiniyo ki kafasi kizariyo yinede aglamiyo artik  :ehi: