Bebegim kaka yapamiyor. Tecrubeli anneler yardim edin

Başlatan **Gül**, 28 Mart , 2011, 00:01:01

« önceki - sonraki »

**Gül**

Alıntı yapılan: esma... - 28 Mart , 2011, 00:32:02
tatlım sen yapman gereken her seyı yapmıssın benım bıldıklerımın :icon_scratch:bıde ne kadar suruyor kabızlıgı 5 gune kadar normal sayılıyo du galıba
Evet canim 7 gunu bile normal sayiyorlar. Ben en fazla 3 gun bekleyebildim. Cunku Sercan dayanamiyor artik. Daha once de dedigim gibi 20 saat uyumadigi oldu. Kucuccuk bir bebek nasil dayanir buna  :y25: :y25: Ve bu bir kerelik iki kerelik durum da degilki. 1 aydan fazladir hic yapamiyor kendi kendine. 2.-3. gunu artik iyice kotulesiyor bizde dayanamiyor yaptiriyoruz.  :-[ Ama o kadar aglayan cocuk yapar yapmaz oyle rahatliyorki aninda gulucukler atmaya basliyor.[/b][/i]
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Alıntı yapılan: selmay - 28 Mart , 2011, 00:50:34
gecmis olsun cnm ,valla herseiyde denemissin ama yapacak bisi yok benim kizimda tr ye

gittigimizde hava degisikliginden 5 gun yapmamisti ,yapacak bisiyok biliyorum annemle

bol bol  zeytin yag icirdik bigun bi yapti olmadik yerde ve sonra duzene girdi pes etme

cnm icir cay kasigiyla arada cok aglarsa da kulak cubuguyla rahatlat bebisi ,nolcak baska care yok cnm sabir diliyorum ... :amin: :amin:
Sagolasin canim. Zeytinyagini ilk verdigimde yapti hemen. Ama sonrasinda onu da icemedi. Yutamiyor ve tikaniyordu. -3 daha verdim yutamadi. Bende mamasina kattim ama fayda etmedi. Simdi tekrar deneyim bakalim biraz daha buyudu belki yutabilir  :(
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 28 Mart , 2011, 00:57:21
arkadaşım geçmiş olsun inşaallah düzene girer...
doktora danış tekrar... sen yapılacakları cidden yapmışsın ama mamalar falan hemen etkisini göstermez sanırım hergün yapma gibi bir durumları olmuyor.. bebeler ilk zamanlar daha sık çıkıyor sonra azalıyor diye biliyorum...ama ağlıyor acı çekiyor uyumuyor demişsin  :icon_scratch: :dontknow:  birde halk arasında eskiler sabunu incecik yontup fitil gibi onu koyarlarmış kakayla geri gelirmiş bunu arkadaşımın annesi yapmış hatta eşi kızmış yaptırmak istememiş ama bebenin rahatladığını görünce hep anne yap diye verirmiş kayınvalidesine... kulağa çok hoş gelmiyor ama baktımda bir tek bunu denememişsiniz annene sor bakalım biliyor mu duymuş mu  böyle bir şeyi eskiler çok yaparmış... :icon_scratch: :icon_scratch:
Cok sagol canim. Doktor isimiz zor burda yaa. Turkiyedeki gibi degil  :BangHead: :BangHead: :BangHead: Direk cocuk doktoruna gidemiyorsun. Once aile hekimine gidiyorsun o gerek gorurse hastaneye yolluyor. ona da iki defa goturdum kucuk ilac veremem diyor. En sonunda Sercanin nasil agladigini kendi de gordu bir fitil verdi sadece onu da kullanmanizi onermem dedi.  :-\
Sabun isini annemde soyledi canim o da ise yariyormus ama onun mantigi da kulak cubugu ve fitille ayni. uyarma yoluyla yaptirtiyor. Kendi kendine yapmasi daha dogru  :'(
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Alıntı yapılan: βαlκιz - 28 Mart , 2011, 01:08:59
caanıım benimmm
verilmesi gerekenleri vermişin ama yapmıyomuş
çok üzüldümmm
gaz ilacı ver oda rahatlatır yapar belki
inşallah  :amin: karnına masaj yap bidee

Sagol Gulsahcigim. Gaz ilacimiz yok ama onuda sorayim bakalim ezcaneye recetesiz varsa alayim. Normalde gaz sorunu hic olmadi. hem alttan hem ustten cikarip rahatliyor.  :nazar: Karnina masajida cok denedim halada deniyorum ama yok fayda etmiyor  :dontknow: :dontknow:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Alıntı yapılan: DER!N - 28 Mart , 2011, 12:02:14
Bir kaç gün sabahları aç karnına bir çay kaşığı kadar ya da az tereyağ koy ağzına bağırsaklarını yumuşatır ve besler bunun yapmasına faydası olur mu bilmiyorum ama çok sert yaparken bağırsakları zarar görmez en azından.

Geçmiş olsun.  :amin:

Onerin icin tesekkur ederim canim. Onu yutabilirmi acaba  :icon_scratch: 2 aylik henuz. Ama buda aklimda olacak Cok sagolasin
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 28 Mart , 2011, 12:42:05
Gul canim bu sorunu bende yasadim  :k06:

en kolay ve basit bi yol buldum islak mendille oglumun popusuna yavasca masaj yaparak

kaka yapmasini sagliyordum hem daha rahat hissediyor bu durumda  :k06:

ne zeytin yagi neden baska seyler denedim

Ahh eda senden duyup onuda denedim defalarca. Maasallah Hakanima ne guzel yaparmis   :aferin: :aferin: Bizimkinin kakasi da nazli yaa kendi gibi gelmek bilmiyor  :-\ :-\
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Alıntı yapılan: ● GϋŁ ßαКιşŁιм ● - 28 Mart , 2011, 14:36:09
Ceyhunda yapamiyor bazen, doktorumda bazen gunde iki kez yapabilecegi gibi
her iki gunde veya 3 gunde birde yapabilir bu cok normal demisti
bende senin yaptiklarinin cogunu denedim ama ise yaramisti  :dontknow:
son olarak Büsradan duydugumu yapmistim,
havuç suyu içirdim iki tatli kasigi, aksama kalmaz circir yapti kuzum
nasil rahatladim anlatamam :) (havuçu rendeledim biraz su ekledim tavada pisirdim suzgecten gecirdim
havucu ezdim, karistirip suyunu içirdim cok faydasi olduydu canim  :icon_thumright: )

Yavrum deneme tahtasina dondu  :sad1: iste denemedigim kalmadi. onlarin yaninda havuc nimet kalir Sagol aysecigim bunuda deneyecegim
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

βαlκιz

mamasını koyu yapıyo olabilirmisin ondanda olur
mamanın içine zeytin yagı koy
inşallah yapar  :sad1:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

**Gül**

Alıntı yapılan: ♥ ιкιz αηηєѕι ♥ - 28 Mart , 2011, 15:01:52
Gulcum hazir mamalar kabiz yapabiliyor bende kizlarima mama takviyesi yaptigim icin biliyorum...
Burda laktulos denen sivi surup halinde bir sey var her sabah 3 ml veriyordum kizlara hemsire önermisti gercekten cok yardimi oldu..
bence sen hemen hemsirene danis cunki kabizlik cok rahatsiz eder bebekleri
birde oglunu rahatlatmak icin onu yere yatir ayaklarini dizlerini yukari cek ve geri kendine cek bu sekilde kolayca kaka yapabilmesini saglarsin

cok gecmis olsun...

Duygucugum evet doktorlar da oyle soyluyor hazir mama kullanan bebeklerde cok goruluyormus. Hemsirelere de sordum her biri ayri sey onerdi denedim ama yok. Ilac verme taraftari degil hicbiri. Dun eczanedende sordum 2 aylik bebek icin yok diyor uygun ilac. Dedigin masaji hergun yapiyorum. Sercan da cok seviyor ama kaka yapmasina faydasi olmuyor  :-\
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Alıntı yapılan: βαlκιz - 28 Mart , 2011, 17:38:36
mamasını koyu yapıyo olabilirmisin ondanda olur
mamanın içine zeytin yagı koy
inşallah yapar  :sad1:

Ahh Gulsah ne guzel aklina geliyor bunlar cok sagolasin ama keske ondan olsa. Annem de dedi mamasi koyu olursa kabiz olur diye. Gunlerce denedim bir olcek fazla koydum suyunu. Ama degisen birsey olmadi. Yukarda da yazmistim zeytin yagini yutamadi diye mamasina da karistirdim ama yok yok yok  :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

Alıntı yapılan: **Gül** - 28 Mart , 2011, 17:32:03
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 28 Mart , 2011, 12:42:05
Gul canim bu sorunu bende yasadim  :k06:

en kolay ve basit bi yol buldum islak mendille oglumun popusuna yavasca masaj yaparak

kaka yapmasini sagliyordum hem daha rahat hissediyor bu durumda  :k06:

ne zeytin yagi neden baska seyler denedim

Ahh eda senden duyup onuda denedim defalarca. Maasallah Hakanima ne guzel yaparmis   :aferin: :aferin: Bizimkinin kakasi da nazli yaa kendi gibi gelmek bilmiyor  :-\ :-\
canim ya kiyamam ben ona  :'( umarim tez vakitte duzelir  :amin:

**Gül**

Alıntı yapılan: Pınar86 - 28 Mart , 2011, 17:18:04
Canım çok gecmiş olsun aynı durumu bizde yaşadık çok kötü bişey Allah yardımcınız olsun yavrum ıkına ıkına poposunu parçaladı bir tam faranjit olmuştu üstüne denk geldi neler çektik :(

doktorumuz metsil diye bir damla verdi günde 3 defa 8 damla verdim bir iki güne düzeldi arada bir hala oluyor oğlum 9.cu ayına kabızlığı hala yaşıyoruz bağırsak sistemleri bizimki gibi olmadığı için bu problem sık sık çıkıyor bugün baktım poposuna yine kabukları soyulmuş kızarmış krem falan sürdüm yemeklerine zeytinyağı koyuyorum sade olarak içiyorum metsil damla veriyorum böyle idare ediyoruz ufak ufak yapıyor resmen taş gibi ya :(

çok gecmiş olsun canım. :amin:
Alıntı yapılan: °o.O євяυ O.o° - 28 Mart , 2011, 17:04:10
gülcüm betülde 2 aylıkken bi kabız olmuştu 4 5

günde bir yapıodu ve dr umuz bifiform damla verdi bunu

bitene kadr kullan dedi nese aldık akşam verdim

beri gnde 2 kere yapar kuzumm ;)

bu ilacı denemeni tavsiye ediorum  :icon_thumright:

Kizlar cok sagolun. keske Turkiyede olsam. Doktor bir ilac verir kullaniriz. olmadi boyle sizin tavsiyelerinizle gider eczaneden alirim. Ama burda o imkanim yok. Bu tur ilaclari recetesiz vermiyorlar. Doktor da yazmiyor kucuk diye. Dun abimden yollamasini istedim. Duphalac diye bir surup varmis. bugun yollayacakti ama o da raporsuz ilaclarin gonderimi yasakmis. Yollayamiyor. Su aralar bir gidip gelen olsa Turkiyeye her ilactan getirtecegim ama gorunurlerde yok  :BangHead: :BangHead: :BangHead:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Gülüm çok geçmiş olsun hayatım öncelikle  :flowers:
Rüz de ilk aydan sonra kendi yapamamaya başlamıştı bende neler neler denemedim  :sad1: Çubukla yaptırıyorduk ama daha sonra doktorumuz 2 aylıkken Duphalac şurup verdi mamasının içine ekliyordum günde 3 kere onun sayesinde sabah akşam yapıyordu kuzum  :amin: Bir yerden sonra onu bıraktm fitille yaptırdım derken kendi kendine yapmaya başladı  :amin: Muhakkak ya o şurubu ya da gazı için sab simplex damlayı verebilirsin rahata erer kuzucum  :love9: :love9: :love9:

Lă_Tăhzen!

serife26

DUPHALOC içirsin bencede,hem şekerli bebek kolay içer onu,mamaya-süte her şeye de karıştırılabilir,ve yanetkili fln bişe değil,çok rahatlatır bebişi...geçmiş olsunnn...