2011 BAHAR MELEKLERİ

Başlatan ♥♥♥gülbeşeker♥♥♥, 27 Mart , 2011, 10:54:52

« önceki - sonraki »

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: **YeŞiLzEytİN** - 17 Nisan , 2011, 10:39:03
Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 01 Nisan , 2011, 22:09:56
ayşecim ve ayçacım Allah uzun ömür versin meleklerinize
size bişey soracam
doğum kiloları ve dr doğmadan önce ultrasonda söylediği tutuyormu
sırf kilolu diye sezeryana gidiyor  sanki bizim doğum şeklimiz
cnm kusura bakma giremiyorum çok sık yeni gördüm bnm de tuttu 3.600 demişti doğumdan 1 hafta önce 3.800 oldu... bendede tuttuhayırlısı ne ise o olsun cnm ben normal doğum yaptım ...inşallah herşey isteğine göre olur cnm...
evet canım doğumdan 1 saat önce dr 4500 gr olarak ölçtü ve tam okadar oldu oğluşum dr umdan Allah razı olsun çok iyiy ve tecrübeli
eğer normal doğum yapsaydım halim ne olurdu bilmem

AyNi

merhaba bahar anneleri, biz bugün 7 haftalık olduk  :nazar: :nazar:  kızım 3 gündür, salı günden beri kakasını yapmıyordu  :sad1: bu yüzden doktora gittik. doktor bu aydaki bebeklerde olur dedi. mama verdikten sonra bol su ver dedi... benim bol bol kaysı yememi tavsiye etti. mama miktarımızıda arttırdı, doymuyor olabilir diye. kilomuz 4340 gr, boyumuz 55 cm olmuş  :nazar: doktor poposunu küçük bişeyle uyarınca hemen kakasını yaptı, ortalığı batırdı kızım  :k06: :k06: :k06:

kızlar siz bebeklerini gece uykusuna kaçta yatırıyorsunuz? gündüz ve gece uyku düzeniniz varmı?

AyNi

sayfaya giren mi yok, yoksa paylaşmak mı istemiyorsunuz anlamadım  :icon_scratch: :icon_scratch:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Ayşecim hoşgeldin canım  :flowers:
Minnoşa kocaman  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
Hayatım henüz 7 haftalık ( 2 ayın içinde ) olan bir bebekte pek bir düzen aranmaz aranmamalı da zaten :k06:
3.aydan sonra uyku saatleri artar 4-5 saat civarında olur.Ayrıca kaka için doktoruna sonuna kadar katılıyorum bazı gerzek doktorlar su vermeyin diyorlar ama çok çok yanlış :caca: Ben Rüzgar'ın sarılığını su sayesinde attırmıştım :icon_thumright:
Huysuzluğu gaz sancısı filan varsa rezene de verebilirsin bir çay kaşığının yarısı kadar şekerle beraber :icon_thumright:
Poposunu uyarınca hemen yapar keratalar zaten :k06: Kulak çubuğu ya da fitil de alabilirsin fitilin hepsini atmana gerek yok uyarsa kafi :icon_thumright:

AyNi

Alıntı yapılan: тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят - 01 Mayıs , 2011, 12:12:13
Ayşecim hoşgeldin canım  :flowers:
Minnoşa kocaman  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
Hayatım henüz 7 haftalık ( 2 ayın içinde ) olan bir bebekte pek bir düzen aranmaz aranmamalı da zaten :k06:
3.aydan sonra uyku saatleri artar 4-5 saat civarında olur.Ayrıca kaka için doktoruna sonuna kadar katılıyorum bazı gerzek doktorlar su vermeyin diyorlar ama çok çok yanlış :caca: Ben Rüzgar'ın sarılığını su sayesinde attırmıştım :icon_thumright:
Huysuzluğu gaz sancısı filan varsa rezene de verebilirsin bir çay kaşığının yarısı kadar şekerle beraber :icon_thumright:
Poposunu uyarınca hemen yapar keratalar zaten :k06: Kulak çubuğu ya da fitil de alabilirsin fitilin hepsini atmana gerek yok uyarsa kafi :icon_thumright:

cevabın için saol canım  :flowers: :flowers: doktor bana sakın uyarma dedi  :icon_scratch: :icon_scratch: iki gündür kendi yapıyor çok şükür zaten  :amin: :amin: inşallah yapar artık..

AyNi

sarıpapatyam demekki bu aylarda bebeklerde oluyor kabızlık... sen mama veriyomusun bebeğine? bizde haftaya aşı olacağız, ateş yapıymuş galiba o aşı, o yüzden biraz korkuyorum yaa...  :-\ sağlık ocağı ateş düşürücü şurup yazdı, ateşlenirse verirsin dedi.... şu aşıyı bi atlatsaydık hayırlısıyla  :'(

**YeŞiLzEytİN**

bizde bugün aşımızı olduk çok ağladı vurulurken şimdilik ateş falan yok ....
gυωєη∂ıgıм тєк ѕєун!!αуηαуα вαктıgıм∂α gσя∂υgυм ωє уυкαяıуα вαктıgıм∂α gσяємє∂ıgıм∂ıя!!!    

ceylin eslem

selam arkadaşlar
bizde 9 haftalık olduk.doğduğundan beri ne kaka nede çiş problemimiz olmadı.sadece yanaklarında pamukçuk oluştuğundan emmede problem yaşadık onuda sağarak biberonla vererek atlattık.benim oğlum kilo tablosuna göre biraz üst sınırda.6 kilo olduk.3.150 ile doğmasına göre bencede çok iyi kilo almış.uyku düzenimizde gayet iyi 16 saat uyuyor.gecemizde rahat.öyle mımmız sürekli ağlayan kucak isteyen bebekte değil.böyle anlatıyorum ama nazardan korkuyorum.şanslı bir anneyim galiba.
kakasını yapmada problem yaşayan arkadaşlar varmış.ben altını açınca poposunu siliyorum biraz açıkta bekletiyorum. bacaklarını karnına doğru itiyorum birazda böyle yapınca gazını yapıyo ıslak mendillede poposunun deliğine hafifçe dukunuyorum uyarınca hemen bezine dolduruyor.birisi fitil kullanıyorum diye yazmışta fitil kullamak doğrumu acaba.hasta olmayan bebeğe fitil zararlı değilmi. geçen hafta aşısını oldu verem karma aşı.2 gün akşamları çok ağladı onun dışında bir problem olmadı.ateşide olmadı.

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

Alıntı yapılan: ceylin eslem - 05 Mayıs , 2011, 16:51:47
selam arkadaşlar
bizde 9 haftalık olduk.doğduğundan beri ne kaka nede çiş problemimiz olmadı.sadece yanaklarında pamukçuk oluştuğundan emmede problem yaşadık onuda sağarak biberonla vererek atlattık.benim oğlum kilo tablosuna göre biraz üst sınırda.6 kilo olduk.3.150 ile doğmasına göre bencede çok iyi kilo almış.uyku düzenimizde gayet iyi 16 saat uyuyor.gecemizde rahat.öyle mımmız sürekli ağlayan kucak isteyen bebekte değil.böyle anlatıyorum ama nazardan korkuyorum.şanslı bir anneyim galiba.
kakasını yapmada problem yaşayan arkadaşlar varmış.ben altını açınca poposunu siliyorum biraz açıkta bekletiyorum. bacaklarını karnına doğru itiyorum birazda böyle yapınca gazını yapıyo ıslak mendillede poposunun deliğine hafifçe dukunuyorum uyarınca hemen bezine dolduruyor.birisi fitil kullanıyorum diye yazmışta fitil kullamak doğrumu acaba.hasta olmayan bebeğe fitil zararlı değilmi. geçen hafta aşısını oldu verem karma aşı.2 gün akşamları çok ağladı onun dışında bir problem olmadı.ateşide olmadı.

maşallah canım  :nazar: :nazar: :nazar:
biz de dün aşı olduk.benim kız gündüzleri ancak 1,5 ya da 2 saat uyuyor.hep kucak istiyor.hiç iş yaptırmıyor bana.şimdi de kucağımda mızmızlanıp duruyor.kg muz bizim de iyi çok şükür.gaz için zinco kullanıyorum.bacaklarını hareket ettiriyorum.
allah hepimizin yardımcısı olsun inş.

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Selam kizlar insallah hersey yolunda gidiyordur hepiniz için  :amin:

Ceylin eslem bebegin cok tatli  :binkybaby: optum o tombik yanaklarindan  :-* :nazar:

ceylin eslem

senin oğluşunda çok datluu. maşallah aman nazar değmesin.  :nazar:  :nazar:  :nazar:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: ceylin eslem - 05 Mayıs , 2011, 23:29:47
senin oğluşunda çok datluu. maşallah aman nazar değmesin.  :nazar:  :nazar:  :nazar:

sagol canim amiiinn  :amin:
Ceyhun'un daha kucuk haline benzettim biraz oglusunu :)

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 06 Mayıs , 2011, 11:07:19
Ayşenur bende senin oğlunun bebekliğine benim kızıma benzetiyorum  :icon_scratch: çok garip ama bazen resim eklediğin zaman kızıma benziyor sanki  :k06: :k06: bak mesela bu resimde benziyor sanki, yada ben senin oğlunu yanlış hatırlıyorum  :k06: :k06:

Uploaded with ImageShack.us

aaa adasim evt benziyor ceyhuna  ;D
ka$ yapilari kafalari, bidikliklari filan ayni  :k06: ceyhun biraz daha tombik yanakli sadece  ;D

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

AyNi

:k06: :k06: :k06: evet benimkinin tombiş yanakları yok, ceyhunun maşallah yanakları tombiş  :k06: :k06:

ceyhunada maşallah...