2011 BAHAR MELEKLERİ

Başlatan ♥♥♥gülbeşeker♥♥♥, 27 Mart , 2011, 10:54:52

« önceki - sonraki »

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 12 Nisan , 2011, 23:24:34
ece su arkadaşım, dediğin gibi sivilceler bi taraftan iyileşiyor bi taraftan geri çıkıyor  :BangHead: inşallah yavrularımızın canını acıtmıyordur, bakınca bayağı iltihaplı sivilce gibi görünüyor..

çapak için doktor bişey vermedi, sadece ılık su ve pamukla sil dedi.. zaten öyle yapıyorum aslında.. bi kaç hafta sonra geçmezse bende diyeyim, damla filan versin... yazık yavruma  :sad1:

kilosu bir ayda, doğduğu tarihten itibaren 800 gr almış (arada 250 gr zayıflamıştı) boyuda yaklaşık 5 cm uzamış  :nazar: :nazar: seninki ne kadar almış? normal de ilk ay ne kadar almalı biliyomusun? bana doktor bu ay en az 600 gr almalı, yoksa yeteri kadar beslemiyor demek dedi, ama normali ne kadar bilmiyorum

benim bebek maşallah 1kg aldı ayşecik.1 ayda en az 600gr almalı.ideali ayda 1 kg derler.merak etme diğer ayda alır.boyumuz da sizinki gibi yaklaşık 5 cm uzadık.

o sizvilce gibi şeyler genelde her bebekte oluyor.onun için önemsemiyorum.her doktor da farklı cvp veriyo.bi arkadaşa çok mu sıcak tutuyorsunuz bebeği demiş.diğeri de ilaç verir.bi başka doktor da normal der.am etrtafımdaki bi çok bebekte çıktığını gördüm yani.

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

Alıntı yapılan: ceylin eslem - 14 Nisan , 2011, 20:53:26
merhaba arkadaşlar bizde 49 günlük olduk.bebeğim 37+5 günlükken doğdu. 3.150 kilo idi doğduğunda,şimdi tam bilmiyorum ama 2 hafta önce 4,900 gr. dı.şimdi 5 buçuk vardır.yüzündeki sivilce olayı bizdede vardı doktorum krem verdi hemen geçti.ben niye çıktığını biliyorum çünkü yanaklarını çok öpüyorum napim dayanamıyorum hele şimdi bide  tombullaştı elimde olsa ısıracam kendimi zor tutuyorum :k06:  çok mızmız bir bebek değil.bir türlü şu uykusuzluk olayına alışamadım.uykuya çok düşkünüm zaten.geceleri kalkmak ölüm gibi geliyor bazen.hamileliğimde uyku problemi hiç yaşamadım vucuk hazırlıksız bu duruma sanırım. doğduğunda yapmam dediğim birçok şeyi yaptım.bazen öyle zamanlar oluyorki gelde yapma.kucakçı olmıycak dedim.kucağımdan indirmiyorum.ayağımda sallayarak uyutmıycam dedim.sallayarak uyutuyorum. kızlar biz dışarı gezmelerine çoktan başladık siz ne durumdasınız bebişlerinizi sokağa çıkartıyormusunuz?

maşallah canım bebeğin iyi kg almış. :nazar: :nazar: :nazar:
günde kaç kere kalkıyorsun geceleri.merak etme bi bebek illaki birşeylere alışıyor.benimki de kucakta uyumayı çok seviyor.uyanık old zamanlar hep onunla ilgileniyorum...

ceylin eslem

canım aslında öyle çok kalkmıyoda ben alışık olmadığım için zor geliyor.şöyle diyelim gece 2 gibi kaldırıyor doyuruyorum zaten emerken uyuyor.sonra 5 gibi gene uyanıyorum.ondan sonra 8 lere kadar uyumuyor.ama bu aralar çok iyiyiz.gece banyolarına başladık ondanmıdır bilmem 9 a kadar ful uyuyoruz 2-3 kere kalkıp doyurup tekrar uyuyor  :nazar:  :nazar:  :nazar:  ama size tavsiye gece 12 gibi banyo yaptırın o kadar güzel uyuyorki gece boyunca sadece acıktığında uyanıyo.

shekersheyler

Alıntı yapılan: ceylin eslem - 15 Nisan , 2011, 14:45:54
canım aslında öyle çok kalkmıyoda ben alışık olmadığım için zor geliyor.şöyle diyelim gece 2 gibi kaldırıyor doyuruyorum zaten emerken uyuyor.sonra 5 gibi gene uyanıyorum.ondan sonra 8 lere kadar uyumuyor.ama bu aralar çok iyiyiz.gece banyolarına başladık ondanmıdır bilmem 9 a kadar ful uyuyoruz 2-3 kere kalkıp doyurup tekrar uyuyor  :nazar:  :nazar:  :nazar:  ama size tavsiye gece 12 gibi banyo yaptırın o kadar güzel uyuyorki gece boyunca sadece acıktığında uyanıyo.

ayyy tatlım bayıldım ben bu tontişe maşallah Allah bağışlasın canım  :opucuk: :nazar:

AyNi

kızlar bu minik sivilcelerden sizin bebeğinizin saçlarının arasında da varmı??  :icon_scratch: :icon_scratch: bebeğimin kafası hep minik kızarıklar olmuş  :-\ :-\ bi kaç güne geçmezse doktora tekrar götürsem mi??  :dontknow:

βαlκιz

mirayyy canım kırkınız çıktı demek maşallah yaa özledik seni
nsıl gidiyo iki çocukla hayat uslularmı  :nazar:

ayşecik bak yukarda bende yazdım miray arkadasta yazmış oku
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

AyNi

Alıntı yapılan: βαlκιz - 15 Nisan , 2011, 15:48:37
  mirayyy canım kırkınız çıktı demek maşallah yaa özledik seni
nsıl gidiyo iki çocukla hayat uslularmı  :nazar:

ayşecik bak yukarda bende yazdım miray arkadasta yazmış oku

okudum canım saol...  :flowers: önce sadece yanağındaydı, onlar geçti sayılır, ama şimdi kafasında, saçlarının içinde  :-\ herhalde onlarda geçer o şekilde...

ceylin eslem

ayşecik merak etme benim sıpa dada vardı saçlarının arasındada vardı tek tük ,göğsünde  sırtındada vardı.çok şükür geçti.yeni doğan bebeklerde olur merak etme sen.doktorum çok önemli bişey olmadığını söylemişti bana.

AyNi

Alıntı yapılan: ceylin eslem - 15 Nisan , 2011, 21:46:05
ayşecik merak etme benim sıpa dada vardı saçlarının arasındada vardı tek tük ,göğsünde  sırtındada vardı.çok şükür geçti.yeni doğan bebeklerde olur merak etme sen.doktorum çok önemli bişey olmadığını söylemişti bana.

anladım canım, bizde salı günü kontrole gitmiştik, ama dediğim gibi sadece yanağında vardı... doktor normal, geçer dedi bizede... başında da çıkınca şaşırdım... acemilik işte  :k06: :k06:

**YeŞiLzEytİN**

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 01 Nisan , 2011, 22:09:56
ayşecim ve ayçacım Allah uzun ömür versin meleklerinize
size bişey soracam
doğum kiloları ve dr doğmadan önce ultrasonda söylediği tutuyormu
sırf kilolu diye sezeryana gidiyor  sanki bizim doğum şeklimiz
cnm kusura bakma giremiyorum çok sık yeni gördüm bnm de tuttu 3.600 demişti doğumdan 1 hafta önce 3.800 oldu... bendede tuttuhayırlısı ne ise o olsun cnm ben normal doğum yaptım ...inşallah herşey isteğine göre olur cnm...
gυωєη∂ıgıм тєк ѕєун!!αуηαуα вαктıgıм∂α gσя∂υgυм ωє уυкαяıуα вαктıgıм∂α gσяємє∂ıgıм∂ıя!!!    

almra

17 Nisan , 2011, 17:25:07 #55 Son düzenlenme: 17 Nisan , 2011, 17:33:02 almra
Ceylincim bizimde bugun kırkımız çıktı 8 martta doğmuştu Adacım 20 günlükken bi başladık gezmeye maşallah gezmediğimiz alışveriş merkezi kalmadı:)yanlız gittiğimiz her yerde ilgi üzerimizde olmasa daha rahat gezicez kızımla, modayı şimdiden öğrensin dimi ama :k06: :k06: :k06:

AyNi

ooofffff benim eşim bizi gezmeye götürmüyor  :crybaby2: :crybaby2: hep bir bahane buluyor. hava soğukmuş, bebek üşürmüş filan  :sad1: :sad1: dün bu yüzden bayağı tartıştık... dedim bu kadar üstüne düşme, üstüne düştükçe daha çok hastalanır, hem temiz havaya vs bebeğinde benimde ihtiyacım var... şimdiye kadar iki kere hastaneye iki kerede sağlık ocağına kontrole gittik, o da acele acele hemen gidip geldik  :BangHead: :BangHead: :BangHead: yarın hava güzel olursa markete götürecekmiş bizi  :violent1: :violent1: biraz daha büyürse istediğimiz yere gidermişiz... inşallah eşim eskisi gibi olur, bu hali beni çok bunaltıyor  :crybaby2: :crybaby2:

almra

yazık size ya :'( umarım bugün gezersiniz bebeğinizle...

βαlκιz

miraycım kullanabilirsin ben kullandım faydası oluyo zinco damlada çook iyi oda çok iyi  :icon_thumright: inş. işe yarar
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

ipek_lab

bizde 32 günlük olduk gaz için sab simplex kullanıyoruz bitkisel bir ilaç şimdilik işe yarıyo