2011 BAHAR MELEKLERİ

Başlatan ♥♥♥gülbeşeker♥♥♥, 27 Mart , 2011, 10:54:52

« önceki - sonraki »

AyNi

merhaba bahar anneleri, biz bugün tam bir aylık olduk  :nazar: :nazar: hepatit B aşımız oldu bugün. 3.910 gr olmuşuz, boyumuzda yaklaşık 51 cm  :nazar: :nazar: yarın kalça ultrasonu ve işitme testi yapılacak... inşallah sorun çıkmaz...

benim bebeğimin yanaklarında küçük iltihaplı sivilceler çıktı kızlar  :sad1: saçlarının içinde de var bi kaç tane.. sağlık ocağındaki hemşire olabilir, bebeklerde normal filan dedi, ilaç vermiyoruz bunun için dedi...   :sad1:

bide sağ gözü sürekli çapaklanıyor, kayınvalidem buradayken bi kaç kez çay ile sildi ama o da işe yaramadı...  :sad1:

bunlar bebeklerde normal şeyler ama hemen geçsiiiiiinnn  :violent1: :violent1:

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 11 Nisan , 2011, 16:05:28
merhaba bahar anneleri, biz bugün tam bir aylık olduk  :nazar: :nazar: hepatit B aşımız oldu bugün. 3.910 gr olmuşuz, boyumuzda yaklaşık 51 cm  :nazar: :nazar: yarın kalça ultrasonu ve işitme testi yapılacak... inşallah sorun çıkmaz...

benim bebeğimin yanaklarında küçük iltihaplı sivilceler çıktı kızlar  :sad1: saçlarının içinde de var bi kaç tane.. sağlık ocağındaki hemşire olabilir, bebeklerde normal filan dedi, ilaç vermiyoruz bunun için dedi...   :sad1:

bide sağ gözü sürekli çapaklanıyor, kayınvalidem buradayken bi kaç kez çay ile sildi ama o da işe yaramadı...  :sad1:

evet bu söylediklerinin hepsi kızımda da oldu.sivilceler bi yandan iyileşiyor başka yerden tekrar çıkıyor.
çapak ilk hafta olmuştu.doktor bi damla yazdı ve 5 gün kullandık geçti.bizim de sağ gözümüzde olmuştu.
bu arada bebeğin kaç kg almış.boyu ne kadar uzamış??

bunlar bebeklerde normal şeyler ama hemen geçsiiiiiinnn  :violent1: :violent1:

AyNi

pazartesi sağlık ocağında 3.910 gr çıkmıştı, bugün doktorumuzda 3.780 gr çıktı  :icon_scratch: :icon_scratch: ama sağlık ocağındaki süper zeka hemşire kıyaferleriyle tarttı, galiba fark ondan... yani yaklaşık 800 gr almış boyu 53 cm, 5 cm uzamış  :nazar: :nazar:

işitme testi ve kalça ultrasonu olduk, ikisinde de sorun çıkmadı çok şükür, sonuçlar gayet güzel dedi doktorumuz  :nazar: :nazar:

kızlar sizde bebeklerinizi oyalamakta zorlanıyomusunuz? mesela uyanık olduklarında karınlarınıda doyurduktan sonra napıyosunuz? benimki hemen sıkılıyo, karnı tok olsada göğüsümü istiyor. oyuncaklar filan zaten daha ilgisini çekmiyor... sadece altını açık havalandırdığım zaman uslu duruyor, tepiniyor kendi kendine  :k06: :k06: o da en fazla 15-20 dk. geri kalan zaman biraz sallıyorum biraz şarkı söylüyorum  :k06: :k06: siz nasıl oyalıyosunuz bebeklerinizi?

AyNi

12 Nisan , 2011, 23:24:34 #33 Son düzenlenme: 12 Nisan , 2011, 23:27:11 ~Ayşecik~
ece su arkadaşım, dediğin gibi sivilceler bi taraftan iyileşiyor bi taraftan geri çıkıyor  :BangHead: inşallah yavrularımızın canını acıtmıyordur, bakınca bayağı iltihaplı sivilce gibi görünüyor..

çapak için doktor bişey vermedi, sadece ılık su ve pamukla sil dedi.. zaten öyle yapıyorum aslında.. bi kaç hafta sonra geçmezse bende diyeyim, damla filan versin... yazık yavruma  :sad1:

kilosu bir ayda, doğduğu tarihten itibaren 800 gr almış (arada 250 gr zayıflamıştı) boyuda yaklaşık 5 cm uzamış  :nazar: :nazar: seninki ne kadar almış? normal de ilk ay ne kadar almalı biliyomusun? bana doktor bu ay en az 600 gr almalı, yoksa yeteri kadar beslemiyor demek dedi, ama normali ne kadar bilmiyorum

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: °♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥° - 11 Nisan , 2011, 15:57:07
sayfaniz hayirli olsun  :flowers: :flowers:
bizde bahar bebegiydik  :love9: ikinciside sonbahar bebegi olcak insalah baharlar ugurum benim  :love3:
:amin: INSALLAH BENIMDE UĞURUM OLUR  :amin:

βαlκιz

ayşecik
bebeginin gözünü sütünle sil hemen geçer. ben öyle yapmıştım :icon_thumright:
yüzünde çıkanlar isilik galibaa sıcaktan olur aslında
yüzünüde sil devamlı ıslak mendil sürme yüzüne
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

ceylin eslem

merhaba arkadaşlar bizde 49 günlük olduk.bebeğim 37+5 günlükken doğdu. 3.150 kilo idi doğduğunda,şimdi tam bilmiyorum ama 2 hafta önce 4,900 gr. dı.şimdi 5 buçuk vardır.yüzündeki sivilce olayı bizdede vardı doktorum krem verdi hemen geçti.ben niye çıktığını biliyorum çünkü yanaklarını çok öpüyorum napim dayanamıyorum hele şimdi bide  tombullaştı elimde olsa ısıracam kendimi zor tutuyorum :k06:  çok mızmız bir bebek değil.bir türlü şu uykusuzluk olayına alışamadım.uykuya çok düşkünüm zaten.geceleri kalkmak ölüm gibi geliyor bazen.hamileliğimde uyku problemi hiç yaşamadım vucuk hazırlıksız bu duruma sanırım. doğduğunda yapmam dediğim birçok şeyi yaptım.bazen öyle zamanlar oluyorki gelde yapma.kucakçı olmıycak dedim.kucağımdan indirmiyorum.ayağımda sallayarak uyutmıycam dedim.sallayarak uyutuyorum. kızlar biz dışarı gezmelerine çoktan başladık siz ne durumdasınız bebişlerinizi sokağa çıkartıyormusunuz?

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 13 Nisan , 2011, 03:11:30
Alıntı yapılan: °♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥° - 11 Nisan , 2011, 15:57:07
sayfaniz hayirli olsun  :flowers: :flowers:
bizde bahar bebegiydik  :love9: ikinciside sonbahar bebegi olcak insalah baharlar ugurum benim  :love3:
:amin: INSALLAH BENIMDE UĞURUM OLUR  :amin:

insallah sibelim  :amin: :amin: :amin:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

Balböceği

Balböceği

Miraycim Kirkiniz Hayirli olsun Masallah bebegine  :nazar:

Benim oglumun yuzundede sivilceler taramisti kayboluyordu

sonra bidaha cikiyordu hic bisi kullanmadim gecti cok sukur.

ღ♥ Nilda♥ღ

.   

ღ♥ Nilda♥ღ

Alıntı yapılan: ܓ✿SarıPapatyamܓ✿ܓ - 15 Nisan , 2011, 00:35:06
Ayse ve ceylineslem maşallah bebislerinize
benimkinin yuzundede çıktı sivilce gibi seyler
Dr giysilerini 2 defa durula dedi ve senin yediğin bişeyde alerji yapmış olabilir dedi
bı krem verdi 1-2defa sürdüm gecti bizimki baya bı çoğalmıştı
ve bizim bugün kirkimiz çıktı  :hieyt:
40 gün boyunca evdydik sadece hastaneye gittik
Cok bunaldım 
hafta sonu Ins anneanneye gitcez :occasion5:
ya bide benim minnosumda kakasini 3-4 günde yapiyo 2 haftadır
Dr fitil verdi ama ben kullanmak istemedim alışkanlık  yapar diye
acaba kullansammi
sizin bebisler ne durumda 

:-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo kızzzz sen hangi ara bebek  yaptın anaaaaaammm  :icon_scratch: :icon_scratch:

ben çok ayrı kalmışım  :k06: :k06:

hayırlı uğurlu olsun canım benim  :opucuk: :opucuk:
.   

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ܓ✿SarıPapatyamܓ✿ܓ - 15 Nisan , 2011, 00:35:06
Ayse ve ceylineslem maşallah bebislerinize
benimkinin yuzundede çıktı sivilce gibi seyler
Dr giysilerini 2 defa durula dedi ve senin yediğin bişeyde alerji yapmış olabilir dedi
bı krem verdi 1-2defa sürdüm gecti bizimki baya bı çoğalmıştı
ve bizim bugün kirkimiz çıktı  :hieyt:
40 gün boyunca evdydik sadece hastaneye gittik
Cok bunaldım 
hafta sonu Ins anneanneye gitcez :occasion5:
ya bide benim minnosumda kakasini 3-4 günde yapiyo 2 haftadır
Dr fitil verdi ama ben kullanmak istemedim alışkanlık  yapar diye
acaba kullansammi
sizin bebisler ne durumda
hosgeldın mıraycım  :opucuk:
benımde gozum senı arıyordu
yıgenımle senın kızın arasında 5 gun var bızımde kırkımız cıktı
aynı rumeysa gıbı tuvaletını ıkı gunde yapıyor
ama mama verıyor annesı
anne sutu emmedı canım
onunda dooktoru fıtıl vermış
arad kullanıyor

ღ♥ Nilda♥ღ

iyi yapmışın ablaya bi kardeş lazımdı sağlıklı huzurlu büyütmek nasıp etsin rabbimm  :amin: :amin:

benimde iyi çok çok şükür olsun allaha yandaki resimde olduğu gibi işte yarın 6 ayımız bitiyoo yarı yaşımıza girdik artıkın  :k06: :k06: büyüyoruzz işte ama bi bilmişki sormayın  :binkybaby:
.   

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ܓ✿SarıPapatyamܓ✿ܓ - 15 Nisan , 2011, 01:02:05
Hb sibosum canım benim özledim seni valla  :opucuk:
hayırlı olsun senin yeğeninde
Allah anali babali büyütsün
benimki sadece beni emiyo
Cok sukur sutum yetiyo şimdilik  :nazar:
ama buna rağmen zor yapiyo kuzum

nildos saol canım  :opucuk:
evet canım bende şaşıyorum kendime ne ara hamile kaldım dogurdum diye
senin fıstık nasıl büyüdumu