2011 BAHAR MELEKLERİ

Başlatan ♥♥♥gülbeşeker♥♥♥, 27 Mart , 2011, 10:54:52

« önceki - sonraki »

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

çok olur ama merak etme ona da maviş maviş yiğenlerim var
hatta birinin adıda azra
çifte azraları alırsın  :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14:

aydinays

0y oyyy maşallah gelinler damatlar yapılmış. :k06: :k06: :k06:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

zubeyde22

SELAM ARKADAŞLAR EK GIDAYA HEMEN BAŞLAYAN ARKADAŞALRI OKUDUM BEN HALA BAŞLAMADIM 5.5 AYLIKKEN BAŞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM gültanesi ve medine arkadaşlar başlamış ben yanlışmı yapıyorum bilimiyorum ama daha erken diye düşünüyorum.....benim bebişim şimdi tam 7 kilo ve 3.5 aylık boyuda 63 cm doktor başla filan demedi ne yapayım 4 ay bitince başlayımı ne dersiinz kızlar..

aydinays

maşallah canım nede tatlı. Allah nazarlardan saklasın prensesini. Ahh bal bal yeye bayılmazsın. :love9: :love9: :love9:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

zubeyde22

Alıntı yapılan: aydinays - 14 Ağustos , 2011, 11:12:44
maşallah canım nede tatlı. Allah nazarlardan saklasın prensesini. Ahh bal bal yeye bayılmazsın. :love9: :love9: :love9:
saol canım teşekkürler

medine

Alıntı yapılan: zubeyde22 - 14 Ağustos , 2011, 10:55:57
SELAM ARKADAŞLAR EK GIDAYA HEMEN BAŞLAYAN ARKADAŞALRI OKUDUM BEN HALA BAŞLAMADIM 5.5 AYLIKKEN BAŞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM gültanesi ve medine arkadaşlar başlamış ben yanlışmı yapıyorum bilimiyorum ama daha erken diye düşünüyorum.....benim bebişim şimdi tam 7 kilo ve 3.5 aylık boyuda 63 cm doktor başla filan demedi ne yapayım 4 ay bitince başlayımı ne dersiinz kızlar..
slm zubeyde evet basladim ama oyle devamli ogun olarak vermiyorum 2 3 gunde bir meyve puresi sebze puresi falan veriyorum alissin diye ben 3 aylikken falan parmagimin ucuyla tattiriyordum biseyler ama cok deil tadimlik sadece ama daha kucuk 4.5 aylikken falan basla istersen yavas yavas benim doktorumda baslamami tavsiye etmedi kilo problemi falan yok diye ama sonrada yemiyorlar napiyim ama dedigim gibi azar azar basla 1 2 tatli kasigi falan ver......bu arada kizin cok tatli masalllah op benim icin yanaklarindan
sen benim herseyimsinn:)

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

ZÜBEYDECİM BENDE ÖYLE YEMEK GİBİ YEDİRMİYORUM
MMESELA BUGÜN YOPLAMDA 2-3 YEMEK KAŞIĞI KADAR ELMA PÜRESİ VERİYORUM,YARIN ÜZÜM SUYU FALAN
MİKTARLARI AZ VE HERGÜN TEK ÇEŞİT
6 AY DOLANA KADAR BÖYLE YAPCAM

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

benim kızım yoğurt yemiyor.yediğimiz şeylere ağzı açık bakıyor.ben de parmağımla veriyorum ne yiyorsak o an. ama burun kıvırıyor.çok iştahsız ne yapacağım bilmiyorum.hayırlısıyla yer inş.
hazır püredenyiyor sadece

miray

benim kızımda 5 ay 11 günlük
bi iki haftadır basladım bende ek gıdaya
iştahsız olcak sanırım  :BangHead:
ablasıda öyleydi  :cildir:
yogurt ve sütlü pirincli mama verdim ikisinide begenmedi  :cildir:
elma suyu ve kayısı suynu begendi
sadece meyve suyuylada olmazki  :dontknow:

AyNi

ay ne güzel ek gıdaya başlamışsınız kızlar... bizde resmi olarak iki üç gündür başladık, daha önce az az tattırıyordum zaten... benim kız patates sevmedi... meyve ve yoğurdu güzel yiyor.. soslu havç verdim, onuda severek yedi... bugün yoğurtlu kabak çorbası deneyeceğiz, bakalım yiyecekmi  :k06: :k06:

inşallah iştahlı bebişler olurlar, iştahsız bebek çok zor  :sad1:

medine

slm kizlar haziir burdayken bisey sorucam size ben ek gidaya basladim ama kiziminda masallahi var ne versem yiyo ama ertesi gune kabiz oluyo cok zorlaniyo cikarmakta afederseniz bayada kati olarak yapiyo rengide yesilimsi oluyo napicam ya yemek vermeye korkar oldum meyvede versem aynisi oluyo sirf bu yuzden yavruma ek biseyler vermekten korkuyorumm :'(

AyNi

Alıntı yapılan: medine - 16 Ağustos , 2011, 12:59:30
slm kizlar haziir burdayken bisey sorucam size ben ek gidaya basladim ama kiziminda masallahi var ne versem yiyo ama ertesi gune kabiz oluyo cok zorlaniyo cikarmakta afederseniz bayada kati olarak yapiyo rengide yesilimsi oluyo napicam ya yemek vermeye korkar oldum meyvede versem aynisi oluyo sirf bu yuzden yavruma ek biseyler vermekten korkuyorumm :'(

canım meyve olarak sürekli kaysı ver ve çorbasına bir çay kaşığı zeytin yağı kat... demir ilacı veriyormusun? oda kabızlık yapar...

medine

hmmm aslinda dogru diyorsun kayisi yedigi zaman kabizligi olmuyo gecen armut verdim ondada kabiz oldu purelerdede aynisi oluyo bende ardindan 1 caykasigi kadar zeytin yagi veriyorum anca ozaman duzgun yapiyo ozaman bende bundn sonra dedigin gibi pure falan deilde corba yapip veriyim bi sure yoksa boyle olmuycak cok aci cekiyo kizim :icon_thumright:ne gibi corbalar yapip veriyorsun peki banada tarif verebilirmisin pek secenek gelmiyo aklima

medine

yok canim demir ilaci vermiyorum sadece vitamin d3 veriyorum

AyNi

Alıntı yapılan: medine - 16 Ağustos , 2011, 13:09:34
hmmm aslinda dogru diyorsun kayisi yedigi zaman kabizligi olmuyo gecen armut verdim ondada kabiz oldu purelerdede aynisi oluyo bende ardindan 1 caykasigi kadar zeytin yagi veriyorum anca ozaman duzgun yapiyo ozaman bende bundn sonra dedigin gibi pure falan deilde corba yapip veriyim bi sure yoksa boyle olmuycak cok aci cekiyo kizim :icon_thumright:ne gibi corbalar yapip veriyorsun peki banada tarif verebilirmisin pek secenek gelmiyo aklima

biz yeni başladık zaten canım, ama mevsim sebzesi vermeye çalışıyorum sürekli... şuan tam kabak zamanı, bol bol kabak yicek :) bugünki çorbamızı söyleyeyim sana: bir küçük kabak, bir küçük havuç, bır kaşık pirinç, bir çay kaşığı zeytinyağı ile haşlayacağım... pişmeye yakın az bişey dereoto yapacağım, tat vermesi için, sonra süzgeçten geçircem, afiyet olsun :D

benim kız patatesi sevmedi, aslında iyi oldu, zaten kabız yapıyo :D başka tarif istersen verebilirim, yoğurtlu kabak filan var..