2011 BAHAR MELEKLERİ

Başlatan ♥♥♥gülbeşeker♥♥♥, 27 Mart , 2011, 10:54:52

« önceki - sonraki »

medine

slm bahar anneleri nasilsiniz bakalimm :opucuk:....kizim uyuduuu bende birazcik keyif yapayim dedimm.benim kzimda cok kucak istiyordu ama ben fazla almayinca unutttu cok istemiyo artik kendi kendine oyalaniyo konusuyoo kiziyoo guluyo bi haller bi haller tadindan yenmiyoo cadininn  :k06:
sen benim herseyimsinn:)

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

yeyim ben onu kuzucuuuuuuuuuuuuuk

tgbybr

Ayşegül cüm dr da anne sütü sarılığı olabilir dedi. ama emin olmak için tahlillere bakalım dedi. anne sütündense sorun yok  3 aya kadar geçer dedi. inşaallah bişeyi yoktur kuzumun. zaten kilo alımı da yavaşmış. 1 ayda 700 gr almış:(

aşkitoom

geçer cnm merak etme,ben o sarılıktan ne çektim.2 gün küvezde kaldı,sonra sarılık yine vardı,guatr tahlili yaptı,kan tahlilleri yaptı.değerler yüksek çıktı,çok korktuk.sonra bizi konyaya sevk ettiler
,bizde özele gösterdik.tahlil yaptı,değerler o kdarda yüksek değil dedi.yeni doğan beberklerin ilk zamanlar yüksek olur dedi.çünkü sütten çabuk geçer dedi,normal doğum yaptıktan sonra içime tentirdiyot sıkmışlardı,meğersem o süte geçmiş ve çocuğumun kan değerlerini yükseltmiş.sonra zamanla geçti.çok emzir,bi çay kaşığı maden suyu ver günde.

tgbybr

ayy kızlar yaa dr salı günü sütün boşalana kadar emzir demişti. sol göğsüm tamam da sağ göğsüm boşalmıyodu ve oğlum emmek istiyodu ve bi yandan da emerken kızıyodu. göğüs uçlarım biraz büyük sağdaki daha büyük. akşam azcık gergin tutıym dedim sadece meme ucunu alsın bütün sütü boşalttı. meğer kuzum ememiyomuş. yanlış emzirme tekniği yazar ya heryerde o işe yaradı bizde. her zaman doğruları yapmamak lazım demek ki. çok üzüldüm ama 37 gündür meleğim aç yaşıyomuş meğer :crybaby2: :crybaby2:

AyNi

26 Haziran , 2011, 10:11:21 #170 Son düzenlenme: 26 Haziran , 2011, 10:15:02 ~Ayşecik~
üzme kendini canım, daha yeni anneyiz, hata yapa yapa öğrencez herşeyi..  :flowers: :flowers:

elif nisa

Gunaydin kizlar benimde sorunum ayni kizim ac kaliyo goguslerimde sut var ama cekemiyo doktor normal diyo biraz damarlar tikali dedi ama bebek cekerek acacak onu dedi ama bebegim yoruluyo ve ac uyuyo.cok kotu bir duygu neyapacagimi sasirdim.

tgbybr

30 Haziran , 2011, 15:54:19 #172 Son düzenlenme: 01 Temmuz , 2011, 12:34:01 tgbybr
kızlaaarr oğlum 4060 gr olmuş yani 9 günde 400 gr almış :hello2: :muzz: :occasion14: :occasion14:çoookk mutluyummm :nazar: :nazar: :nazar:

AyNi

merhaba bahar çiçeklerinin annecikleri nerelerdesiniiiz? bebişleriniz ne durumda??

biz 4 aylık olduk çok şükür  :nazar: :nazar: kilomuz 6.250 gr. doktorumuz tombiş bir bebek olmayacak, çıtı pıtı bir hanım olacak dedi... sağlıklı olsun, iştahı olsunda, kilolu olmasa da olur... sırt üstünden yüzüstüne, yüz üstünden de sırt üstüne dönebiliyoruz... oyuncağımızı bir elimizden diğerine geçirebiliyoruz, oyncağını uzattığımda alabiliyor  :nazar: :nazar: çığlık atıp ortalığı ayağa kaldırabiliyoruz  :k06: :k06:

doktorum ek gıdaya bidahaki ay başlayalım dedi ama ben iki günde bir dönüşümlü olarak sebze ve meyve veriyorum alışması için... sizlerde durum ne?

asya81

maşallah hepinize  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: henede büyümüşler daha dün gibi doğum haberleriniz :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: daha güzel günlerinişde paylaşın inşallah :amin: :amin: :amin:

AyNi

Alıntı yapılan: asya81 - 15 Temmuz , 2011, 11:01:41
maşallah hepinize  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: henede büyümüşler daha dün gibi doğum haberleriniz :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: daha güzel günlerinişde paylaşın inşallah :amin: :amin: :amin:

evet canım zaman çok çabuk geçiyor, sanki daha dün 'bu bebek doğmayacak' diyodum  :laughing7: :laughing7: hergün yeni birşey öğreniyor, beni şaşırtıyor ve çok sevindiriyor..

inşallah en kısa zamanda sende bu duyguyu tadacaksın... sağlıkla doğar inşallah bebişin...

asya81

Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 15 Temmuz , 2011, 11:05:40
Alıntı yapılan: asya81 - 15 Temmuz , 2011, 11:01:41

evet canım zaman çok çabuk geçiyor, sanki daha dün 'bu bebek doğmayacak' diyodum  :laughing7: :laughing7: hergün yeni birşey öğreniyor, beni şaşırtıyor ve çok sevindiriyor..

inşallah en kısa zamanda sende bu duyguyu tadacaksın... sağlıkla doğar inşallah bebişin...
inşallah canım saol  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

mrb ayşecim benim kuzumda 4.ayına girdi  ARTIK BİKAÇ GÜNDÜR TOTOSUNU HOPLATIYOR YATTIĞI YERDE
çok sevimli oluyor
bide yatağında hızlı hızlı ayaklarını kıpırdatıyor ayıcıklar sallanıyor durunca yine yapıyor,onlarla oynuyor
çok datluuuuu ya ballııııııı
valla ısırmamak için zor tutuyorum kendimi maşallah kuzuma
dün dr kontrölümüz vardı kalça usg si çok şükür normal,böbreklerine baktılar hiçbir sıkıntısı yok maşallah
67 cm 7700 gr olmuş paşam maşallah

AyNi

maşallah canım kuzuna, kilosuda çok güzel maşallah... benimki senin hesaba göre 5 ayına girmiş oluyor  :k06: :k06:

ana kucağına koyuyorsan dikkat et, o totosunu hoplatarak içinden inebiliyorlar  :laughing7: :laughing7: bi keresinde uyuyor diye ana kucağında bıraktım beş dk mutfağa gittim, bi geldimki, totoyu hoplata hoplata ana kucağından kaymış, sadece kafası kalmış ucunda, vücudu yerde  :-ooo :-ooo :-ooo allah korusun ana kucağı üstüne dönebilirdi, çok korkmuştum...

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

yok canım hiç kullanmadım ana kucağı ama dediğin gibi olur koysam yastıkta falan durmuyor tosunum
evet 1 ay var aramızda bizim 3 bitti sizin 4
daha başını tutamıyor hala :ehi: