Arkadaşlar hamilelikte mide bulantısıyla baş etmem lazım??? Sizce nasıl???

Başlatan aydinays, 25 Mart , 2011, 19:32:49

« önceki - sonraki »

aydinays

Arkadaşlar 7 haftama girdiğimden beri mide bulantılarım her geçen gün artarak ilerliyor. Ağzımın tadı demir gibi tatsız. Hani ateşli hastlaık geçirirsiniz de yemekten soğursunuz aç olup hiç bir yemeğin tadını alamazsınız öyleyim. Halsizim. Devamlı uyumak istiyorum. Bunları nasıl yenebilirim? Yemek yersem midem bulanıyor. Yemezsemde içim kıyılıyor gibi içimden baygınlık geliyor. Çok yorgunum kızlar. Bu er erken kaşıncı haftaya kadar devam eder???
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

asya81

canım malesef çoğu annede bu oluyor 14.haftaya azalarak bitermiş inşallah seni güçten düşürmes tuzlu kraker felan ye

βαlκιz

canım devamlı tuzlu kreker ye
çucuk kreker bulundur yanındaa
sabah yataktan kalkmadan ondan ye
biraz iyi geliyoo
doktor ilaçta veriyoo
ama pek faydası olmamıştı bana
sende bi iste doktordan
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

cnm ben gece gündüz kustum 12.haftada azaldı 16da bitti.
mutvağı unutmuştum artık
malesef hiçbişey çare olmuyo  :'(
ama krakeri ben de tavsiye edebilirim bide leblebi  :icon_thumright:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

asya81

Alıntı yapılan: βαlκιz - 25 Mart , 2011, 19:38:43
canım devamlı tuzlu kreker ye
çucuk kreker bulundur yanındaa
sabah yataktan kalkmadan ondan ye
biraz iyi geliyoo
doktor ilaçta veriyoo
ama pek faydası olmamıştı bana
sende bi iste doktordan

doktorlar sabah yataktan kalkmadan tuzlu kraker yiyin diyor arkadaşın dediği gibi hap veriyorlar bulantıya ama sabret

<<AyBüKe>>

Benimde içim dışıma çıkmıştı valla hatırlamak bile istemiiyorum  :igrenc:  Sen mideni yinede boş bırakmamaya çalış canım o zaman bulantılar daha felaket oluyo, tuzlu leblebi falanda iyi geliyo gibi ama geçici bi süre inş. uzun  sürmez canım,Allah kolaylık versin  :amin:   Benim 20. haftamda geçmişti  :sad1: 

aybenim

tatlım biliyorsun bende aynı konudan müzdaribim. istifra etmekten iyice halsiz kalmıştım dün çok kötüydüm akşam hastaneye gittik 6 tane serum yedim iğneler oldum akşam hastanede kaldım şimdi yeni geldim.bebeğim çok iyi maşallah.6 günde yarım santim uzamış.çok şükürki bebeğime bi zararı olmamış bu bulantıların. doktor öyle yağlı salçalı yemeklerden kızartmalardan uzak duracaksın tost yap ekmek kızart kahvaltılık ye dedi.genelde 14.haftaya kadar oluyormuş bu bulantılar. 7-8.haftalarda beta hcg yani gebelik hormonu maksimum seviyeye ulaştığı için böyle bulantı oluyormuş.kemoterapi gören kanser hastalarına verilen bulantı ilacı var zofer veya zofran diye ondan verdi.metpamid verdi ama bakalım.bence sende bi doktora görün inşallah hamileliğimiz bundan sonra problemsiz ve sağlıkla geçer canım.

Balböceği

Cok zor kolay gelsin canim 16. haftaya kadar devam eder dediler

benimde 16. haftada bitmisti kus kus insan bi tuaf oluyor  :igrenc:

Misir patlat oda iyi gerliyor sonra leblebi

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

aydinays

Alıntı yapılan: aybenim - 25 Mart , 2011, 19:45:36
tatlım biliyorsun bende aynı konudan müzdaribim. istifra etmekten iyice halsiz kalmıştım dün çok kötüydüm akşam hastaneye gittik 6 tane serum yedim iğneler oldum akşam hastanede kaldım şimdi yeni geldim.bebeğim çok iyi maşallah.6 günde yarım santim uzamış.çok şükürki bebeğime bi zararı olmamış bu bulantıların. doktor öyle yağlı salçalı yemeklerden kızartmalardan uzak duracaksın tost yap ekmek kızart kahvaltılık ye dedi.genelde 14.haftaya kadar oluyormuş bu bulantılar. 7-8.haftalarda beta hcg yani gebelik hormonu maksimum seviyeye ulaştığı için böyle bulantı oluyormuş.kemoterapi gören kanser hastalarına verilen bulantı ilacı var zofer veya zofran diye ondan verdi.metpamid verdi ama bakalım.bence sende bi doktora görün inşallah hamileliğimiz bundan sonra problemsiz ve sağlıkla geçer canım.

Canım hiç bir şey yiyemiyorum. Alnım sıcak sanki ateşim çıkıyor gibi. Arada bir halsizlik yapıyor. Bakalım yarında böyle olursa giderim bir doktora. Canım benim inşallah başka sorun yaşamayız. Hemencecik geçer bu sıkıntılarımızda biz ve bebeğimiz sağlıkla devam ederiz bu büyüme maratonuna.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

aydinays

Alıntı yapılan: ♥♥♥yumağımmm♥♥♥ - 25 Mart , 2011, 19:49:19
ben sana demedimmi bulantı zor diye bak burda başlasa yazmıştın  :caca: :caca: :caca: :caca:
http://www.bebegimonline.com/forum/index.php/topic,237.3495.html

Efet hatırlıyorum. Yazmıştım. Çok zor gerçekten. 2 hafta geçsin de. Bebeğimin kalp atışını duymaya gittiğimde söylerim doktora. Belki o zamana kadar geçer.

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

o kadar bekleme canım zor durumdaysan
hapı var
iğnesi var
olmadı serum takarlar

xxcansuxx

bencede doktor git ilaç verir serumlada toparlanırsın...
bebeğe zararı olmaz korkma...
ama yatakdan kalkmadan tuzlu kraker ye bir 5 dakika sonra kalk yatakdan...  leblebi atıştır... çok iyi geliyormuş bende de öneri var herkese ama bende icraat olmadığı için ne kadar iyi gelir bilemem dene istersen

aydinays

Alıntı yapılan: ♥♥♥yumağımmm♥♥♥ - 25 Mart , 2011, 20:27:15
o kadar bekleme canım zor durumdaysan
hapı var
iğnesi var
olmadı serum takarlar

Canım yarın sabah çalışacağım mecburen sabah erkenden kalkacağım. Eğer yarın çok kötü olursam hemen acile gideceğim.

serife26

ahh canımmm :)hepimiz geçtik o yollardan,7 den sonra da daha da arttı benimki,,ilerleyen 3-4 hafta sonra en üst seviyeye fln ulaştı derken 12 den sonra hafif azaldı,14 den sonra şükürler olsun artık geçti kabul ettim ben:))sanki hiç bitmiycek bir kabus gibiydi...ne yapsam çare etmedi,balıktı&etti bilmem ne hiç yiyemedim hala da cnm pek istemioo o da ayrı mevzu.tuzlu&ekşi şeyler yedim ben,yemeye çalıştım,bebek beslensin diye,o ara sütümü bile içemedim doğru dürüst ama ayran bol tükettim,ayran mideme kötü gelmedi şükürki,durum bu,geçici sonuçta,sabret,güzel günler yakındır :k06: