28 Nisan , 2024, 20:39:55

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

UMUDUN BİTTİĞİ YERDE M U C İ Z E L E R VAR

Başlatan ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥, 25 Mart , 2011, 10:38:20

« önceki - sonraki »

deniz28

merhaba hanımlar  :k06: daha önce de anlatmıstım yine anlatıyorum . bizim burda iki elti var bunlardan biri 20 senelik evli biri 10 senelik evli ve daha ilk günden beri çocuk istiyorlarmış büyük elti defalarca asılama ve tüp bebek yaptırmış en son tüp bebek yaptırdığında ikiz tutmuş fakat düşmüş diğerinde ise hiç tutmamıs bu arada büyük elti 40 yasında... neyse bunlar geçen sene yine tüp bebek yaptırdılar yine olmadı ve derken küçük elti kendiliğinden hamile kaldı ve Allah'ın işi ertesi ay büyük elti de hamile kaldı hem de tedavisiz  :love9: bebeklerden biri 2 aylık oldu diğerininde bugün kırkı cıktı ikisi de erkek  :nazar: büyük elti sürekli benim için ağlayıp dua ediyor hiçbir zaman umudumuzu yitirmeyelim ve hep dua edelim birgün bizimde bebişlerimiz gelecek Allah'ın izniyle  :amin: :amin:
"NEYİN VAR?" sorusuna "SEN YOKSUN..!" diyesim var...

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 25 Mart , 2011, 14:34:00
Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 25 Mart , 2011, 14:20:45
tamam cnm dualarımda oluucaksın  :icon_thumright:
bana da bana da dua  :flowers:
ALLAH RAZI OLSUN GÖNLÜNÜN MURADINI VERSİN ARKADAŞIM.... :amin: :amin:

tamam cnm senin ismin aklımda zaten yazmasaydın da sayıyodum ismini  :opucuk:
rabbim gönlünüze göre versin  :amin:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

rusta

Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 25 Mart , 2011, 12:40:01
canlarım rabbim size de bu güzel duyguyu yaşatsın inşllh :amin: inanın kızımın yüzüne her bakıtığımda içim kaynıyo ve hep burdaki arkadaşların ismini sayıp dua ediyorum.Allah'ım onların da kuzucukları olsun diyorum. siz bana isim verin sayamadıklarımı da sayayıminşallah kabul olur  :amin:
beni de ekle canm dualarına ismim rukiye allah hakkımızda hayrlısını versin :amin:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

degerizm

Slm kızlar ben de bi kaç kere sizlere anlattım durumumu. Ama yeni görecek arkadaşlar için yazmak istedim.

4,5 yıllık evliyim ve 2,5 yıl yasmin içtim. Daha sonra da hapı bırakınca yine korunduk ama hapı bırakınca adetlerim düzensizleşmeye başladı. Evliliğimin 3. yılında doktora gittim ve PKO teşhisi koyuldu. Eşim de sperm testi yaptırdı ve hareketli sperm azdı. (Eşim için teşhis ne koyuldu hatırlamıyorum.) Babamın arkadaşı olan doktora gitmiştik ilk önce, kendisi Muğla'da da çalıştığı için devam etmenin zor olacağını düşündüm ve bıraktık. Ondan sonra bi sürü doktora gittim geldim. Rahim filmi çekildim, şükür her iki tüpte açık çıktı. İbrahim Saraçoğlu'ndan bi sürü hem eşim için, hem de kendim için bitki çayları sipariş verdim. Tabi Saraçoğlu yönlendirmişti. Arada soğan kürü de yaptım. Aralık ayında (3,5 ay önce) bi kere aşılama yaptırdık ve tutmadı.  Aylar sonra (16 ay) ilk gittiğim doktora tekrar gitmeye karar verdik. Tüp bebek dalında uzman bir doktor. Hala ayrı bir şehirde arada İzmir'e gelip gidiyor. Beni niye bırkatınız diye kızdı bize. Siz sık olmuyosunuz burda dedik, benim olmadığım zamanda arkadaşlar yardımcı olacak dedi. Ocak sonunda muayene etti ve olumsuz ne varsa söyledi. İşte pko nun yanında kistiminde olduğunu onun ameliyatla alınması gerekebileceğini söyledi. Eşinin sigarayı bırakması şart dedi... Olumsuz ne varsa söyledi. Bizi hemen aşılama ya da tüp bebek için almasını istedik, O da 3 ay sizi ilaçla tedavi edicez şansı arttırmak için dedi. Ben hemen bebeğimin olmasını istediğim için 3 ay nasıl beklerim diye ağlaya ağlaya çıktım oradan. Moral sıfır. Sonra 16 ay bekledim 3 ay daha beklerim diye kendimi teselli etmeye başladım, alıştırdım kendimi. Bu arada da enfeksiyon kapmışım 1 hafta fitil kullandım adetin 10. günü başladım ve 1 hafta ilişki yok dedi. (hastaneden başka bir doktor verdi fitili) Yumurtlama zamanım geçmiştir bu ay bebek gelmez diye düşünmüştüm ölesine ilişkiye girildi. (adetlerim düzensizdir  35-40 gün arası oluyodum)  Sonra pat 35. gün test yaptım evde vardı 2 tane son kullanma tarihleri de okunmuyodu. Yaptım çift çizgi, ötekini de yaptım yine çift çizgi. Yok dedim bunlar bozuktur. İş yerine gittim. Eczaneye gitmek için 10 dk'lığına dışarı çıktım. Farklı bi marka test aldım.  İş yerindeki WC de tekrar testi yaptım ve yine çift çizgi ben şok oldum tabii...

Tam 18. ay sonunda mucizem geldi. Hiç stres yapmadığım ve beklemediğim bi ayda bebeğim bana tutunmuş. Ben stres yapma diyenlere çok kızardım. Sorunlar belli ondan dolayı bebeğim olmuyo diye düşünürdüm. AMA STRESİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ETKEN OLDUĞUNU ŞİMDİ ÇOK İYİ ANLIYORUM. Hem eşimde hem bende sorun olmasına rağmen kendiliğinden bebeğim geldi. Ben sadece o ay glukophage içtim. (1,5 ay içtim.)  HİÇ UMUDUNUZU YİTİRMEYİN ARKADAŞLAR.... :icon_thumright: :opucuk:

degerizm

7 haftalık hamile olduğumu yazmamışım. Bebeğim 8 haftalık olması gerekirken 7 haftalık, geç yumurtlamışım. Geçen çarşamba günü (6+2 iken) üstten yapılan muyenede bebeğimin kalp atışlarını gördüm...  Duymak için dopler ultrasona girmem gerekirmiş... 1 nisana tekrar randevu verdi doktor...

ALLAHIM BEBEĞİ OLMAYAN HERKESE BU DUYGUYU TATTIR.

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

Alıntı yapılan: degerizm - 27 Mart , 2011, 18:07:37
7 haftalık hamile olduğumu yazmamışım. Bebeğim 8 haftalık olması gerekirken 7 haftalık, geç yumurtlamışım. Geçen çarşamba günü (6+2 iken) üstten yapılan muyenede bebeğimin kalp atışlarını gördüm...  Duymak için dopler ultrasona girmem gerekirmiş... 1 nisana tekrar randevu verdi doktor...

amin cnm.
hamileyken hissetmek harika ama bi de doğunca görün  :love9: :love9:
bekleyen herkese versin rabbim

__nil__

sağol canım sizede maşallahh

degerizm

Alıntı yapılan: __nil__ - 27 Mart , 2011, 21:11:56

Nil merhaba sizin aşılama sonucu ne oldu? Tutmadıysa eğer hiç üzülme bi kaç ay oluruna bırak.Bak benim bebeğim aşılamadan 2 ay sonra kendiliğinden geldi...

SeliN59

selam kızlarrr  :dontknow: bu gün adet günüm benim ama dün kahverengi leke gördüm çamaşırımda ama hala adet olamadım çamaşırımada gelmiyo sadece peçeteye bulaşıyo az önce test yaptım silik çizgi çıktı 3 ay öncede dış gebelik geçirmiştim tekrar aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum  noluyo bana böyle...

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

Allh korusun cnm
korkman doğal ama hep aynı şey olacak değil ya
benmde silik çıkmıştı
azcık daha bekle kanda yaptır bence  :icon_thumright:

gülbanu

canım bebegin gelmiş annesine,aklına kötü bişe getime hayatım
güzel düşün güzel olsun,
hadi inşlh müjdeli haberi verirsin bize  :hello2: :hello2:

xxcansuxx

bizim umutlar bitmeden gelse ya bebişlerimiz  :amin:
rabbim isteyen herkese versin  :amin: :amin:
selinn silik çıktıysa vardır canım gebelik kanda baktır mutlaka çıkar idrarda bile çıktıysa...
hakkında hayırlısı olsun güzel haberler ver bizlere  :occasion5:

__nil__

Alıntı yapılan: degerizm - 27 Mart , 2011, 21:34:10

Nil merhaba sizin aşılama sonucu ne oldu? Tutmadıysa eğer hiç üzülme bi kaç ay oluruna bırak.Bak benim bebeğim aşılamadan 2 ay sonra kendiliğinden geldi...

olmadı canım aşılama tutmadı..adet oldum.şimdi bisüre beklicez bakalım..sen neden aşılama yaptırmıştın cnm

degerizm

Alıntı yapılan: __nil__ - 28 Mart , 2011, 16:20:29
Alıntı yapılan: degerizm - 27 Mart , 2011, 21:34:10

Canım hikayemi yukarda yazdım. 18 ay bebek olmayınca doğal olarak aşılamaya gittik ve pko var bende...

olmadı canım aşılama tutmadı..adet oldum.şimdi bisüre beklicez bakalım..sen neden aşılama yaptırmıştın cnm