BU NASIL BİR ZİHNİYET

Başlatan Demet_dk, 10 Mart , 2011, 20:10:55

« önceki - sonraki »

♥ღвüşяαღ♥

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

maalesef bu durumun bi degişigini biz kapalılar çokk öncelerdir yaşıyoruz hemen hemen aynı gibi...
kapalılar içlerindeki özgürlük kısıtlamasının werdigi haksızlıga ugramışlıgın etkisiyle açıklara sataşıyo...
açıklarda bu durum karşında kendilerine yersiz söölenen bu laflara tepki gösteriyo haliyle...
hangisi daha can yakıcı tartışılır ama ortada bi gerçek warki oda yapılan haksızlık....
açık açıktır kapalı kapalı her koyun kendi bacagından asılır...tercih meselesi sonuçta....
ama kimsenin kimseye saygısı kalmamışken bunu tartışmakta saçma zaten...

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ❤ÜmmÜ♥EyMeN❤ - 12 Mart , 2011, 01:49:55
maalesef bu durumun bi degişigini biz kapalılar çokk öncelerdir yaşıyoruz hemen hemen aynı gibi...
kapalılar içlerindeki özgürlük kısıtlamasının werdigi haksızlıga ugramışlıgın etkisiyle açıklara sataşıyo...
açıklarda bu durum karşında kendilerine yersiz söölenen bu laflara tepki gösteriyo haliyle...
hangisi daha can yakıcı tartışılır ama ortada bi gerçek warki oda yapılan haksızlık....
açık açıktır kapalı kapalı her koyun kendi bacagından asılır...tercih meselesi sonuçta....
ama kimsenin kimseye saygısı kalmamışken bunu tartışmakta saçma zaten...
sonuna kadar hak veriyorum sana.baskı asıl biz kapalılara yapılıyor.hiç unutmuyorum gözlerim yaslı yaslı sınava girmistim.başörtüsü ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ KISITLANDIĞI İÇİN. ben sırf basımı acmamak için dısardan açıköğretim okumaya karar vermistim.ve çok güzel kapalı bi sekilde sınavlara giriyorduk.sonra yine bir gün,baskı dediğiniz sizin yaptığınız asıl neyse olan oldu sınava girecekken siz kapalılar başı örtülüler sınava alınmayacak denildi VE bizi sürü gibi alıp köseye ayırdılar.bu ne zihniyetsizlik böyle ya ADI ÜSTÜNDE AÇIKÖĞRETİMMMM.bunadamı karısılır.ÖZGÜRLÜK nerde???niye isteyen istediği sekilde hareket edemiyor.neyse direndik bu sınava gireceğiz dedik sokmadılar.gerildiler güvenlikler kapıya.ne kadar kötü bi durum.içim yanmıstı müslüman bi devlette gördüğümüz muameleye bak.1 saat okul kapısında bekledikten sonra haber geldi sınava girebilirsniz diye.nedir bu.DALGAMI GEÇİYORSUNUZ DİYECEĞİM SİZ KORKMAYIN basörtüsü baskısı diye birsey olmaz HERKEZ ÖZGÜRDÜR.HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIR.SİZ NASIL BASI ACIK GEZMEKTE SERBEST ÖZGÜRSENİZ BİZDE KAPALI OLMAKTA.BU NİYE YADIRGANIYOR.AKP İYİKİ VAR ONUN SAYESİNDE ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ YASIYORUZ.VE ÇOK SÜKÜRKİ İLK DEFA ARKADASLARIMIZ KPSS SINAVINA GİREBİLDİLER BAŞÖRTÜSÜ SORUNU OLMADIĞI İÇİN İNSALLAH ÖNÜMÜZ ACILIR.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

Demet_dk

Alıntı yapılan: DER!N - 11 Mart , 2011, 23:00:48
Adilane düşünmüyorsunuz arkadaşlar, baskı altında olan binlerce örtülü kadın da var ve madem özgürlük savunuluyor ve madem ki kadınlar ezilmesin diyoruz o halde kendi hür iradesi ile örtünmüş bir kadına da aynı haklar tanınmalı. Bizler baskıdan korkmuyoruz çünkü baskı altındayız yıllardır ve bunun mücadelesini şuanki siyasi partiler içinde yapmaya en yakın AKP'dir.
Yanlış anlaşılmasın siyasetten nefret ederim örtüme sahip çıkmamı sağlayacak parti solcu da olmuş olsa onu kayırırım.

Bu tarz konuların özellikle açıldığını düşünüyorum daha önce tartışmaya yol açmış bir konu ise tekrarlamanın manası nedir?
Konuyu beğenmeyen yazmasın, girmesin, okumasın türündeki eleştirilere tamamen karşıyım bu tür hassas konularda.

Örtüm benim şahsiyetimdir, bu şekilde bir fikri destekliyorsunuz ya da desteklemiyorsunuz diye alay konusu edilemez.

GÜLFERCİM KONULAR ÖZELLİKLE AÇILIYOR DİYE NE DEMEK İSTEDİN ARKADASIM ANLAMADIM YANİ
HERKES HER KONUYU AÇIYO DALGASINI GEÇİYO TARTIŞMASINI YAPIYO
AÇIKLAR YANACAK VS VS DİYEBİLİYO KEN
BEN NEDEN BÖYLE BİŞEYİ PROTESTO ETMEYEYİM Kİ

BENİM KAPALILARA TESETTÜRLÜLERE KARŞI Bİ ART NİYETİM YOK OLAMAZDA
3 TANE AÇIK ARKADASIM VARSA 3 TANEDE ÖRTÜLÜ ARKADASIM VAR
EĞER BUNU ANLADIYSAN SENDE DEMEKKİ SENLE HİÇ YOL KATEDEMEMİŞİZ ARKADASIM

Bizler baskıdan korkmuyoruz çünkü baskı altındayız yıllardır ve bunun mücadelesini şuanki siyasi partiler içinde yapmaya en yakın AKP'dir.  DEMİŞSİN BU YORUMU YAPAN AKP Lİ BİRİ
DAHA ÖNCEDE BÖYLE Bİ KONU AÇILDI EVET
AMA HERKES KANIT İSTEDİ HANİ HABER NERDE DEDİLER
BENDE İŞTE HABER DEDİM VE PROTESTOMU YAPTIM

KONU ÖZGÜRLÜK DEĞİLKİ
ZATEN BU SIKINTILARINIZI HE ZAMAN DİLE GETİRİYOSUNUZ
VE AKP DE MÜMKÜN OLDUĞUNCA KENDİ DÜZENİNİ KURUYO ZATEN
SEN FARKETMİYO OLABİLİRSİN
AMA BELLİ SEMTLERDE BİLE MAĞAZALAR TESETTÜRE DÖNÜYO
BÖYLE Bİ AYRIM VAR NE YAZIKKİ YANİ AKP SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK DEĞİL
EMİN OL DIŞARI ÇIKTIĞIMDA 10 KADIN 8 İ ÖRTÜLÜ BU KISITLANMAK MI SENCE
BENCE DEĞİL

DER!N

Senin şahsına değil tatlım yazdıklarım, forumda ara ara bu tür ve dediğin gibi açıklar yanacak vs. haşa ve kella biz ne biliriz denk geldiğim konular genelde hiç tanımadığım neyi ne için yazmıştır tahmin edemediğim kişiler olduğu için yorum yapmak istemedim hiç. Ama sen beni bilirsin ben de seni bu rahatlıkla yazdım düşüncelerimi. Dediğim gibi siyaseti sevmiyorum, ucu bir şekilde örtüye dokunuyorsa da farklı görüşte olan arkadaşlara bizim pencereden de bakılsın mantığıyla yorumumu ancak senin açtığın konuda yazabildim.
Genel manada bu tür konular açıldığında bizleri rencide eder tavra bürünüyor ben de bundan rahatsızım.

Demet_dk

BURDA RENCİDE OLACAK Bİ KİŞİ VARSA ODA SAYFANIN EN BAŞINDAKİ ADI GEÇEN ŞAHSİYETTİR

BEN ONU KINARIM ÖYLE Bİ CÜMLE KURDUĞU İÇİN

BENİM AMACIM OLAYI SEN BEN YAPMAK DEĞİL

BU ADAM BUNU SÖYLEMİŞ VE BİZDE BUNU PROTESTO EDİYORUZ

ÖRTÜLÜLER YADA AÇIKLAR DİYE Bİ BAŞLIK ATMADIM Kİ

ÖRTÜLÜLERİ DE YARGILAYACAK BİŞEY YAZMADIM

fıstık

HAYRETLER İÇİNDEYİM

BİR SÖZ SÖYLENMİŞ BİZ BIRAKIN AÇIK KAPALI OLMAYI KADINA YAPILAN BİR HAKARETİ PROTESTO ETMİŞİZ

KONUYU NERELERE GETİRMİŞSİNİZ

SİZİN ÖRTÜNÜZ NASIL ŞAHSİYETİNİZSE BİZİMDE AÇIK OLMA ŞAHSİYETİMİZ

Demet_dk

YANİ BENİM ANNEANNEM VE 5 TANE HALAM ÖRTÜLÜ  :dontknow:

fıstık

BENİMDE ANNEM TEYZEM YENGELERİM ÖRTÜLÜ

AMA TÜRBANLI DEĞİL CANIM :icon_thumright:

Demet_dk

мiŁenα.

Ne saçma sapan konuşmalar..Ne gereksiz sözler.

Hiç yakışmamış milletvekiline bu sözler..

Eshevle kınıyorum..!!

Ben kapalı  bir bayanım,Evet açık bayanlara nazaran daha kısıtlanıyoruz.

Devlet dairelerinde çalışma okuma vs..

Bunu hiçbir zaman anlamadım..

Örtü Allahla  kişi arasında açıklılıkta öle 3.kişiyi ilgilendirmez..!

Herkez yaptıklarından meshul kimse kimsenin günahınıda sevabınıda almicak..

Hem kaldıki insanın gönlü kalbi temiz olsun..

Neden bu türk konular açıldığı zaman sorun çıkıyor..Yada bana  öle geldi bilmiyorum enteresan yani :dontknow:

Ben demetin  düşüncelerinin bir bölümüne  katılıyorum..Gülferinde öle..

Beni parti olayı zaten bağlamaz..Ama hiç yakıştıramadım koca milletvekili.

Ona kalmış bunun yorumu..Bu lafı bende protesto ediyorum..

:love9: :love7: :love9:

✿sweet_sweet✿

15 Mart , 2011, 10:09:14 #26 Son düzenlenme: 15 Mart , 2011, 10:11:01 ✿sweet_sweet✿
Konuyu soyle bir gozden gecirdim aslinda ben su sekilde dusunuyorum..

hangi yuzyildayiz, dunya ne buluslar yapiyor, ne dusunceler meydana getiriyor..

peki bizim ulkemiz ne yapiyor.. makara gibi surekli ayni yone sariyor.. :icon_thumright:

ben turkiyedeki siyasetle ilgilenmiyorum, benim icin toplumun nereye gittigi onemli herzaman icin.,.

kaldiki ben acik bir insanim, ne ailemde nede sulalemde ortulu hic kimse yoktur.. ancak kapali insanlarinda herturlu dusunce sistemine saygim vardir.. kapali yahut acik ayrimi kesinlikle yapmam, yapan insanlarlada isim olmaz.. :icon_thumright:

isin asli, gereksiz islerde kosmamak gerekir, topluma faydali olacaksan konus, yoksa bos sozlerle bir yere varilmaz.. ancak toplumu kaos ortamin iter bu durum.. sonra yok anam sen aciksin, yok sen kapalisin, neden benim hakkim yokk falan filan dolu soz sacmaliklar dolasir etrafta,

lafi gelince avrupadaki yahut amerikadaki yabanci uyruklu insanlara, turkiyede laf etmek cokk kolay olur, iste orada ahlaksizlik diz boyu bilmem ne falan filan, peki turkiyede cokmu guzel?? sizlere bir konuda ornek vermek istiyorum..

buradaki insanlar her daimi herkesin din ve goruslerine saygi gostermekle kalmaz, yeri gelir birbirlerine dusuncelerini acikca soylerler, ve hicbirzamanda tartisma ortami cikmaz, siyasetciler herzaman halkin gonlunu oksarlar,  turbanli insanlar universiteye gitme ozgurlugu oldugu gibi, herturlu yerdede calisabilir  :icon_thumright:  yani tam anlamiyla ozgur bir ulke, ve ben bu yuzden bu ulkeyi seviyorum..

diyorumya madalyonun diger tarafinida kendimize cevirip bakmamiz gerekiyor... dunya ulkeleri oyle ileri seviyedeki, yani bu konularin tartisildigini yabanci birisi duysa tuhafina gider..

herseyden once dinimiz birlik beraberlik ve dostluk icinde yasamayi soyler.. ancak cogu zaman bizim ulkemizde cikarlar ugruna bu maneviyatlar bosuna harcaniyor.. icraat lazim icraat...

turkiyede pirlanta gibi genclerimiz var, cogu defa okuyorum haberlerde issizlik almis basini gidiyor, boyle konulara vakit ayrilacagina, bi cozum bulunsa yahut insanlarin hayat standartlari yukseltilse daha iyi olmazmi..

insan olsunda acik kapali ne farkeder.. zaten bu dunya fani, asil diger taraf ebedi.. herkes iyisiyle kotusuyle ilahi hakkin karsisina cikip hesap verecek..

elif35

Alıntı yapılan: ✿sweet_sweet✿ - 15 Mart , 2011, 10:09:14
Konuyu soyle bir gozden gecirdim aslinda ben su sekilde dusunuyorum..

hangi yuzyildayiz, dunya ne buluslar yapiyor, ne dusunceler meydana getiriyor..

peki bizim ulkemiz ne yapiyor.. makara gibi surekli ayni yone sariyor.. :icon_thumright:

ben turkiyedeki siyasetle ilgilenmiyorum, benim icin toplumun nereye gittigi onemli herzaman icin.,.

kaldiki ben acik bir insanim, ne ailemde nede sulalemde ortulu hic kimse yoktur.. ancak kapali insanlarinda herturlu dusunce sistemine saygim vardir.. kapali yahut acik ayrimi kesinlikle yapmam, yapan insanlarlada isim olmaz.. :icon_thumright:

isin asli, gereksiz islerde kosmamak gerekir, topluma faydali olacaksan konus, yoksa bos sozlerle bir yere varilmaz.. ancak toplumu kaos ortamin iter bu durum.. sonra yok anam sen aciksin, yok sen kapalisin, neden benim hakkim yokk falan filan dolu soz sacmaliklar dolasir etrafta,

lafi gelince avrupadaki yahut amerikadaki yabanci uyruklu insanlara, turkiyede laf etmek cokk kolay olur, iste orada ahlaksizlik diz boyu bilmem ne falan filan, peki turkiyede cokmu guzel?? sizlere bir konuda ornek vermek istiyorum..

buradaki insanlar her daimi herkesin din ve goruslerine saygi gostermekle kalmaz, yeri gelir birbirlerine dusuncelerini acikca soylerler, ve hicbirzamanda tartisma ortami cikmaz, siyasetciler herzaman halkin gonlunu oksarlar,  turbanli insanlar universiteye gitme ozgurlugu oldugu gibi, herturlu yerdede calisabilir  :icon_thumright:  yani tam anlamiyla ozgur bir ulke, ve ben bu yuzden bu ulkeyi seviyorum..

diyorumya madalyonun diger tarafinida kendimize cevirip bakmamiz gerekiyor... dunya ulkeleri oyle ileri seviyedeki, yani bu konularin tartisildigini yabanci birisi duysa tuhafina gider..

herseyden once dinimiz birlik beraberlik ve dostluk icinde yasamayi soyler.. ancak cogu zaman bizim ulkemizde cikarlar ugruna bu maneviyatlar bosuna harcaniyor.. icraat lazim icraat...

turkiyede pirlanta gibi genclerimiz var, cogu defa okuyorum haberlerde issizlik almis basini gidiyor, boyle konulara vakit ayrilacagina, bi cozum bulunsa yahut insanlarin hayat standartlari yukseltilse daha iyi olmazmi..

insan olsunda acik kapali ne farkeder.. zaten bu dunya fani, asil diger taraf ebedi.. herkes iyisiyle kotusuyle ilahi hakkin karsisina cikip hesap verecek..

:alkış: :alkış: :alkış:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

18 Mart , 2011, 04:37:51 #28 Son düzenlenme: 18 Mart , 2011, 04:42:54 тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят
Herkesin fikrini söyleme özgürlüğünün olduğunu söylediğimiz bir ülke de ayrım yapmak bence çok gereksiz.
Önemli olan insan olmamız hepimiz etten kemikteniz açık örtülü ya da kapalı fark etmez..
Ama asıl önemli olan bağnaz düşüncedeki insanlara karşı oluşturduğumuz tutum..
Ben açık bir bayanım ve ailemde sadece anneannemin annesi örtülü idi türbanlı değil..
Eskiden ninelerimiz sadece başörtüsü ile kaparlarmış başlarını şimdilerde ise ne kadar değişiklikler olmuş  :-ooo
Benimde etrafımda dostlarımın arasında kapalı olan insanlar var fakat o kadar dünya görüşleri gelişmiş ki..At gözlüğü ile bakmıyorlar etraflarına  :icon_thumright: Bizleri yadırgamıyorlar yargılamıyorlar  :icon_thumright: İşte asıl mesele bu bence  :icon_thumright:
Kimse kimsenin ırkını , dinini , giyinişini yargılayamaz fikirlerini yadırgayamaz..
Herkesin düşüncesi fikri aklı kendine :icon_thumright:
Her şekilde abartılara karşıyım açık ya da kapalı olsun farketmez  :icon_thumright:
Mahrem yerleri kapandıktan sonra ne mahsuru olabilir ki açık olmanın..
Ya da türbanını takıp kot pantolonunu giyip daracık üzerine kısa mont giydikten sonra o örtünün ne anlamı var o zaman ?
İbadet kulla allah arasındadır göze sokulmaz gizli yapılır ben açığım diye ben dinsiz allahsız mı oluyorum o zaman  :caca: :caca: :caca:
Çok hassas konular bunlar ve dikkat gerektiriyorlar  :icon_thumright:
Başımızdaki insanları asla desteklemiyorum  :caca: Şeriat yanlısı o benlikte bulunan insanlardan korkuyorum sadece ve hayretle izliyorum söylemleri  :-ooo
Ülkemizin nereye doğru gideceğinden süpheleniyorum endişeliyim  :sad1:
Allah hepimizin sonunu iyi etsin  :amin: :amin: :amin: :amin:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Ayrıca bu tip söylemi yapan bir adamdan ne beklenebilir ki nasıl bir zihniyettir hatta zihniyetsizliktir  :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca:
Kim oluyorsun da böyle bir şey söyleyebiliyorsun sen, haşa kimsenin haddine düşmez  :cussing:
Bu tip beyinler yüzünden ilerliyemiyoruz işte başımıza neler gelecek acaba daha neler duyacağız işiteceğiz  :caca: :caca: :caca:
Yazıklar olsun yaaaaa  :caca: :caca: