29 Nisan , 2024, 09:55:13

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Suni Sancıyla Doğum Yapan Arkadaşlar YARDIM

Başlatan ipek_lab, 10 Mart , 2011, 16:28:56

« önceki - sonraki »

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: Văň!ʟўă - 16 Mart , 2011, 19:50:19
Suni sancimi  :-ooo :-ooo :-ooo

O ne felaket bisey dir ooo  :ehi: :ehi:

Kudurtuyor insani, suni sanci bi yana bide tampon yaptilar alttan bana

oda cok yakiyordu  :y25: :y25:

eda sus kiz  :caca: dogum yapacak olan bir kisiye amma moral veriyon haa  :toothy10: :toothy10:
kesin kacar gider dogumdan bunlari okuyan kisi  :toothy10:
yo kcanimmm o kadarda kotu bisey diill  :suclu: :suclu: dimi kiz   ;D

Balböceği

Alıntı yapılan: ● GϋŁ ßαКιşŁιм ● - 16 Mart , 2011, 20:26:43
Alıntı yapılan: Văň!ʟўă - 16 Mart , 2011, 19:50:19
Suni sancimi  :-ooo :-ooo :-ooo

O ne felaket bisey dir ooo  :ehi: :ehi:

Kudurtuyor insani, suni sanci bi yana bide tampon yaptilar alttan bana

oda cok yakiyordu  :y25: :y25:

eda sus kiz  :caca: dogum yapacak olan bir kisiye amma moral veriyon haa  :toothy10: :toothy10:
kesin kacar gider dogumdan bunlari okuyan kisi  :toothy10:
yo kcanimmm o kadarda kotu bisey diill  :suclu: :suclu: dimi kiz   ;D

yaa  :ehi: ama herseyin bi zorlugu var zoru gormeden kolaylikta olmaz  :k06:

almra

19 Mart , 2011, 22:11:05 #18 Son düzenlenme: 19 Mart , 2011, 22:14:47 almra
canım ya ben doğum yapalı tam 10 gün geçti hastaneye gittiğimde 2 cm açıklık vardı suni sancıyı verdiler sabah 9dan akşam 5e kadar ama hiç ilerleme olmadı stoplayıp ertesi gün devam edeceklerdi suniye onu ben kabul etmedim garantisi yoktu çünkü sancılara gelince aralıksız değildi nefes alacak zamanın oluyordu :hieyt:  :hieyt:sonuçta tercih meselesi son anda sezeryana karar verdik  epidurali vurdular ayaklarımın uyuşmasıyla herşey başladı anıı anına herşeyi yaşadım kızımın ilk ağlamasını yüzünü görüşüm  herşeyi çok güzeldi.İtiraf etmeliyim ki hastanedeyken hiç sancın olmuyo desem yeri serumlar,iğneler,ilaçlar,epiduralin bi borusunu omzuna kadar getiriyorlar onuda bi küçük alete bağlıyorlar sancın gelmeden elindeki butona basıyosun sancı dıye bişi kalmıyo taki evine gidene kadar eve gidince biraz sancın oluyo ama dayanılmayacak kadar değil 1 hafta kadaar başkalarına ihtiyacın oluyo sonra yavaş yavaş kendine geliyosun şuan ben kendime gelmiş durumdayım çok az rahatsız etmeyecek sızlamalar oluyo sadece.Süt meselesine gelince doğumhaneden çıkar çıkmaz kızımı emzirebildim ilk 3 gün zaten şakır şakır süt gelmiyo gelende yetiyo zaten 3 günden sonra sütün artıyoooo :hello2:  :hello2:Allah seninde hakkında hayırlısı neyse onu versin kafana hiç takma son günlerinin tadını çıkar uykusuz gecelere az kaldı :-ooo  :-ooodünyanın en güzel şeyi hiç bişey için bu kadar eziyete değmezzzzz ama buna gönüllü katlanıyoruz :hello2: :hello2: :hello2:

esra26

canım doğumun hertürlüsü zor ama meleklerimize değer  :binkybaby: :binkybaby:

bende sezeryanla doğum yaptım inan bana hiç bi zorluğunu görmedim. sabah 10 da epudralle doğum yaptım bebeğimin doğduğu anı göbek kordonunu kesişini herşeyine şahit oldum bebeğim ağlarken yüzüme koydular elimle tuttum sevdim hemen sustu ağlarken :))

doğumdan sonra ogün akşam 7 de ayağa kalktım yürüdüm hastanenin içinde sadece ilk doğruluş biraz insanı korkutuyo ama bana anlatılanlar kadar hiç zor değildi kalkıp oturabiliyordum hiçde ağrım olmadı hastanede zaten ilaçlar falan anlamıyosun :) eve geldiğimdede sanki ameliyat olmamış gibiydim herkesin bünesi farklı tabi :) emzirme olayıda ilk zamnlar sütüm az geliyo ama oda ona yetiyo az bişile doyuyo zaten  3-4 gün içinde acayip bi süt oluyo

NOHUTUM

suni sancından aşırı korkuyorum nedeni kuzenıme ılk bebegınde sunı sancı verdıler... ama dogum ıcın bebek hazır olmadıgı ıcın acılmayan yollardan bebek gecmeye calısınca sıkıstı ve beyıne oksıjen gıtmedıgı ıcın sıkıstıgı ıcın beyınde kalıcı hasar olustu..  ve bebek dogduktan sonra evde makınaya baglı yasadı 1 sene sonrada öldü:(((( hayatımızın trejedısıydı cok aglamıs cok uzulmustuk..

sunı sancı uygulaması belkı tehlıkelı degıldır ama herseyde oldugu gıbı bılıncsız ellerde ölümcül olabıldıgını ne yazıkkı gordum ve ben dogumumu sunı sancıyla yapmayı asla dusunmuyorum....

tüm hamılelere hayırlı saglıklı dogumlar ..

Balböceği

Alıntı yapılan: NOHUTUM - 25 Nisan , 2011, 18:33:11
suni sancından aşırı korkuyorum nedeni kuzenıme ılk bebegınde sunı sancı verdıler... ama dogum ıcın bebek hazır olmadıgı ıcın acılmayan yollardan bebek gecmeye calısınca sıkıstı ve beyıne oksıjen gıtmedıgı ıcın sıkıstıgı ıcın beyınde kalıcı hasar olustu..  ve bebek dogduktan sonra evde makınaya baglı yasadı 1 sene sonrada öldü:(((( hayatımızın trejedısıydı cok aglamıs cok uzulmustuk..

sunı sancı uygulaması belkı tehlıkelı degıldır ama herseyde oldugu gıbı bılıncsız ellerde ölümcül olabıldıgını ne yazıkkı gordum ve ben dogumumu sunı sancıyla yapmayı asla dusunmuyorum....

:-ooo :-ooo :-ooo

cok uzuldum  :y25: :y25: basiniz sagolsun Nohutum, suni sanci tehlikeli degil

ama kesinlikle doktorlar hatasi vardir .. Rabbim Kuzenine hayirli bi evlat verisn tekrardan ... :amin:

Aytii

Alıntı yapılan: NOHUTUM - 25 Nisan , 2011, 18:33:11

başınız sağolsun Sena  :-\ Rabbim hayırlı doğumlar versin  :amin:

KONYALI

sena basınız sağolsun allahım bır daha yasatmasın...
suni sancı çok ağrı yapıyormus ben henuz dogum yapmadım ama ablamlardan biliyorum..kızlar her dogumda rısk var zaten allahım evlatlarımızı korusun ınsallah,kımseye bu acıyı yasatmasın ınsallah...

denizkabuğu

benimde günüm dolmuştu ben illaki normal doğum isterim dedim doktora bebeğin başı -2 yani tam oturmamıştı ertesi gün sabah erkenden gel dedi 8 gibi lama yapıldı suni sancı serumu takıldı ama ilerleyen saatlerde epidurel takıldı çok aşırı sancım yıktu tam açılmaya yakın oldu biraz adet sancısının şiddetli hali ama ben yine ah bile demedim annem kayınvalidem falan vardı sağolsun başımda  kayınvalidem eskiden böyle doğummu vardı diyerek beni teselli etti sağolsun ! Neyse velasıl suni sancıdan korkacak bişi yok 7 haftalık hamileyim nasip olursa sancım gelmezse yine suni sancı isterim :tongue3:
Başkalarının Kusurlarını Örtmede Gece Gibi Ol. . .

denizkabuğu

suni sancı değilde bebeğin ilk emzirdiği göğüslerimin o ağrısı çok fena ya ben ondan korkuyorum süt gelirkende ağrıyor meme uçlarıda ağrıyo hassaslaşıyo krem bile süremiyordum acıdan of  ki ne of :y25:

ipek_lab

avent in göğüs ucu kremini tavsiye ederim çok güzel ve çok etkili

denizkabuğu

bende ilk doğumu mu ısrarla suni sancı istedim hiç yaşamadığım bilmediğim halde sadece normale göre daha sık sancın oluyor dediler serum bağlandı sabah 9 epidurel için kateter takıldı akşam 5 de doğumhaneye girdim 5.15 de kızım kucağımda idi. doğumun yaklaştığı son saatler ağrım şiddetlendi o da adet sancısının biraz daha şiddetlisi ama gelip gidiyor neyse böyle geçti işte şimdi oğluma hamileyim 22. haftam yılbaşında doğum olucaktı doktorum 1 hafta önceye verdi günü.Doktoruma dedim sancım gelmezse suni sancı isterim dedim güldü o zaman bakarız dedi çünkü bebek gününü geçirince şişmeye başlıyor doğumda zor olur yani.

gidom81

allah kolaylik versin tez zamanda kurtulursun insallah,

bence cok korkmana gerek yok hersey olacagina variyor,

benim suyum gittiginden ve sancimda olmadigindan dolayi suni  sanci verdiler evet cok aciyor ama dayanilmayacak kadar kotu birsey olsaydi kadinlar yillardir doguramzdi bukadar, tabi ben epidural yaptirdim ve iyikide yaptirdim tek sorun once sunni sanciyi verip arkasindanda kipirdamadan dur demeleri biraz sinir bozucuydu ama sonucta cocugun icin onu basarabiliyorsun, ne yazikki benimki normal dogum olamadi ma$a bile denediler ama oyle bir noktaya geldiki artik sezaryan sart dediler ve sonuc sezaryan oldu evet elimde olsaydi Normal dogum isterdim ama sezaryanda cok kotu degil ertesi gun ayaga kalmistim

tgbybr

ben de suni sancı aldım normal diye ısrar ettiğim için. suyum gelmeseydi almra gibi 1 gün dinlenip tekrar denicektik ama suyum da gelince dr akşama kadar bekledi açılma olmadı bebek inmedi epiduralle sezeryan oldum. asla sezeryan olmam diye büyük konuştum sezeryan oldum. ama çok memnun kaldım :icon_thumright: