(Resimli) Bugun Ne Yemeği Yaptınız.(Canı Çekecek Olan Girmesin)

Başlatan hüzünden_gelme, 04 Mart , 2011, 13:05:21

« önceki - sonraki »

asya81

Alıntı yapılan: doruk38 - 26 Eylül , 2011, 18:25:05
Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 26 Eylül , 2011, 14:26:23
DORUK SÜPER GÖZÜKÜYOR ELLERİNE SAĞLIK CANIM TARİF VERİRMİSİN

teşekkür ederim canım tabiki tarifini veriri.

malzemeler

2 tane kurusoğan
5 diş sarımsak
1 demet maydonoz
750 grm kıyma
6 tane patlıcan
ve baharat

canım önce 3 diş sarımsağı soyup havanda döviyorsun kıymaya katıyorsun sonra bilendirda soğanları iyice küçültüyorsun kıymaya katıyorsun sonra maydonuzları kıyıp kıymaya katıyorsun. zevkine göre sevdiğin bahatlardan koyyosun. ben pul biber karabiber kimyon ve tuz koydum. sonra karıştırıyorsun köftesi hazır olmuş oluyo. tabi elinle köfta haline getiriyorsun. sonra patlıcanları soyyosun yuvarkal yuvarlak kesiyorsun  ( ben önceden soydum doğradım tuzlu suya koydum ) sonra 2 diş sarımsak sıvı yağ tuz ve pul biberle sos hazırlıyorsun patlıcanları bu sosun içine batıyorsun. sonra şekildeki gibi tepsiye diziyorsun fırında pişiriyorsun gerçekten çook lezzetli oluyo

afiyet olsunn ...
ELİNE SAĞLIK SÜPER  :icon_thumright: BENE HEP MERAK EDERDİM PATLICAN KURU KURU LEZZETSİS OLUR ARADA DİE HANİ SADECE KIZARTMADA LEZZETLİ OLUYORYA. TARİFİNDE PATLICANLAR SOSA BATIRILIYOR EMİNİM ÇOK LEZZETLİ OLUYOR ÖYLE MUTLAKA DENİYEĞİM TEŞEKKÜRLER :opucuk:

doruk38

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 26 Eylül , 2011, 18:47:39
ayrıyeten fırında pişerekken sos koyuluyormu canım üzerine

evet canım onu yazmayı unutmuşum. patlıcanları batırdığın sosun artanını tepsiye koysan yeterli oluyo

doruk38

Alıntı yapılan: asya81 - 26 Eylül , 2011, 19:02:20
Alıntı yapılan: doruk38 - 26 Eylül , 2011, 18:25:05
Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 26 Eylül , 2011, 14:26:23
DORUK SÜPER GÖZÜKÜYOR ELLERİNE SAĞLIK CANIM TARİF VERİRMİSİN

teşekkür ederim canım tabiki tarifini veriri.

malzemeler

2 tane kurusoğan
5 diş sarımsak
1 demet maydonoz
750 grm kıyma
6 tane patlıcan
ve baharat

canım önce 3 diş sarımsağı soyup havanda döviyorsun kıymaya katıyorsun sonra bilendirda soğanları iyice küçültüyorsun kıymaya katıyorsun sonra maydonuzları kıyıp kıymaya katıyorsun. zevkine göre sevdiğin bahatlardan koyyosun. ben pul biber karabiber kimyon ve tuz koydum. sonra karıştırıyorsun köftesi hazır olmuş oluyo. tabi elinle köfta haline getiriyorsun. sonra patlıcanları soyyosun yuvarkal yuvarlak kesiyorsun  ( ben önceden soydum doğradım tuzlu suya koydum ) sonra 2 diş sarımsak sıvı yağ tuz ve pul biberle sos hazırlıyorsun patlıcanları bu sosun içine batıyorsun. sonra şekildeki gibi tepsiye diziyorsun fırında pişiriyorsun gerçekten çook lezzetli oluyo

afiyet olsunn ...
ELİNE SAĞLIK SÜPER  :icon_thumright: BENE HEP MERAK EDERDİM PATLICAN KURU KURU LEZZETSİS OLUR ARADA DİE HANİ SADECE KIZARTMADA LEZZETLİ OLUYORYA. TARİFİNDE PATLICANLAR SOSA BATIRILIYOR EMİNİM ÇOK LEZZETLİ OLUYOR ÖYLE MUTLAKA DENİYEĞİM TEŞEKKÜRLER :opucuk:

afiyet olsun asyacım bebeğine bol bol vitamin kilo olsun  :amin: :amin:

derbeder

gozlemelerim..

patates kizartmasi ve patates kroket..

pastalarim..

seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

asya81

ağzım böyle açık kaldı  :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo elelrin dert görmeye nasıl güsel hazırlanmış bunlar sanat eseri gibi :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:

derbeder

tesekkur ederim asyacim  :opucuk: biraz ozendik ama degdi  :flowers:

ツgöçmen_54 ツ

derbeder

gökkusağı

ayyy çok güzeller ellerine sağlık hamileler giremezmiş ama dayanamadım girdim  :k06: hepsi harika görünüo
Nakşediyor yüreğime ilahi bir kudret.!
..diyor ki;
Eyy kul'um.!
imtihan'ın RABBiN.!...için,
Sabret.! ♥

Pınar86

Derbeder gercekten hepsi harika görünüyor bu kadar şeyi kim yiyor merak ettim :) ben hafta sonu evimde iki çeşit bişey yapıyor inan eşim bir tabağı zor bitiriyor bu kadar şey yapsam hepsi ziyan olur :)

bu pastalar daha bir lezzetli görünüyor rica etsem tarifini verebilirsin herşeyi tam olarak :) denemek istiyorum :)
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

derbeder

bizim yenge dizisini biliyormusun? orda 9 kardesler. bizde oyleyiz dermisim  :k06: :k06:

yok ya sadece esimle kendime bu kadar seyi yapmam, usenirim 2 kisi icin o kadar sey yapmaya. haftasonu ailemizle kahvalti yaptigimizda mesela ya da bir araya geldigimizde yapiyorum genelde canim.

musait bir zamanda tarifini paylasirim canim  :opucuk:

Pınar86

anladım arkadaşım :) ellerine sağlık

tamam tarifini bekliyorum eger mümkünse özelime atarsann çok sevinirim çünkü bazen konulara bakmayı unutuyorum tabi mümkünse sıkıntı yok :)
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

derbeder

aydinays

ama sen çok hamaratsın ya. Vallahi pastalar nede güzel göründü öyle canım çekti  :hungry: :hungry: :hungry:
patates kroketi nasıl yaptın hepsi mükemmel görünüyor. :hungry: :hungry:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

...ŞehzadEfe...

Alıntı yapılan: derbeder - 27 Eylül , 2011, 15:25:18
tabiiki ozelden atarim canim  :opucuk:

özelden atma bende bu tarifi bekliyorum yada banada özelden att olurmu canım ellerine sağlık maşallah sana çok hamaratsın  :nazar:
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var