14 Mayıs , 2024, 05:01:12

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

(Resimli) Bugun Ne Yemeği Yaptınız.(Canı Çekecek Olan Girmesin)

Başlatan hüzünden_gelme, 04 Mart , 2011, 13:05:21

« önceki - sonraki »

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

Lă_Tăhzen!

xxcansuxx

tşk ederiz canlar
kevser senin tarifden yaptım tadı çok güzeldi bizim orada ekmek kadayıfı var biliyorsundur tadı onun gibi olmuştu :hungry:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 10 Ağustos , 2011, 17:53:09
tşk ederiz canlar
kevser senin tarifden yaptım tadı çok güzeldi bizim orada ekmek kadayıfı var biliyorsundur tadı onun gibi olmuştu :hungry:
:icon_thumright: evet canım o tarif tam tarifti çok guzel olduğuna eminim afiyet olsun buğlemimize ve sana yarasın  :hungry: :hungry: :nazar:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 10 Ağustos , 2011, 17:57:22
tşk ederiz canlar
:icon_thumright: evet canım o tarif tam tarifti çok guzel olduğuna eminim afiyet olsun buğlemimize ve sana yarasın  :hungry: :hungry: :nazar:
tşk ederiz teyzesi eşim kızdı yeme boşa klio alcaksın diye ama dayanamayıp kaç dilim yedim  :k06:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 10 Ağustos , 2011, 18:00:18
Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 10 Ağustos , 2011, 17:57:22
tşk ederiz canlar
tşk ederiz teyzesi eşim kızdı yeme boşa klio alcaksın diye ama dayanamayıp kaç dilim yedim  :k06:
:k06: :k06: afiyet olsun şekerim  :opucuk:

FeHi

Kevser bende o tarifi istiyorum kaç zamandır denk geliorm söylicem söylicem unutuorm hep etimek tatlı tarini istiorm

ツgöçmen_54 ツ

etimek tatlısı bende yaptım nihayet :hello2: :hello2:
akşam foto eklerim..

ツgöçmen_54 ツ

FEHİ canım tarif şu ;
Malzemeler

12 adet tuzsuz etimek

şerbeti için:
1,5 su bardağı şeker
2 su bardağı su

Muhallebisi için:
1 litre süt
6 yemek kaşığı şeker
1 paket vanilya
1 yemek kaşığı tereyağ
6 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı mısır nişastası

Üzeri için:
1 paket krem şanti
1 su bardağı süt (200ml)
Ceviz ya da antep fıstığı

Hazırlanışı

2 su bardağı sıcak su ile 1,5 su bardağı şekeri minik bir tencereye alarak kaynattım. Kaynamaya başladıktan 5-6 dk. sonra altını kapatarak. Şerbeti 10 dk kadar beklettim. Bu arada da genişçe bir borcama 12 tane etimeği güzelce sıraladım. Kepçe yardımı ile şerbeti etimeklerin her yerine gelecek şekilde dağıttım. Etimekler ıslanırken hemen muhallebiyi hazırlamaya başladım.

Tarifin aslında malzemeler 750ml süte göre verilmişti ama ben tepsim geniş olduğu için 1 litre süt ile hazırladım. Eğer sizde küçük bir tepsiye yapıyorsanız etimek sayısına göre malzemenizi ayarlayabilirsiniz.

1 litre sütün içine vanilya ve tereyağ hariç tüm muhallebi malzemelerini ekledim ve iyice çırptıktan sonra kaynayana kadar karıştırarak muhallebiyi hazırladım. Kaynamaya başladıktan sonra vanilya ve tereyağı ilave ederek 2-3 dk kadar daha karıştırdım ve ocağı kapattım. Muhallebi 5 dakika kadar dinlendikten sonra etimeklerin üzerine dökerek yüzeyini düzelttim.

Krem şantiyi tatlının üzerine dökmeden önce iyice soğuması için tatlıyı beklemeye aldım. Eğer muhallebinin soğumasını beklemezseniz krem şanti eriyerek kötü bir görüntü oluşturur bu nedenle soğuduğundan emin olmadan krem şantiyi eklemeyin.

Soğuyan tatlının üzerine 1 su bardağı süt ile hazırladığım krem şantiyi hazırlayarak sürdüm. Üzerini streç film ile kapatarak buz dolabına kaldırdım.

Bu tatlıyı bir gün buzdolabından beklettikten sonra servis etmelisiniz. Üzerine tercihinize başlı olarak ceviz ya da antep fıstığı serperek servis edebilirsiniz. Afiyet olsun..

FeHi

Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 10 Ağustos , 2011, 18:41:13
etimek tatlısı bende yaptım nihayet :hello2: :hello2:
akşam foto eklerim..
ohhh ohhhh ellerine sağlık
tarifini alsam bende yapcam inetrnetten tariflere bakıorum ama en iyisi kıslara sorup yapmak daha ii diye düşündm :k06:

Balböceği

Kizlar bugun kanalturk'te elif yapiyordu normal ekmekle denedi..

Ama tadi nasil oldu orasini bilemiyorum  :k06: :k06:

ellerinize saglik guzel gozukuyorlar  :hungry:

Balböceği

Bende ilk defa bisi ekleyim barim  :k06: :k06: :k06:

bunlarda benim yagli coreklerim  :k06: diger bi tanimiyla elimin ekmekleri  :ehi:

banu_fth

ay çok güzel olmuş .. ellerine sağlık canım yaa ..  :hungry: :hungry: :hungry: enfes duruyolar .. tarif nedir diycem ama rejimdeyim yaa a..  :crybaby2: :crybaby2:

meliss

Alıntı yapılan: eylül_üm - 11 Ağustos , 2011, 16:39:11
ay çok güzel olmuş .. ellerine sağlık canım yaa ..  :hungry: :hungry: :hungry: enfes duruyolar .. tarif nedir diycem ama rejimdeyim yaa a..  :crybaby2: :crybaby2:

nasıl rejim neden :icon_scratch: :icon_scratch:
BİRİCİK OĞLUM CANIM BALIM HERŞEYİM İYİKİ GELDİN  İYİKİ VARSIN  NEŞE KAYNAĞIMIZ HAYAT SEBEBİMİZ OLDUN   SENİ ÇOK SEVİYORUZ RÜZGAR'IMM

banu_fth

Alıntı yapılan: meliss - 11 Ağustos , 2011, 17:07:16
Alıntı yapılan: eylül_üm - 11 Ağustos , 2011, 16:39:11

nasıl rejim neden :icon_scratch: :icon_scratch:

fazla kilo almamam lazım . dietisyene gittim . dr umdan izinli .. onayıyla ..
ikisi de birbirini tanıo dr larımın .. kilom zaten var .. normal doğum yapmak istiom .. üstüne kilo alırsam kötü olur zaten 9 kg aldım şimdiye kadar .. düzgün de beslenmiodum ben çalışıyorum .. burda nası beslenebilceğimi anlattı en azından .. bi de liste yaptı .. herşey var bi tek abur cubur zeytin ve çorba yok  :k06: tatlı yok  :k06:
13 gün sonra gitcem bakalım neler olmuş .. rejim dediysem tek yönlü yada salata ağırlıklı filan diil .. hamileyim diye daha kuvvetli sütlü yumurtalı bi liste yani  :opucuk: