(Resimli) Bugun Ne Yemeği Yaptınız.(Canı Çekecek Olan Girmesin)

Başlatan hüzünden_gelme, 04 Mart , 2011, 13:05:21

« önceki - sonraki »

Mavish

bnsroni

Yarım su bardağı nohut ve yarım su bardağı bezelyeyi ayrı ayrı haşlıyorsun..
250 gr kuzu dana veya koyun etinide pişene kadar haslıyorsun ve suyunu ayırıyorsun..
Yarım su bardağı  ayçicek yağında 1 orta boy soğanı kavurup kırmızı biber ve havucları kup kup dugrayıp kavurmaya devam edıyorsun.. 1 yemek kaşığı Salçayı ve 2 su bardağı pirinci ekleyıp 2 3 dakıka daha kavurup bezelye,nohut ve eti üzerine ekleyip ayırdığın et suyunu ilave ediyorsun ve dilediğin kadarda tuz..
Verdiğim ölçü tamamen atmasyon ama 7 8 kasarsan 10 kişilik cıkıyor :)

Tarifin orjinalinde 500 gr koyun eti ile hazırlanıyor ve salça 2 kaşık konuluyor.
Ben bunları yarı yarıya kullandım.etide kuzu tercih ettim.

Afiyet olsun...

ayy

bensu bende yapacam teşekkür ederim tarif için.peki yanına ne yaparsak yakışır :hungry: :hungry: :opucuk: :opucuk:

bu da benm pizza dün yapmıştım.ama pazardan mantar almamıştım marketten alırım diye :BangHead: :BangHead: markette kalmamış  :violent1: :violent1: bende değişik yaptım üzerine ayrıca domates ve biberde koydum çok güzel oldu tadi :hungry: :hungry:

Mavish

Alıntı yapılan: Bensuuu - 02 Mayıs , 2013, 03:28:22
Yarım su bardağı nohut ve yarım su bardağı bezelyeyi ayrı ayrı haşlıyorsun..
250 gr kuzu dana veya koyun etinide pişene kadar haslıyorsun ve suyunu ayırıyorsun..
Yarım su bardağı  ayçicek yağında 1 orta boy soğanı kavurup kırmızı biber ve havucları kup kup dugrayıp kavurmaya devam edıyorsun.. 1 yemek kaşığı Salçayı ve 2 su bardağı pirinci ekleyıp 2 3 dakıka daha kavurup bezelye,nohut ve eti üzerine ekleyip ayırdığın et suyunu ilave ediyorsun ve dilediğin kadarda tuz..
Verdiğim ölçü tamamen atmasyon ama 7 8 kasarsan 10 kişilik cıkıyor :)

Tarifin orjinalinde 500 gr koyun eti ile hazırlanıyor ve salça 2 kaşık konuluyor.
Ben bunları yarı yarıya kullandım.etide kuzu tercih ettim.

Afiyet olsun...

harikasin! Tskler canim... hemen deniceeemmm...

Aşkk

ellerine sağlık ayşem  :opucuk: korkuyorum nazar değecek sana  :nazar: :nazar:  :k06: :k06: :k06:

ayy

teşekkür ederimm ceyimmm :opucuk: :opucuk: :opucuk:
nazarmıı yok laaa ne yapıyorumki herzamanki şeyler :laughing7: :laughing7: :laughing7: :ehi: :ehi: :ehi:

bnsroni

İçinde tüm malzemeler bulunduğundan sadece bol köpüklü buz gibi ayran...
Tabi misafir menüsü için yanına zeytinyağlı yemekler ve yoğurtlu kızartmalar güzel gider düşünüyorum

ayy

ayy

tavuk dolmam :hungry: :hungry:
yalnız önce biraz haşladım bikaç dk fazla haşladımdan üstü birazcık sıyrıldı galiba :suclu: :suclu: :suclu:
fakat çok lezzetli oldu :hungry: :hungry: :hungry:

ayy

buda soslu elmalı cevizli kekiim :hungry: :hungry: :hungry:

sosun altında da ceviz var ama ben üstünede koydum bitanede çilek recelimdem koydum yakıştı :hungry: :hungry: :hungry:

@Melek Yüzlüm@

ayşem  :hungry: :hungry: :hungry: :hungry: açıktımmm yaa süpersin

şu kekin tarifini ver yapim akşama

ayy

saol kuzum :opucuk: :opucuk: :opucuk:
ben uzuuuuz zamandır ilk defa yaptım kek.ben yemekleri harika yaparımda tatlılarla pek aram yoktu ama aramı düzeltiyorum artık :ehi: :ehi: :ehi:
kuzum kendi sitemizden aldım tarifi ve üstüne kendimde kattım bişiler ...stede de soslu kek diye giciyor.yinede yazıcam ama :opucuk: :opucuk: :opucuk:

Soslu elmalı kek
Malzemeler
sos...
50 gr tereyagı
1 yemek kasıgı un
2 yemek kasıgı kakao
4 yemek kasıgı tozseker
2 su bardagı su

Kek malzemeleri
5 yumurta

1 su bardagı seker
3 su bardagı un
2 tane kabartma tozu
1 su bardagı yogurt
1 su bardagı sıvıyag
Yarım bardak cevız

Hazırlanısı.
Yumurta ve seker ıyıce cırpılır.dıger malzemeler eklenır tekrar cırpılır
Bır kalıbın ıcıne konan kek hamuru 170c fırında pısırılır.
Sos ıcın tereyagı erıtılır un,seker,kakao ve su ekleyıp karıstırarak pısırılır
Sogumus olan kekın uzerıne dokulur.
adı soslu elmalı kek ama tarifte elmanın yerinde yeller esiyor :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
ben de şöle yaptım elmayı minnak minnak doğradım sonra tavaya koydum azcık şeker bi iki damla su ile öldürdüm sonra sosun altına serpiştirdim.ağza cırt cırt diye geliyor ne oldugu bellisiz oluyor merak uyandırıyor :hungry: :hungry: :ehi: :ehi: :ehi:
bide sosun içine bi tane vanilin koydum kuzum

Balböceği

Oy oy yapmayın şunu yahu acıktım valla  :hungry: ellerinize sağlık  :hungry:

@Melek Yüzlüm@

ne güsel kabardıı tadını merak ediyorumm ben fazla değil ucundan azcık yerimm  :k06: :k06:

güya kilo vercemmm :ehi: :ehi: :ehi: