19 Mart , 2024, 08:57:52

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Leke çıkaran çamaşır deterjanı tavsiyeniz ?

Başlatan Emine, 28 Şubat , 2011, 21:14:29

« önceki - sonraki »

derbeder

25 Ağustos , 2011, 12:45:17 #90 Son düzenlenme: 25 Ağustos , 2011, 12:52:28 derbeder
artik abc filan kullanicam beyaz ve acik reklilerime, Ariel' e para yatirmiycam.

gerci beyazlari 90 dereceye atinca her turlu cikiyor lekeleri.

buarada ben onceden kirec onleyici toz kullaniyordum, artik deterjanin uzerine  sirke dokuyorum.

dun aksamda bir koyu renk bir acik renk kabanimi yikadim.
aslinda kuru temizlemeye verecektim, ama merak ettim dogrusu makina nasil cikaracak diye.
iyiki denemisim  :k06:

30 dakikalik kisa programa attim ikisinide ayri ayri..acik renk kabanima normal deterjan katip uzerine renkliler icinde kullandigim sivi deterjandan koydum.

koyu renk olanada sivi deterjan koydum. mis gibi koktular  :love7:
dun aksamda balkona asmistim askisiyla, guneste kurusun diye. bakalim akibetini merak ediyorum kuruduktan sonra.

oghh artik kuru temizlemeye para vermek yok, kisa mis gibi girelim  :hieyt:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

derbeder

gecen gun cok pis yagli kiyafetleri attim makinaya 60 derecede vanish ile cok temiz oldular. hatta normal deterjan koymadim bile, sadece vanish, sirke ve yumusatici kullandim. gercekten lekeden eser kalmadi.

hatta birde beyazlar icin olanini almak istiyorum.

Balböceği

ツgöçmen_54 ツ

bu aralar yeni favorim ; ARİEL 3BOYUTLU TEMİZLİK  :icon_thumright:

derbeder

Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 09 Aralık , 2011, 14:35:27
bu aralar yeni favorim ; ARİEL 3BOYUTLU TEMİZLİK  :icon_thumright:
3 boyut olmasinin farkli bi amaci var mi :k06:

ツgöçmen_54 ツ

zehracım benim beyaz eşyalarım bosh olmasına rağmen çok kötü çıktı.özellikle çamaşır makinesi  :cildir: oldukça az çamaşır koymama rağmen kirleri çıkarmıyordu. çamaşırlarda kalıp gibi deterjan izleri bırakıyordu.çamaşırları nasıl koyuyorsam o şekil çıkarıp geri alıyordum.
denemediğim hiç bir şey kalmadı.sıvıda kullandım.
en sonunda bu arieli tv reklamında gördüm.adam 3 eldiveni karışıma batırıp mükemmel temizlediğinden bahsediyordu.birde bunu deniyeyim dedim.gerçekten sonuç süper.benim makineye çok iyi geldi  :ehi: reklam amacına ulaştı..
kirleri söküp atıyor.ayriyetten kokusu çok fresh  :love9:

derbeder

benimkide bosch, cok sukur simdilik memnunum  :nazar:
cok fazla tika basa doldurmadikca iyi temizliyor sanki.

birde kac dereceye atiyorsunuzki beyazlari filan? benim cikarsa genelde 3-4 cesit cikiyor. beyazlar atlet, t-shirt gibi seyler 90 derecede yikaniyor. 30 lar genelde renkliler ve koyu renk kazaklar. 40 derece icin bazi acik renk kazaklar, gomlekler vs. arada birde iste 60 derecelikler cikiyor kot pantolonlar havlular gibi.

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: derbeder - 09 Aralık , 2011, 15:02:59
benimkide bosch, cok sukur simdilik memnunum  :nazar:
cok fazla tika basa doldurmadikca iyi temizliyor sanki.

birde kac dereceye atiyorsunuzki beyazlari filan? benim cikarsa genelde 3-4 cesit cikiyor. beyazlar atlet, t-shirt gibi seyler 90 derecede yikaniyor. 30 lar genelde renkliler ve koyu renk kazaklar. 40 derece icin bazi acik renk kazaklar, gomlekler vs. arada birde iste 60 derecelikler cikiyor kot pantolonlar havlular gibi.

benim ayar seçeneğim yok ki  :dontknow: üzerindeki yazan programa ayarlıyorum kendisi suyun sıcaklığını ve sıktırma ayarını kendi yapıyor  ::) modeli bu ;

HASRET!M S@N@

gömlek yakalarındaki kirlere önerileriniz nedir kızlar napsam cıkaramıyorum bu son dediğiniz deterjanları denicem ama

kelebekkk

ben oğlumun tişörtlerindeki lekeleri çıkaramıyorum deli olcam ya yemek dökülmüş yağ lekeleri var birde okulda boya bulaşmış olanlar var çıkmıyo  :BangHead:
daha önce vanish ve ariel sıvı kullanmıştım fayda etmemişti acaba birde sirkeylemi denesem  :dontknow: :dontknow:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: kelebekkk - 10 Aralık , 2011, 12:51:02
ben oğlumun tişörtlerindeki lekeleri çıkaramıyorum deli olcam ya yemek dökülmüş yağ lekeleri var birde okulda boya bulaşmış olanlar var çıkmıyo  :BangHead:
daha önce vanish ve ariel sıvı kullanmıştım fayda etmemişti acaba birde sirkeylemi denesem  :dontknow: :dontknow:
ariel sıvıyı bende kullandım ama domestos rengarenk kadar fayda vermedi domestosdan şaşmadım o zamndan beri... benim eşim çocuk gibidir sağolsun hemen bir yemek lekesi yapar kıyafetini... deterjan gözüne yada lekenin üzerine döküp makinaya atıyorum çıkıyor... halıda ki lekeleri falan güzel çıkarıyor  :icon_thumright:  birde yağ lekesine deterjandan önce sıvı bulaşık deterjanıyla çitile at makinaya eser kalmıyor...

kelebekkk

sağol canım domestos rengarenk de kullanmıştım önceden ama o zaman yaramazım bu kadar lekelemiyodu şimdi tekrar alıp deniyim  :icon_thumright:

Balböceği

Ben bundan kullaniyorum son iki aydir, sonradan buldum ama super bisi  :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt:
deterjan koymasam bile kendi basina hallediyor, bir nevi camasir suyu ama camasir suyuda denmez
bu bu baska birsey  :ehi: :ehi: :ehi:  :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: ana ustunde 1.5 euro yaziyor  :ehi:
indirim reklami sanirsam  ::)

fıstık

beyazları 90 derecede yıkarsanız morarır benden size tavsiye 60 da yıkayın bence

her zaman farklı deterjanlar kullanıyorum pek belli olmuyo

leke varsa domestosta bekletip leke çıkınca atıyorum makineye

beyazlar 60

renkliler 40 sadece formuna göre yünlü narin pamuklu ayarı yapıyorum o kadar

eşim gömleğini 2 günden fazla giymez böylece kirlenmez ama kirçöz lekelere birebir  :icon_thumright:

serra_emine

SERRA BENIM HALININ UZERINE BIR KASE TAHİN PEKMEZ KARISIMINI Bİ DEVİRDİ:) AYY YAGLI YAGLI HALI BERBAT OLDU.KABASINI ALDIKTAN SONRA ERSAĞ YAĞÇÖZÜCÜ İLE DAMLA KONSANTRE  İLE SİLDM TERTEMIZZ OLDU.ARTIK LEKE HİİİÇÇ ÖNEMLI DEGIL BENIM İÇİN..GIYSISINDE YAG LEKESIMI VAR DOKUYOPRUM YAĞÇÖZUMUZDEN ATIYORUM MAKINAYA OHH TERTEMIZ.BIRKERESINDE BIR BARDAK SEKERLI CAY GITTI GUZELIM UZERINE GIYSISINE..:) AYNI SEKILD EYAPDIM VE TERTEMIZ CIKDI :icon_thumright: :icon_thumright:
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..