19 Mart , 2024, 05:55:41

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Leke çıkaran çamaşır deterjanı tavsiyeniz ?

Başlatan Emine, 28 Şubat , 2011, 21:14:29

« önceki - sonraki »

βαlκιz

off makinede beyazlar vardıı
ama hepsi pembe olmuşş  :sad1:
renkli bişey yoktu baktım noldu neden oldu diye
içinden bonibonlar çıktı  :cildir:
çamaşır suyu koydum makinenin gözüne öylede yıkandı ama düzelmedi
düzelmezmiii :sad1:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

fıstık

Alıntı yapılan: βαlκιz - 02 Mart , 2011, 00:24:35
off makinede beyazlar vardıı
ama hepsi pembe olmuşş  :sad1:
renkli bişey yoktu baktım noldu neden oldu diye
içinden bonibonlar çıktı  :cildir:
çamaşır suyu koydum makinenin gözüne öylede yıkandı ama düzelmedi
düzelmezmiii :sad1:

BONİBOOOOOOOOOONNNNNNN :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

GECE GECE HİÇ GÜLECEĞİM YOKTU VALLAHİİİİİ

CANIM ÇAMAŞIR SUYUYLA ARİELLİ SUDA BEKLET 5-6 SAAT SONRA TEKRAR YIKA

derbeder

balkiz fistigin dedigi gibi..camasir suyunda beklet bir süre..ama dikkat et saf camasir suyunda cok bekletilirse camasirlar çürüyüp dökülüyorlar. beklettikten sonra camasir makinasinda normal deterjanla yika, birseyi kalmaz muhtemelen.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

melek-çağlar

arielin leke çıkarıcısıı kullan canım beyazlarda ben çok memnunum mürekkep lekesi dahil çıkarıyor

DER!N

Anwy'in leke çıkarıcısını kullanıyorum ek gıdadan beri ancak çözüm oldu ferroyu bile çıkarıyor.

Emine

Alıntı yapılan: Demet_dk - 01 Mart , 2011, 00:39:59
ŞİMDİLERDE GÖRDÜĞÜM KADARIYLA OKULLARDA FAALİYET ÖNLÜĞÜ DİYE BİŞEY VAR
KIYAFETLERİN DEVAMLI LEKELENMESİNDEN SE O TARZ Bİ KIYAFET GİYDİRMEK DAHA MANTIKLI SANKİ

Önlükleri var ama kolları açık rahat hareket etmeleri için kollar boya oluyor

Emine

Bir de renk karışmasından tereddüt ettiğim çamaşır olursa yarısı beyaz yarısı lacivert mesela, onlarda renk koruyucu kumaş kullanıyorum izi wash marka.

derbeder

Alıntı yapılan: Emine - 02 Mart , 2011, 13:20:21
Bir de renk karışmasından tereddüt ettiğim çamaşır olursa yarısı beyaz yarısı lacivert mesela, onlarda renk koruyucu kumaş kullanıyorum izi wash marka.
bunun icin sanirim birde mendiller satiliyor. renkli ve renksizleri bir arada yikamak icin. en son ben almistim, ama daha kullanmadim.

ponçik

Eminecim ben de Ariel leke çıkarıcının toz olanını kullanıyorum, ılık suda iyice eritip akşamdan sabaha kadar bastırıyorum, sonra makinaya attığımda deterjan gözüne de biraz toz ekliyorum , genellikle iyi sonuç veriyor , ama tabi lekeyi görmeden önce yıkamışsam bir daha imkanı yok bu şekilde çıkmıyor
deterjan olarak genellikle bingo yada ariel alıyoruz.

Gülşahcım geçmiş olsun , çok sinir bozucu bir durum yaaa   :-\

Demet_dk

Alıntı yapılan: Emine - 02 Mart , 2011, 13:16:18
Alıntı yapılan: Demet_dk - 01 Mart , 2011, 00:39:59
ŞİMDİLERDE GÖRDÜĞÜM KADARIYLA OKULLARDA FAALİYET ÖNLÜĞÜ DİYE BİŞEY VAR
KIYAFETLERİN DEVAMLI LEKELENMESİNDEN SE O TARZ Bİ KIYAFET GİYDİRMEK DAHA MANTIKLI SANKİ

Önlükleri var ama kolları açık rahat hareket etmeleri için kollar boya oluyor

BENİM BAHSETTİKLERİM KOLUKLU ZATEN
HANİ ÖZELLİKLE KOLLAR KİRLENMESİN DİYE YAPILMIŞ SANIRIM
BİLEKTEN LASTİKLİ ŞEKİLDE

Aytii

ben beyaz perdeler için makinanın içine perdelerle beyaz sabun atan kişilerin çok memnun kaldıklarını duymuştum. mesela Hacı Şakir sabunu bi küp koyuyosun içine perdelerle ve bembeyaz yapıyomuş. tabi denemedim hiç  :dontknow:

Demet_dk

KREM RENGİ GÜNEŞLİKLERİM İÇİN NASIL OLUR ACABA BEYAZ SABUN  ???

Emine

02 Mart , 2011, 14:35:05 #27 Son düzenlenme: 02 Mart , 2011, 14:38:32 Emine
Alıntı yapılan: {narin} - 02 Mart , 2011, 13:23:55
Alıntı yapılan: Emine - 02 Mart , 2011, 13:20:21
bunun icin sanirim birde mendiller satiliyor. renkli ve renksizleri bir arada yikamak icin. en son ben almistim, ama daha kullanmadim.
Bahsettiğim de o mendillerden zaten mendil beyaz giriyor siyaha yakın rengarenk çıkıyor makineden.

Leke daha yeniyken suya bastırsam falan belki etkili olur ama küçük kızım kesinlikle önlük kullanmak istemiyor günde 4 takım kıyafet değiştiriyoruz durmadan suya bastırmam gerekecek heran da öyle uğraşamıyorum işte..

Bir yerde okumuştum çamaşırların beyaz olması için deterjan gözüne kabartma tozu ekleniyormuş bembeyaz oluyormuş. Beyazları yıkayacağım zaman ekleyeceğim bakalım nasıl olacak  :)

derbeder

sen dene emine bizede haber ver o zaman, belki isin sirri kabartma tozundadir kim bilir  ;D

beyaz sabun ben kullandim ara renklerime, ama cok fark goremedim sanki. ya da yanlis birseymi yaptim acaba diyede dusundum sonradan.

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

kabartma tozu derken  :icon_scratch:
ben daha öncede yazmıştım cepsodası kullanıyorum diye beyazlarda işe yarıyor  :icon_thumright: