29 Mart , 2024, 16:51:43

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hünkar kayığı(kabak kayığı) tarifi

Başlatan hüzünden_gelme, 20 Şubat , 2011, 17:49:09

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

Malzemeler;

5 kabak
    2 domates
    1 büyük kuru soğan
    200 gr. Kıyma
    1 yemek kaşığı tereyağı
    1 tatlı kaşığı biber salçası
    Pul biber
    Karabiber
    Tuz

Sosu için;

1 su bardağı süt
    1 kaşık tereyağı
    1 kaşık un
    Tuz
    Kaşar peyniri

Hazırlanışı;
    [LIST=1]
    • Kabakları soyup uzunlamasına ikiye bölün.
    • Tencereye biraz su koyup yumuşayıncaya kadar pişirin.
    • Tepsiye alın, çekirdek yataklarını kaşık yardımıyla boşaltın.
    • Kıyma, küp küp doğranmış soğanı tereyeğıyla beraber kavurun.
    • Kabukları  soyulmuş domatesleri ekleyip bir iki karıştırın salçayı koyun biraz  daha kavurun. Tuzu ve son olarak da baharatı ekleyip bu harcı hazırlanan  kabakların içine doldurun.

Beşamel sos;
    • Unu yağda hafif kavurun, karıştırarak yavaş yavaş sütü ekleyin, tuzunu da koyduktan sonra muhallebi gibi pişirin.
    • Kıyma  harcıyla doldurulmuş kabakların üzerine taşırmadan dökün, en üste kaşar  dilimleri koyup sıcak fırında üzeri kızarana kadar pişirin. Dereotuyla  süsleyebilirsiniz...

Alıntı

derbeder

seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

beteray

DER!N

Beşamel sos yapmadığımda sarmısaklı yoğurtla süper oluyor. Hem kolay hem çooook lezzetli bir yemek.

Yanına bol taze naneli cacık + pirinç pilavı

:hungry: :hungry:

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

kelebegimm

Kizlarrrrrr bunu yapan yiyen varmi bu aksam bunu yapmayı dusunuyorummmm ama kararsizim  :dontknow: :dontknow:

]

@Melek Yüzlüm@

yapmadım canım ama denicem kıyma yok onun yerine tavuk gögüs kullanırım  :dontknow: :dontknow: yapıncaa söle canım güsel oluyomuuu

kelebegimm

simdi yapiyorum bakalim nasil olcak 3 kabak 3 de pattis yaptim esim seviyo die :k06: :k06: :k06:
    icini cok yapmisin yinede kalcak buzluga atsam nolur acep bidaki yapmaya hazir cikartirim

]

°•.ℓανιηуα.•°

ben bu yemeği sık sık yaparım. süper bişi harika olur  :hungry: :hungry: :hungry:

kelebegimm

Alıntı yapılan: °•.ℓανιηуα.•° - 08 Mayıs , 2013, 14:27:39
    ben bu yemeği sık sık yaparım. süper bişi harika olur  :hungry: :hungry: :hungry:

bu aksam icin iyi bir secim yaniii :hungry: :hungry: :hungry:

]

<<AyBüKe>>

Offf off harika görünüyo kabak aliyim bende deniycem mutlaka  :hungry: :hungry: :hungry:

Ayşenur patatesi nasıl yapıyosun canım   :director:  Aynı kabak gibi azcık haşlıyomusun ?

kelebegimm

Hasladim valla canım bakalım nasıl olcak biraz fazla başlamışım ama neyse ilk deneme olur o kadar :)

]

Lă_Tăhzen!