28 Mart , 2024, 21:40:33

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kabak böreği tarifi(resimli anlatım)

Başlatan hüzünden_gelme, 20 Şubat , 2011, 17:46:05

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

MALZEMELER
5 adet kabak
1 adet domates
1 adet yeşilbiber
250 gram beyazpeynir
½ demet maydanoz
1 yumurta
1 şişe maden sodası
3 yemek kaşığı un
Tuz, karabiber, pulbiber
3 yemek kaşığı sıvıyağ
YAPILIŞI
Kabaklar soyulur yıkanır yarım santim kalınlığında  uzunlamasına doğranır .Tepsiye yağlı kağıt serilir ,tuz,ve sıvıyağ ile kabaklar  iyice kaıştırılır ve tepsiye dizilir fırında hafif kızarana kadar pişer ,
Beyaz peynir  ,kabukları soyularak küçük doğranan domates, yeşilbiber,karabiber, pulbiber, maydanoz  iyice  karıştırılır.Fırında kızaran kabaklar 2 parçaya ayrılır borcam yağlanır  kabakların bir bölümü borcama dizilir. Üzerine peynirli harcımızı  yerleştirerek  tekrar kalan kabaklar  peynirlerin üzerine  yerleştirilir.  Maden  sodasının içine 3 kaşık un katılır, iyice karıştırılır üzerine 1 kaşık  sıvıyağ eklenir ve kabakların üzerine dökülür .1 yumurta iyice çırpılır  en üste sürülür  pul biber ekilerek 200 derecede  ısıtılan fırında pişirilir .

Alıntı

derbeder

abooo acaip guzel bir yemege benziyor, yapicam  :hungry:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Balböceği

Burdan bakinca saheeser gibi ama yapinca nasil olur bilmiyorum  ::)

banu_fth

müthiş bir lezzet bence ama kocamın en sevdiği sebze kabak  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

hayatta bunu yaparsam tepsi aynen duvarı boylar  :ehi: :ehi: :ehi:

ama kendime küçücük yapabilirim  ::) ben seviyorum

oslemturgay

DENEYEN OLDUMU COK GÜZEL GÖZÜKÜYOR AMA BEN YAPMAYA CESARET EDEMEDİM  :icon_scratch:

°º•✿gülümse01✿•º°

BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...